ویزا تجاری فرانسه

اگر قصد سفر به کشور فرانسه برای یک فعالیت تجاری هستید باید از ویزا تجاری فرانسه استفاده کنید. ویزا تجاری فرانسه را به منظور شرکت در یک سمینار یا نمایشگاه تجاری یا حتی برای بستن یک قرارداد تجاری استفاده کنید. این ویزا همانطور که از نام آن پیداست فقط برای فعالیت های تجاری استفاده می‌شود و شما باید هنگام درخواست این ویزا فرد مصاحبه کننده را متقاعد کنید که برای بیزینس یا همان تجارت به فرانسه سفر خواهید کرد. در ادامه تمام نکاتی که شما برای دریافت ویزا تجاری باید بدانید را مورد بررسی قرارداده ایم با ما همراه باشید.

ویزا تجاری فرانسه چیست؟

ویزا تجاری فرانسه یکی از انواع ویزای کوتاه مدت این کشور است که با در دست داشتن آن به منظور انجام فعالیت‌های تجاری کوتاه مدت (مانند شرکت در نمایشگاه، سمینار یا کنفرانس‌های مرتبط با فعالیت‌های تجاری) می‌توانید کمتر از 90 روز در فرانسه بمانید. به منظور دریافت این ویزا لازم است هدف سفر خود را ثبت نمایید. این ویزا نوعی ویزای کاری یا سرمایه‌گذاری موقت غیر مهاجرتی است. اگر قصد دریافت این ویزا را دارید، همراه ما باشید تا در خصوص مدارک و شرایط دریافت آن اطلاعات لازم را کسب کنید. 

افراد واجد شرایط ویزای تجاری فرانسه

برای دریافت ویزای تجاری فرانسه باید شروط لازم به منظور کسب این ویزا را داشته باشید:

 • تبعه کشور ثالث بودن: شما باید تبعه کشوری باشید که عضو اتحادیه اروپا، اتحادیه تجارت آزاد اروپا، آندورا یا موناکو یا یکی از 62 کور عضو طرح معافیت ویزای شینگن نباشد. این اولین شرط است. 
 • داشتن هدف تجاری: شرط دوم دریافت ویزای تجاری فرانسه این است که ثابت کنید هدف شما تجاری و کاری است. یعنی باید شما با هدف شرکت در جلسات یا کنفرانس ها، مذاکره با شرکای تجاری، بازدید از نمایشگاه‌ها یا رویدادهای تجاری و… به این کشور سفر کنید. 
 • عدم اشتغال در فرانسه: شما مجاز به اشتغال در فرانسه با ویزای تجاری نیستید. برای این کار باید ویزای کاری دریافت نمایید. 
 • تمکن مالی: به منظور دریافت این ویزا باید اثبات کنید که از پس هزینه‌های سفر در طول مدت اقامت برمی آید. 
 • بیمه سفر: بیمه سفر شما باید کل دوره سفر به فرانسه را تامین کرده و حداقل 30000 یورو باشد. 
افراد واجد شرایط ویزای تجاری فرانسه
دعوتنامه از یک شرکت فرانسوی یکی از عواملی که در دریافت ویزای تجاری فرانسه بسیار کمک کننده است.

لازم به ذکر است داشتن دعوت‌نامه از شرکت یا سازمان فرانسوی، سابقه سفرهای تجاری قبلی و داشتن روابط تجاری در فرانسه دریافت ویزا فرانسه را تسهیل می‌بخشد. 

مراحل درخواست ویزای تجاری فرانسه

به منظور دریافت ویزای تجاری فرانسه لازم است مراحل زیر را طی نمایید:

 • مراجعه به سایت سفارت و تکمیل فرم: با مراجعه به سایت سفارت فرانسه به صورت آنلاین پس از انتخاب نوع ویزا فرم درخواست را تکمیل نمایید. 
 • جمع‌آوری مدارک: مدارک لازم در سایت سفارت نیز لیست شده است. باید تمامی مدارک را آماده کنید. 
 • تعیین وقت سفارت: پس از تکمیل فرم و جمع‌آوری مدارک باید نسبت به تعیین وقت سفارت فرانسه برای ویزای تجاری به منظور انگشت‌نگاری و مصاحبه در سفارت فرانسه به صورت آنلاین اقدام نمایید. این کار را با مراجعه به سایت VFS Global می‌توانید انجام دهید. هزینه ویزا را نیز باید به صورت آنلاین پرداخت نمایید. 
 • حضور در مصاحبه: در روز مصاحبه لازم است تمامی مدارک را تحویل دهید و در مصاحبه شرکت نمایید. در نهایت درخواست شما بررسی شده و در صورت نبود مشکل ویزای شما صادر می‌شود. 

پیشنهاد می‌کنیم حداقل 3 ماه قبل از سفر نسبت به دریافت ویزای تجاری فرانسه اقدام نمایید؛ چرا که پروسه دریافت آن کمی زمان‌بر خواهد بود. 

ویزای تجاری فرانسه نوعی ویزای کوتاه مدت است که با در دست داشتن آن می‌توانید اقامتی کمتر از 90 روز در کشور فرانسه داشته باشید. این ویزا برای انجام فعالیت‌های تجاری کوتاه مدت مانند شرکت در جلسات کاری، کنفرانس‌ها و یا نمایشگاه‌ها الزامی است.

مدت اقامت با ویزای تجاری فرانسه

طولانی‌ترین مدتی که با داشتن ویزای تجاری فرانسه می‌توانید در این کشور بمانید، 3 ماه برای یک دوره نیم ساله است. یعنی در طی شش ماه تنها یک بار و برای 3 ماه می‌توانید با این ویزا در این کشور اقامت داشته باشید.

مدت اقامت با ویزای تجاری فرانسه
مدت اقامت با ویزای تجاری فرانسه 3 ماه می‌باشد.

شما می‌توانید ویزای یکبار ورود یا ویزای چند بار ورود را دریافت کنید که با داشتن ویزای چند بار ورود می‌توانید بیش از یک بار در طول تعداد روزهای اقامت به فرانسه بازگردید. 

رزرو ویزای تجاری فرانسه + شرایط دریافت ویزا تجاری فرانسه و ارسال مدارک

مدارک لازم برای ویزای تجاری فرانسه

به منظور ویزای تجاری فرانسه در کنار مدارک عمومی باید یک سری مدارک خاص نیز ارائه دهید تا مجاز به دریافت این ویزا شوید. مدارک لازم برای ویزای تجاری فرانسه به شرح زیر است:

 • فرم درخواست ویزای تجاری تکمیل شده؛
 • دو قطعه عکس در ابعاد 3.5×4.5  و پس زمینه سفید؛
 • پاسپورت با حداقل 3 ماه اعتبار پس از پایان دوره اقامت؛
 • کپی ویزا های قدیمی در صورت وجود؛
 • بیمه درمانی با پوشش حداقل 30000 یورو؛
 • برنامه سفر؛
 • اثبات تمکن مالی؛ 
 • گزارش سوء پیشینه؛
 • دعوت‌نامه از یک شرکت فرانسوی در صورت وجود؛
 • نامه کارفرما مبنی بر اجازه سفر کاری که مدت و مکان جلسه، سمینار و کنفرانس را شرح می‌دهد؛
 • گواهی روابط تجاری قبلی بین دو شرکت در صورت وجود؛
 • صورت حساب بانکی کسب  و کار برای 6 ماه اخیر؛
 • کارت ورود به نمایشگاه یا رویداد در صورت وجود.

مدارک فوق، مدارک اصلی است که به منظور دریافت ویزای تجاری فرانسه لازم دارید. ممکن است این مدارک بنابر شرایط فرد کم یا زیاد شود. 

هزینه صدور ویزای تجاری فرانسه

هزینه صدور ویزای تجاری فرانسه در حال حاضر 90 یورو است. این هزینه شامل بررسی درخواست و هزینه خدمات بیومتریک یعنی انگشت‌نگاری و عکس است. البته در این خصوص باید هزینه کارگزاری که معمولا 30 یورو خواهد بود و هزینه بیمه سفر که حداقل 30000 یورو است را نیز در نظر بگیرید. 

آنچه از مقاله ویزای تجاری فرانسه آموختیم:

ویزای تجاری فرانسه به منظور شرکت در فعالیت‌های تجاری، نمایشگاه یا رویداد و به طور کلی فعالیت‌های کوتاه مدت کاری لازم است؛ بنابراین اگر با هدف یک فعالیت تجاری کوتاه مدت قصد سفر به فرانسه را دارید باید این ویزا را دریافت نمایید. ویزای تجاری نوعی ویزای کوتاه مدت است که به شما اجازه اقامت کمتر از 90 روز را می‌دهد. به منظور دریافت این ویزا لازم است مدارک و شرایطی داشته باشید که در مطالب فوق در خصوص آن صحبت کردیم. هزینه دریافت ویزای تجاری فرانسه نیز 90 یورو است. 

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *