Italian embassy for a medical visa

برای کارهای پزشکی و معالجات در ایتالیا ابتدا باید ویزای درمانی ایتالیا را بگیرید. اگر بیماری خاصی دارید و می‌خواهید روند درمان را در این کشور بگذرانید نیاز به ویزای مخصوص دارید. گام اول برای دریافت این ویزا، گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای ویزای درمانی است که توسط سایت پارت ویزا به راحتی امکان‌پذیر خواهد بود. این ویزا، ویزای بلند مدت ایتالیا شناخته می‌شود که به ویزای نوع D معروف است و با در درست داشتن آن امکان اقامت 90 روزه برای شما صادر می‌شود. برای دریافت ویزای درمانی ایتالیا مانند هر ویزای دیگری باید مدارک و شرایط لازم را مهیا کنید و سپس اقدام نمایید. همراه ما باشید تا اطلاعات لازم را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم. 

وقت سفارت ایتالیا برای ویزای درمانی

یکی از مهم‌ترین مراحل اخذ ویزای ایتالیا برای مهاجرت درمانی به این کشور، گرفتن وقت سفارت برای ویزای پزشکی است. دریافت این وقت کار ساده‌ای نیست. برای دریافت وقت سفارت ایتالیا برای ویزای درمانی باید به صورت آنلاین اقدام نمایید. اصولا درگاه رزرو وقت سفارت این کشور هفته‌ای یک مرتبه باز می‌شود و در این یک بار هم به قدری شلوغ است که ورود به آن کار نسبتا سختی است؛ بنابراین باید دقت  و سرعت عمل کافی در این زمینه داشته باشید تا بتوانید وقت سفارت را بگیرید. پیشنهاد می‌کنیم پیش از باز شدن درگاه تمامی مدارک و شرایط را مهیا کرده باشید تا معطل نشوید و وقت شما به تاخیر نیوفتد. در ادامه در خصوص مدارک و شرایط لازم توضیحات کامل را در اختیار شما قرار می‌دهیم. 

شرایط گرفتن وقت سفارت ویزای درمانی یا پزشکی ایتالیا

وقت سفارت برای ویزای درمانی ایتالیا را به همین راحتی نمی‌توانید بگیرید. برای دریافت این وقت لازم است شرایط مدنظر را داشته باشید تا به سفارت این کشور ثابت کنید که واقعا به درمان در این کشور نیاز دارید. در حقیقت شرط اول برای دریافت ویزای پزشکی، اثبات نیاز به درمان در یکی از بیمارستان‌های ایتالیا است. این کار را با دریافت گواهی از پزشک معالج می‌توانید انجام دهید. 

اعتبار ویزا درمانی ایتالیا
ویزا درمانی ایتالیا 90 روز اعتبار دارد.

دومین شرط لازم، اثبات توان مالی است. در حقیقت باید مدرکی برای اثبات توانایی مالی در جهت پرداخت هزینه‌های درمان و اقامت در این کشور را داشته باشید. مدارک موردنیاز برای اثبات توانایی مالی شامل گواهی حساب بانکی، سوابق مالی و فرم تعهد مالی است. 

مراحل گرفتن وقت سفارت برای ویزای درمانی ایتالیا

برای دریافت وقت سفارت برای ویزای درمانی ایتالیا باید مرحله به مرحله پیش بروید و تمامی چیزهایی که نیاز است را مهیا کنید. به منظور راهنمایی بیشتر شما برای دریافت این ویزا در ادامه مراحل وقت سفارت ایتالیا برای این ویزا را توضیح داده‌ایم:

 • در اولین مرحله لازم است مدارک لازم را به طور کامل مهیا کنید. این مدارک شامل فرم درخواست ویزای تکمیل شده، پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار، دو قطعه عکس پاسپورتی، نامه پزشکی، نامه از بیمارستان یا کلینیک، بیمه درمانی مسافرتی، گواهی اثبات تمکن مالی و بلیط رفت و برگشت هواپیما است. 
 • پس از تکمیل مدارک لازم است نسبت به ایجاد حساب کاربری در پورتال ویزای ایتالیا اقدام نمایید که پیشنهاد می‌کنیم این مرحله را با کمک یک کارگزاری معتبر پیش ببرید. 
 • در مرحله سوم پس از انتخاب نوع ویزا و تکمیل فرم درخواست لازم است هزینه ویزا را پرداخت نمایید. این هزینه قابل استرداد نیست. 
 • وقت سفارت خود را تعیین کنید و در تاریخ اعلام شده با در دست داشتن مدارک به سفارت به منظور انگشت‌نگاری مراجعه نمایید. 

در کنار تمام این‌ها داشتن سند پیش‌پرداخت هزینه‌های درمان بین پزشک مبدا و پزشک پذیرنده در ایتالیا الزامی است و باید با هماهنگی هر دو طرف انجام شود. در صورتی که هزینه‌های شما غیرقابل پیش‌بینی باشد، باید گواهی ببرید تا اثبات کنید توانایی پرداخت هزینه‌های غیرقابل پیش‌بینی را هم دارید. 

مدارک لازم برای گرفتن وقت سفارت درمانی ایتالیا

مسلما بدون داشتن مدارک نمی‌توانید وقت سفارت ایتالیا برای ویزای درمانی را بگیرید. تمامی مدارکی که در ادامه اشاره می‌کنیم را باید برای دریافت این نوع ویزا مهیا کنید و تحویل سفارت دهید:

 • تهیه و تکمیل فرم درخواست ویزا؛
 • پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل 6 ماه؛
 • سوابق و گزارشات پزشکی که شامل گزارش‌های پزشکی، تشخیص ها، عکس‌های پزشکی و نتایج آزمایش‌ها است؛ 
 • تائیدیه رزرو درمان که شامل جزئیات درمان، تاریخ شروع و مدت زمان مورد نیاز است؛
 • صورت‌حساب‌های مالی که نشان دهد شما از پس هزینه‌های درمان در ایتالیا بر می‌آیید؛ 
 • جزئیات دقیق اقامتگاه در ایتالیا شامل رزرو هتل یا اجاره آپارتمان؛
 • بیمه سفر برای فراهم کردن پوشش درمان در ایتالیا؛
 • تاییدیه ویزای درمانی از سفارت ایتالیا.
مدارک لازم برای وقت سفارت ایتالیا برای ویزا درمانی
حتما هنگام تهیه وقت سفارت ایتالیا برای ویزا درمانی مدارک موردنیاز را با خود داشته باشید.

در صورتی که شاغل باشید باید مدارک مربوط به شغل خود که شامل قرارداد استخدام، نامه مرخصی تایید شده از شرکت، فیش حقوقی 6 ماهه و اظهارنامه مالیات بر درآمد است را ارائه دهید. 

هزینه وقت سفارت برای ویزای درمانی ایتالیا

قبل از هر چیزی در نظر داشته باشید که هزینه وقت سفارت ایتالیا برای ویزای درمانی به یورو محاسبه می‌شود. به طور کلی هزینه کل ویزای درمانی ایتالیا در سال 2024 حدود 116 یورو است. این 116 یورو شامل هزینه دریافت ویزا (90 یورو) و هزینه خدمات کارگزاری مربوطه ( حدود 36 یورو) است. هزینه کارگزاری اصولا غیرقابل استرداد است و در صورت ریجکت ویزا ایتالیا، ویزا به فرد متقاضی بازگردانده نمی‌شود. برای آشنایی با کشور ایتالیا توصیه می‌کنیم مقاله سفر به ایتالیا را مطالعه کنید.

آنچه که از وقت سفارت ایتالیا برای ویزای درمانی آموختیم:

در مطالب فوق در خصوص وقت سفارت ایتالیا برای ویزای درمانی به طور کامل صحبت کردیم. در صورتی که می‌خواهید نسبت به دریافت این ویزا اقدام نمایید، لازم است تمامی مدارک پزشکی را ارائه دهید و در کنار آن نامه تمکن مالی به منظور اثبات توانایی پرداخت هزینه‌ها را داشته باشید. ویزای درمانی ایتالیا اصولا 90 روز اعتبار دارد و در این بازه زمانی باید کارهای درمانی خود را پیش ببرید. برای دریافت این ویزا مانند هر ویزای دیگری باید مدارک و شرایطی را مهیا کنید که صفر تا صد آن را تا اینجا توضیح دادیم. در نهایت برای کسب مشاوره و اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان پارت ویزا در ارتباط باشید و کارهای اخذ ویزای درمانی ایتالیا را به راحتی پیش ببرید. 

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *