وقت سفارت ایتالیا برای ویزای ترانزیت

وقت سفارت ایتالیا برای ویزای ترانزیت جهت اقامت کوتاه مدت در این کشور ضروری است. در صورتی که می‌خواهید برای مدتی کوتاه به کشور ایتالیا سفر کنید، نیاز است نوعی ویزای کوتاه مدت بگیرید که به آن ویزای ترانزیت گفته می‌شود. این وقت سفارت را زمانی باید بگیرید که اقامت شما در ایتالیا تنها چند روز طول بکشد. حتی اگر می‌خواهید به کشوری (به جز کشورهای عضو شینگن) سفر کنید و به ناچار می‌خواهید برای چند ساعت در ایتالیا سفر کنید، باز هم باید این وقت را برای دریافت ویزای ترانزیت بگیرید. اگر شما هم نمی‌دانید  وقت سفارت ایتالیا برای ویزا ترانزیت را چگونه باید بگیرید، همراه ما باشید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهیم. 

وقت سفارت ایتالیا برای دریافت ویزای ترانزیت

از جمله مهم‌ترین مراحل دریافت ویزای ترانزیت، گرفتن وقت سفارت است. برای اینکه بتوانید مدارک خود را تحویل دهید و کارهای مصاحبه شما انجام شود ابتدا باید این وقت را به صورت اینترنتی دریافت کنید. گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای ویزای ترانزیت امری دشوار است؛ چرا که حجم درخواست‌ها بالا بوده و ساعات باز شدن سایت برای دریافت این وقت اصلا مشخص نیست و تنها یک بار در هفته اتفاق می‌افتد. به دلیل دیر باز شدن این سایت، اصولا پس از باز شدن درگاه، خیلی سریع وقت‌ها رزرو می‌شوند؛ بنابراین حتما به طور مرتب این مسئله را پیگیری کنید تا دریافت ویزای شما به تعویق نیفتد. در سایت پارت ویزا به راحتی می‌توانید راهنمایی لازم را برای وقت سفارت ایتالیا برای دریافت ویزای ترانزیت را دریافت کنید. 

انواع وقت سفارت ترانزیت ایتالیا

به طور کلی یک نوع وقت سفارت برای ویزای ترانزیت ایتالیا وجود دارد که به آن وقت سفارت عادی می‌گویند و مراحل آن را در بالا ذکر کردیم. اما ویزای ترانزیت ایتالیا خود به دو نوع قسیم می‌شود که به شرح زیر است:

گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای ویزا ترانزیت
وقت سفارت ایتالیا برای ویزا ترانزیت را بصورت اینترنتی باید رزرو کنید.
 • وقت سفارت برای ویزای ترانزیت فرودگاهی ایتالیا؛
 • وقت سفارت برای ویزای ترانزیت ایتالیا برای دریانوردان؛
 • وقت سفارت برای ویزای ترانزیت ایتالیا برای راننده ها.

ویزای ترانزیت فرودگاهی ایتالیا اعتبار 24 ساعته دارد و در طول این مدت حق خروج از فرودگاه را ندارید؛ اما ویزای ترانزیت دریانوردان اجازه اقامت تا 5 روز را صادر می‌کنند. در ادامه در مورد این دو ویزا به طور کامل صحبت می‌کنیم:

وقت سفارت برای ویزای ترانزیت فرودگاهی ایتالیا

ویزای ترانزیت فرودگاهی ایتالیا، یکی از ویزاهایی است که برای اقامت کوتاه مدت در این کشور نیاز دارید. این ویزا زمانی باید دریافت شود که لازم است در فرودگاه ایتالیا توقف کنید تا با پرواز دیگر به مقصدی خارج از حوزه شینگن بروید. لازم است بدانید ویزای ترانزیت فرودگاهی ایتالیا اصولا 24 ساعت اعتبار دارد و در این مدت نمی‌توانید از فرودگاه خارج شوید. به منظور دریافت وقت سفارت برای ویزای ترانزیت فرودگاهی ایتالیا لازم است مراحل بالا را طی کنید. در صورتی که تابعیت یا ویزای یکی از کشورهای زیر را داشته باشید نیازی به اخذ این ویزا ندارید:

 • آندورا؛
 • بلغارستان؛
 • کانادا؛
 • قبرس؛
 • کرواسی؛
 • ایرلند؛ 
 • ژاپن؛
 • رومانی؛
 • سن مارینو؛
 • ایالات متحده آمریکا؛
 • انگلستان؛

به طور کلی می‌توان نتیجه گرفت سفر به یکی از کشورهای فوق و داشتن ویزای آن‌ها، شما را از دریافت ویزای ترانزیت برای اقامت کوتاه مدت بی‌نیاز می‌کند.

وقت سفارت برای ویزای ترانزیت ایتالیا برای دریانوردان

وقت سفارت ایتالیا برای ویزای ترانزیت برای دریانوردان مخصوص سفرهای دریایی است. در صورتی که این ویزا را بگیرید اجازه پیاده شدن از کشتی در یکی از بندرگاه‌های ایتالیا را دارید. به طور کلی این ویزا برای افراد زیر ضروری است:

 • افرادی که می‌خواهند به یک کشتی دریایی در یک بندر دریایی ایتالیا بپیوندند. 
 • افرادی که برای ادامه سفر می‌خواهند از یک کشتی به کشتی دیگر سوار شوند. 
 • افرادی که به دلیل بیماری، بازگشت به کشور مبدا، تعطیلات و… می‌خواهند از کشتی پیاده شوند. 

افرادی که این ویزا را دریافت می‌کنند می‌توانند تا 5 روز در بندرگاه توقف داشته باشند؛ اما در این 5 روز اجازه خروج از بندرگاه را ندارند.

وقت سفارت برای ویزای ترانزیت ایتالیا برای رانندگان کامیون

ویزای ترانزیت حمل و نقل رانندگان کامیون در ایتالیا یک مجوز ورود موقت است که به رانندگان کامیون اجازه می‌دهد برای مدت کوتاهی از طریق ایتالیا عبور کنند. این ویزا برای رانندگانی که نیاز به تغییر وسیله نقلیه یا بار در ایتالیا دارند و قصد دارند به کشوری خارج از منطقه شنگن سفر کنند، صادر می‌شود. برای دریافت ویزای ترانزیت، رانندگان باید مدارکی مانند گواهینامه بین‌المللی رانندگی معتبر، مجوز سفر، و بلیط ادامه سفر به مقصد نهایی را ارائه دهند. همچنین، باید اثبات کنند که مقصد بعدی آن‌ها در خارج از منطقه شنگن قرار دارد. این ویزا برای اقامت‌های طولانی‌مدت نیست و تنها برای مدت زمان کوتاهی که راننده در ایتالیا به سر می‌برد، اعتبار دارد.

در شرایط خاص، مانند شیوع بیماری‌های همه‌گیر یا تنش‌های سیاسی، ممکن است صدور ویزا برای رانندگان ایرانی محدود یا متوقف شود، که این موضوع می‌تواند بر حمل و نقل بین‌المللی تأثیر بگذارد. بنابراین، رانندگانی که قصد دارند از ایتالیا به عنوان مسیر ترانزیت استفاده کنند، باید از آخرین اطلاعات و تغییرات مربوط به ویزای ترانزیت مطلع باشند تا بتوانند برنامه‌ریزی مناسبی برای سفرهای خود داشته باشند.

هزینه وقت سفارت برای ویزای ترانزیت ایتالیا

زمانی که می‌خواهید وقت سفارت برای ویزای ترانزیت ایتالیا را بگیرید، باید هزینه ویزا را به صورت آنلاین پرداخت نمایید. لازم است بدانید هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید حتی در صورت رد درخواست شما قابل استرداد نیست. هزینه تمامی ویزاهای کوتاه مدت ایتالیا و انواع ویزای ترانزیت یکسان است.

هزینه وقت سفارت ایتالیا برای ویزا ترانزیت
هزینه وقت سفارت ایتالیا برای ویزا ترانزیت 90 یورو می‌باشد.

بر اساس اعلام دولت ایتالیا این هزینه برای افراد بزرگسال 90 یورو، خردسالان 6 تا 12 سال 45 یورو و کودکان زیر 6 سال رایگان است. برای آشنایی با کشور ایتالیا توصیه می‌کنیم مقاله سفر به ایتالیا را مطالعه کنید.

شرایط و مدارک لازم برای وقت سفارت و دریافت ویزای ترانزیت ایتالیا

زمانی که وقت سفارت شما تعیین می‌شود، باید در تاریخ معین شده به سفارت مراجعه کنید تا کارهای بعدی را انجام دهید. به منظور حضور در سفارت لازم است یک سری مدارک همراه خود ببرید که مدارک و شرایط لازم برای وقت سفارت و دریافت ویزای ترانزیت ایتالیا به شرح زیر است:

 • باید دلیل موجهی برای اخذ ویزا داشته باشید.
 • مقصد نهایی شما نباید کشورهای حوزه شینگن باشد. 
 • ارائه بلیط هواپیما یا کشتی الزامی است.
 • حتما مدارک شناسایی و پاسپورت را همراه خود داشته باشید. 
 • فرم تکمیل شده درخواست را باید ارائه دهید.
 • چند قطعه عکس پرسنلی لازم است. 
 • رسید پرداخت هزینه را حتما همراه خود ببرید. 
 • یک دعوت‌نامه از شرکت حمل و نقل ایتالیایی داشته باشید. 
 • مجوز سفر لازم است.
 • مدارک شغلی متقاضی، اثبات تمکن مالی، بیمه مسافرتی و ترجمه مدارک را باید ارائه دهید.

ارائه تمامی این مدارک الزامی است و همراه نداشتن هر یک از آن‌ها منجر به ریجکت ویزا ایتالیا شما خواهد شد.

وقت سفارت ایتالیا برای ویزای ترانزیت با پارت ویزا

برای دریافت وقت سفارت ایتالیا برای ویزای ترانزیت فقط کافیست به بخش مربوطه در سایت ما مراجعه کنید. یکی از مزایای اصلی پارت ویزا، ارائه خدمات مشاوره رایگان قبل از دریافت این وقت است. با مشاوره رایگان می‌توانید به راحتی اطلاعات و راهنمایی‌های لازم را دریافت کرده و وقت سفارت را آسان‌تر اخذ نمایید.

آنچه که از وقت سفارت ایتالیا برای ویزای ترانزیت آموختیم:

در این مقاله در خصوص وقت سفارت ایتالیا برای ویزای ترانزیت اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دادیم. به طور کلی برای اقامتی کوتاه مدت در ایتالیا نیاز است تا ویزای ترانزیت را دریافت نمایید. ویزای ترانزیت دو نوع است؛ نوع اول ویزای ترانزیت فرودگاهی و نوع دوم ویزای ترانزیت برای دریانوردان؛ ویزای ترانزیت فرودگاهی 24 ساعت اعتبار داشته و اعتبار ویزای ترانزیت برای دریانوردان حداکثر 5 روز است. هزینه اخذ این ویزا برای بزرگسالان حدود 90 یورو است و کودکان زیر 6 سال می‌توانند به صورت رایگان آن را دریافت نمایند. شرایط و مدارک لازم برای کسب این ویزا به طور کامل در مطالب بالا مطرح شده است که با مطالعه آن می‌توانید تمامی اطلاعات لازم را کسب کنید. 

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *