وقت سفارت ایتالیا برای ویزای بازدید از خانواده و دوستان

برای سفر کوتاه مدت به کشور ایتالیا و بازدید از خانواده و اقوام نیاز به وقت سفارت ایتالیا برای ویزای بازدید از خانواده و دوستان نزدیک دارید. ویزای دیدار با خانواده ایتالیا زیر مجموعه ویزای توریستی یعنی ویزای نوع C محسوب شده که به افرادی که یکی از اعضای خانواده آن‌ها مقیم ایتالیاست داده می‌شود. این ویزا فقط برای بازدید از پدر، مادر، همسر، فرزند و دوستان نزدیک صادر می‌شود و نوعی ویزای کوتاه مدت است. برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا به منظور بازدید از خانواده و دوستان نزدیک، باید مراحلی را طی کرده و مدارک لازم را به سفارت ارائه دهید. در ادامه راهنمای دریافت این وقت و این نوع ویزا را در اختیار شما قرار می‌دهیم. 

وقت سفارت ایتالیا برای ویزای بازدید از خانواده و دوستان نزدیک

همانطور که گفتیم اگر یکی از اعضای خانواده یا نزدیکان شما در ایتالیا سکونت داشته باشد، برای سفر به این کشور و بازدید وی نیاز به ویزای بازدید از خانواده و دوستان نزدیک دارید. این ویزا برای افرادی‌ست که فقط برای دیدار می‌روند و می‌خواهند کمتر از 90 روز در این کشور اقامت داشته باشند. برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای ویزای بازدید از خانواده و دوستان نزدیک، نیاز به اطلاعاتی دارید تا بتوانید در کوتاه‌ترین زمان آن را دریافت نمایید. که در ادامه در این خصوص توضیحات کامل را در اختیار شما قرار می‌دهیم. 

ویزا بازدید از خانواده و دوستان نزدیک ایتالیا

ویزای بازدید از خانواده و دوستان نزدیک، زیر مجموعه ویزای توریستی ایتالیا است. معمولا دریافت این ویزا مانند دیگر ویزاهای ایتالیا کار سختی نیست و با ارائه مدارک لازم و دقت در تعیین وقت سفارت می‌توانید در مدت زمانی کوتاه (نسبت به دیگر ویزاها) آن را دریافت کنید.

ویزای بازدید از خانواده و دوستان نزدیک
ویزای بازدید از خانواده و دوستان نزدیک یکی از انواع ویزا توریستی است.

لازم است بدانید این ویزا انواع مختلفی دارد و شامل ویزای یکبار ورود و چند بار ورود است. ویزای یکبار ورود به شما اجازه می‌دهد یک بار به این کشور بروید و ویزای چند بار ورود و خروج، چند بار این فرصت را در اختیار شما قرار می‌دهد. 

رزرو وقت سفارت ایتالیا برای ویزای بازدید از خانواده و دوستان نزدیک و ارسال مدارک

شرایط گرفتن وقت سفارت برای ویزای بازدید از خانواده و دوستان نزدیک ایتالیا

قبل از اینکه وقت سفارت ایتالیا برای ویزای بازدید از خانواده و دوستان نزدیک را بگیرید فراموش نکنید که باید چند شرط لازم را داشته باشید که این شرط‌ها به شرح زیر است:

 • شما باید با فردی که قصد ملاقات با او را دارید رابطه نزدیکی داشته باشید و فرد مورد نظر یا یکی از اعضای خانواده شما و یا یکی از دوستان خیلی نزدیکتان باشد. 
 • ارائه دعوت‌نامه الزامی است. دعوت‌نامه باید شامل مشخصات، نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، رابطه شما با دعوت‌کننده، آدرس و شماره تلفن دعوت‌کننده و مدت زمان اقامت شما باشد. این دعوت‌نامه همچنین باید تمکن مالی داشته باشد تا اثبات کند فرد دعوت‌کننده از پس هزینه‌های شما در مدت اقامت بر می‌آید. 
 • برای دریافت این ویزا باید مدارکی ارائه دهید که در ادامه توضیح می‌دهیم. 
 • شما هم باید تمکن مالی لازم برای تامین هزینه‌های سفر و اقامت خود را ارائه دهید. 
 • لازم است بیمه نامه سفر داشته باشید.
 • ارائه بلیط رفت و برگشت هواپیما به ایتالیا ضروری است.

در صورتی که هر یک از شرایط فوق را نداشته باشید احتمال ریجکت شدن ویزای ایتالیا شما بالاست؛ بنابراین حتما تمامی شرایط را رعایت نمایید. 

مراحل گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای ویزای بازدید از خانواده و دوستان

در این بخش مراحل گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای ویزای بازدید از خانواده و دوستان را به طور کامل برای شما شرح می‌دهیم:

 • تعیین نوع ویزا: در اولین مرحله باید ویزای مدنظر را تعیین نمایید و ویزای بازدید از خانواده و دوستان را انتخاب کنید. 
 • ارائه مدارک: مرحله دوم مرحله ارائه مدارک است. لازم است تمامی مدارک موردنظر که در ادامه مطرح می‌کنیم را تهیه کنید. 
 • ایجاد حساب کاربری: در کارگزاری مربوطه و یا در پارت ویزا نسبت به رزرو وقت سفارت اقدام نمایید (در این خصوص می‌توانید از کارشناسان پارت ویزا راهنمایی لازم را کسب کنید. 
 • پرداخت هزینه ویزا: در آخرین مرحله باید پس از بارگذاری مدارک هزینه ویزا را پرداخت نمایید. این هزینه اصولا غیرقابل استرداد است. 
 • شرکت در مصاحبه: در نهایت در زمان تعیین شده به سفارت ایتالیا مراجعه کرده و در مصاحبه شرکت می‌کنید. 
مراحل گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای ویزای بازدید از خانواده و دوستان
اعتبار ویزا بازدید از خانواده و دوستان کمتر از 90 روز است.

حال که با مراحل دریافت وقت سفارت ایتالیا برای کسب این ویزا آشنا شدید در ادامه در خصوص مدارک لازم توضیحاتی در اختیار شما قرار می‌دهیم.

مدارک لازم برای گرفتن وقت سفارت بازدید از خانواده و دوستان نزدیک ایتالیا

به منظور دریافت این ویزا مانند هر ویزای دیگر ایتالیا لازم است یک سری مدارک ارائه دهید. مدارک دریافت وقت سفارت ایتالیا برای اخذ این ویزا به شرح زیر است:

 • اولین مدرک فرم درخواست ویزا است. این فرم را باید به طور کامل پر کنید و در آن اهداف خود از سفر و مدت زمان اقامت را مطرح نمایید. 
 • مدارک شناسایی شامل پاسپورت، شناسنامه و کارت ملی را ارائه دهید. 
 • برای اثبات روابط خود با فردی که قصد ملاقات با وی را دارید لازم است مدارکی مانند شناسنامه، سند ازدواج و یا سند تولد فرزندان را ارائه دهید. 
 • باید توانایی مالی خود برای این سفر را با ارائه نامه تمکن مالی اثبات نمایید. 
 • ارائه بیمه سفر به منظور پوشش هزینه‌های پزشکی و درمانی در ایتالیا الزامی است. 
 • برای دریافت این ویزا باید دعوت‌نامه فرد مقیم ایتالیا را داشته باشید.
 • در نهایت در مراحل و مدارک لازم برای دریافت ویزا لازم است برنامه سفر و جزئیات آن را مطرح نمایید و در قالب برنامه سفر ارائه دهید. 

تکمیل بودن موارد فوق الزامی است؛ چرا عدم ارائه هر یک از این مدارک منجر به ریجکت شدن درخواست ویزا می شود.

هزینه وقت سفارت ایتالیا برای ویزای بازدید از خانواده و دوستان نزدیک ایتالیا

هزینه وقت سفارت ایتالیا برای ویزای بازدید از خانواده و دوستان نزدیک ایتالیا شامل رزرو وقت سفارت ایتالیا، بیمه مسافرتی، فرم درخواست و رزرو بلیط رفت و برگشت و واچر هتل است.

هزینه وقت سفارت ایتالیا برای ویزای بازدید از خانواده و دوستان نزدیک ایتالیا
هزینه ویزا بازدید از خانواده و دوستان نزدیک ایتالیا 15 یورو می‌باشد.

در حال حاضر قیمت دریافت این ویزا حدود 15 یورو است و معمولا هم قابل استرداد نیست. برای آشنایی با کشور ایتالیا توصیه می‌کنیم مقاله سفر به ایتالیا را مطالعه کنید.

آنچه که از وقت سفارت ایتالیا برای ویزای بازدید از خانواده و دوستان نزدیک ایتالیا آموختیم:

در مطالب فوق در خصوص وقت سفارت ایتالیا برای ویزای بازدید از خانواده و دوستان نزدیک صحبت کردیم. در صورتی که یکی از اعضای خانواده و یا نزدیکان شما در ایتالیا زندگی می‌کند و می‌خواهید برای دیدن اون بروید، لازم است این ویزا را دریافت کنید. این ویزا نوعی ویزای توریستی بوده و برای اقامت زیر 90 روز است. برای دریافت آن نیاز به مدارک و شرایطی دارید که در مطالب فوق توضیحات لازم را مطرح کردیم. به منظور دریافت وقت سفارت ایتالیا برای کسب این ویزا و مشاوره رایگان، از طریق تماس با شماره‌های درج شده با متخصصین پارت ویزا در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *