وقت سفارت ایتالیا برای ویزای الحاق به خانواده

اگر یکی از اعضای خانواده شما در ایتالیا اقامت دارد می‌توانید نسبت به دریافت وقت سفارت ایتالیا برای ویزای الحاق خانوادگی اقدام نمایید. در غیر این صورت نمی‌توانید موفق به اخذ این ویزا شوید. ویزای الحاق خانواده در حقیقت یکی از انواع ویزای اقامت بلند مدت در کشور ایتالیاست که در صورت کسب آن اجازه دارید بیشتر از 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشید. همسر، فرزندان زیر 18 سال، کودکان تحت تکفل بالای 18 سال که مشکلات جسمانی یا روانی دارند و یا والدین بالای 65 سال که فرزند دیگری ندارند اگر فردی را در کشور ایتالیا داشته باشند می‌توانند نسبت به دریافت این ویزا اقدام کنند؛ اما چگونه باید وقت سفارت ایتالیا برای دریافت این ویزا را بگیرید؟ در ادامه راهنمایی‌های لازم در این زمینه را در اختیار شما قرار می‌دهیم. 

وقت سفارت ایتالیا برای ویزای الحاق به خانواده

قبل از هر چیزی برای دریافت این ویزا باید نسبت به دریافت وقت سفارت ایتالیا برای ویزای الحاق به خانواده اقدام نمایید. به طور کلی دریافت وقت سفارت ایتالیا کار چندان ساده‌ای نیست و باید مراحلی را پشت سر بگذارید. معمولا درگاه رزرو وقت سفارت ایتالیا تنها یک بار در هفته باز می‌شود و در آن یک بار هم باید خیلی سریع و به موقع اقدام کنید تا بتوانید وارد درگاه شوید. بهتر است قبل از دریافت وقت سفارت تمامی مدارک و شرایط لازم را مهیا کنید تا اگر توانستید وارد درگاه رزرو شوید همه چیز آماده باشد و رزرو وقت شما به زمانی دیگر موکول نشود. در ادامه در خصوص مدارک و شرایط لازم به طور کامل توضیح می‌دهیم. 

تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای الحاق به خانواده ایتالیا

یکی از مسائلی که در این زمینه باید به آن توجه کرد این است که تمکن مالی برای دریافت این ویزا نباید کمتر از کمک‌های دولتی سالیانه باشد. گواهی تمکن مالی فردی که قصد دارد همسر یا فرزند خود را به کشور ایتالیا وارد کند باید حداقل در سال 11661.52 یورو باشد.

ویزا الحاق به خانواده
ویزا الحاق به خانواده به ویزای ملی یا D نیز معروف است.

همچنین یک فرد مجرد باید حداقل 5.830.76 یورو در سال در این کشور درآمد داشته باشد تا بتواند ویزا الحاق خانوادگی ایتالیا دریافت کند. تنها در این صورت است که فرد مقیم می‌تواند خانواده خود را وارد کشور ایتالیا کند. در کنار تمکن مالی فرد مقیم باید یک آپارتمان با متراژ تعیین شده بر اساس تعداد اعضای خانواده اجاره یا خریداری کرده باشد. به طور مثال حداقل مساحت مورد نیاز برای 2 نفر 45 متر به همراه یک اتاق خواب است. در صورتی که تعداد افراد 4 نفر باشند باید خانه خریداری یا اجاره شده 60 متر و به همراه 2 اتاق خواب باشد. 

وقت سفارت برای انواع ویزای الحاق به خانواده ایتالیا

به طور کلی انواع ویزای الحاق به خانواده ایتالیا دو نوع است؛ ویزای دائمی و ویزای موقت. اعضای خانواده افرادی که اقامت دائم در ایتالیا دارند، می‌توانند ویزای الحاق به خانواده دائمی را کسب کنند. به افرادی که دارای ویزای دائمی هستند امکان تحصیل، اقامت و کار در ایتالیا داده می‌شود. نوع دوم ویزای موقت است که به اعضای خانواده افرادی که دارای ویزای تحصیلی، کاری یا انتقال هستند داده می‌شود. برای گرفتن وقت سفارت برای انواع ویزای الحاق به خانواده ایتالیا هم باید مراحلی که در مطالب بالا گفتیم را طی کنید. 

شرایط گرفتن وقت سفارت ویزای الحاق به خانواده ایتالیا

همانطور که پیش‌تر گفتیم همه افراد نمی‌توانند نسبت به دریافت وقت سفارت ایتالیا برای ویزا الحاق خانوادگی اقدام نمایند. برای دریافت وقت سفارت ایتالیا برای ویزای الحاق خانوادگی لازم است فرد متقاضی شرایطی را داشته باشد تا بتواند این ویزا را کسب کند. این شرایط را در ادامه توضیح داده‌ایم:

 • همسر فرد متقاضی در ایتالیا اقامت دائم داشته باشد. 
 • افراد زیر 18 سال که پدر یا مادر آن‌ها در ایتالیا اقامت دارد.
 • افراد تحت تکفل فرد مقیم که بالای 18 سال سن دارند و به مراقبت‌های جسمانی نیاز دارند و در کشور مبدا نمی‌توانند کار کنند. 
 • در صورتی که والدین فرد مقیم ایتالیا بالای 65 سال سن دارند و در کشور مبدا شرایط اقتصادی مساعدی ندارند. 

در کنار تمام این‌ها شرایطی که پیش از این گفتیم را فراموش نکنید. فرد مقیم ایتالیا که می‌خواهد خانواده خود را به ایتالیا ببرد لازم است تمکن مالی و آپارتمان مناسبی داشته باشد. در غیر این صورت نمی‌تواند اعضای خانواده را همراه خود ببرد. 

مراحل گرفتن وقت سفارت برای ویزای الحاق به خانواده ایتالیا

برای دریافت وقت سفارت برای ویزای الحاق به خانواده باید مراحلی را طی کنید که در ادامه این مراحل را به طور کامل توضیح می‌دهیم:

 1. دریافت مجوز ورود اولیه یا Nulla Osta؛
 2. آغاز فرآیند درخواست.

در ادامه به بررسی بیشتر موارد ذکر شده خواهیم پرداخت:

دریافت مجوز ورود اولیه یا Nulla Osta

اولین و مهم‌ترین قدم برای دریافت وقت سفارت ایتالیا برای ویزای الحاق خانوادگی، دریافت مجوز ورود اولیه است. برای دریافت این مجوز لازم است به اداره مهاجرت ایتالیا درخواست خود را ارائه دهید. در صورتی که اداره مهاجرت این مجوز را صادر کند نسخه الکترونیکی آن را برای سفارت یا کنسولگری که در آن به منظور دریافت ویزا اقدام کرده‌اید، ارسال می‌کند. نتیجه درخواست اصولا کمتر از 90 روز اعلام می‌شود. 

آغاز فرآیند درخواست

پس از اینکه Nulla Osta صادر شد 6 ماه بیشتر اعتبار ندارد. در طی این مدت شما باید وقت سفارت ایتالیا برای ویزای الحاق خانوادگی را بگیرید. روند درخواست ویزای خانوادگی ایتالیا به شرح زیر است:

 • وقت سفارت خود را به صورت آنلاین از پارت ویزا یا یک سایت کارگزاری بگیرید. 
 • مدارک مورد نیاز که در ادامه مطرح می‌کنیم را از پیش آماده کنید. 
 • فرم درخواست ویزای ملی ایتالیا را از سایت سفارت دانلود و تکمیل نمایید. 
 • هزینه ویزای ایتالیا را به صورت آنلاین پرداخت کنید. 
 • در زمان تعیین شده برای مصاحبه در سفارت حاضر شوید. 

پس از تمام این مراحل باید منتظر باشید تا پاسخ ویزای شما از سمت سفارت صادر شود تا ببینید با ویزای شما موافقت شده یا سفارت به دلایل مختلف (ناقص بودن مدارک) آن را رد کرده است. برای 

مدارک لازم برای گرفتن وقت سفارت الحاق به خانواده در ایتالیا

به منظور دریافت وقت سفارت ایتالیا برای ویزای الحاق خانوادگی، لازم است یک سری مدارک را از پیش آماده کنید و در زمان دریافت وقت و مراجعه به سفارت آن‌ها را ارائه دهید. این مدارک باید کامل باشد در غیر این صورت درخواست ویزای شما ریجکت می‌شود:

 • اصل و کپی مجوز Nulla Osta؛
 • کپی مجوز اقامت یا کارت شناسایی (در صورتی که شهروند ایتالیا هستید) به همراه پاسپورت؛
 • عکس؛
 • گذرنامه‌هایی که حداقل 3 ماه پیش از انقضای ویزا اعتبار داشتند و 2 صفحه خالی دارند؛ 
 • ارائه اظهارنامه برای اثبات اینکه شما مقیم ایتالیا هستید و می‌خواهید اعضای خانواده خود را به ایتالیا بیاورید و توانایی مالی دارید؛ 
 • ترجمه گواهی تولد برای فرزندان و سند ازدواج برای همسر؛
 • نامه تمکن مالی؛
 • گواهی محل اقامت مناسب برای اعضای خانواده؛
 • کپی شناسنامه فرد مقیم؛
 • رسید پرداخت هزینه ویزا؛
 • رزرو بلیط هواپیما؛
 • اجازه کتبی والدین کودک.

اگر می‌خواهید والدین خود را به ایتالیا ببرید باید ثابت کنید بین شما و والدین وابستگی مالی وجود دارد و می‌خواهید از آن‌ها حمایت کنید. از طرفی ارائه بیانیه کتبی از سمت والدین برای اینکه اعلام کنند وابستگی مالی به شما دارند الزامی است. 

هزینه وقت سفارت برای ویزای الحاق به خانواده ایتالیا

هزینه وقت سفارت برای ویزای الحاق خانوادگی ایتالیا در سال 2024 برای هر فرد حدود 116 یورو است. این هزینه حتی در صورت ریجکت ویزا ایتالیا درخواست هم قابل بازگشت نیست.

هزینه ویزا الحاق به خانواده
هزینه وقت سفارت برای ویزای الحاق خانوادگی ایتالیا حدود 116 یورو است.

از طرفی هر یک از اعضای خانواده برای تعیین وقت مصاحبه باید مبلغ یک میلیون تومان را از طریق سایت پرداخت نمایند. فردی که در ایتالیا ساکن است هم باید مبلغ 27 یورو را برای ارسال درخواست Nulla Osta بپردازد. 

مدت زمان جواب‌دهی ویزای پیوستن مجدد ایتالیا

مدت زمان پاسخ‌دهی به این ویزا اصولا تفاوت چندانی با ویزای توریستی ندارد. زمان پاسخ‌دهی به این ویزا از 3 هفته تا چند ماه متغیر خواهد بود. از طرفی فراموش نکنید که در این بین زمان دریافت مجوز Nulla Osta هم باید به آن اضافه کنید که اصولا 4 تا 12 ماه طول می‌کشد. 

آنچه که از مقاله وقت سفارت ایتالیا برای ویزای الحاق خانوادگی آموختیم:

در مطالب فوق به طور کامل در خصوص وقت سفارت ایتالیا برای ویزای الحاق خانوادگی صحبت کردیم. فرزند، همسر و پدر و مادر فرد متقاضی در شرایط خاص می‌توانند به همراه ویزای الحاق خانوادگی به کشور ایتالیا سفر کنند و در کنار فرد مقیم به زندگی خود ادامه دهند. برای دریافت این ویزا نیاز به شرایط و مدارکی دارید که در مطالب فوق به طور کامل در خصوص آن‌ها صحبت کردیم. در صورتی که شما هم می‌خواهید وقت سفارت ایتالیا برای دریافت این ویزا را بگیرید، در این مقاله می‌توانید اطلاعات کلی در خصوص شرایط و مدارک لازم، هزینه، مدت زمان پاسخ‌دهی و مقدار تمکن مالی را کسب نمایید. همچنین از طریق ارتباط با کارشناسان و متخصصین پارت ویزا می‌توانید مشاوره لازم را نسبت به دریافت وقت سفارت به منظور کسب این ویزا دریافت کنید. 

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *