هزینه ویزا ایتالیا

برای سفر به کشور ایتالیا ابتدا باید موفق به دریافت ویزای این کشور شوید. هزینه ویزا ایتالیا برحسب اینکه ویزای شما کدام یک از انواع کاری، تحصیلی، تجاری، توریستی و… باشد، متفاوت خواهد بود. همچنین اینکه شما قصد دارید چه مدت در این کشور اقامت داشته باشید در تعیین این هزینه اثرگذار است. دریافت ویزا، پروسه‌ای زمانبر بوده و بهتر است از قبل اقدامات لازم را برای دریافت آن را انجام دهید تا بتوانید برنامه سفر خود را طبق زمانبندی پیش ببرید و با تاخیر مواجه نشود. 

هزینه انواع ویزا ایتالیا

عوامل بسیاری هزینه دریافت ویزاهای ایتالیا را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. از جمله اصلی‌ترین فاکتورها در مشخص کردن هزینه دریافت ویزا می‌‌توان به نوع آن اشاره کرد. به‌صورت کلی، شما باید برای اغلب ویزاهای بلند مدت ایتالیا مبلغی نزدیک به ۱۱۶ تا ۱۱۸ یورو بپردازید. البته برای دریافت ویزاهای تحصیلی، هزینه پایین‌تری به‌نسبت به دیگر مدل‌های ویزا پرداخته می‌شود. هزینه ویزا متریک ایتالیا برای انواع ویزا یا همان هزینه انواع ویزای ایتالیا شامل موارد زیر می‌شود. 

نوع ویزامیزان هزینه
ویزای کاری۱۱۶ یورو
ویزای خوداشتغالی۱۱۶ یورو
ویزای تحصیلی ۵۷ یورو
ویزای بازنشستگی ۱۱۸ یورو
ویزای همراهی خانواده۱۱۶ یورو
ویزای توریستی 90 یورو

قیمت ویزا ایتالیا چگونه تعیین می گردد؟ 

قیمت ویزا ایتالیا در واقع به نوع ویزا و مدت زمان اقامت بستگی دارد. از مارس ۲۰۲۰ تاکنون، دولت ایتالیا هزینه‌های ثابتی را جهت دریافت ویزا در نظر گرفته است که این هزینه مواردی را همچون هزینه پردازش، ارسال و مشاوره دربرمی‌گیرد.

هزینه ویزامتریک ایتالیا
حداقل هزینه ویزا ایتالیا 90 یورو برای ویزا توریستی ایتالیا می‌باشد.

برای نمونه، ویزای تحصیلی به‌نسبت دیگر ویزاها مبلغ پایین‌تری دارد و هزینه ویزای دوره کارآموزی به‌نسبت ویزای خوداشتغالی بالاتر است. قبل از اینکه به ایتالیا سفر کنید حتما سعی کنید راجع به این کشور اطلاعات زیادی کسب کنید برای این کار روی مقاله کشور ایتالیا کلیک کنید.

آنچه از مقاله هزینه ویزا ایتالیا آموختیم:

ویزای کشور ایتالیا یکی از پرطرفدارترین ویزاهای ارائه شده در میان کشورهای عضو شینگن محسوب می‌شود. برای اینکه ویزای این کشور را دریافت کنید، داشتن تمکن مالی و گردش حساب یک ضرورت به‌حساب می‌آید. جهت اخذ ویزا، شما باید مدارکی را ارائه دهید و هزینه‌ای را بپردازید. هزینه ویزا ایتالیا بر حسب نوع ویزا و مدت زمان اقامت شما در این کشور متفاوت خواهد بود. همچنین در بعضی موارد همچون دریافت ویزای توریستی ایتالیا، بر حسب سن شخص هزینه متفاوت خواهد بود. بری نمونه، هزینه ویزای توریستی برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال مبلغ ۴۰ یورو در نظر گرفته شده؛ در حالی که بزرگسالان باید میلغ 90 یورو را بپردازند. 

سوالات متداول هزینه ویزا ایتالیا

در ادامه به بررسی 3 سوال متداول هزینه ویزا ایتالیا می‌پردازیم:

انواع ویزاهای ایتالیا کدام‌اند؟ 

ویزاهای ایتالیا شامل ویزای توریستی، ویزای خوداشتغالی، ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای همراهی خانواده و ویزای بازنشستگی می‌شود. 

دریافت ویزای تحصیلی چقدر هزینه دارد؟ 

ویزای تحصیلی به‌نسبت دیگر ویزاها هزینه کمتری در پی داشته و هزینه دریافتی برای ویزای تحصیلی، ۵۷ یورو محاسبه می‌شود. 

تعیین قیمت ویزا به چه صورتی انجام می‌شود؟ 

اینکه هزینه ویزا چقدر باشد، در واقع وابسته به نوع ویزا و مدت زمان اقامت است.

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *