وقت سفارت ایتالیا برای افغان ها

اگر به عنوان یک افغانستانی، قصد دریافت وقت ویزای ایتالیا را دارید، با ما در این مقاله همراه باشید. به منظور دریافت وقت سفارت ایتالیا برای افغان ها یاز طریق مرکز ویزا متریک واقع در تهران می‌توانید از همکاران ما در پارت ویزا کمک بگیرید. در ادامه برخی از شرایط دریافت ویزای ایتالیا برای افغان‌ها را مطرح خواهیم کرد.

دریافت وقت سفارت ایتالیا برای افغانها

به طور کلی برای دریافت ویزای ایتالیا، افغان‌ها باید مراحل مختلفی را پیگیری کنند که در ادامه خواهد آمد. اولین قدم برای دریافت وقت سفارت ایتالیا، جمع‌آوری و آماده‌سازی مدارک مورد نیاز است. لیست مدارک مورد نیاز عبارتند از:

  • پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار؛
  • فرم درخواست ویزا تکمیل شده؛
  • عکس پرسنلی؛
  • مدارک اثبات تمکن مالی مدارک شغلی؛
  • مدارک رزرو هتل و بلیط هواپیما.

پس از آماده‌سازی مدارک، باید در سامانه ویزامتریک ثبت نام کنید. مرکز ویزامتریک برای ثبت نام کسانی که از ایران قصد سفر به ایتالیا را دارند خدمات دریافت وقت سفارت و تعیین زمان آن را فراهم می‌کند. برای این کار به وب‌سایت ویزامتریک (https://www.visametric.com) مراجعه کرده و روندی را که در ادامه خواهیم آورد انجام دهید. توصیه میکنیم مقاله سفارت ایتالیا در تهران بررای افغان ها را نیز مطالعه کنید.

انتخاب نوع وقت ویزای ایتالیا برای افغانها

از آنجا که تعیین نوع ویزا در دریافت وقت سفارت ایتالیا و نیز در انتخاب مدارک مورد نیاز اهمیت زیادی دارد، باید مطمئن باشید که نوع ویزایی که انتخاب می‌کنید با شرایط شما هماهنگ است. از منوی سمت چپ، گزینه “ایتالیا” را انتخاب کنید. در صفحه جدید، بر روی گزینه “درخواست ویزا” کلیک کنید. نوع ویزای مورد نظر خود را از بین گزینه‌های موجود (مانند ویزای توریستی، ویزای تجاری، ویزای تحصیلی و …) انتخاب کنید.

مراحل کلی دریافت وقت سفارت ایتالیا برای افغانها
برای دریافت وقت سفارت باید نوع ویزا خود را نیز مشخص کنید.

در ادامه انواع وقت ویزای ایتالیا برای افغانها را ارائه خواهیم کرد:

  • وقت سفارت ایتالیا برای ویزای تحصیلی افغانها؛
  • وقت سفارت ایتالیا برای ویزای کاری افغانها؛
  • وقت سفارت ایتالیا برای ویزای بشر دوستانه افغانها؛
  • وقت سفارت ایتالیا برای ویزای تجاری افغانها؛
  • وقت سفارت ایتالیا برای ویزای الحاق به خانواده افغانها.

برای دریافت هر یک از انواع ویزاهای یاد شده برای ایتالیا، افغان‌های مقیم ایران باید مدارک مورد نیاز برای همان ویزا را تهیه و به مرکز ویزامتریک و سفارت ایتالیا در تهران ارائه کنند. برای مطالعه بیشتر راجب ویزا ایتالیا برای افغان ها کلیک کنید.

تکمیل فرم درخواست

پس از مراحل انجام شده باید فرم درخواست ویزا را به طور دقیق و کامل پر کنید. توجه داشته باشید که تمامی اطلاعات باید به زبان انگلیسی یا ایتالیایی ارائه شوند. پس از تکمیل فرم، بر روی دکمه “ذخیره و ادامه” کلیک کنید. 

آپلود مدارک

در این مرحله باید لیست مدارک مورد نیاز برای نوع ویزای انتخابی خود را در وب‌سایت ویزامتریک مشاهده کنید. اسکن مدارک مورد نیاز را مطابق با فرمت و اندازه‌های مشخص شده آپلود کنید. بر روی دکمه “ذخیره و ادامه” کلیک کنید.

رزرو وقت سفارت

پس از واریز هزینه، می‌توانید وقت سفارت خود را در سامانه ویزامتریک رزرو کنید. برای این کار، به تقویم موجود در سامانه مراجعه کرده و با انتخاب تاریخ و زمان دلخواه، وقت ملاقات خود را در سفارت ایتالیا رزرو نمایید.

حضور در سفارت

در روز و ساعت تعیین شده، با در دست داشتن تمامی مدارک مورد نیاز، به مرکز ویزامتریک در تهران مراجعه کنید.

هزینه وقت سفارت ایتالیا برای افغان ها
پس از واریز هزینه وقت سفارت خود را رزرو کنید و در آن زمان مراجعه کنید به سفارت.

در این مرحله، باید انگشت‌نگاری و مصاحبه را پشت سر بگذارید.

هزینه وقت سفارت ایتالیا برای افغانها

به خاطر داشته باشید که دریافت هزینه وقت سفارت ایتالیا یکی از مراحل اصلی برای اخذ ویزای این کشور است. پس از ثبت نام، باید هزینه‌های مربوط به درخواست ویزا را به صورت آنلاین پرداخت کنید. مبلغ این هزینه‌ها با توجه به نوع ویزا و خدمات انتخابی شما متغیر خواهد بود.  در صورتی‌که تمایل دارید اطلاعات به روز درباره هزینه‌های دریافت وقت سفارت ایتالیا برای افغانها را داشته باشید، با پارت ویزا در تماس باشید. برای سفر به این کشور حتما سفر به ایتالیا را بررسی کنید.

آنچه در مقاله وقت سفارت ایتالیا برای افغان‌ها آموختیم:

گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای افغانها، برای دریافت ویزای شینگن ایتالیا الزامی است. به این منظور ویزامتریک در تهران خدمات مناسبی برای افغان‌های مقیم ایران ارائه می‌کند که شامل دریافت وقت سفارت ایتالیاست. به این منظور ابتدا باید در سامانه ویزامتریک ثبت نام کنید و بعد از طی مراحل مختلف ثبت نام و آپلود مدارک مورد نیاز سفارت، منتظر اعلام وقت سفارت ایتالیا باشید. در موقع مقرر به مرکز ویزامتریک و سفارت مراجعه کنید و اگر سوالی در این خصوص داشتید، حتما با همکاران ما در پارت ویزا مطرح کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *