وقت سفارت آلمان

مفتخریم اعلام کنیم مراجعه کنندگان به سفارت آلمان در تهران نیاز به تعیین وقت برای انواع ویزا دارند و پارت ویزا این کار را برای شما به بهترین نحو انجام می دهد.اگر مشکل دریافت وقت سفارت آلمان دارید می توانید با مطالعه ی اطلاعات زیر به جوابتان برسید.

فرم تعیین وقت سفارت

چطور وقت سفارت آلمان در تهران دریافت کنیم ؟

شما می توانید برای اخذ سفارت کشور آلمان در تهران می توانید از خدمات مجموعه پارت ویزا استفاده کرده و در کمترین زمان ممکن اقدام به اخذ وقت سفارت آلمان نمایید.برای تعیین وقت آلمان باید مبلغی را به حساب سفارت واریز کنید این مبلغ جدا از هرینه ویزا و تعیین قرار ملاقات شماست و در روز تعیین وقت به مسافر عودت داده می شود.

در صورتی که مسافر غیبت کند این مبلغ عودت داده نمی شود.

مراحل درخواست تعیین وقت آلمان

 • ارتباط با مجموعه پارت ویزا به شماره 02186044395 – 02186043219
 • ارسال مدارک لازم از طریق تلگرام یا واتساپ شماره 09031991712
 • ارسال پاسپورت به صورت واضح و خوانا
 • ارسال شماره موبایل در دسترس
 • ارسال فیش پیش پرداخت
 • تعیین وقت سفارت توسط ما
 • واریز مبلغ تعیین شده توسط شما
 • ارسال وقت سفارت کشور مربوطه توسط ما

آدرس سفارت آلمان در تهران

برای مراجعه به سفارت کشور آلمان در تهران می توانید به نشانی خیابان فردوسی ، روبه روی بانک مرکزی ، شماره 320 و 324 مراجعه فرمایید. در صورت مراجعه حتما از ساعات کاری سفارت آلمان در تهران مطلع شوید.

تلفن سفارت آلمان در تهران

برای برقراری تماس با سفارت کشور آلمان در تهران با شماره ی 39991499 ، در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 7.30 تا 14.30 جهت ارتباط با بخش روادید و با شماره تلفن گویای 39991213 جهت اطلاع از مدارک لازم برای روادید تماس بگیرید.

 وقت سفارت آلمان
در کمترین زمان ممکن اقدام به اخذ وقت سفارت آلمان نمایید

شما می توانید برای اخذ سفارت کشور آلمان در تهران می توانید از خدمات مجموعه ویزا پارت استفاده کرده و در کمترین زمان ممکن اقدام به اخذ وقت سفارت آلمان نمایید.

فاکس سفارت آلمان در تهران

شما می توانید با استفاده از شماره 39991860 ، از طریق فاکس ، با سفارت کشور آلمان در تهران در ارتباط باشید. شما می توانید برای اخذ سفارت کشور آلمان در تهران می توانید از خدمات مجموعه ویزا پارت استفاده کرده و در کمترین زمان ممکن اقدام به اخذ وقت سفارت آلمان نمایید.

ایمیل سفارت آلمان در تهران

مسافرین محترمی که قصد برقراری ارتباط با سفارت آلمان را دارند می توانند با استفاده از ایمیل این سفارت به نشانی

VISA-INFO@TEHRAN.DIPLO.DE با سفارت کشور آلمان در تهران ، در تماس باشند.

انواع وقت سفارت آلمان

میتوان ارائه مدارک ویزا به این کشور را به سه قسمت تقسیم کرد . لطفا نوع ویزای خود را از زیر انتخاب کنید و در هنگام درخواست بما اطلاع دهید.

وقت سفارت آلمان برای ویزای شینگن نوع C که همگی در مرکز دریافت روادید آلمان است

 • وقت سفارت توریستی آلمان  : ویزای شینگن نوع C
 • وقت سفارت تجاری آلمان  : ویزای شیگن نوع C
 • وقت سفارت  سفر برای بازدید از خانواده و دوستان آلمان   : ویزای شینگن نوع C
 • وقت ترانزیت فرودگاهی آلمان  : ویزای شینگن نوع C
 • وقت سفارت سفر برای کنگره و سمینار آلمان   : ویزای شینگن نوع C
 • سفرماموریت کاری آلمان  : ویزای شینگن نوع C
 • رقابت های ورزشی آلمان  : ویزای شینگن نوع C
 • بازدید نمایشگاهی آلمان   : ویزای شیگن نوع C
 • برای درمان پزشکی آلمان  : ویزای شینگن نوع C

وقت سفارت ویزای بلند مدت ویزای national نوع D

 • تحصیلی دانشجویی آلمان  : ویزای national نوع D
 • وقت سفارت بلند مدت (اقامت) المان : ویزای national نوع D
 • وقت جاب سیکر : ویزای national نوع D
 • وقت BLUECARD : ویزای national نوع D
 • وقت الحاق به خانواده : ویزای national نوع D
 • وقت برای ویزای الحاق به همسر (ازدواج)

وقت برای بخش حقوقی سفارت آلمان (مراجعه به کنسولگری آلمان )

 • وقت تایید مدارک سفارت آلمان
 • وقت تایید امضا سفارت آلمان

چهت اطلاع از آحرین وضعیت چک لیست مدارک آلمان روی لینک زیر کلیک کنید

خرید وقت سفارت آلمان

ویزامتریک وقت سفارت آلمان را به صورت هفتگی در دسترس شما قرار می‌دهد! مشکل اصلی اینجاست که وقت‌ها در زمان بسیار کوتاهی به سرعت پر می‌شوند و شما باید چندین هفته یا ماه منتظر بمانید تا وقت سفارت آلمان نصیبتان شود. از این رو برخی از شرکت‌ها بر اساس تجربه‌ای که در این زمینه دارند، نوبت سفارت رزرو می‌کنند و شما می‌توانید از آنها اقدام به خرید وقت سفارت آلمان کنید.

خرید وقت سفارت آلمان
ویزامتریک وقت سفارت آلمان را به صورت هفتگی در دسترس شما قرار می‌دهد

خرید وقت سفارت برای شما هزینه دارد، ولی کمک می‌کند که بدون مشکلاتی نظیر نبود وقت، صرف زمان زیاد برای رزرو، اطلاعات نداشتن از تاریخ دقیق قرار ملاقات، وقت سفارت آلمان به دست آورید.

اخذ وقت سفارت آلمان چقدر طول می‌کشد؟

۲۱ الی ۳۰ روز پس از درخواست، جواب وقت سفارت برای تعیین روز انگشت نگاری برای فرد متقاضی ارسال شده و مدت انتظار برای وقت سفارت آلمان، بستگی به نوع ویزا دارد. وقت سفارت برای ویزای توریستی آلمان ، ویزای تحصیلات تکمیلی و فرصت‌های مطالعاتی، بین ۲ الی ۴ هفته، برای ویزای دانشجویی برای لیسانس و کالج ۱ تا ۳ سال و برای ویزای کاری ۱ سال طول می کشد.

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، ویزاهای پزشکی و بشردوستانه به صورت فوری با ارائه مدارک معتبر صادر می‌شوند.

هزینه وقت سفارت آلمان

همان‌طور که در بالا دیدیم وقت سفارت آلمان به صورت معمولی و یا فوری خواهد بود که هر کدام هزینه‌های متفاوتی دارد. هزینه گرفتن وقت سفارت معمولی، با هزینه وقت سفارت فوری یا وی آی پی، متفاوت خواهد بود که باید به شماره حساب شرکت‌های معرف ویزامتریک به عنوان کارگزار سفارت آلمان، واریز شود.

تعیین وقت ویزا متریک آلمان در تهران

آموزش گرفتن وقت سفارت آلمان  : مسافرین محترم می توانند برای اخذ وقت ویزا متریک آلمان ، از خدمات مجموعه پارت ویزا استفاده کرده و از جدیدترین روش برای تعیین وقت سفارت استفاده کنید زیرا امروزه برای دریافت وقت سفارت ، دیگر احتیاجی به مراجعه حضوری و قرار گرفتن در صف های طولانی نیست.

وقت سفارت توریستی آلمان

ویزای توریستی آلمان به افرادی تعلق می‌گیرد که قصد بازدید از این کشور را دارند و برای مدت معینی درآلمان اقامت خواهند داشت. فراموش نکنید که ویزای توریستی به شما اجازه کار نمی‌دهد و برای اشتغال یا تحصیل در آلمان نیاز به ویزای کار یا ویزای تحصیلی آلمان دارید.برای تقاضای ویزای آلمان حضور متقاضی الزامی است و مصاحبه انجام می‌گیرد. دریافت فرم تقاضای ویزا، از طریق وب‌سایت سفارت آلمان در تهران و همین‌طور مراجعه‌‌ حضوری به سفارت امکان‌پذیر است. فرم اینترنتی درخواست ویزا را باید به صورت پرینت‌شده به همراه مدارک دیگر، روز انجام مصاحبه ارائه دهید. محل اخذ مدارک ویزای آلمان در حال حاضر سفارت نیست  و شرکت ویزا متریک این وظیفه را دارد و تمامی وقت های برای این شرکت گرفته می شود .

وقت سفارت توریستی آلمان
ویزای توریستی آلمان به افرادی تعلق می‌گیرد که قصد بازدید از این کشور را دارند

نکته بسیار مهم : به دلیل بالا بودن تعداد متقاضیان، در ماه‌های تابستان و همچنین قبل از تعطیلات نوروز، ممکن است تعیین وقت ملاقات با بخش ویزای سفارت آلمان چند هفته طول بکشد. علاوه بر این بررسی مدارک و پاسخ‌گویی دست کم دو هفته زمان می‌برد. لازم است برای تعیین تاریخ سفرتان، به این زمان‌ها توجه داشته باشید.

چک لیست مدارک ویزای سفارت آلمان

برای دریافت انواع ویزا باید مدارک مرتبط به آن نوع و type ویزا ارائه شود .

هز نوع ویزا مدارک مختص به خود را دارد .

مسافرین محترم به این نکته توجه کنید که سفارت آلمان می تواند مدارک بیشتری از شما درخواست نماید.

مدارک لازم برای درخواست ویزای شینگن (شنگن ) آلمان

لطفا مدارکی که در ذیل می آید به برگه ی درخواست ویزای خود ضمیمه نمایید تا بتوانیم بصورت روشن و شفاف شرایط لازم جهت صدور ویزا را بررسی نماییم .لطفا هنگام ارائه درخواست حتما به موارد زیر دقت نمایید :

ویزای شینگن
مدارک لازم برای درخواست ویزای شینگن (شنگن ) آلمان

حوزه مسئولیت : لطفا درخواست ویزای خود را نزد نمایندگی خارجی آن کشوری از حوزه شنگن ارائه دهید که قصد دارید بیشترین زمان سفرتان را در آنجا سپری نمایید . در صورتیکه قصد دارید در چندین کشور از حوزه شنگن برای مدت برابر اقامت داشته باشید نماینده خارجی آن کشوری که مقصد اصلی سفر شماست مسئول رسیدگی به درخواستتان می باشد مقصد اصلی سفر همان کشوری است که قصد دارید بیشتر در آنجا بمانید و یا اینکه هدف اصلی از سفرتان در آنجا خلاصه میشود .
درخواست مجاز : در موارد ذیل بر اساس آیین نامه ویزا پذیرش درخواست ویزای شنگن مجاز نمی باشد :

 • درخواست شما 3 ماه زودتر از آغاز سفری که برنامه ریزی کرده اید ارائه گردد.
 • فرم درخواست پر و یا امضا نشده باشد.
 • مدرک مسافرتی ( گذرنامه ) ایی که از سوی متقاضی ارائه گردیده دارای شرایط ذیل نباشد :
 • حداقل 3 ماه از زمان برنامه ریزی شده برای خروج از کشور عضو شنگن اعتبار داشته باشد.
 • حداقل 2 صفحه خالی داشته باشد .
 • طی 10 سال گذشته صادر شده باشد.  (- امضا شده باشد.)
 • متقاضی عکسی ارائه نماید که قدیمی تر از 12 ماه باشد.

آشنایی با ویزامتریک آلمان

در سال ۲۰۰۵ برای توسعه روابط بین کشورها گروهی با نام ویزامتریک تاسیس شد و خدمات مربوط به دریافت ویزا و سایر پشتیبانی‌های لازم را بر عهده گرفت. بیشترین فعالیت این گروه در کشورهایی است که کنسولگری سفارت کشور مقصد در کشور مبدا تعطیل باشد. از زمانی که فعالیت کنسولگری سفارت آلمان در تهران تعطیل شد، این سایت خدمات تعیین وقت سفارت برای ویزا را برای متقاضیان انجام می‌دهد و البته نقشی در تصمیم‌گیری ندارد.

چطور وقت سفارت تجاری آلمان بگیریم؟

این نوع از ویزا برای افرادی است که دعوتنامه بیزینس از شرکتی در آلمان برای انجام یک فعالیت تجاری (خرید و فروش ) دارند .داشتن دعوتنامه معتبر  البته فعالیت تجاری در ایران از مهمترین مدارک این نوع ویزا است .

وقت سفارت برای ویزای کار آلمان چگونه است ؟

یکی از راه های ورود به کشور آلمان اخذ ویزای کار آلمان می باشد. درخواست بسیاری از مهاجرین برای مهاجرت اخذ ویزای کاریاست ولی برای دریافت این نوع ویزا باید شخصی به عنوان کارفرما در کشور مقصد شما را استخدام کند واین موضوع خود شرایط خاصی دارد.
در کشور آلمان و در کل اتحادیه اروپا برای استخدام اشخاص باید کارفرما به مدت ۳ ماه در روزنامه و اینترنت آگهی دهد اگر در کشور خود متقاضی یافت نکرد باید به مدت ۳ ماه در کل اتحادیه اروپا آگهی دهد و اگر مجددا متقاضی یافت نکرد، میتواند برای شما دعوتنامه کاری ارسال نماید و باید نشان دهد که از لحاظ مالی شما و خانواده شما را تامین میکند.

ویزا کار آلمان
وقت سفارت برای ویزای کار آلمان

این پروسه کمی دشوار است ولی اگر شخصی به عنوان دانشجو در آلمان باشد می تواند به محض آگهی شدن شغل اقدام به دریافت مجوز نماید.یعنی اگر شما در کشور آلمان کارفرمایی دارید میتوانید از طریق تحصیل وارد خاک آلمان شوید و پس از آن اقدام به اخذ ویزای کار آلمان نمایید.

وقت دانشجویی سفارت آلمان

در دانشگاه‌های آلمان در حال حاضر حدود ۱/۹۸ ملیون دانشجو مشغول به تحصیل هستند. تقریباً نیمی از این دانشجویان یعنی ۴۸٪ را بانوان تشکیل می دهند. بطور کلی بیش از ۳۷۶ مرکز آموزش عالی در آلمان که شامل ۱۰۲ دانشگاه، ۱۷۰ مدرسه عالی تخصصی، و ۶۷ مرکز خصوصی آموزش عالی امکان تحصیل را در اختیار داوطلبان قرار میدهند. در سالهای اخیر تعداد دانشجویان خارجی در آلمان رشد قابل توجهی داشته است. تنها کشورهای اندکی در اروپا مانند آلمان اینگونه امکانات متنوع برای تحصیلات عالیه را در اختیار قرار می دهند. در ۱۶۰ نقطه در آلمان ۳۷۶ مرکز آموزش عالی نسل آینده را به نیروی دانش مجهز می نماید. این تنها شهرهای بزرگ مانند برلین و هامبورگ در آلمان نیستند که مرکز آموزش عالی آن اعتبار جهانی دارد بلکه دانشگاه های شهرهای کوچک مانند هایدلبرگ نیز شهرت خوبی در جهان دارند.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی آلمان

 • شناسنامه به همراه 2 نسخه کپی
 • پاسپورت و شناسنامه همسر به همراه 2 نسخه کپی
 • ترجمه شناسنامه همسر به همراه 2 نسخه کپی
 • اصل عقدنامه فارسی به همراه 2 نسخه کپی
 • ترجمه رسمی عقد نامه به زبان انگلیسی یا آلمانی به همراه 2 نسخه کپی
 • ترجمه مدارک تحصیلی همسر به همراه 2 نسخه کپی
 • اصل نامه پذيرش و يا تاييد دريافت درخواست پذيرش از يک    به همراه 2 نسخه فتوکپی
 • مدارکی در مورد سابقه شغلی متقاضی در ايران به همراه 2 نسخه کپی
 • ترجمه آلمانی یا انگلیسی مدرک سابقه شغلی ( ترجمه رسمی الزامی نيست ) به همراه 2 نسخه کپی
 • اصل مدرک زبان آلمانی به همراه 2 نسخه کپی
 • اصل مدرک زبان انگلیسی به همراه 2 نسخه کپی
 • اصل ترجمه شده مدارک تحصيلی با تایید سفارت آلمان به همراه 2 نسخه کپی
 • بیوگرافی کامل( CV ) عکس دار با آدرس پستی به همراه تلفن و آدرس ایمیل متقاضی
 • (Motivation Letter) انگیزه نامه امضاء شده متقاضی جهت ادامه تحصیل در آلمان
 • مبلغ 60 یورو
 • متقاضی می بایست حداقل مبلغ 8040 یورو به نام خود در یک حساب ارزی ، و یا معادل ریالی آن به قیمت روز یورو را به حساب ریالی خود در یکی از بانکهای ایران داشته باشند و تادییه آن به زبان انگلیسی به همراه 2 سری کپی را به سفارت آلمان ارائه دهد.

دریافت مشاوره وقت سفارت آلمان از مجموعه پارت ویزا

در سراسر دنیا مهاجرت‌ها بر اساس شرایط و اهداف اشخاص رخ می‌دهند و هر متقاضی مهاجرتی برای ترسیم آینده‌ای بهتر به دنبال مهاجرت است. افراد گاهی برای رسیدن به اهداف کاری، تجاری، سرمایه‌گذاری، یا برای رسیدن به شرایط تحصیلی بهتر یا فعالیت‌های مختلف ورزشی و هنری و تجربه زندگی متفاوت اقدام به مهاجرت می‌کنند البته گاهی برای گشت و گذار و تفریح یا درمان نیازمند مهاجرت کوتاه مدت هستیم.

وقت سفارت آلمان
دریافت مشاوره وقت سفارت آلمان از مجموعه پارت ویزا

پارت ویزا یکی از موسساتی است که با سال‌ها تجربه می‌تواند در این مسیر در کنار شما باشد و وقت سفارت آلمان تضمینی شده را برای شما بگیرد. مجموعه پارت ویزا در سریع‌ترین زمان ممکن شما را به اهداف‌تان می‌رساند و اطلاعات حقوقی و مالی مناسب را در اختیار شما را قرار می دهد که پروسه اخذ ویزا را با خیالی راحت طی کنید.

سوالات متداول وقت سفارت آلمان

 • آیا وقت سفارت فوری برای ویزای آلمان در حال حاضر صادر می‌شود؟

بله، فقط در موارد ضروری مثل بشر دوستانه و ازدواج

 •  آیا در صورت مراجعه نکردن در روز قرار ملاقات به سفارت قیمت درخواست وقت سفارت به شما عودت داده می‌شود؟

خیر؛ در صورت مراجعه نکردن هیچ هزینه‌ای به شما عودت داده می‌شود.

 • آیا می‌توان اطلاعات هویتی خود را در صفحه رزرو تعیین وقت سفارت آمان ویرایش کرد؟

خیر؛ بعد از رزرو تعیین وقت نمی‌تواند اطلاعات هویتی را ویرایش کرد، پس در وارد کردن آنها دقت کنید.

 • در صورت ارسال ناقص مدارک به ویزا متریک آیا می‌توانیم نواقص پرونده را برطرف کرد؟

بله، در صورت ناقص بودن مدارک ویزامتریک به شما برای رفع رقصی مدارک پرونده اطلاع خواهد داد.

5/5 - (3 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *