وقت سفارت سوئد

اگر می‌خواهید ویزای سوئد را دریافت کنید در قدم اول نیاز به تعیین وقت سفارت سوئد دارید. برای این کار ابتدا باید به سایت سفارت این کشور مراجعه کنید. برای انگشت‌نگاری و تحویل مدارک نیز باید به سفارت مراجعه کنید؛ اما مدارک و شرایط دریافت وقت سفارت سوئد چگونه است؟ اگر نمی‌دانید باید چگونه این وقت را بگیرید همراه ما باشید تا مرحله به مرحله توضیحات لازم را در اختیار شما قرار دهیم.

فرم تعیین وقت سفارت

وقت سفارت سوئد و راهنمای دریافت آن

برای دریافت وقت سفارت سوئد لازم است به صورت آنلاین اقدام نمایید. تمامی مراحل دریافت این وقت و حتی واریز هزینه ویزا به صورت آنلاین انجام می‌شود و در هیچ یک از مراحل نیازی نیست به سفارت مراجعه کنید. هزینه وقت سفارت از طریق کارت‌های اعتباری ویزاکارت و مسترکارت باید پرداخت گردد. تنها زمانی باید به سفارت مراجعه کنید که بخواهید مدارک را تحویل دهید. برای دریافت وقت سفارت باید مدارک خود را برای ما ارسال کنید تا وقت سفارت سوئد را برای شما رزرو کنیم.

آموزش گرفتن وقت سفارت سوئد

رزرو وقت سفارت صورت به طور کلی آنلاین انجام می‌شود و نیازی نیست به جایی مراجعه کنید. مراحل تعیین وقت سفارت در ادامه توضیح داده شده است:

 • پاسپورت خود را برای ما ارسال کنید؛
 • فرم ویزا شینگن را پر کنید؛
 • پرداخت هزینه وقت سفارت؛
 • پرداخت هزینه ویزافی (visa fee).

پس از طی کردن این مراحل مدتی طول می‌کشد تا زمان وقت سفارت برای شما ایمیل شود.

وقت سفارت سوئد فوری

در برخی مواقع نیاز دارید تا وقت سفارت سوئد را به صورت فوری بگیرید. این کار سبب می‌شود تا بتوانید سریع‌تر نسبت به ارائه مدارک و دریافت ویزا اقدام کنید و پروسه دریافت ویزای شما تسریع می‌یابد؛ اما باید گفت در حال حاضر سفارت سوئد خدمات ارائه وقت سفارت فوری را ارائه نمی‌دهد و باید به صورت عادی اقدام به این کار نمایید و منتظر بمانید.

آموزش گرفتن وقت سفارت سوئد
وقت سفارت سوئد در دو نوع عادی و فوری ارائه می‌شود.

ناگفته نماند که در برخی موارد ممکن است سفارت سوئد اعلام کند که خدمات وقت سفارت فوری ارائه می‌دهد. در چنین حالتی می‌توانید در تاریخ اعلام شده از سمت سفارت وقت فوری بگیرید.

مدارک مورد نیاز جهت تعیین وقت سفارت سوئد

مدارک لازم به منظور تعیین وقت سفارت برای ویزای سوئد به شرح زیر است:

 • پاسپورت: پاسپورت شما باید حداقل 3 ماه پس از تاریخ ترک حوزه شینگن اعتبار داشته و دو صفحه خالی نیز داشته باشد. این پاسپورت باید در 10 سال اخیر صادر شده باشد.
 • فرم درخواست ویزا: این فرم را به صورت آنلاین در سایت سفارت سوئد می‌توانید تکمیل کنید و امضا نمایید.

این مدارک بر اساس نوع ویزا ممکن است کمی تغییر یابد. مدارک فوق مدارک کلی است که برای کسب هر نوع ویزا و تعیین وقت سفارت نیاز دارید. برای مشاهده مدارک لازم برای انواع ویزای سوئد روی مقاله مدارک لازم برای ویزای سوئد کلیک کنید.

دریافت وقت سفارت سوئد چقدر زمان می‌برد؟

اصولا پس از مراجعه به سایت و تکمیل فرم درخواست، سفارت سوئد 14 روز تا 1 ماه زمان می‌گذارد تا به درخواست شما رسیدگی کرده و زمان مراجعه به سفارت را اعلام کند. تعیین این وقت اصولا خیلی زمان نمی‌برد. شما باید در زمان ارائه مدارک به سفارت، مدارکی کامل و بدون نقص ارائه دهید تا پروسه دریافت ویزای طولانی نشود. در نظر داشته باشید که در برخی مواقع نوع ویزا و شرایط متقاضی در این مدت زمان موثر است.

هزینه گرفتن وقت سفارت سوئد

هزینه وقت سفارت سوئد در حالت عادی برای افراد بالای 12 سال 90 یورو و کودکان 6 تا 12 سال 45 یورو است. هزینه وقت سفارت سوئد باید به صورت آنلاین پرداخت شود و رسید آن را در روز قرار ملاقات نیز به افسر سفارت تحویل دهید. توجه کنید که این هزینه بر اساس نوع ویزا ممکن است متغیر هم باشد. هزینه ویزا برای اقامت بلندمدت سوئد ۱۰۰۰ کرون سوئد برای افراد زیر ۱۸ سال ۵۰۰ کرون است.

هزینه گرفتن وقت سفارت سوئد
هزینه وقت سفارت سوئد در حالت عادی برای افراد بالای 12 سال 90 یورو است.

تعیین وقت سفارت سوئد آنلاین است. شما باید به سایت سفارت سوئد مراجعه کرده و پس از تکمیل فرم درخواست، درخواست تعیین نوبت را نیز ثبت کنید تا وقت سفارت از طریق ایمیل یا پیام برای شما ارسال شود.

انواع وقت سفارت سوئد

انواع وقت سفارت سوئد شامل موارد زیر است:

شرایط دریافت وقت سفارت سوئد

اصولا برای دریافت وقت سفارت سوئد نیازی نیست شرایط خاصی داشته باشید. تنها باید به مدارک خود توجه کنید. ارائه مدارک جعلی به هیچ وجه توصیه نمی‌شود؛ چرا که در این صورت درخواست شما برای دریافت ویزا رد شده و مجددا به سختی می‌توانید نسبت به دریافت وقت سفارت و ویزا اقدام نمایید. حتما در ساعت مشخص به سفارت سوئد برای تحویل مدارک مراجعه کرده و دیر نکنید.

 • نکات مهم قبل از دریافت وقت سفارت سوئد که باید رعایت کنید
 • کل هزینه سفارت را به صورت آنلاین و از طریق کارتهای بین المللی بپردازید؛
 • تکمیل فرم ویزا باید با دقت کامل و به صورت آنلاین تکمیل شود؛
 • درهنگام تکمیل فرم و اخذ وقت سفارت باید هزینه پرداخت شود و در روز مراجعه به سفارت هزینه ای دریافت نخواهد شد؛
 • پس از تحویل مدارک و انگشت نگاری بررسی مدارک شما را آغاز می کند؛
 • ممکن است در سفارت برای ارائه خدمات vip از شما هزینه ای بخواهند بهتر است از این خدمات استفاده نکنید؛
 • هنگام مراجعه به سفارت آراسته باشید؛
 • در صورت مصاحبه با شما بهتر است که با نهایت آرامش و صداقت پاسخ دهید؛
 • مدارک حقیقی همراه داشته باشید و از همراه داشتن مدارک جعلی به شدت بپرهیزید؛
 • کلیه مدارک خود را با مهر دارالترجمه رسمی ارائه دهید؛
 • دقت داشته باشید که مدارک شما باید با چیدمانی خاص ارائه شود؛
 • به هیچ عنوان وسایل الکترونیکی مانند موبایل، ساعت دیجیتال و … همراه نداشته باشید؛
 • از همراه داشتن وسایل اشتعال زا به شدت بپرهیزید؛
 • سلاح سرد و گرم همراه خود نداشته باشید و در صورتی که شخصی شما را همراهی می کند وسایل را خارج از سفارت به او بسپارید؛
 • در مراجعه به سفارت به هیچ عنوان تأخیر نداشته باشید و در ساعت و تاریخ مشخص شده وارد سفارت سوئد شوید.

حتما نکات گفته شده را رعایت کنید.

گرفتن وقت مصاحبه از سفارت سوئد در تهران

یکی از مراحل مهم در فرآیند اخذ اجازه ورود به اتحادیه اروپا است. در این مصاحبه، کارمندان سفارت سوئد از شما درباره هدف، برنامه، مالی و شرایط سفرتان سؤال خواهند کرد و مدارک لازم را بررسی خواهند کرد. برای موفقیت در این مصاحبه، شما باید با دقت به سؤالات پاسخ دهید، صادقانه و منطقی باشید و نشان دهید که قصد بازگشت به کشور خود رادارید. همچنین، باید مدارک خود را به‌طور کامل و مرتب آماده کنید و به همراه خود ببرید.

گرفتن وقت مصاحبه از سفارت سوئد در تهران
گرفتن وقت مصاحبه از سفارت سوئد در تهران امکان پذیر است.

مصاحبه سفارت سوئد معمولاً ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد و در صورت تائید، ویزای شما ظرف چند روز صادر خواهد شد.

زمان باز شدن وقت سفارت سوئد

برای تعیین وقت سفارت سوئد می‌توانید به سایت سفارت مراجعه نموده و به صورت آنلاین درخواست خود را طبق مراحلی که تا اینجا گفتیم ثبت نمایید. اصولا برای تعیین وقت هیچ مانعی وجود ندارد و به راحتی می‌توانید طبق مراحل فوق درخواست خود را ثبت نمایید.

وقت سفارت سوئد ارزان

چیزی به اسم وقت سفارت سوئد ارزان وجود ندارد. بر اساس هزینه‌هایی که در بالا گفتیم، به منظور دریافت ویزای عادی سوئد برای افراد بالای 12 سال 90 یورو و زیر 12 سال لازم است 45 یورو پرداخت نمایید. هزینه دریافت وقت سفارت یک چیز تعیین شده است و نمی‌توانید آن را کمتر از این دریافت کنید.

اطلاعات سفارت سوئد در تهران

در بخش زیر اطلاعات سفارت سوئد را برای شما آورده ایم:

آدرس سفارت سوئد

تهران، خیابان پاسداران شمالی، بالاتر از خیابان فرمانیه، خیابان بوستان، نبش نسترن، پلاک ۲۷

فاکس سفارت سوئد در تهران

شما می‌توانید با استفاده از شماره ۲۲۲۹۶۴۵۱، از طریق فاکس، با سفارت کشور سوئد در تهران در ارتباط باشید.

ایمیل سفارت سوئد

مسافرین محترمی که قصد برقراری ارتباط با سفارت سوئد رادارند می‌توانند با استفاده از ایمیل این سفارت به نشانی ambassaden.teheran@gov.se با سفارت کشور سوئد در تهران، در تماس باشند.

مدت زمان تایید مدارک در سفارت سوئد

پس از این که وقت سفارت را اخذ کردید نوبت به بررسی مدارک می رسد. به صورت کلی سفارت بین دو تا چهار هفته پاسخ خود را به شما ابلاغ می کند. البته ممکن است که این پاسخ دیرتر هم ابلاغ شود و این به سفارت بستگی دارد.

مدت زمان تایید مدارک در سفارت سوئد
مجموعه پارت ویزا از صفر تا صد شما را برای دریافت ویزای سوئد کمک می‌کند.

سفارت بررسی این مدارک را آغاز می کند و به این ترتیب می توانید سفر به سوئد خود را آغاز کنید.

آنچه از مقاله وقت سفارت سوئد آموختیم:

به منظور دریافت وقت سفارت سوئد لازم است به صورت مستقیم به سایت سفارت سوئد مراجعه نمایید و پس از تعیین نوع ویزا، فرم درخواست را تکمیل نموده و امضا کنید. به منظور تعیین این وقت نیازی به مراجعه به سفارت نیست و به صورت آنلاین وقت را تعیین کرده و هزینه را پرداخت می‌کنید و در یک بازه 1 الی 2 ماهه وقت شما تعیین می‌شود. در نهایت پس از تعیین نوبت در تاریخ مربوطه به منظور انگشت‌نگاری و تحویل مدارک به سفارت مراجعه می‌کنید.

سوالات متداول درباره وقت سفارت سوئد

در این بخش به 5 سوال که بیشترین پرسش را داشته اند پاسخ داده‌ایم:

برای گرفتن وقت سفارت سوئد به چه صورت باید اقدام کرد؟

برای گرفتن وقت سفارت سوئد باید به صورت آنلاین و اینترنتی به سایت سفارت سوئد مراجعه کرده و سپس با ثبت درخواست و ثبت‌نام در سایت swedenabroad.se ، مراحل نام نویسی برای گرفتن وقت سفارت سوئد را به اتمام برسانید.

فرم سفارت سوئد چگونه پر می شود؟

برای درخواست ویزا سوئد باید هم زمان با درخواست وقت سفارت سوئد، اپلیکیشن فرم هم به صورت آنلاین تکمیل شود. توجه داشته باشید که این فرم باید کاملا با دقت تکمیل شود زیا پس از اتمام امکان ویزایش فرم وجود ندارد.

پرداخت هزینه سفارت سوئد چگونه است؟

واریزی سفارت سوئد باید به صورت آنلاین از طریق کارت های اعتباری بین المللی انجام شود. پس از اخذ وقت و تکمیل فرم و در مرحله آخر باید هزینه سفارت را پرداخت کرده تا خروجی فرم و وقت شما به همراه رسید واریز تحویل داده شود.

چگونه وقت سفارت سوئد را بگیریم؟

وقت سفارت این کشور نیز مانند بسیاری از کشورهای اروپایی به صورت آنلاین اخذ شده که باید حداقل تخصص و دانشی را در این زمینه داشته باشید. اگر زمان یا تخصص کافی در این زمینه ندارید می توانید از شرکت های خدمات مسافرتی و گردشگری معتبر کمک بگیرید.

جواب مصاحبه سفارت سوئد بعد از چند روز اعلام می شود؟

معمولا جواب ویزای شینگن سوئد پس از 14 الی 21 روز کاری داده می شود. ممکن است در برخی موارد این زمان کمتر یا بیشتر شود اما معمولا بیشتر پرونده ها در بازه زمانی گفته شده داده می شوند.

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *