ویزای ایتالیا برای افغان ها

شرایط عالی تحصیل، کار و زندگی در ایتالیا سبب شده است تا در سال‌های اخیر تعداد درخواست ویزای ایتالیا برای افغان‌ها افزایش یابد. بر اساس شرایط فعلی امنیتی و سیاسی کشور افغانستان، دریافت ویزای ایتالیا برای مردم این کشور اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است. اگر تابعیت افغان دارید و می‌خواهید نسبت به درخواست این ویزا از ایران یا کشورهای دیگر اقدام نمایید، لازم است واجد یک سری شرایط باشید و مدارک لازم را ارائه دهید. شرایط دریافت ویزای بشر دوستانه ایتالیا برای افغان‌ها چندان سخت و پیچیده نیست. در ادامه همراه ما باشید تا صفر تا صد این مسئله را بررسی کرده و راهنمایی‌های لازم را در خصوص اخذ این ویزا در اختیار شما قرار دهیم. 

چگونگی دریافت ویزا ایتالیا برای افغان ها

معمولا سوالات زیادی نسبت به دریافت ویزای ایتالیا برای افغان‌ها پرسیده می‌شود. این ویزا یکی از انواع ویزای کشور ایتالیا است که به فرد امکان اقامت یا کار در ایتالیا را می‌دهد. شرایط دریافت این ویزا ممکن است دائما تغییر کند؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم ضمن مطالعه مطالبی که در ادامه مطرح می‌کنیم، قبل از درخواست حتما به سایت رسمی سفارت یا کنسولگری ایتالیا مراجعه نمایید و یا با مشاوران پارت ویزا در ارتباط باشید و آخرین اطلاعات را کسب کنید. 

ویزا ایتالیا برای افغان ها از ایران

اتباع افغان مقیم ایران هم می‌توانند ویزا ایتالیا برای افغان‌ها را کسب کنند. در صورتی که تابع افغانستان و ساکن ایران هستید لازم است مدارک و شرایطی را ارائه دارید و یک سری مراحل را طی کنید تا از ایران موفق به دریافت این ویزا ایتالیا شوید.

ویزا ایتالیا برای افغان ها از ایران 
افغانستانی های داخل ایران می‌توانند برای دریافت ویزا ایتالیا اقدام کنند.

در حال حاضر می‌توانید به صورت مستقیم از سفارت ایتالیا در تهران اقدام به دریافت این ویزا نمایید. شرایط دریافت را ادامه توضیح خواهیم داد. 

ویزا بشر دوستانه ایتالیا برای افغان ها

ویزای بشر دوستانه ایتالیا برای افغان‌ها در حقیقت یک اقدام حفاظتی برای ساکنین این کشور است که شرایط خوبی ندارند و در افغانستان تحت فشار زیادی قرار دارند. این مسئله را از نام این ویزا هم می‌توان دریافت. در حقیقت برای دریافت این ویزا باید دلیل موجهی داشته باشید که در کشور خود نمی‌توانید به زندگی عادی ادامه دهید. با توجه به شرایط اخیر کشور افغانستان، دریافت ویزای بشر دوستانه کمی آسان‌تر شده است؛ اما به هر حال باید مدارک و شرایط لازم را ارائه دهید تا بتوانید این ویزا را دریافت کرده و در کشور ایتالیا اقامت داشته باشید. 

انواع ویزا ایتالیا برای افغان ها

افغان‌ها از چند جهت می‌توانند نسبت به دریافت ویزای ایتالیا برای افغان‌ها اقدام نمایند. به همین علت این ویزا دارای انواع مختلفی است که در ادامه به بررسی هر یک از آن‌ها می‌پردازیم:

 1. ویزا تجاری ایتالیا برای افغانها؛
 2. ویزا سرمایه‌گذاری برای افغانها؛
 3. ویزا توریستی ایتالیا برای افغانها؛
 4. ویزا کار ایتالیا برای افغانها؛
 5. ویزا تحصیلی ایتالیا برای افغانها؛
 6. ویزا پیوست ایتالیا برای افغانها.

در ادامه به بررسی کامل موارد ذکر شده می‌پردازیم.

ویزا تجاری ایتالیا برای افغان ها:

با دریافت این ویزا می‌توانید در کشور ایتالیا فعالیت‌های تجاری مختلفی داشته باشید. به طور مثال فردی که این ویزا را دریافت می‌کند می‌تواند در جلسات، کنفرانس ها، مذاکره‌ها برای عقد قرارداد و فعالیت‌های این چنینی حضور داشته باشد. به منظور دریافت این ویزا، نیاز به ارائه اسنادیست تا هدف از سفر و روابط با کشور خود را نشان دهید.

ویزا تجاری ایتالیا برای افغان ها
ویزا تجاری ایتالیا برای افغان ها برای انجام کارهای تجاری و بیزینس است.

این مسئله برای این است که مقامات اداره مهاجرت از قصد بازگشت شما اطمینان حاصل کنند. 

ویزا سرمایه‌گذاری برای افغان ها:

این ویزا هم یکی از انواع ویزای ایتالیا برای افغان‌ها است که مناسب افرادیست که قصد سرمایه‌گذاری بالا در مشاغل یا استارتاپ‌های ایتالیایی را دارند. افرادی که می‌خواهند این ویزا را بگیرند باید طرح تجاری جامعی داشته و مدارکی برای اثبات تمکن مالی ارائه دهند. 

ویزا توریستی ایتالیا برای افغان ها:

سومین نوع ویزا ایتالیا برای افغان ها، ویزای توریستی است. این ویزا اصولا برای سفر به ایتالیا صادر می‌شود و به دارنده این امکان را می‌دهد تا در ایتالیا به تفریح پرداخته و به دیدن جاذبه‌های دیدنی این کشور برود. در صورتی که بخواهید این ویزا را بگیرید باید مدارک معتبر مبنی بر محل اقامت در ایتالیا، برنامه سفر و تمکن مالی ارائه دهید 

ویزا کار ایتالیا برای افغان ها:

با دریافت ویزا کار ایتالیا برای افغان‌ها می‌توانید در شرکت‌های ایتالیایی یا بخش‌های مختلف این کشور مشغول به کار شوید. به منظور دریافت این ویزا باید کار خود را در این کشور یافته و یک کارفرما با درخواست شما موافقت کرده باشد. 

ویزا تحصیلی ایتالیا برای افغان ها:

ویزا تحصیلی ایتالیا برای افغان‌ها نوعی ویزاست که برای دانشجویان طراحی شده است. با در دست داشتن این ویزا می‌توانید به راحتی در این کشور به تحصیل بپردازید و در برنامه‌های آموزشی، دانشگاه‌ها یا دوره‌های زبان این کشور شرکت کنید.

ویزا تحصیلی ایتالیا برای افغان ها
ویزا تحصیلی ایتالیا برای افغان ها یک فرصت عالی برای مهاجرت به این کشور است.

متقاضیان باید در یکی از دانشگاه‌های معتبر ایتالیا پذیرش شوند و تمکن مالی خوبی داشته باشند. 

ویزا پیوست ایتالیا برای افغان ها:

در نهایت آخرین ویزایی که قصد داریم معرفی کنیم، ویزا پیوست ایتالیا برای افغان‌هاست. این ویزا برای خانواده افغان‌ها نظیر همسر، فرزند و بستگان تحت پوشش صادر می‌شود تا بتوانند به اعضای خانواده خود در ایتالیا بپیوندند. 

مراحل لازم برای گرفتن ویزا ایتالیا برای افغان ها

به منظور دریافت ویزا ایتالیا برای افغان‌ها لازم است یک سری مراحل را طی کنید تا موفق به دریافت آن شوید. این مراحل با توجه به زمان درخواست، نوع ویزای مدنظر و وضعیت شخصی هر فرد ممکن است تغییر کند:

 • تهیه فرم درخواست ویزا: اولین مرحله برای دریافت این ویزا فرم درخواست است. این فرم باید از سفارت یا کنسولگری این کشور در ایران و یا از طریق وبسایت رسمی سفارت دریافت گردد. 
 • تکمیل فرم درخواست: فرم درخواست ویزا را باید به طور کامل تکمیل نموده و تمامی مدارک لازم که در ادامه مطرح می‌کنیم را ارائه دهید. 
 • ثبت نوبت و مصاحبه: پس از تایید درخواست شما نوبت سفارت در تاریخ تعیین شده ثبت شده و در نهایت باید در آن تاریخ همراه با مدارک به سفارت مراجعه نمایید. 
 • پرداخت هزینه و صدور ویزا: لازم است هزینه ویزا را پرداخت کنید. هزینه ویزای ایتالیا برای افغان‌ها را در ادامه مطرح خواهیم کرد. پس از تایید نهایی ویزای شما صادر می‌شود. 

حتما پیش از دریافت وقت سفارت ایتالیا برای افغان ها باید تمامی مدارک را مهیا کنید. در صورت نبود حتی یک مدرک درخواست ویزای شما ریجکت می‌شود. در ادامه مدارک لازم که برای دریافت این ویزا لازم دارید را مطرح می‌کنیم. 

مدارک لازم برای گرفتن ویزا ایتالیا برای افغان ها

در این بخش تمامی مدارکی که برای دریافت این ویزا لازم است مهیا کنید را آورده‌ایم:

 • در ابتدا لازم است به سفارت یا کنسولگری ایتالیا در کشور محل اقامت مراجعه کرده و فرم درخواست ویزا را تکمیل نمایید؛
 • دو قطعه عکس رنگی جدید با پس زمینه سفید و ابعاد 3.5×4.5؛
 • اصل پاسپورت با حداقل دو صفحه خالی و 6 ماه اعتبار؛
 • مدارک شناسایی؛
 • ارائه بیمه‌نامه مسافرتی؛
 • تاییدیه محل اقامت؛
 • مدارک برای اثبات تمکن مالی؛
 • ارائه مدارک عدم سوء پیشینه از مراجع قضایی.

توجه کنید که این مدارک بر اساس نوع ویزای ایتالیا برای افغان‌ها متغیر خواهد بود. این مدارک، مدارک کلی است که برای ویزای ایتالیا برای افغان‌ها باید ارائه دهید. در صورت کسب هر نوع ویزا بهتر است از مدارک لازم از طریق کنسولگری یا سایت سفارت مطلع شوید و یا با متخصصین در این حوزه مشورت کنید و اطلاعات لازم را دریافت نمایید. برای سفر به این کشور حتما سفر به ایتالیا را بررسی کنید.

هزینه ویزا ایتالیا برای افغان ها

هزینه ویزا ایتالیا برای افغان‌ها اصولا در زمان درخواست این ویزا باید پرداخت شود و حتی در صورت ریجکت شدن درخواست قابل استرداد نیست.

هرینه ویزا ایتالیا برای افغان ها
هرینه ویزا ایتالیا برای افغان ها را باید در زمانی که درخواست را ارسال می‌کنید پرداخت کنید.

هزینه این ویزا به نوع آن و هدف متقاضی از سفر بستگی دارد و کاملا متغیر خواهد بود. جدول زیر یک میانگین کلی از هزینه ویزای ایتالیا برای افغان‌ها را به نمایش می‌گذارد:

هزینه درخواست ویزا30 تا 60 یورو
هزینه خدماتی 40 تا 60 یورو
هزینه بیمه سفربر اساس نوع بیمه و مدت اقامت
هزینه ترجمه مدارکبر اساس تعداد صفحات
ویزای توریستی60 یورو بزرگسالان، 30 یورو کودکان زیر 12 سال
ویزای تحصیلی100 یورو
ویزای کاری120 یورو

توجه: این قیمت‌ها در طی زمان‌های مختلف متغیر خواهد بود. 

آنچه از مقاله ویزا ایتالیا برای افغان ها آموختیم:

در این مقاله در مورد ویزا ایتالیا برای افغان‌ها صحبت کردیم. این ویزا برای افرادی که تابعیت افغان داشته و می‌خواهند از طریق کار و تحصیل به این کشور مهاجرت کنند صادر می‌شود. برای دریافت این ویزا باید مدارک و شرایط لازم را داشته باشید و آن‌ها را به سفارت کشوری که در حال حاضر در آن اقامت دارید تحویل دهید. قبل از دریافت این ویزا اطلاعات لازم را در مطالب فوق کسب کنید و سپس اقدام نمایید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان پارت ویزا در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *