دلایل ریجکت شدن ویزای فرانسه

اگر ویزای فرانسه شما ریجکت شده است مطالبی که در ادامه مطرح می‌کنیم برای شماست. به طور کلی ریجکت شدن ویزای فرانسه دلایل مختلفی دارد که باید آن‌ها را بدانید و بر اساس آن نسبت به رفع ریجکتی ویزا فرانسه اقدام نمایید. در صورتی که با این مشکل مواجه شدید، ضمن جست‌وجوی دلیل لازم است راهکاری برای آن پیدا کرده و از روش اصولی نسبت به رفع ریجکتی نامه اعتراض بنویسید. در ادامه در مورد این مسئله و چگونگی رفع آن به طور کامل صحبت می‌کنیم. همراه ما باشید تا با این مشکل به شیوه‌ای اصولی برخورد کرده و نسبت به رفع آن اقدام کنید. 

دلایل ریجکت شدن ویزای فرانسه

دلایل ریجکت شدن ویزای فرانسه بر اساس نوع ویزا ممکن است متغیر باشد. افسر سفارت پس از بررسی درخواست ویزای شما، بلافاصله مدارکی که ارائه دادید را بررسی می‌کند. در صورتی که هر مشکلی در نحوه درخواست و یا مدارک شما وجود داشته باشد ویزای شما رد می‌شود. همچنین ممکن است دلیل خاصی در رد شدن درخواست شما عنوان نشده باشد؛ اما با بررسی مدارک متوجه شوید که نقصی در آن‌ها وجود داشته است. به هر حال در ادامه در خصوص دلایل ریجکت شدن ویزا فرانسه صحبت می‌کنیم و بندهای آن را مطرح خواهیم کرد:

  1. استفاده از گذرنامه و مدارک جعلی؛
  2. مشخص نشدن دلایل سفر برای افسر سفارت؛
  3. عدم اثبات بازگشت شما به کشور خودتان توسط افسر سفارت؛
  4. اتمام مجوز اقامت 90 روزه در یک دوره 6 ماهه؛
  5. شناخته شدن به عنوان عنصر نامطلوب از نظر سیستم اطلاعاتی (‌SIS شینگن)؛
  6. نداشتن بیمه معتبر در حوزه شینگن؛

در ادامه به بررسی بیشتر موارد ذکر شده می‌پردازیم:

استفاده از گذرنامه و مدارک جعلی

در صورتی که مدارک هویتی، ملکی و یا مالی شما جعلی باشد، ویزای شما سریعا رد می‌شود.

استفاده از گذرنامه و مدارک جعلی باعث ریجکت ویزا فرانسه است.
استفاده از گذرنامه و مدارک جعلی باعث ریجکت ویزا فرانسه است.

این مسئله نه تنها منجر به رد درخواست شما می‌شود؛ بلکه باعث ایجاد پرونده در سیستم قضائیه فرانسه نیز خواهد شد. 

مشخص نشدن دلایل سفر برای افسر سفارت

دومین علتی که می‌تواند منجر به ریجکت شدن ویزای فرانسه شود، مشخص نبودن دلیل سفر برای افسر سفارت است. به طور کلی کشور فرانسه برای صدور ویزا کمی سخت عمل می‌کند و در اکثر مواقع ویزا برای افرادی صادر می‌شود که دعوت‌نامه دارند. به منظور جلوگیری از این مشکل بهتر است جزئیات و دلیل سفر را به طور کامل شرح دهید و افسرد بداند شما یک توریست واقعی هستید و با هدفی مشخص قرار است سفر کنید. 

رزرو دلایل ریجکت شدن ویزای فرانسه + رفع ریجکتی ویزای فرانسه و ارسال مدارک

عدم اثبات بازگشت شما به کشور خودتان توسط افسر سفارت

به طور کلی در صورتی که بلیط برگشت به کشور خود نداشته باشید و یا واچر هتل شما معتبر نباشد، درخواست ویزای شما ریجکت می‌شود. در صورتی که دعوت‌نامه داشته باشید لازم است این دعوت‌نامه با سربرگ اصلی، آدرس، اطلاعات تماس و مهر و امضای شرکت یا موسسه آموزشی باشد. ارائه نامه تمکن مالی و گردش حساب نیز 10 روز پس از صدور باطل می‌شود. در صورتی که مبلغ مورد نیاز به ازای هر روز سفر در حساب شما نباشد و تمکن مالی نداشته باشید، ویزای شما ریجکت می‌شود. 

ریجکت شدن ویزای فرانسه به دلایل مختلفی رخ می‌دهد که شما می‌توانید با نوشتن نامه اعتراض به زبان فرانسوی نسبت به رفع ریجکتی اقدام نمایید. پاسخ به نامه اعتراض شما حداکثر 3 ماه زمان خواهد برد و در این بازه باید منتظر بمانید و در صورت نقص در مدارک آن‌ها را رفع کنید.

اتمام مجوز اقامت 90 روزه در یک دوره 6 ماهه

اگر با ویزای شینگن در یک بازه زمانی کمتر از 6 ماه، 90 روز در این کشور مانده باشید باید از زمان دریافت ویزای شما 6 ماه بگذرد تا بتوانید دوباره درخواست ویزا دهید.

اتمام مجوز اقامت 90 روزه در یک دوره 6 ماهه
اگر 90 روز در فرانسه اقامت کرده باشید، هر 6 ماه یکبار می‌توانید ویزا دریافت کنید.

در غیر اینصورت درخواست شما ریجکت می‌شود. 

شناخته شدن به عنوان عنصر نامطلوب از نظر سیستم اطلاعاتی (‌SIS شینگن)

در صورتی که دولت فرانسه تشخیص دهد شما یک تهدید سیاسی محسوب می‌شوید و یا سابقه اقامت شما بیش از حد در کشور‌های حوزه شینگن است، در این صورت ریجکت شدن ویزا فرانسه با این بند صادر می‌شود. 

نداشتن بیمه معتبر در حوزه شینگن

در صورتی که بیمه شما سقف مناسب پوشش‌دهی را نداشته باشد و یا از شرکتی نامعتبر آن را کسب کرده باشید، درخواست ویزای شما با این بند ریجکت می‌شود. 

اعتراض به ریجکتی ویزا فرانسه

در صورتی که درخواست ویزای فرانسه شما ریجکت شد می‌توانید نسبت به این امر اعتراض بزنید. در این روش شما باید یک نامه اعتراض به زبان فرانسوی بنویسید و دلایل محکمی بیاورید و ثابت کنید که ویزای شما به ناحق ریجکت شده است و از سفارت بخواهید ریجکتی شما را رفع نماید. این نامه را باید پست کرده و یا به صورت حضوری به سفارت تحویل دهید. پس از گذراندن این مرحله، پرونده شما توسط یک افسر جدید بررسی می‌شود. 

رفع ریجکتی ویزا فرانسه

برای رفع ریجکتی ویزای فرانسه شما دو راه پیش رو دارید؛ یا باید نامه اعتراض بزنید و یا نسبت به ریجکت شدن ویزا شکایت کنید. در ادامه هر دو این روش‌ها را توضیح می‌دهیم:

  • نامه اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه: همانطور که پیش‌تر گفتیم نامه اعتراض باید به زبان فرانسوی بوده و دلایل محکمی برای ناحق بودن ریجکتی ویزای خود بیاورید.
  • شکایت به ریجکت ویزای فرانسه: همین ابتدا بگوییم که شکایت کردن برای رفع ریجکتی فرانسه بسیار سخت و هزینه‌بر است. در این روش لازم است یک وکیل فرانسوی استخدام کنید و نسبت به رفع ریجکتی درخواست خود اقدام نمایید. پیشنهاد می‌کنیم قبل از این روش حتما نامه اعتراض بنویسید و ترجیحا اقدام به شکایت نکنید. 

با استفاده از این دو روش می‌توانید ویزا فرانسه خود را دریافت کنید.

مدت زمان پاسخ به نامه اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه

به طور کلی حداکثر زمانی که پاسخ به نامه اعتراض به ریجکت شدن ویزای فرانسه صادر می‌شود 3 ماه خواهد بود.

مدت زمان پاسخ به نامه اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه
مدت زمان پاسخ به نامه اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه 3 ماه است.

در صورتی که پس از گذشت این مدت پاسخی از سمت سفارت دریافت نکردید یعنی با درخواست شما موافقت نشده است و باید بار دیگر مدارک خود را بررسی کرده و در صورت داشتن نقص و ایراد آن‌ها را رفع کنید. 

هزینه اعتراض به ریجکت شدن ویزای فرانسه

اصولا اعتراض به ریجکت شدن ویزا فرانسه هزینه زیادی برای شما ندارد و سفارت فرانسه نیز مبلغی بابت رسیدگی به درخواست از شما دریافت نمی‌کند؛ اما در صورتی که نسبت به ریجکت شدن ویزا شکایت کنید، مسلما باید هزینه زیادی بپردازید. برای آشنایی بیشتر با کشور فرانسه توصیه می‌کنیم صفحه سفر به فرانسه را مطالعه کنید.

آنچه از مقاله ریجکت شدن ویزای فرانسه آموختیم:

در این بخش در مورد ریجکت شدن ویزای فرانسه و علت‌هایی که منجر به این مسئله می‌شود صحبت کردیم. در صورتی که با این مشکل مواجه شدید، تنها کاری که باید بکنید بررسی مدارک و رفع نقص‌های آن است. در صورتی که پرونده و مدارک شما نقصی ندارد لازم است نامه اعتراض بنویسید و نسبت به ریجکت شدن ویزای خود اعتراض کنید. در خصوص دریافت انواع ویزای فرانسه و یا رفع ریجکتی درخواست خود می‌توانید از متخصصین پارت ویزا مشورت بگیرید. 

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *