وقت سفارت بلغارستان

به قسمت مرکز درخواست وقت سفارت بلغارستان در تهران خوش آمدید. پارت ویزا از مرکز کارگزاری سفارت بلغارستان (VFS) اقدام به ارائه خدمات وقت ویزا در تهران (ایران) برای متقاضیان انواع ویزای بلغارستان می کند.

فرم تعیین وقت سفارت

وقت سفارت بلغارستان در تهران

کشور بلغارستان که به تازگی عضو کشورهای حوزه شینگن شده است، برای سفر به آن باید ویزای شینگن بگیرید. اگر از قبل ویزای شینگن داشته باشید می‌توانید به راحتی به این کشور سفر کنید. در هر صورت برای سفر به این کشور باید یکی از انواع ویزای بلغارستان را از سفارت کسب کنید. برای دریافت وقت سفارت بلغارستان مراحل و شرایط خاصی لازم است که پیشنهاد می‌کنیم اگر به دنبال دریافت آن هستید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا راهنمایی‌های لازم را در اختیار شما قرار دهیم. 

نحوه گرفتن وقت سفارت بلغارستان

به منظور دریافت وقت سفارت بلغارستان باید مرحله به مرحله پیش بروید تا موفق به کسب آن شوید. این وقت را باید از طریق مراجعه به VFS بگیرید. در ادامه راهنمای دریافت وقت سفارت بلغارستان را به طور کامل توضیح داده‌ایم:

 1. نوع ویزای مورد نظر را تعیین کنید؛
 2. تکمیل فرم درخواست؛
 3. تعیین وقت سفارت؛
 4. پرداخت هزینه وقت سفارت؛
 5. حضور در سفارت در تاریخ مشخص شده.
دریافت وقت سفارت بلغارستان
برای دریافت وقت سفارت بلغارستان VFS گلوبال اقدام کنید.

انواع وقت سفارت بلغارستان

برای کشور بلغارستان سه نوع ویزای A ،C و D وجود دارد که ویزای A نوعی ویزای فرودگاهی و ویزای D و C موقت و طولانی مدت است؛ اما این ویزا از نظر هدف هم دسته‌بندی می‌شود که بر اساس نوع، وقت سفارت و مدارک لازمه آن ها متغیر است. انواع آن را از نظر تعیین وقت سفارت شرح داده‌ایم:

برای دریافت وقت سفارت بلغارستان توجه به نوع ویزای بلغارستان و شرایط و مدارک لازم الزامی است. 

راهنمای دریافت وقت سفارت بلغارستان شما را در دریافت هر چه سریع‌تر یاری می‌کند. به منظور دریافت این ویزا باید از طریق وب سایت رسمی VFS Global اقدام نمایید و پس از انتخاب نوع ویزا مدارک موردنظر را ارائه دهید. به منظور دریافت این ویزا نیاز به مراجعه حضوری به سفارت نیست و همه کارها از طریق وب سایت نام‌برده و به صورت آنلاین قابل انجام است. 

وقت سفارت فوری بلغارستان

رزرو وقت فوری سفارت بلغارستان تحت شرایط خاصی امکان‌پذیر است و هر کسی نمی‌تواند اقدام به دریافت وقت فوری کند. یکی از شرایط خاصی که فرد می‌تواند نسبت به دریافت این وقت اقدام نماید فوریت پزشکی است. در صورتی که فردی بخواهد به منظور درمان به بلغارستان سفر کند می‌تواند نسبت به دریافت وقت سفارت بلغارستان فوری اقدام نماید. در چنین حالتی فرم درخواست ویزا کاملا متفاوت بوده و در این فرم باید تمامی دلایل مبنی بر وقت فوری را همراه با اسناد معتبر ارائه دهید. 

وقت سفارت بلغارستان از تهران
به تازگی بلغارستان به کشورهای حوزه شینگن پیوسته است و ایرانیان می‌توانند با ویزا شینگن به آن سفر کنند.

خوشبختانه سفارت بلغارستان در خصوص سفر درمانی سخت‌گیری زیادی نمی‌کند و در صورتی که مدارک و دلایل شما برای این سفر و وقت فوری معتبر و قانع‌کننده باشد ظرف مدت یک هفته ویزای شما صادر شده و می‌توانید به این کشور سفر کنید. در خصوص راهنمای دریافت وقت سفارت بلغارستان فوری نیز باید بگوییم مراحل آن مشابه با مراحلی است که پیش‌تر گفتیم فقط فرم درخواست و مدارک متفاوت است. 

گرفتن وقت سفارت بلغارستان VFS

پس از پیوستن کشور بلغارستان به حوزه شینگن امور مرتبط با ویزا این کشور در کارگزاری وی اف اس گلوبال تهران انجام می شود.

زمان باز شدن وقت های vfs مشخص نیست و شما باید مدام وب سایت را چک کنید، برای اینکه خودتان را خسته نکنید و از استرس وقت سفارت راحت شوید این کار را بما واگذار کنید.

بیومتریک وقت سفارت بلغارستان

پس از دریافت وقت، در روز و ساعت مشخص شده به کارگزاری وی اف اس گلوبال مراجعه کنید و مدارک مرتبط با ویزا خود را ارائه دهید و انگشت نگاری شوید.

در صورتی که در روز و ساعت مشخص شده مراجعه نکنید وقت شما می سوزد و باید برای وقت مجدد اقدام کنید.

حضور شخص برای بیومتریک الزامی است!

مصاحبه وقت سفارت بلغارستان

در حال حاضر پس از واگذاری بخش ویزای بلغارستان به vfs مصاحبه ای از متقاضیان انجام نمی شود و فقط مدارک تحویل داده می شود و مسافر انگشت نگاری می شود.

دریافت وقت سفارت بلغارستان چقدر زمان می‌برد؟

در حالت عادی وقت سفارت می تواند بصورت ماهانه قارائه شود ولی همیشه اینطور نیست و در فصل های مختلف متفاوت است و شاید برای یک تا سه ماه آینده به شما وقت دهد.

البته طبق قوانین شینگن شما شش ماه قبل از سفر می توانید اقدام به دریافت وقت سفارت کتید پس کار خود را به دقیقه 90 نگذارید و زودتر اقدام کنید.

دریافت وقت سفارت بلغارستان چقدر زمان می‌برد؟
دریافت وقت سفارت بلغارستان حدودا یک ماه زمان می‌برد.

به طور کلی برای ویزای نوع A و C سه هفته تا یک ماه و ویزای بلند مدت نوع D حداقل 35 روز زمان می‌برد تا به درخواست شما رسیدگی شود. در صورت ناقص بودن مدارک این پروسه طولانی‌تر خواهد بود. 

هزینه گرفتن وقت سفارت بلغارستان

هزینه وقت سفارت بلغارستان را با تماس با شماره های ۰۲۱۸۶۰۴۳۲۱۹ و ۰۲۱۸۶۰۴۴۳۹۵ از کارشناسان پارت ویزا سوال کنید.قیمت وقت سفارت بلغارستان بستگی به فصول مختلف و میزان متقاضیان متغییر است و ما نمی توانیم قیمتی در اینجا اعلام کنیم.

هزینه گرفتن وقت سفارت بلغارستان  با ویزا متفاوت است؛ از آنجایی که ویزای بلغارستان نوعی ویزای شینگن محسوب می‌شود، هزینه آن مطابق با هزینه ویزای شینگن محاسبه می‌شود. هزینه ویزای شینگن برای بزرگسالان 90 یورو و کودکان زیر 12 سال رایگان است؛ بنابراین می‌توان گفت هزینه گرفتن وقت سفارت بلغارستان و دریافت ویزا حدود 90 یورو است. 

شرایط درخواست وقت سفارت بلغارستان

به منظور دریافت وقت سفارت بلغارستان لازم است تمامی مدارکی که باید ارائه دهید را از پیش آماده کنید. به منظور دریافت این وقت به صورت مستقیم به سایت سفارت یا سایت VFS Global مراجعه کنید. از جمله شرایط دریافت وقت سفارت بلغارستان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فرم درخواست ویزا باید تکمیل شود.
 • مدارک باید بدون هیچ نقصی مهیا شده باشد. 
 • جعلی بودن مدارک باعث ریجکت شدن درخواست می‌شود. 
 • برای ویزای توریستی علاوه بر مدارک گفته شده باید دعوت‌نامه داشته باشید. 
 • برای ویزای تجاری نیاز به دعوت‌نامه از یک شرکت یا سازمان دارید.
 • برای ویزای تحصیلی نیاز به نامه پذیرش دارید.
 • برای ویزای خانوادگی مدارک اثبات رابطه خانوادگی دارید. 
 • هزینه ویزا را باید از قبل پرداخت کنید. 

به طور کلی شرایط درخواست وقت سفارت بلغارستان بر اساس نوع ویزا متغیر است و پیش از تعیین نوبت باید از آن ها مطلع باشید.

زمان باز شدن وقت سفارت بلغارستان چه موقعی است؟

اصولا زمان خاصی برای تعیین وقت سفارت مشخص نشده است. شما می‌توانید از طریق پارت ویزا به منظور دریافت ویزای بلغارستان اقدام نمایید و پس از ارائه مدارک لازم به این مجموعه تمامی مراحل را کارشناسان انجام خواهند داد

اطلاعات تماس سفارت بلغارستان

آدرس سفارت بلغارستان

خیابان “ولیعصر” خیابان “توانیر” (“شهید دکتر عباس پور”) کوچه “نظامی گنجوی” پلاک40

تلفن سفارت بلغارستان

+98 21 8877 5662
+98 21 8877 5037

سایت سفارت بلغارستان

https://www.mfa.bg/fa/embassies/iran
ساعت کاری سفارت بلغارستان

8 الی 16

آنچه از مقاله راهنمای دریافت وقت سفارت بلغارستان آموختیم:

در مطالب فوق در خصوص راهنمای دریافت وقت سفارت بلغارستان صحبت کردیم. این وقت را به صورت تلفنی و یا آنلاین از طریق مراحل گفته شده می‌توانید رزرو نمایید. به منظور دریافت وقت سفارت حتما باید مدارک گفته شده برای دریافت ویزای بلغارستان را مهیا کنید و ارائه دهید. در صورتی که برای تعیین وقت سفارت بلغارستان نیاز به مشاوره دارید از طریق تماس با شماره‌های درج شده با مشاوران پارت ویزا در ارتباط باشید.

5/5 - (2 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *