وقت سفارت یکی از مراحل حیاتی در فرآیند درخواست ویزا است. برای مهاجرت به هر کشور، نه تنها به یک پاسپورت معتبر نیاز دارید، بلکه ویزای مربوط به آن کشور را نیز باید به‌درستی و به موقع دریافت کنید. در واقع وقت سفارت یکی از مراحل ضروری در فرآیند درخواست ویزا است که این امکان را به مسافران می‌دهد تا با سازمان‌دهی بهتر و مدیریت مناسب تر زمان، از خدمات سفارت‌خانه‌ها بهره‌مند شوند.

در برخی از کشورها، مانند کشورهای حوزه شینگن یا آمریکا، اخذ ویزا با قوانین سفت و سختی همراه بوده و نیازمند مصاحبه و ارائه مدارک به‌صورت حضوری است. به منظور جلوگیری از شلوغی و هرج و مرج در این مراکز، افراد موظف هستند برای دریافت نوبت اقدام کنند.

وقت سفارت
وقت سفارت

فرم مشاوره رایگان
دریافت وقت سفارت

انواع وقت سفارت

وقت سفارت عادی و وقت سفارت فوری، از انواع وقت سفارت هستند که برای اخذ خدمات سفارت یا کنسولگری مورد استفاده قرار می‌گیرند. تفاوت اصلی بین این دو نوع وقت به مواردی که توضیح می دهیم برمی‌گردد:

در کل، انتخاب بین وقت سفارت عادی و فوری به شرایط و ضروریات شخصی شما بستگیدارد. اگر نیاز به خروج فوری یا دریافت خدمات فوری دارید، انتخاب وقت سفارت فوری مناسب است. در هر صورت باید قوانین و الزامات مربوط به دریافت وقت سفارت در کشور مقصد را به دقت مطالعه کنید و به همه مراحل مرتبط با درخواست وقت توجه نمایید. 

پارت ویزا

مشاوره رایگان

مراحل اخذ وقت سفارت

مراحل اخذ وقت سفارت

اخذ وقت سفارت برای سفر به کشورهای مختلف طی چندین مرحله مختلف انجام میشود. این مراحل ممکن است بسته به قوانین و مقررات هر کشور متغیر باشند. به طور کلی، مراحل اخذ وقت سفارت شامل این موارد میشود:

نکته: برای جلوگیری از هر گونه مشکل احتمالی، لازم است در هر مرحله، اطلاعات مورد نیاز را جمع‌آوری کرده و به تعلیمات و الزامات سفارت یا کنسولگری مربوطه توجه کنید.

تعیین مقصد سفر

در این مرحله، شما باید تصمیم بگیرید که به کدام کشور سفر کنید. اطمینان حاصل کنید که نوع ویزا مورد نیاز برای ورود به آن کشور را می‌دانید.

تحقیق در مورد ویزا

پس از تعیین مقصد، باید در مورد نحوه‌ گرفتن ویزا به این کشور تحقیق کنید. اطلاعات مرتبط با نوع ویزا، مدت زمان لازم برای پردازش، مدارک مورد نیاز و سختی‌های مربوط به دریافت ویزا برای هر کشور ممکن است متفاوت باشد.

ثبت درخواست وقت سفارت

برخی از کشورها امکان اخذ آنلاین وقت سفارت را برای متقاضیان فراهم کرده‌اند. در غیر این صورت، برای دریافت وقت سفارت بایدبه یک شرکت کارگزاری معتبر مراجعه کنیدو درخواست وقت سفارت خود را ثبت نمایید.

مراجعه به سفارت

پس از تایید درخواست وقت سفارت، باید به سفارت یا کنسولگری مربوطه مراجعه کرده و امور مربوط به درخواست ویزا را انجام دهید. این شامل تحویل مدارک مورد نیاز، پرداخت هزینه‌های مربوطه و هر گونه مراحل دیگر مرتبط با دریافت ویزا می‌شود.

تعیین وقت سفارت در کشورهای مختلف

تعیین وقت سفارت در کشورهای مختلف به شرایط و مراحل متفاوتی بستگی دارد. با توجه به اینکه تعداد سفارتهای فعال در ایران بسیار زیاد است، ما تمرکز خود را تنها روی برخی از محبوب ترین کشورها گذاشتهایم. اکثر کشورهای خارجی خدمات صدور ویزا را به شرکت VFS Global واگذار کرده‌اند، که برای مهاجرت به آنها، باید به دفاتر آن مراجعه نمایید.

دریافت وقت سفارت انگلیس

برای تعیین وقت سفارت انگلیس، می‌توانید به دفتر شرکت VFS Global در خیابان فردوسی مراجعه کنیدیا از سایت آن برای ثبت نام و درخواست وقت استفاده نمایید. VFS Global به عنوان یک کارگزار معتبر جهانی برای خدمات سفارت انگلیس در ایران فعالیت می‌کند و این دفتر امکانات لازم برای انجام امور مرتبط با تعیین وقت سفارت را به شما ارائه می‌دهد.

وقت سفارت انگلیس
وقت سفارت مکزیک

دریافت وقت سفارت مکزیک

برای درخواست وقت سفارت مکزیک، به سایتmexitel.sre.gob.mx مراجعه کنید و فرآیند نوبت‌دهی را انجام دهید. پس از تکمیل مراحل، برگه الکترونیکی را چاپ کرده و نگه دارید. این برگه حاوی اطلاعات وقت ملاقات شما با سفارت مکزیک است. این روش از طریق سایت رسمی سفارت مکزیک ارائه می‌شود و به شما امکان انتخاب وقت مناسب برای مراجعه به سفارت را می‌دهد.

دریافت وقت سفارت ایتالیا

برای تعیین وقت سفارت ایتالیا، می‌توانید از سایت نوبت دهی سفارت یا ویزامتریک با خدمات VIP و PRIME استفاده کنید. سایت نوبت دهی هر هفته یکبار باز می‌شود و این امکان را فراهم می‌کند تا وقت خود را رزرو کنید. همچنین، سایت ویزامتریک به تازگی شروع به فعالیت کرده و می‌تواند مسیر آسان‌تری برای رزرو نوبت سفارت ایتالیا با ارائه خدمات VIP و PRIME فراهم کند.

وقت سفارت ایتالیا
وقت سفارت آمریکا

دریافت وقت سفارت آمریکا

برای دریافت وقت سفارت آمریکا، مسافران می‌بایست به یکی از کشورهای همسایه مانند ترکیه مراجعه کرده و مراحل مرتبط را از طریق سایتais.usvisa-info.com انجام دهند. در این سایت، متقاضیان می‌توانند تمام مراحل ثبت‌نام و پیش‌فاکتورهای مرتبط با درخواست ویزا را تکمیل کرده و هزینه‌های مرتبط را پرداخت نمایند. سپس، با انتخاب یک زمان مصاحبه از بین گزینه‌های موجود، می‌توانند وقت سفارت را تعیین کنند و به مراکز معین در کشورهای همسایه مراجعه نمایند. این روند بر اساس شرایط و ضوابط مربوط به درخواست و ویزای موردنظر اجرا می‌شود.

دریافت وقت سفارت کانادا

برای درخواست وقت سفارت کانادا، می‌توانید از طریق وب‌سایتVFS Global  اقدام کنید. ابتدا به سایتVFS Global مراجعه کرده و در قسمت مناسب برای کانادا، فرم‌ها و مدارک موردنیاز را تکمیل نمایید. سپس، حساب کاربری خود را ایجاد کنید و اطلاعات مربوط به وقت موردنظر خود را وارد نمایید. پس از اتمام این مراحل، سیستم به شما گزینه‌های مختلف برای تعیین وقت ارائه خواهد داد. با انتخاب تاریخ و ساعت موردنظر، می‌توانید وقت خود را رزرو کنید. 

وقت سفارت کانادا
پارت ویزا

مشاوره رایگان

مزایا وقت سفارت آنلاین

 • سرعت بررسی مدارک: در وقت سفارت آنلاین، مدارک سریع‌تر بررسی شده و اطلاعات بروزتری ارائه می‌شود.
 • تصحیح و ویرایش فرم: در این روش امکان تصحیح و ویرایش فرم قبل از ثبت نهایی وجود دارد.
 • ثبت نام غیرحضوری: افراد می‌توانند بدون نیاز به حضور فیزیکی در مرکز ویزا، ثبت نام کنند.

معایب وقت سفارت آنلاین

 • نیاز به کارت بین المللی: برای واریز هزینه سفارت، نیاز به کارت بین المللی بانکی وجود دارد.
 • نیاز به اینترنت: برای اخذ وقت آنلاین، به اینترنت سریع نیاز دارید.
 • تاریخ مشخص برای انگشت نگاری: در صورت اخذ وقت حضوری، برای انگشت‌نگاری باید در تاریخ مشخصی به سفارت مراجعه شود.
 • سفر اضافی: تعیین وقت سفارت حضوری، نیاز به سفر اضافی به مرکز ویزا وجود دارد که ممکن است وقت و هزینه را افزایش دهد.
پارت ویزا
پارت ویزا

مشاوره اخذ وقت سفارت با پارت ویزا

اگر هنوز هم سوالات و ابهاماتی در مورد  وقت سفارت در ذهن شما باقی مانده یا به هر دلیلی احتیاج به راهنمایی بیشتر دارید، ما با افتخار آماده‌ایم که به شما کمک کنیم. برای دریافت مشاوره از کارشناسان ما مراحل زیر را دنبال نمایید:

 1. با شماره تلفن 02186043219تماس بگیرید و درخواست خود را اعلام کنید.
 2. مدارک مورد نیاز را در تلگرام یا واتساپ ارسال نمایید:
 3. اسکن تصویر صفحه اول پاسپورت
 4. اسکن یک عکس سه در چهار
 5. شماره تماس جهت پیگیری
 6. منتظر آماده شدن کانفرم وقت خود باشید؛ زیرا زمان پروسه ممکن است متغیر باشد.
 7. پس از آماده شدن وقت سفارت، نتایج آن به شما اطلاع داده خواهد شد. اگر نیاز به کمک در تکمیل و آماده‌سازی مدارک دارید، ما در مراحل بعدی به شما کمک خواهیم کرد.

هزینه وقت سفارت چقدر است؟

هزینه اخذ وقت سفارت بر اساس فاکتورهای مختلفی مانند کشور مقصد، نوع ویزا و مدت اقامت شما متغیر است و امکان تعیین یک عدد مشخص برای آن وجود ندارد. نوع خدمات، سختی‌های پردازش و شرایط خاص مانند وقت سفارت فوری نیز تأثیرگذار هستند. برای اطمینان از هزینه تعیین وقت سفارت، بهتر است به دفتر ما مراجعه کنید یا از طریق سایت پارت ویزا اطلاعات رسمی و ‌بروز را دریافت نمایید.

وقت سفارت کشورهای حوزه شینگن

برای تعیین وقت در سفارت کشورهای حوزه شینگن، ابتدا به وب‌سایتVFS Global مراجعه کنید. در این سایت، حساب کاربری خود را ایجاد کرده و فرم‌های لازم را تکمیل نمایید. دقت در وارد کردن اطلاعات اهمیت دارد. پس از ثبت نام، سیستم به شما گزینه‌های مختلفی برای تعیین وقت ارائه می‌دهد. می‌توانید تاریخ و ساعت مورد نظر خود را انتخاب و وقت رزرو کنید. اگر قصد مهاجرت به یکی از کشورهای حوزه شینگن را دارید بهتر است این کار را سریعا انجام دهید؛ زیرا تعداد وقت‌های موجود معمولا محدود هستند؛ همچنین، توصیه میکنیم حتما شرایط و رویه‌های تعیین وقت را به دقت مطالعه کنید تا از هر گونه اشکالاتی جلوگیری شود.

نکات لازم برای اخذ وقت سفارت

 1. وقت واقعی بگیرید: دقت کنید برگه وقت سفارت را از فرد مرتبط دریافت کنید و استانداردهای آن را بررسی نمایید تا از احتمال سوءاستفاده جلوگیریشود.
 2. وقت‌شناس باشید: در محل حضور، به ویژه در وقت سفارت آلمان، حداقل سی دقیقه قبل از وقت مقرر حاضر شوید تا مشکلی پیش نیاید.
 3. پول نقد همراه داشته باشید: برای پرداخت هزینه ویزا، مبلغ موردنیاز را به ارز مورد قبول سفارت (یورو یا دلار) همراه داشته باشید.
 4. درگیر باقی مانده پول نشوید: هنگام پرداخت هزینه، بهتر است پول را کامل بپردازید و درگیر باقی مانده پول نشوید.
 5. با لباس رسمی وارد شوید: با لباس رسمی و مرتب به سفارت مراجعه کنید؛ نحوه برخورد شما بسیار مهم است.
 6. برخورد با افراد غریبه: از برخورد با افراد ناشناخته اجتناب کنید و با آنها صحبت نکنید.
 7. وسایل ممنوعه: همراه داشتن وسایل ممنوعه مانند سلاح و وسایل آتش‌زا ممنوع است.
 8. حفظ آرامش: هنگام مصاحبه آرامش خود را حفظ کنید و بدون استرس پاسخ دهید.
 9. داشتن صداقت: در تمام مراحل صداقت داشته باشید و از ارائه مدارک تقلبی خودداری کنید.
 10. پیگیری مدارک: مطالبه مدارک اصلی خود را پس از مصاحبه و تحویل مدارک جلب کنید.

اولین گام برای اخذ ویزا و سفر به کشورهای مختلف، دریافت وقت سفارت مورد نظر است. مسافران باید قبل از مراجعه به سفارت و طی کردن مراحل اخذ ویزا، وقت کنسولگری کشور مورد نظر خود را دریافت نمایند. تعیین وقت سفارت، مرحله اساسی برای ارائه مدارک و روادید مورد نظر است و نقطه شروع مسافرت به کشور مقصد را تشکیل می‌دهد. اگر در این زمینه به راهنمایی و مشاوره نیاز دارید، پیشنهاد می‌شود با کارشناسان ما تماس بگیرید و سوالات خود را به صورت کامل مطرح کنید. مجموعه پارت ویزا تمامی راهنمایی‌های لازم را برای شما ارائه داده و تا اخرین مرحله مهاجرت در کنار شما خواهد بود.

پارت ویزا
سوالات متداول وقت سفارت

چه زمانی باید برای وقت سفارت اقدام کنیم؟

این موضوع در بین کشورهای مختلف متفاوت است؛ اما طبق قوانین جدید اتحادیه اروپا برای ورود به مرزهای شینگندر بازه 6 ماه تا 15 روز، میتوانید برای درخواست ویزا اقدام کنید.

در چه مواردی میتوان وقت سفارت فوری گرفت؟

وقت سفارت به صورت فوری در موارد خاصی امکان‌پذیر است. برای کشورهای شینگن، اگر نیاز به سفر فوری دارید و وقت‌های معمولی پر شده یا شرایط خاصی نظیر کنسلی رخ داده باشد، امکان دریافت وقت فوری وجود دارد. این امکان به شما این اجازه را می‌دهد که به سرعت وقت سفارت را ترتیب دهید و از فرصت سفر خود بهره‌مند شوید.

وقت سفارت کشورهای غیرشینگن (مثل آمریکا) معمولا براییک سال آینده ارائه میشود، که این امکان را به شما می‌دهد تا برنامه سفری با دقت بیشتری را برنامه‌ریزی کنید.

رسید تعیین وقت یا کانفرم چیست؟

هر مسافر برای ورود به سفارت، کنسولگری یا مرکز دریافت روادید، به مجوزی نیاز دارد که در آن، روز و زمان مصاحبه به همراه اسم مسافر نوشته شده است.

نکات مهم برای پرداخت ارزی بعضی سفارت ها چیست؟

در برخیاز سفارت‌ها مانند نروژ، سوئد، بریتانیا، متقاضیان باید قبل از تعیین وقت، هزینه را پرداخت کنند. نکته مهم این است که در صورت عدم تعیین وقت توسط سفارت، مبلغ پرداختی به شما عودت داده نمی‌شود.

به ما امتیاز بدید !!

4.9/5 - (14 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *