وقت سفارت فرانسه

اولین قدم در راستای سفر به پاریس، گرفتن وقت سفارت فرانسه است. امکان دریافت این وقت به صورت آنلاین وجود دارد اما از آنجایی که زمان باز شدن وقت‌ها مشخص نیست، معمولا گردشگران کار گرفتن وقت سفارت فرانسه را به متخصصین این امر می‌سپارند. تنها کافی است مدارک لازم مانند شماره پاسپورت و کد تایید فرم درخواست ویزا را در اختیار این افراد قرار دهید تا وقتتان را در سریع‌ترین زمان ممکن بگیرند.

فرم تعیین وقت سفارت

آموزش دریافت وقت سفارت فرانسه از VFS

برای گرفتن وقت سفارت فرانسه باید مراحل زیر را طی کنید:

 • ابتدا باید به وب‌سایت VFS Global مراجعه نمایید؛
 • سپس باید فرم درخواست ویزا را به صورت آنلاین پر کرده و وقت سفارت بگیرید؛
 • سپس باید مدارک لازم را آماده کنیم؛
 • در وقت مشخص برای انجام انگشت‌نگاری و تحویل مدارک به سفارت فرانسه مراجعه کنید؛
 • منتظر دریافت پاسخ درخواست تان باشید.

شما می‌توانید تمام این مراحل را به پارت ویزا بسپارید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن کار وقت سفارت را برایتان انجام دهند. 

راهنمای دریافت وقت سفارت فرانسه

برای این‌که وقت سفارت فرانسه را به‌موقع دریافت کنید، بهتر است به یک آژانس مسافرتی معتبر مراجعه نمایید. در صورتی که فرصت کافی ندارید و باید سریع‌تر سفرتان را انجام دهید، امکان دریافت وقت سفارت فوری هم برایتان وجود دارد. برای دریافت وقت سفارت فرانسه در ابتدا باید نوع ویزای شما تعیین گردد. یعنی باید مشخص کنید که قصد دریافت کدام یک از انواع ویزاهای تحصیلی، تحقیقاتی، الحاق به خانواده و… را دارید. سپس براساس هدفتان وقت سفارت عادی یا فوری فرانسه را دریافت کنید.

وقت فوری سفارت فرانسه

صدور وقت فوری سفارت فرانسه برای درحالت عادی انجام نمی‌گیرد؛ اما در شرایطی که برای اهداف معین و اضطراری مانند درمان، شرکت در مراسم خاکسپاری، کنفرانس علمی مهم جهانی و… نیازمند دریافت ویزای فرانسه هستید، امکان تنظیم وقت فوری سفارت از طریق ارسال ایمیل به سفارت فرانسه وجود دارد. البته اخذ وقت سفارت ویژه با پرداخت هزینه بالاتر امکان‌پذیر است. 

وقت فوری سفارت فرانسه
برای وقت فوری سفارت فرانسه باید از شرکت هایی مانند پارت ویزا استفاده کنید.

زمانی که این وقت را رزرو می‌کنید، از شما در یک سالن شیک و جدا از دیگر مراجعین پذیرایی انجام می‌گیرد. همچنین شما می‌توانید خدمات مربوط به فتوکپی‌ها و عکس‌های مورد نیاز پرونده را به‌صورت رایگان انجام دهید. در صورت رزرو این مدل از وقت سفارت، از آخرین شرایط پرونده با ارسال پیامک اطلاع خواهید یافت. زمانی که نوبت‌های عادی پر هستند، شما می‌توانید وقت VIP را رزرو نمایید.

مدارک مورد نیاز جهت تعیین وقت سفارت فرانسه

برای گرفتن وقت سفارت فرانسه باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • اسکن پاسپورت جدید که حداقل 7 ماه اعتبار داشته باشد؛
 • فرم تکمیل شده پرسشنامه.

البته در زمان قرار ملاقات با سفارت یا کارگزاری این کشور، شما باید برای تحویل همه مدارک لازم جهت دریافت ویزا اقدام نمایید. 

دریافت وقت سفارت فرانسه چقدر زمان می ‌برد؟

هر زمان که وقت‌های سفارت برای ویزا فرانسه باز شود؛ شما بلافاصله می‌توانید وقت خود را رزرو نمایید. پس از دریافت وقت یک ایمیل دریافت خواهید کرد. برای ویزای بلند مدت، تاریخ مصاحبه شما بین ۱۵ تا ۲۰ روز پس از دریافت ایمیل خواهد بود. در بعضی از موارد خاص، دو ماه بعد از دریافت ایمیل، وقت سفارت برای شما در نظر گرفته می‌شود. پروسه رسیدگی به ویزای کوتاه‌مدت، کوتاه‌تر است  و شما در مدت 5 روز کاری تا سه هفته پس از دریافت پاسخ از سوی سفارت، باید به مرکز مربوطه مراجعه نمایید. 

هزینه اخذ وقت سفارت فرانسه

برای دریافت وقت سفارت باید حدود 120 یورو هزینه کنید. در صورتی که خودتان قصد دریافت وقت سفارت فرانسه را داشته باشید، باید به‌صورت آنلاین مبلغ لازم را پیش از رزرو بپردازید. این مبلغ به منظور جلوگیری از رزرو وقت‌های سفارت توسط ربات‌ها دریافت می‌گردد و پس از مراجعه به کارگزاری این پول به حساب شما باز می‌گردد.

هزینه اخذ وقت سفارت فرانسه 
هزینه اخذ وقت سفارت فرانسه 120 یورو می‌باشد.

البته زمانی که به دفتر  VFS  واقع در هروی سنتر مراجعه می‌کنید، به‌ سبب ارائه خدمات ثبت اطلاعات انگشت‌نگاری و ارسال پرونده ویزا به کارگزاری VFS، مبلغی معادل با ۱۲۰ یورو به‌عنوان هزینه از شما دریافت می‌شود. این مبلغ به قابل بازگشت نبوده و پرداخت آن نیز به‌صورت ریالی یا آنلاین امکان‌پذیر نیست. همچنین در صورت سکونت در خارج از تهران، مبلغ ۵.۵ یورو به مبلغ ذکر شده افزوده خواهد شد. برای مطالعه بیشتر به صفحه هزینه وقت سفارت فرانسه مراجعه کنید.

برای درخواست وقت سفارت فرانسه به حضور فیزیکی نیاز نبوده و در اولین فرصت درخواست خود را به‌صورت اینترنتی ثبت نمایید. همچنین با اخذ این وقت و مراجعه به سفارت فرانسه لازم به انجام مصاحبه نیست و فقط باید برای انجام فرایند بیومتریک به این سفارت مراجعه کنید.

انواع وقت سفارت فرانسه 

ارائه وقت سفارت فرانسه در دو مدل فوری و عادی انجام می‌گیرد. مدت زمان لازم برای سفر تعیین می‌کند که کدام یک از این دو گزینه مناسب‌تری برای شما محسوب می‌شود. یک آژانس مسافرتی معتبر می‌تواند در اخذ انواع وقت سفارت فرانسه به شما کمک نماید.  انواع وقت سفارت فرانسه عبارتند از:

 1. وقت سفارت فرانسه برای ویزا اقامت طولانی مدت، نوادگان ملیت فرانسوی؛
 2. وقت سفارت فرانسه برای ویزا اوپر؛
 3. وقت سفارت فرانسه برای ویزا اقامت طولانی مدت خانواده, گذرنامه استعدادهای درخشان؛
 4. وقت سفارت فرانسه برای ویزا بورسیه تحصیلی فرانسه با اقامت طولانی مدت؛
 5. وقت سفارت فرانسه برای ویزا اقامت طولانی مدت OFLL؛
 6. وقت سفارت فرانسه برای تایید مدارک؛
 7. وقت سفارت فرانسه برای ویزا اقامت طولانی مدت؛
 8. وقت سفارت فرانسه برای ویزا بازگشت اقامت طولانی مدت؛
 9. وقت سفارت فرانسه برای ویزا بازدید طولانی مدت؛
 10. اقامت طولانی مدت خردسالان درحال رفتن به مدرسه؛
 11. وقت سفارت فرانسه برای ویزای توریستی؛
 12. وقت سفارت فرانسه برای ویزا دیدارخانواده؛
 13. وقت سفارت فرانسه برای ویزا تجاری؛
 14. وقت سفارت فرانسه برای ویزا کنفرانس؛
 15. وقت سفارت فرانسه برای ویزا نمایشگاه.

موارد گفته شده تمامی وقت سفارت های فرانسه است که می‌توانید رزرو کنید.

شرایط درخواست وقت سفارت فرانسه

دریافت وقت سفارت فرانسه شرایط مخصوص به خود را دارد. برای مثال حضور افرادی با سن کمتر از ۱۲ سال در سفارت الزامی نیست و والدین یا قیم قانونی آن‌ها موظف به تحویل مدارک هستند. تمامی شرایط درخواست وقت سفارت فرانسه عبارتند از:

 • پس از دریافت نوبت مصاحبه توسط پارت ویزا برگه کانفرمی به شما ارائه می شود که در این برگه (نام، نام خانوادگی، شماره پاسپورت، تاریخ و ساعت نوبت شما قرار دارد) هنگامی که به مرکز روادید در تهران مراجعه می‌‌نمایید، نامه مزبور را باید ارائه دهید. بنابراین قبل از آمدن به مرکز با پرونده ویزا، باید آن را پرینت کرده و همراه خود داشته باشید.
 • تمامی‌ مدارک لازم باید در زمان تحویل پرونده ارائه شوند. امکان رد شدن هر پرونده ناقصی وجود دارد.
 • مرکز ویزا صرفا با تعیین وقت قبلی‌ به صورت آنلاین پذیرای افراد می‌‌باشد.
 • برای هر متقاضی ویزا باید وقت مصاحبه توسط پارت ویزا گرفته شود.
 • شما می‌‌توانید تا شش ماه قبل از تاریخ سفرتان درخواست وقت مصاحبه را ارائه کنید.
 • بایستی نامه تایید دریافت وقت را پرینت نموده تا به هنگام ورود به مرکز ویزا آن را ارائه دهید.
 • آماده سازی جهت آمدن به مرکز وی اف اس.
 • حضور شخصی‌: پس از دریافت وقت مصاحبه، هر متقاضی ویزا باید شخصا برای ارائه درخواست حضور داشته باشد، به استثنای متقاضیانی که از انگشت نگاری معاف هستند.
 • کودکان کمتر از ۱۲ سال؛ درخواست ویزایشان (شامل فرم، عکس ها، گذرنامه، هزینه ویزا، مدارک) باید توسط پدر، مادر یا قیم به مرکز ویزا تحویل داده شود.
 • متقاضیانی که دارای روادیدی هستند که عبارت VISA بر روی آن درج شده باشد و از تاریخ صدور آن کمتر از ۵۹ ماه گذشته باشد.

 

شرایط درخواست وقت سفارت فرانسه
هنگام رزرو وقت سفارت فرانسه باید به شرایط درخواست وقت سفارت فرانسه توجه داشته باشید.

دریافت وقت سفارت برای هر شخص جداگانه انجام می‌گیرد و ارائه مدارک لازم چون شماره پاسپورت و کد تایید فرم درخواست ویزای فرانسه به این معناست که تمامی افراد از شرایط درخواست وقت سفارت فرانسه برخوردار هستند. با توجه به الکترونیکی شدن پروسه‌ها، شرایط درخواست این وقت سفارت تسهیل شده است. 

خدمات کارگزاری سفارت فرانسه

خدمات کارگزاری vfs، تنها در خدمات مربوط به وقت سفارت خلاصه نمی‌شوند و برای این‌که پروسه درخواست ویزای فرانسه سریع‌تر انجام گیرد و از اتلاف وقت جلوگیری شود، شاهد ارائه خدماتی همچون فتوکپی، پیگیری وضعیت پرونده ویزا به کمک پیامک، عکاسی، ارسال پاسپورت از طریق پیک در منزل هستیم. ارائه این خدمات نقش موثری در تسریع روند پروسه درخواست وقت سفارت و دریافت ویزا ایفا می‌کند؛ اما یک هزینه اضافی به‌حساب می‌آید. به این دلیل که انجام بیشتر این خدمات با هزینه کمتر در خارج از کارگزاری امکان‌پذیر است. این خدمات به شرح زیر هستند:

 • ارسال پاسپورت در منزل: برای تهران رایگان بوده و برای شهرستان‌ها این مبلغ معادل است با 5.5 یورو؛
 • وقت Premium با پرداخت 40  یورو؛
 • آماده‌سازی پرونده ویزا با پرداخت 35 یورو؛
 • اخذ مدارک از در منزل یا دفتر با مبلغ 48 یورو؛ 
 • عکاسی 9.9 یورو؛
 • فتوکپی 0.55 یورو.

هزینه‌ای که به‌عنوان وقت سفارت فرانسه از شما دریافت می‌شود، شامل تمام این موارد است.    

وقت مصاحبه از سفارت فرانسه

برای این‌که وقت سفارت فرانسه را دریافت نمایید، باید برای فرم درخواست ویزا را آنلاین پر کنید؛ سپس باید نوبت خود را رزرو نمایید. برای درخواست ویزای ملی یا ویزای اقامت بلند مدت شما باید مرحله مصاحبه را پشت سر بگذارید؛ اما دریافت وقت سفارت فرانسه برای ویزای توریستی به گذراندن مصاحبه نیاز ندارد.

وقت مصاحبه از سفارت فرانسه
وقت مصاحبه از سفارت فرانسه یکی از مراحلی است که برای دریافت ویزا فرانسه باید آن را انجام دهید.

تنها کافیست که مدارک خود را ارائه داده و اطلاعات بیومتریک را به ثبت برسانید. بعد از این‌که وقت سفارت فرانسه به‌صورت آنلاین تعیین شد، شما باید اقداماتی همچون مصاحبه، انگشت‌نگاری و ارائه مدارک را انجام دهید. برای این امر می‌توانید از ساعت ۸ تا ۱۵ به مرکز مراجعه کرده و جهت اخذ پاسپورت نیز می‌توانید از ساعت ۹ تا ۱۷ اقدام نمایند. 

زمان باز شدن وقت سفارت فرانسه چه موقعی است؟

کارگزاری vfs از یک‌شنبه تا پنج‌شنبه از ساعت 7:30 تا 17 مشغول به فعالیت بوده و در صورت داشتن وقت قبلی سفارت فرانسه می‌‌توانید به مرکز مربوطه مراجعه نمایید. 

وقت سفارت فرانسه ارزان

با توجه به کیفیت خدمات و تلاش شبانه‌روزی سایت در زمینه اخذ وقت سفارت فرانسه، هزینه مربوط برای این کار در این شرکت صرفه اقتصادی داشته و شما به کمک کارشناسان این حوزه می‌‌توانید پروسه مهاجرت خود را بهبود ببخشید. برای این ‌که به اطلاعات بیشتری در زمینه هزینه‌ها و سایر خدمات شرکت دست یابید، می‌توانید با کارشناسان مجموعه پارت ویزا تماس برقرار نمایید. برای آشنایی بیشتر با کشور فرانسه توصیه می‌کنیم صفحه سفر به فرانسه را مطالعه کنید.

آنچه از مقاله وقت سفارت فرانسه آموختیم:

درخواست وقت سفارت فرانسه یکی از مراحل ضروری برای اخذ ویزای تحصیلی محسوب می‌شود. امکان درخواست وقت سفارت این کشور به دو صورت عادی و فوری وجود دارد. پس از ثبت درخواست و بعد از مدت زمانی معین، ایمیلی را دریافت خواهید کرد که در این فایل، تاریخ‌ وقت سفارت شما درج شده است. پروسه رسیدگی به ویزای کوتاه‌مدت به ‌نسبت ویزای بلند مدت سریع‌تر انجام می‌گیرد. از جمله خدمات کارگزاری سفارت فرانسه می‌توان به آماده‌سازی پرونده ویزا، اخذ مدارک در در منزل یا دفتر، فتوکپی و… اشاره کرد.

5/5 - (3 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *