آشنایی با پیکاپ ویزا

همانطور که می‌دانید با توجه به تحریم‌ها و مشکلاتی که برای ایران به وجود آمده تمامی کشورهای دنیا در ایران سفارتخانه ندارند؛ از این رو اگر شخصی بخواهد برای رفتن به کشوری که در ایران سفارت ندارد اقدام کند، لازم است برای دریافت پیکاپ ویزا یا همان پیکاپ پاسپورت اقدام نماید. پیکاپ ویزا واژه‌ای آشنا برای بسیاری از افراد است که تاکنون برای مهاجرت یا مسافرت به دیگر کشورها اقدام کرده‌اند اما مجبور شده‌اند برای به دست آوردن ویزای خود به دیگر کشورها بروند. داشتن اطلاعات در خصوص پیکاپ ویزا موجب می‌شود تا خیلی سریع‌تر بتوانید برای دریافت ویزا و مواردی که پیش از آن لازم است اقدام کنید.

پیکاپ-ویزا
Visa Pickup

فرم مشاوره رایگان
دریافت پیکاپ ویزا

پیکاپ ویزا چیست؟

Pickup که یک واژه انگلیسی است به معنای برداشتن یا تحویل گرفتن چیزی یا کسی بوده و ما در صنعت گردشگری از آن زمانی استفاده می‌کنیم که برای وارد شدن به دیگر کشورها نیاز به اخذ ویزا داشته باشیم. به عبارت دیگر زمانی که بخواهیم اجازه ورود بگیریم به پیکاپ ویزا نیازمند هستیم‌. 

اگر بخواهیم نگاه دیگری به تعریف پیکاپ ویزا داشته باشیم، می‌توانیم اینگونه هم بگوییم که به شیوه ارسال گذرنامه به سفارت و برگرداندن آن همراه با ویزا به شخص متقاضی پیکاپ پاسپورت یا همان پیکاپ ویزا می‌گویند. در زمان مصاحبه حضور افرادی که متقاضی پیکاپ ویزا هستند اجباری بوده اما بعد از اینکه ویزا صادر شد لزومی ندارد که خود شخص در سفارتخانه حضور پیدا کند.

پارت ویزا

مشاوره رایگان

مدارک مورد نیاز برای پیکاپ ویزا

اصلی که در خصوص مدارک مورد نیاز برای پیکاپ ویزا باید همیشه به آن توجه داشته باشید این است که مدارک لازم برای آن بر اساس کشور مبدا کشور مقصد و کشور سومی که قرار است در آن ویزا صادر شود تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. پس قبل از اقدام حتماً مدارک لازم را مورد بررسی قرار دهید. اما به شکل کلی مدارکی که برای پیکاپ ویزا به آن نیاز پیدا می‌کنید موارد زیر هستند:

 • مدارک شناسایی مورد نیاز که بر اساس هر کشور متفاوت خواهد بود.
 • ارائه وکالت‌نامه به آژانس یا شخصی که مورد نظر شماست با استناد کردن به امضا و اثر انگشت شخص متقاضی
 • ارائه دو قطعه عکس در سایز ۷ در ۵ با پشت نویسی
 • ارائه رسید انگشت نگاری
 • اصل پاسپورت که حداقل باید دارای ۷ ماه تا یک سال اعتبار باشد.
مورد نیاز برای پیکاپ ویزا

روش‌های دریافت پیکاپ ویزا

برای دریافت پیکاپ ویزا به دو شکل می‌توانید اقدام کنید که هر کدام از آنها مزایای خاصی دارند. شما با توجه به شرایطی که دارید، می‌توانید هر کدام را که مایل هستید انتخاب کنید.

مراحل انجام پیکاپ ویزا

بعد از اینکه درخواست ویزا انجام شد و به آن موافقت صورت گرفت برای پیکاپ ویزا لازم است مراحل زیر انجام شود:

 1. ابتدا باید پرینت ایمیل تایید ویزا را که از سوی سفارت برای شما ارسال کردند به کارگزاری‌هایی که مورد نظر خودتان هست ارائه دهید.
 2. تحویل پاسپورت به کارگزاری مورد نظر از دیگر کارهایی است که باید صورت بگیرد.
 3. پس از تحویل مدارک بیان شده پاسپورت و مدارک شما توسط شرکت مهاجرتی به سفارت تحویل داده خواهد شد و تمامی امور مربوط به الصاق ویزا به پاسپورت باید به شکل کامل پیگیری شود.
 4. به صورت متداول بین ۷ تا ۱۴ روز طول می‌کشد تا پاسپورت به همراه ویزای الصاق شده به دستتان برسد.
هزینه پیکاپ ویزا

هزینه پیکاپ ویزا

هزینه پیکاپ ویزا یک نرخ ثابت نیست که بتوانیم همین الان آن را به اطلاع شما برسانیم. با توجه به اینکه شما قصد دریافت ویزای چه کشوری را دارید، از طریق کدام کشور می‌خواهید اقدام کنید، تعداد شما چند نفر است و… مبالغ مختلفی را شما در این زمینه باید بپردازید. علاوه بر این خدمات سفارت و شرکت کارگزار ویزا نقش بسیار موثری در هزینه‌هایی که شما باید بپردازید، دارند. اگر نگرانی از بابت پرداخت این هزینه‌ها دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم با کارشناسان پارت ویزا ارتباط برقرار کنید و از خدماتی که در این زمینه در اختیار شما قرار خواهد گرفت استفاده کنید تا در هزینه‌های مالی و وقت خود صرفه‌جویی‌های لازم را به عمل آورید.

پارت ویزا

مشاوره رایگان

مدارک پیکاپ ویزا کانادا

برای دریافت ویزای اقامت کانادا و برای استفاده از خدمات پیکاپ ویزای کانادا با توجه به اینکه شما ویزای غیر مهاجرت یا مهاجرتی دارید لازم است برخی از مدارک را داشته باشید. این مدارک برای ویزای غیر مهاجرتی موارد زیر هستند:

 • پاسپورتی که خود شما آن را امضا کرده باشید.
 • وکالت‌نامه‌ای که اعتبار بالایی داشته باشد.
 • پرینت ایمیلی که سفارت آن را برای شما ارسال کرده است.

مدارک مورد نیاز برای ویزای مهاجرتی را در ادامه ذکر می‌کنیم:

پرینت واضحی از ایمیلی که از سوی سفارت برای شما ارسال شده است.
پاسپورتی که خود شما آن را امضا کرده‌اید.
تکمیل کامل فرمی که در آخر ایمیل سفارت برای شما ارسال شده است.

 

مدارک پیکاپ پاسپورت انگلیس

در خصوص پیکاپ پاسپورت انگلیس شما به زمان بیشتری نیاز دارید. به عبارتی اگر قرار است که فرایند پیکاپ ویزای کانادا ۳ تا ۴ روز به طول انجامد برای کشور انگلیس چیزی حدود دو هفته زمان لازم است. به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر می‌خواهید روند ارائه خدمات پیکاپ ویزا انگلیس بیشتر از این طول نکشد پس در ارائه مدارک دقت کافی را به خرج دهید. از جمله مدارکی که شما برای پیکاپ پاسپورت انگلیس به آن نیازمند هستید موارد زیر هستند:

 • رسید بارکد سفارت انگلیس 
 • پاسپورت شخص متقاضی که قصد مهاجرت به انگلیس را دارد.
 • ارائه وکالت‌نامه محضری 
 • پرینت خوانا و با کیفیتی از ایمیل ارسالی سفارت انگلیس به شخص متقاضی

 

مدارک پیکاپ ویزا آمریکا

با توجه به اینکه پیکاپ پاسپورت آمریکا از کشورهای واسطه متعددی صورت خواهد گرفت هر کدام هم مدارک متفاوتی را از متقاضی درخواست می‌کنند. در ادامه به صورت جداگانه به این مدارک اشاره خواهیم داشت:

مدارک پیکاپ پاسپورت آمریکا از ایروان ارمنستان

 • اصل پاسپورت متقاضی 
 • نام و رمز عبور حساب کاربری
 • یک قطعه عکس استاندارد
 • برگه clearance
 • فرم I20 یا DS2019

چیزی حدود یک هفته طول خواهد کشید تا پیکاپ پاسپورت امریکا از طریق ایروان مورد پیگیری واقع شده در اختیار افراد متقاضی قرار بگیرد.

مدارک پیکاپ پاسپورت امریکا از دبی

 • اصل پاسپورتی که شخص متقاضیان را امضا کرده باشد.
 • وکالت‌نامه‌ای که در یک محضر معتبر آن را تنظیم کرده باشند.
 • پرینت ایمیلی که سفارت برای شخص متقاضیان را ارسال کرده باشد.


اگر از طریق دبی بخواهید برای اخذ ویزا اقدام کنید چیزی حدود یک هفته تا ۱۰ روز زمان لازم است.


مدارک پیکاپ پاسپورت امریکا از ابوظبی

برای استفاده از خدمات پیکاپ پاسپورت آمریکا از ابوظبی علاوه بر اینکه ۱۰ روز تا دو هفته زمان لازم است، به مدارک زیر هم نیاز دارید:

 • گذرنامه
 • اطلاعات حساب کاربری
 • مدارک پیکاپ ویزای آمریکا از آنکارا


از جمله مدارکی که برای پیکاپ ویزای آمریکا از آنکارا با نیاز دارید موارد زیر هستند:

 • پاسپورت معتبر
 • شناسنامه فرد متقاضی
 • وکالت‌نامه محضری و قابل قبول 
 • حساب کاربری و رمز عبور اکانت ویزای شخص متقاضی

زمان لازم برای دریافت پیکاپ ویزا

 در ارتباط با زمان مورد نیاز برای پیکاپ ویزای هر کشور صحبت کردیم؛ اما اگر بخواهیم با یک دید کلی به این قضیه نگاه کنیم چیزی حدود یک ماه  از زمانی که ویزای شما مورد قبول واقع می‌شود فرصت دارید تا پاسپورتتان را برای الصاق ویزا به سفارت کشور مورد نظر خود ارسال نمایید. اگر در این بازه زمانی یک ماهه برای پیکاپ پاسپورت اقدام نکنید ویزای شما ریجکت می‌شود. به صورت متداول بین یک هفته تا ۱۴ روز طول خواهد کشید تا پاسپورت را تحویل بگیرید.

زمان لازم برای دریافت پیکاپ ویزا

پیکاپ ویزا در حال حاضر توسط شرکت‌های مختلفی ارائه می‌شود؛ اما با توجه به اینکه این خدمات بسیار حساس هستند و امنیت در آنها نقش بسیار شایانی دارند، انتخاب شما می‌تواند نقش بسیار مهمی در تصمیمی که برای مهاجرت گرفته‌اید داشته باشد. اگر قصد دارید برای پیکاپ ویزا اقدام کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم با کارشناسان ما در پارت ویزا ارتباط برقرار کنید تا بهترین خدمات را در این زمینه به شما ارائه دهند. دقت بالا در انجام کار، امنیت، پشتیبانی کامل، سرعت بالا در ارائه خدمات و... از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های است که سبب شده نام پارت ویزا در این زمینه به خوبی بدرخشد برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می‌توانید همین الان با مشاوران سایت ارتباط برقرار کنید تا اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار دهند.

پارت ویزا
سوالات متداول پیکاپ ویزا

خدمات پیکاپ ویزا برای چه کشورهایی ارائه خواهد شد؟

 این خدمات برای ویزای کشورهای کانادا، انگلیس و آمریکا ارائه می‌گردد.

مهمترین مزیت استفاده از پیکاپ ویزا چه چیزی است؟

از مهمترین مزایایی که سبب شده بیشتر افراد بخواهند از پیکاپ ویزا استفاده کنند عدم نیاز به حضور مجدد و سفر افراد به کشورهای دیگر برای اخذ ویزای صادر شده است.

هزینه پیکاپ ویزا چقدر است؟

برای پیکاپ ویزا نمی‌توان یک نرخ ثابت را بیان کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان پارت ویزا ارتباط برقرار کنید.

مدت زمان پیکاپ ویزا چقدر است؟

به صورت کلی بین یک هفته تا ۱۴ روز کاری زمان لازم دارد.

به ما امتیاز بدید !!

5/5 - (2 امتیاز)