ویزای شینگن ایتالیا

ورود به کشور ایتالیا با جاذبه‌های بی‌همتای خود مانند برج پیزا، خانه‌های روی آب ونیز و شهر زیبای رومئو و ژولیت نیاز به تهیه ویزا شینگن دارد. ایتالیا یکی از کشورهای اتحادیه اروپا محسوب می‌شود، که سفارت آن رکوردار بیشترین صدور ویزاهای شینگن است. نکته حائز اهمیت درمورد ویزا ایتالیا این است که شما می‌توانید با دریافت آن به دیگر کشورهای حوزه شینگن نیز، سفر کنید. 

فهرست محتوا

راهنمای دریافت ویزا ایتالیا

خوشبختانه بنا به گفته‌ بسیاری از افرادی که به ایتالیا سفر کرده‌اند یا اقامت دائم گرفته‌اند، این کشور سخت‌گیری کمی در صدور ویزا دارد‌. مراحلی مانند تهیه مدارک، تکمیل فرم، مصاحبه با پلیس آفیسر برای دریافت ویزا ایتالیا در مدت زمانی کمتر از 3 ماه انجام می‌پذیرد. جالب است بدانید که به‌ دلیل قوانین آسان‌تری که سفارت ایتالیا در میان کشورهای اتحادیه اروپا دارد، بسیاری از افراد برای دریافت ویزا شینگن از این کشور اقدام می‌کنند. البته سهولت و سختی این موضوع به ‌میزان زیادی بسته به نوع ویزا شما دارد. به‌عنوان مثال برای دریافت ویزا تحصیلی یا کاری نیاز به مدارک بیشتر است، درحالی که برای اخذ ویزا توریستی کمتر به دردسر خواهید افتاد.

انواع ویزا ایتالیا

دریافت ویزا ایتالیا برای اتباع کشورهای حوزه شینگن با کشورهای دیگر متفاوت است. شهروندان کشورهای اروپایی (اتحادیه اروپا)، برای اقامت بیش از ۹۰ روز نیازمند ویزا هستند؛ این درحالی است که کشورهای غیر اروپایی برای هر نوع اقامتی در اروپا باید ویزا دریافت کنند. شما می‌توانید بسته به نوع هدف خود از سفر به ایتالیا، از انواع مختلف ویزاهای این کشور که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم، بهره ببرید. 

 • ویزا کوتاه مدت (ویزا تایپ C شینگن)؛
 • ویزا توریستی؛
 • ویزا تجاری؛
 • مجوز تحصیل کوتاه ‌مدت؛
 • مجوز تحقیق کوتاه ‌مدت؛
 • ویزا ترانسپورت (حمل و نقل)؛
 •  ویزای بلند مدت (اقامت) ایتالیا؛
 • ویزا تحصیلی ایتالیا؛
 • مجوز تبادل دانشجو اراسموس؛
 • مجوز تحقیقات بلند ‌مدت؛
 • ویزا اقامت انتخابی؛
 • ویزا پیوست به خانواده؛ 
 • مجوز خدمات درمانی؛
 • مجوز کار کارمندی؛
 • ویزا کار خویش ‌فرمایی.

در ادامه به بررسی بیشتر موارد ذکر شده می‌پردازیم:

ویزا کوتاه مدت (ویزا تایپ C شینگن):

به‌طور کلی از نظر مدت زمان اقامت، ویزا ایتالیا به دو نوع کوتاه مدت (C) و بلند مدت (D) دسته‌بندی می‌شود.

ویزا کوتاه مدت کشور ایتالیا
اعتبار ویزا کوتاه مدت کمتر از 90 روز است.

ویزا بلند مدت برای اقامت بالای ۹۰ روز در این کشور است. حال اگر مدت زمان اقامت خود را در ایتالیا، کمتر از ۹۰ روز در نظر گرفته باشید، می‌توانید از ویزا تایپ C شینگن استفاده کنید، این ویزا شامل موارد زیر است:

ویزا توریستی:

ویزا توریستی به منظور گشت و گذار و سفر کوتاه مدت صادر می‌شود. اعتبار این ویزا یک الی دو هفته است و به دو صورت سینگل(یکبار ورود) و مولتی (چند بار ورود) صادر می‌شود. مدارک لازم برای ویزا توریستی ایتالیا عبارت‌اند از:

 • دو قطعه عکس ۳.۵ در ۴ با زمینه سفید؛
 • پاسپورت؛
 • دعوت نامه؛
 • مدارک شغلی به صورت ترجمه شده؛
 • بلیط هواپیما؛
 • بیمه مسافرتی؛
 • واچر هتل.

توجه داشته باشید که این مدارک باید به صورت ترجمه شده باشند. 

ویزا تجاری:

اقتصاد پر رونق، تورم پایین و اشتغال مدرن در ایتالیا باعث شده که بسیاری از سرمایه‌گذاران، این کشور را به‌عنوان مقصد اصلی خود برای اهداف تجاری انتخاب کنند. ویزای تجاری نسبت به ویزا توریستی اعتبار بیشتری دارد و برای دریافت آن داشتن مدارکی مانند گواهی تمکن مالی، ترجمه رسمی مدارک، داشتن دعوتنامه تجاری و مدارک هویتی الزامی است.‌ ویزا تجاری ایتالیا برای مقاصدی از جمله بستن قرارداد یا شرکت در سمینار و رویدادها قابل حصول است. دقت داشته باشید این ویزا که برای اشتغال در ایتالیا قابل استفاده نیست.

 مجوز تحصیل کوتاه ‌مدت:

در صورتی که قصد شرکت در دوره‌های آموزشی یا کارورزی دارید، می‌توانید از ویزای تحصیل کوتاه مدت استفاده کنید. البته در نظر داشته باشید که مجوز تحصیل کوتاه ‌مدت نیاز به دریافت دعوتنامه از یک موسسه آموزشی معتبر است.

ویزا تحصیلی کوتاه مدت
ویزا تحصیلی کوتاه مدت برای شرکت در ورکشاپ ها است.

لازم است بدانید که راه ساده‌تر برای شرکت در دوره‌های آموزشی، دریافت ویزا توریستی است که می‌تواند بدون نیاز به دعوتنامه اتفاق بیفتد؛ به همین دلیل ویزا تحصیل کوتاه مدت در بین افراد چندان پرطرفدار نیست. 

 مجوز تحقیق کوتاه ‌مدت:

ویزا تحقیق کوتاه مدت به عنوان فرصتی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی است تا بتوانند با ارائه پژوهش در ایتالیا، به رشد علمی این کشور کمک کنند. دریافت این ویزا نیز درصورت کامل بودن مدارک سختی‌های کمتری دارد. این ویزا را می‌توان به عنوان روشی برای تجربه و استفاده از امکانات پژوهشی و علمی ایتالیا در نظر گرفت. 

 ویزا ترانزیت (حمل و نقل):

معمولاً ویزا ترانزیت ایتالیا برای افرادی مناسب است که در شغل‌های بین‌المللی ترانسپورت مشغول هستند و با شرکت‌های خارجی ارتباط دارند. این ویزا تنها برای حمل و نقل زمینی قابل استفاده است و برای دریافت آن باید دعوتنامه‌ای از شرکت‌ حمل و نقل ایتالیایی داشته باشید. 

 ویزا بازدید از خانواده و دوستان نزدیک:

یکی از مزیت‌های بزرگ ویزای بازدید از خانواده، مدت اقامت بیشتر آن نسبت به سایر ویزاهای کوتاه مدت است. ویزا بازدید از خانواده نیازمند دریافت دعوتنامه رسمی از آن‌هاست و تنها افراد مقیم ایتالیا می‌توانند شما را به عنوان مهمان خود دعوت کنند. 

ویزا بلند مدت ایتالیا (اقامت):

همانطور که گفته شد ویزا تایپ D ایتالیا مدت اقامت بیش از ۹۰ روز را برای افراد به‌ همراه دارد.

ویزا اقامت ایتالیا
ویزا نوع D همان ویزا اقامت است.

معمولاً افرادی که برای کار، تحصیل یا مهاجرت وارد ایتالیا می‌شوند، از این نوع ویزا استفاده می‌کنند. این ویزا به انواع زیر دسته‌بندی می‌شود‌:

ویزا تحصیلی ایتالیا:

با اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا می‌توانید به‌ مدت 1 الی 2 سال در این کشور اقامت داشته باشید. از امتیازهای بزرگ این ویزا می‌توان به تمدید آن اشاره کرد. برای گرفتن این ویزا به دعوتنامه دانشگاه نیاز خواهید داشت. بسیاری از افراد از فرصت تحصیل به مدت ۲ سال در ایتالیا، به‌عنوان یک فرصت شغلی استفاده می‌کنند و مشغول به کارهای پاره وقت و تمام وقت می‌شوند‌. از مشاغل پرطرفدار که بسیاری از ایرانیان در ایتالیا به آن مشغول هستند، گرفتن جاب آفر از شرکت‌های ایتالیایی است. با دریافت جاب آفر، امکان تبدیل ویزا تحصیلی ایتالیا به ویزا کاری وجود دارد. 

 مجوز تبادل دانشجو اراسموس:

در ویزای تبادل دانشجو اراسموس، امکان نقل دانشجو از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر وجود دارد. در این نوع ویزا، دانشجو می‌تواند درخواست خود را برای پذیرش در یکی از دانشگاه‌های ایتالیا به مدت یک یا دو ترم تحصیلی بدهد. البته در نظر داشته باشید که این کار تنها با تایید دانشگاه مبدا و شرط اتمام واحدهای درسی در ایتالیا امکان‌پذیر است. متاسفانه این ویزا به ندرت برای افراد ایرانی قابل دریافت است‌ و قوانین پیچیده‌تری دارد.

مجوز تحقیقات بلند ‌مدت:

بسیاری از فارغ التحصیلان دوره دکتری یا ارشد، مایلند بخشی از مطالعات و تحقیقات خود را در کشور خارجی انجام دهند. برای این کار به ویزای تحقیقات بلند مدت احتیاج دارید.

مجوز تحقیقات بلند ‌مدت
ویزا تحقیقات بلند مدت برای دانشجویان دکترا و کارشناسی ارشد که فرصت مطالعاتی گرفته اند.

این کار به‌عنوان رزومه‌ ارزشمندی برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود. بسیاری از اساتید این کار را به عنوان فرصت مطالعاتی می‌شناسند. این تحقیقات می‌تواند مدت زمان اقامتی بیش از چند ماه را در بر بگیرد‌.

ویزا اقامت انتخابی:

ویزای اقامت انتخابی برای افرادی است که دارای تمکن مالی بسیار بالایی هستند. این افراد قادرند بدون داشتن شغل و دغدغه مالی برای مدت طولانی در این کشور ساکن شوند. در واقع در این ویزا شما انتخاب می‌کنید که مدت زمان اقامت شما چقدر باشد. جالب است بدانید که این ویزا کمتر شناخته شده است و داشتن تمکن مالی بالا را باید یکی از شروط اصلی دریافت آن دانست. 

 ویزا پیوست به خانواده: 

اگر یکی از اقوام درجه یک شما اقامت دائم ایتالیا را دارند و جز شهروندان آن محسوب می‌شوند، ویزای پیوست به خانواده برای شما مناسب است. برای دریافت آن نیاز به دریافت دعوتنامه از خویشان نزدیک خود دارید. با دریافت دعوتنامه و تایید شهروند بودن آن‌ها، شما می‌توانید به مدت طولانی مقیم ایتالیا شوید. ویزا الحاق به خانواده برای والدینی که دارای فرزند شهروند ایتالیا هستند یا برعکس، ایده‌آل است.

مجوز خدمات درمانی:

بسیاری از افراد که با هدف دریافت خدمات درمانی وارد این کشور می‌شوند و دارای مدارکی مانند تایید بیمارستان کشور مبدا و پزشک متخصص هستند می‌توانند از ویزا خدمات درمانی استفاده کنند. البته برای موارد خاصی که درمان به‌صورت کوتاه مدت است، بهتر است از ویزاهای کوتاه مدت مانند ویزا توریستی ایتالیا استفاده کنید. 

مجوز کار کارمندی:

برای دریافت ویزای کار کارمندی، ضروری است که از یک جاب آفر ایتالیایی دعوتنامه معتبر دریافت کنید. دقت داشته باشید که این دعوتنامه لازم است از یک شرکت ایتالیایی شناخته شده و بدون تخلف باشد. با دریافت این دعوتنامه و دادن آن به سفارت ایتالیا می‌توانید از اقامت طولانی مدت در این کشور بهره ببرید.

 مجوز کار کارمندی
برای دریافت ویزای کار کارمندی، ضروری است که از یک جاب آفر ایتالیایی دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

مهم است بدانید که مدت زمان ماندگاری شما در این کشور بسته به بازه زمانی قرارداد شما با کارفرما دارد. علاوه‌بر این امکان تمدید ویزا ایتالیا مجوز کار کارمندی وجود دارد. پس از ۵ سال شما با تبدیل کارت اقامت موقت شینگن به کارت دائم می‌توانید از مزایای اقامت در ایتالیا بهره‌مند شوید. برای مطالعه بیشتر راجب ویزا کاری ایتالیا کلیک کنید.

 ویزا کار خویش ‌فرمایی:

ویزای کار خویش فرمایی که با نام خود اشتغالی نیز شناخته‌ می‌شود و برای افراد فعال در زمینه کارآفرینی، تجارت، خدماتی مانند پزشکی و حسابداری و صنایع دستی بسیار مناسب است. جالب است بدانید که مدت زمان درخواست برای این نوع ویزا محدود بوده و فقط در فصل‌های خاصی اتفاق می‌افتد. دولت ایتالیا با این ویزا، می‌تواند نقش مهمی در ارتقا بازارهای فصلی و غیر عملی داشته باشد. مدت زمان اقامت بالا و مدارک کمی که برای این مجوز ورود وجود دارد، باعث شده که نسبت به ویزاهای بلند مدت دیگر، محبوبیت بیشتری داشته باشد. 

 ویزا ایتالیا تضمینی وجود ندارد

ویزا ایتالیا درصورت کامل بودن مدارک و مصاحبه موفق قابل دریافت است،‌ اما هیچ تضمینی برای دریافت ۱۰۰ درصدی آن وجود ندارد. پلیس آفیسر می‌تواند نسبت به جزئیات حساس شده و درخواست ویزا شما را ریجکت کند. مدارک شما باید صحت سنجی شوند، پس از ارائه مدارک تقلبی جداً خودداری کنید. همچنین بهتر است با شایع‌ترین مراحل و دلایل ریجکتی آشنا شوید تا احتمال دریافت ویزا تضمینی ایتالیا را بالا ببرید.

مراحل دریافت ویزا ایتالیا

دریافت ویزا ایتالیا برای ایرانیان کار سختی نیست. حتی شما می‌توانید مراحل دریافت آن را خودتان انجام دهید. البته امکان سپردن این کار به مجموعه‌های قابل اعتماد نیز وجود دارد. به‌طور کلی دریافت ویزا ایتالیا شامل مراحل زیر است:

 • درخواست ویزا ایتالیا از طریق سایت سفارت ایتالیا؛
 • بارگذاری مدارک و ترجمه آن‌ها در سایت؛
 • تکمیل فرم‌‌ها و اطمینان از صحت سنجی آن‌ها؛
 • پرداخت هزینه برای تایید و ثبت درخواست؛
 • انتظار برای پاسخ از طرف سفارت؛
 • دریافت وقت حضوری برای سفارت؛
 • انجام مراحل انگشت نگاری؛
 • دریافت ویزا از طریق پست.

در صورتی که زبانتان به اندازه کافی خوب نیست و یا فرصت انجام پیگیری‌های لازم را ندارید؛ می‌‌توانید این کار را به پارت ویزا بسپارید.

وقت سفارت ایتالیا

سفارت ایتالیا در شهر تهران قرار دارد و شما می‌توانید با مراجعه به آن نسبت به دریافت وقت اقدام کنید.

وقت سفارت ایتالیا
برای دریافت وقت سفارت ایتالیا از پارت ویزا استفاده کنید.

آدرس سفارت ایتالیا در تهران، خیابان نوشاتلو واقع است‌. این کنسولگری در همه روزها به‌جز جمعه و شنبه از ساعت ۸ تا ۱۵ فعالیت دارد. البته از طریق اینترنت و مراجعه به سایت‌‌های ویزامتریک نیز می‌توان نسبت به تعیین وقت سفارت ایتالیا اقدام کنید. البته این روند بسیار زمان بر و سخت است و شما می‌توانید از پارت ویزا برای اینکار کمک بگیرید فقط کافی است با ما تماس بگیرید.

 شرایط اخذ ویزا ایتالیا

وجود شرایطی برای گرفتن ویزا، به‌ منظور جلوگیری از تخلف افراد است‌. از جمله این شرایط می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تمکن مالی بالا؛
 • گردش حساب بالا بانکی؛
 • دارا بودن پاسپورت با اعتبار بیش از ۶ ماه؛
 • دارا بودن دعوتنامه از خویشان یا دوستان؛
 • دارا بودن دعوتنامه شرکت برای ویزا کار؛
 • دارا بودن دعوتنامه برای ویزا تحصیلی؛
 • عدم داشتن سوء سابقه؛
 • عدم داشتن بیماری‌های واگیردار؛
 • پرداخت بیمه مسافرتی.

بهتر است ابتدا این شرایط را فراهم کرده و سپس برای اخذ ویزا اقدام کنید. زیرا در صورت ناقص بودن پرونده امکان ریجکت شدنتان بالا خواهد رفت.

مدارک لازم برای ویزا ایتالیا

برای اطلاع دقیق از این مستندات بهتر است به سایت رسمی سفارت ایتالیا مراجعه کنید؛ زیرا این مدارک ممکن است در سال‌های مختلف، متفاوت باشند. البته هرساله این مدارک تغییر زیادی نمی‌کنند و معمولاً شامل موارد زیر هستند:

 • دو قطعه عکس ۳.۵ در ۴؛
 • کپی رزرو هتل؛
 • پاسپورت با اعتبار ۶ ماه؛
 • داشتن سابقه ورود به کشورهای حوزه شینگن؛
 • تمکن مالی بالا؛
 • نداشتن سوء سابقه؛
 • ترجمه همه مدارک تحصیلی، هویتی و شغلی؛
 • بیمه نامه مسافرتی؛
 • کپی بلیط هواپیما؛
 • گواهی نامه؛
 • مدارک زبان؛
 • تکمیل فرم ثبت‌نام و رضایت والدین برای افراد زیر ۱۸ سال.

سفارت ایتالیا بیشتر این مدارک را برای اینکه درباره بازگشت شما اطمینان حاصل کند، بررسی می‌نماید. برای مشاهده مدارک مورد نیاز ویزا ایتالیا (برای انواع ویزا) کلیک کنید.

هزینه ویزا ایتالیا

مشخص است که هر چه طول اقامت شما در ایتالیا بیشتر باشد، هزینه ویزا ابتالبا نیز بیشتر است‌. علاوه‌بر این سن فرد متقاضی نیز هرچه کمتر باشد هزینه کمتری را نیز در پی خواهد داشت. لازم است بدانید که نوع ویزا در تعیین قیمت آن تاثیر زیادی دارد. به‌عنوان مثال هزینه دریافت ویزا کاری ایتالیا ۱۱۶ یورو و قیمت ویزا خوداشتغالی چیزی حدود ۱۱۶ یورو در نظر گرفته شده است.

هزینه ویزا ایتالیا
هزینه هر نوع ویزا ایتالیا متفاوت است.

همچنین ویزا تحصیلی ایتالیا دارای هزینه معادل ۵۷ یورو است. البته برای حسابرسی دقیق‌تر بهتر است هزینه‌های دیگر مانند فتوکپی، حمل و نقل و گرفتن وقت از کارگزاری را به هزینه‌های عمومی اضافه کنید. 

دلایل ریجکت ویزا ایتالیا

باوجود اینکه کشور ایتالیا جز کشورهای با درصد ریجکتی پایین محسوب می‌شود، اما مواردی نیز وجود دارد که به‌صورت پرتکرار در ریجکتی ویزا ایتالیا اتفاق می‌افتد. جالب است بدانید که دلیل عمده ریجکت ویزا ایتالیا اعتماد نداشتن افسر سفارت به بازگشت شما به کشور مبدا است. البته دلایل دیگری از جمله ناقص بودن مدارک و نداشتن تمکن مالی نیز وجود دارد که از دلایل اصلی ریجکت ویزا ایتالیا هستند.

چگونگی دریافت ویزا ایتالیا برای افغان ها

معمولا سوالات زیادی نسبت به دریافت ویزای ایتالیا برای افغان‌ها پرسیده می‌شود. این ویزا یکی از انواع ویزای کشور ایتالیا است که به فرد امکان اقامت یا کار در ایتالیا را می‌دهد. شرایط دریافت این ویزا ممکن است دائما تغییر کند؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم ضمن مطالعه مطالبی که در ادامه مطرح می‌کنیم، قبل از درخواست حتما به سایت رسمی سفارت یا کنسولگری ایتالیا مراجعه نمایید و یا با مشاوران پارت ویزا در ارتباط باشید و آخرین اطلاعات را کسب کنید.

رفع ریجکتی و اعتراض به رد شدن ویزا ایتالیا

اگر ریجکتی ویزا اتفاق افتاد، شما باید در کشور کانادا یک وکیل را برای خود اختیار کنید، تا بتواند دلایل محکمه پسندی برای حذف ریجکتی داشته باشد. معمولاً گرفتن وکیل بسیار پر هزینه‌ است‌. با ریجکت خوردن ویزا ایتالیا حتی در صورت درخواست مجدد برای صدور ویزا، افسران پلیس پرونده شما را با جدیت و حساسیت بیشتری رصد می‌کنند. شما می‌توانید برای رفع ریجکتی ویزا ایتالیا با نوشتن یک نامه اعتراضی و ذکر کردن دلایل مخالفت با ریجکتی با استفاده از سند و مدرک به افسر، درخواست بررسی دوباره پرونده خود را داشته باشید. پس از ۶ ماه، درصورت موافقت با رفع ریجکتی می‌توانید بار دیگر درخواست ویزا دهید و سلسله مراتب آن را دوباره طی کنید.

ویزا فوری ایتالیا

اگر مدارک شما برای دریافت ویزا ایتالیا آماده باشد، می‌توانید از ۱ ساعت تا ۱ هفته بعد به سفارت مراجعه کنید اما این تاثیری در مدت پاسخ‌دهی سفارت ندارد.

ویزا فوری ایتالیا
اگر مدارک شما برای دریافت ویزا ایتالیا آماده باشد، می‌توانید از ۱ ساعت تا ۱ هفته بعد به سفارت مراجعه کنید.

ویزا فوری ایتالیا، فقط می‌تواند وقت سفارت را جلو بیاندازد و برای جواب‌دهی باید حداقل 14 روز کاری منتظر باشید.

پیگیری ویزا ایتالیا

شما می‌توانید درخواست ویزای خود را از طریق ویزامتریک پیگیری کنید. کافی است به این وبسایت مراجعه کرده و شماره بارکد 8 رقمی خود همراه با تاریخ تولدتان را وارد کنید و درخواست ویزای خود را پیگیری نمایید. همچنین امکان سپردن این کار به کارشناسان پارت ویزا نیز وجود دارد.

تمدید ویزا ایتالیا

خوشبختانه این فرصت برای افراد وجود دارد که بتوانند ویزا ایتالیا خود را تمدید کنند. برای انجام این کار باید چند هفته قبل از انقضا ویزا توریستی، مدارک خود را به سفارت ایتالیا تسلیم کنند. البته روش‌های دیگری مانند ازدواج با شهروندان ایتالیایی، تحصیل طولانی مدت در ایتالیا و انجام عملیات‌‌هایی مانند عملیات سرمایه گذاری در این کشور می‌توانند شما را به شهروند دائمی ایتالیا تبدیل کند و در این صورت شما نیازی به تمدید ویزا ایتالیا نخواهید داشت.

مدت زمان لازم برای صدور ویزا ایتالیا

این موضوع تحت تاثیر پارامترهای گوناگونی از جمله زمان اقدام، نوع ویزا و پرونده شما قرار دارد. به‌طور تقریبی زمان لازم برای صدور ویزا ایتالیا حدود 14 روز تا یک ماه طول می‌کشد. البته شما می‌توانید با مراجعه به موقع به سفارت ایتالیا، بررسی پرونده خود را با سرعت بیشتری پیش ببرید. 

آنچه از مقاله ویزای ایتالیا آموختیم:

دریافت ویزا ایتالیا، موضوعی است که باید از نظر هدف سفر، طول زمان سفر و موارد بسیار زیادی سنجیده شود. جالب است بدانید که بسیاری از ریجکتی‌های ویزا ایتالیا به‌ دلیل عدم آگاهی افراد از نوع ویزا مناسب برای آن‌هاست. ویزاهای ایتالیا بسیار متنوع است و مطمعناً با اطلاع از همه آن‌ها می‌توانید مورد مناسب را برای خود پیدا کنید. اگر نکته دیگری درباره این موضوع وجود دارد که در این مطلب به آن اشاره نشد و یا اگر تجربه‌ای در زمینه دریافت یا ریجکتی ویزا ایتالیا دارید؛ حتما اطلاعات و تجربیات خود را با ما و دیگر خوانندگان به اشتراک بگذارید تا دیگران هم بهره ببرند. امید است این مطلب برایتان مفید بوده باشد و بتوانید از آن استفاده کنید.

سوالات متداول ویزا ایتالیا

در این بخش به 3 سوال که بیشترین تکرار پرسش را داشتند پاسخ خواهیم داد.

بهترین ویزا برای اقامت کوتاه مدت در ایتالیا چه ویزا است؟

ویزا توریستی نسبت به دیگر ویزاهای کوتاه مدت یا C شینگن دارای قوانینی محدودتری است؛ به همین دلیل زمان دریافت آن مدت زمان زیادی طول نمی‌کشد. 

زمان دریافت ویزا به چه عواملی بستگی دارد؟

داشتن یا نداشتن سوء سابقه، فصل سفر، نوع پرونده، نوع ویزا، مصاحبه با آفیسر و…

آیا تضمینی برای دریافت ویزا ایتالیا وجود دارد؟

خیر، هیچ ضمانتی برای دریافت ویزا ایتالیا وجود ندارد؛ ولی با آگاهی داشتن از مدارک، شرایط و مراحل دریافت ویزا می‌توانید احتمال ریپلای شدن را به حداکثر برسانید‌. 

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *