وقت سفارت فرانسه برای ویزای توریستی

دریافت وقت سفارت فرانسه مدارک لازم و شرایط مخصوص به خود را دارد. در این مطلب قصد داریم تمام نکاتی که لازم است درباره دریافت این وقت بدانید را بررسی کنیم. اگر شما هم علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتر درباره این موضوع هستید، با ما تا انتهای این مطلب از وب‌سایت پارت ویزا همراه باشید. 

وقت سفارت فرانسه برای ویزای توریستی

برای دریافت وقت سفارت فرانسه، باید وارد سایت VFS شوید و از آنجا فرم درخواست وقت را پر کنید و پس از ساخت اکانت وقت خود را رزرو نمایید. نکته مهم این است که قبل از اینکه وقت سفارت فرانسه را بگیرید باید مشخص کنید چه هدفتان از سفر چیست زیرا فقط برای دریافت وقت سفارت توریستی فرانسه باید به دفتر VFS مراجعه کنید و برای دریافت ویزاهای دیگر همچون تحصیلی، تحقیقاتی، الحاق به خانواده و… باید به سفارت فرانسه ایمیل بزنید.

مراحل دریافت وقت سفارت فرانسه برای ویزای توریستی

برای اینکه پروسه دریافت وقت سفارت فرانسه جهت دریافت ویزای توریستی به‌خوبی پیش برود، باید مراحل زیر را طی کنید:

  • در سایت کارگزاری وی‌اف‌اس یک حساب کاربری ایجاد کنید. از آنجایی که زبان این سایت انگلیسی است و امکان دارد کار با آن کمی برایتان پیچیده باشد می‌توانید این مرحله را به کارشناسان پارت ویزا بسپارید؛
  • حساب کاربری شما باید فعال باشد و باید در سیستم، زمانبندی وقت سفارت و هدف از سفر مشخص شود؛
  • در مراحل بعدی، کارشناسان این حوزه، مشخصات شما را وارد کرده و روز و ساعت مراجعه را بر حسب شرایط شما انتخاب می‌نمایند و به شما اعلام می‌کنند؛
  • در نهایت پس از پرداخت مبلغ مورد نظر، نامه تایید وقت به دست شما خواهد رسید.
مراحل دریافت وقت سفارت فرانسه برای ویزای توریستی
برای دریافت وقت سفارت فرانسه برای ویزا توریستی مراحل گفته شده را باید طی کنید.

 جهت اطمینان از دریافت وقت سفارت فرانسه، می‌‌توانید طی کردن مراحل دریافت وقت را با خیالی راحت به مجموعه پارت ویزا بسپارید. 

رزرو وقت سفارت فرانسه برای ویزا توریستی + شرایط وقت سفارت توریستی فرانسه و ارسال مدارک

وقت سفارت برای انواع ویزای توریستی فرانسه  

وقت سفارت برای انواع ویزای توریستی فرانسه در دو گروه عادی و فوری جای می‌گیرد. شما بر حسب اینکه تا زمان سفرتان به فرانسه چقدر زمان در اختیار دارید، باید نوع وقت خود را تنظیم می‌نمایید. در صورت داشتن زمان کافی، وقت عادی سفارت، گزینه مناسبی برای شما محسوب می‌شود؛ البته این نکته را نیز بدانید که اخذ وقت عادی سفارت فرانسه به علت شلوغی سفارت و بعضی از اتفاقات امکان دارد پروسه طولانی‌تری داشته باشد. 

برای سفر توریستی به فرانسه، نیاز به اخذ ویزا دارید و گام اول برای گرفتن ویزای این کشور، رزرو وقت سفارت است. در مرحله بعدی باید مدارکتان را تا زمان فرارسیدن وقت، آماده کنید و سپس در زمان مشخص شده همراه با مدارک برای انجام انگشت‌نگاری به دفتر vfs مراجعه فرمایید. پس از انجام این مراحل باید منتظر پاسخ سفارت فرانسه به درخواست ویزای تان باشید.

مدارک لازم برای وقت سفارت توریستی فرانسه 

مدارک مورد نیاز جهت گرفتن وقت سفارت توریستی فرانسه شامل موارد زیر می‌شود:

توجه داشته باشید که در صورت کامل نبودن این مدارک ممکن است درخواست ویزای شما ریجکت شود.        

وقت سفارت فرانسه برای ویزای توریستی با دعوتنامه

با داشتن دعوتنامه، پروسه وقت سفارت فرانسه برای ویزای توریستی سریع‌تر پیش خواهد رفت. صدور دعوت‌نامه با عناوین متنوعی انجام می‌گیرد که رایج‌ترین آن‌ها به دعوتنامه خویشاوندی است.

وقت سفارت فرانسه برای ویزای توریستی با دعوتنامه
قطعا دریافت وقت سفارت فرانسه برای ویزای توریستی با دعوتنامه بسیار آسان تر از این است که دعوتنامه نداشته باشید.

بنابراین اگر امکان دریافت دعوتنامه از طرف دوستان و خویشاوندان را دارید؛ حتما آن را در مدارک خود قرار دهید تا شانس ویزا شدنتان بیشتر شود.

وقت سفارت فرانسه برای ویزای توریستی بدون دعوتنامه

در صورتی که قصد سفر به فرانسه و دریافت وقت سفارت فرانسه را دارید اما دارای دعوتنامه نیستید، جایی برای نگرانی وجود ندارد؛ چرا که دعوتنامه تنها یک امتیاز به‌حساب می‌آید و داشتن آن ضروری نیست‌. در شرایطی که شما بدون دعوتنامه برای اخذ وقت سفارت فرانسه اقدام نمایید، می‌‌توانید همچنان پروسه را با موفقیت پیش ببرید. 

هزینه وقت سفارت برای ویزای توریستی فرانسه 

هزینه وقت سفارت توریستی متغیر است و با توجه به شرایط مختلف و آژانسی که برای دریافت ویزا فرانسه به آن مراجعه می‌کنید متفاوت خواهد بود. هزینه وقت سفارت برای ویزای توریستی فرانسه را باید به شکل نقدی به‌منظور دریافت خدمات ثبت اطلاعات انگشت‌نگاری و ارسال پرونده بپردازید که این مبلغ به شما بازگردانده نخواهد شد. البته شما باید جهت گرفتن این وقت، پیش از رزرو وقت مبلغی را هم به ‌شکل آنلاین پیش بپردازید. این مبلغ به این منظور بوده که از رزرو وقت‌های سفارت توسط ربات‌ها جلوگیری شود و پس از حضور در کارگزاری به حساب شما باز خواهد گشت. همچنین اگر خارج از تهران زندگی می‌کنید، ۵.۵ یورو به این مبلغ اضافه خواهد شد. 

آنچه از مقاله وقت سفارت فرانسه برای ویزای توریستی آموختیم:

اخذ وقت سفارت فرانسه برای ویزای توریستی، یکی از مراحل مهم بوده که باید حداقل یک ماه پیش از سفر رزرو شود. برحسب مدت زمان سفر، امکان دریافت انواع ویزای توریستی فرانسه همانند ویزای کوتاه مدت یک بار ورود، دوبار ورود و چند بار ورود وجود دارد. در صورتی که دعوتنامه داشته باشید، می‌توانید پروسه اخذ ویزای توریستی فرانسه را سریع‌تر پیش ببرید؛ البته در صورت نداشتن دعوتنامه، کارشناسان مجموعه پارت ویزا به شما کمک خواهند کرد تا در این مسیر تنها نباشید و بتوانید در مدت زمانی کوتاه این پروسه را پیش ببرید.

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *