ویزای فرانسه برای افغان ها

ویزای فرانسه برای افغان ها از چند طریق امکان‌پذیر است. افغان‌ها می‌توانند نسبت به دریافت ویزای تحصیلی، ویزای کاری و ویزای توریستی اقدام کنند. از آنجایی که بیشتر افغان‌ها به دنبال مهاجرت به فرانسه هستند و برای این امر تلاش زیادی کرده‌اند، از این رو دولت فرانسه از طریق ارائه چهار ویزای کاری، تحصیلی، توریستی و سرمایه‌گذاری به آن‌ها اجازه ورود به کشور و اقامت می‌دهد. در این بخش در خصوص شرایط و مدارک لازم برای ویزای فرانسه برای افغان‌ها به طور کامل صحبت می‌کنیم. 

شرایط ویزای فرانسه برای افغان ها در ایران

اگر افغان هستید و از ایران می‌خواهید نسبت به دریافت ویزای فرانسه اقدام نمایید، باید بدانید دولت فرانسه جهت صدور این ویزا برای افغان‌ها شرایطی را در نظر گرفته است:

 • اولین شرط داشتن یک پاسپورت معتبر است. یعنی اتباع افغان برای دریافت ویزای فرانسه باید پاسپورت معتبر داشته باشند که تاریخ انقضای آن نیز نزدیک نباشد.
 • شرط دوم نیز شرایط سنی فرد متقاضی است. اگر فرد متقاضی بالای 18 سال سن داشته باشد هیچ مانعی وجود ندارد و می‌تواند نسبت به دریافت ویزا اقدام کند؛ اما افراد زیر 18 سال لازم است همراه با یکی از والدین خود برای دریافت این ویزا اقدام نمایند. 

در نهایت باید گفت اگر تمکن مالی کافی داشته باشید می‌توانید راحت‌تر این ویزا را دریافت نمایید. 

شرایط ویزای فرانسه برای افغان ها در ایران
افغان ها باید حتما پاسپورت معتبری داشته باشند تا بتوانند درخواست ویزای فرانسه بدهند.

ویزای فرانسه برای افغان به ویزایی گفته می‌شود که در طی آن متقاضی می‌تواند به این کشور سفر یا مهاجرت کند. افغان‌ها می‌توانند از طریق دریافت ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه‌گذاری و ویزای توریستی در کشور فرانسه به اقامت بلند مدت یا کوتاه مدت بپردازند.

انواع ویزای فرانسه برای افغان ها

افغان‌ها از چهار طریق می‌توانند نسبت به دریافت ویزای فرانسه اقدام نمایند:

 • ویزای توریستی فرانسه برای افغان ها؛
 • ویزای کار فرانسه برای افغان ها؛
 • ویزای تحصیلی فرانسه برای افغان ها؛
 • ویزای سرمایه‌گذاری فرانسه برای افغان ها.

در ادامه در خصوص هر یک به طور کامل صحبت می‌کنیم:

ویزای توریستی فرانسه برای افغان ها:

این ویزا که یکی از محبوب‌ترین ویزاهای فرانسه محسوب می‌شود، به افغان‌ها اجازه گشت و گذار و تفریح در کشور فرانسه را می‌دهد. لازم به ذکر است ویزای توریستی کوتاه مدت بوده و برای اقامت کمتر از 90 روز صادر می‌شود. 

ویزای کار فرانسه برای افغان ها:

یکی از انواع روش‌هایی که افغان‌ها می‌توانند به فرانسه مهاجرت کنند ویزای کاری است. ویزای فرانسه برای متقاضیانی صادر می‌شود که موفق به دعوت از یک ارگان فرانسوی شده باشند و دعوت‌نامه کاری نیز دارند. 

ویزای تحصیلی فرانسه برای افغان ها:

 در صورتی که قصد مهاجرت به فرانسه را داشته باشید می‌توانید از طریق ویزای تحصیلی اقدام نمایید. شرط دریافت ویزای تحصیلی فرانسه اخذ پذیرش تحصیلی از یکی از داشنگاه‌ها کشور فرانسه است. 

ویزای سرمایه‌گذاری فرانسه برای افغان ها:

 در نهایت اگر از تمکن مالی بالایی برخوردار باشید می‌توانید از طریق سرمایه‌گذاری به کشور فرانسه مهاجت کنید و درآمد خوبی هم کسب کنید. 

ویزای بشر دوستانه برای افغان ها
شما افغان های عزیز از 5 روش می‌توانید ویزا فرانسه را دریافت کنید.

در بین روش‌های فوق بهترین روش برای دریافت ویزای فرانسه دریافت ویزا از طریق تحصیل و کار است که به شما امکان اقامت بلند مدت در این کشور را می‌دهد. 

مدارک لازم جهت اخذ ویزای فرانسه برای افغان ها

مدارک لازم برای دریافت ویزای فرانسه برای افغان‌ها به شرح زیر است:

 • اصل پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار پس از پایان سفر و 2 برگه خالی؛
 • فرم درخواست ویزای تکمیل شده به زبان فرانسوی؛
 • دو قطعه عکس رنگی در ابعاد 3.5×4.5 با پس زمینه سفید؛
 • مدارکی که اثبات هدف از سفر شما باشد، به طور مثال دعوت‌نامه از یک سازمان، بلیط هواپیما و رزرو هتل؛
 • مدارک مبنی بر تمکن مالی.

در کنار موارد فوق لازم است مدارکی را بر اساس نوع ویزا ارائه دهید. به طور مثال برای دریافت ویزای تحصیلی ارائه نامه پذیرش دانشگاه و مدارک تحصیلی دیگر نیاز است؛ بنابراین بر اساس نوع ویزا به مدارک لازم برای دریافت آن توجه کنید. 

هزینه ویزا فرانسه برای افغان ها

هزینه ویزا فرانسه برای افغان‌ها برای ویزای کوتاه مدت حدود 90 یورو و برای ویزای ملی بلند مدت حدود 269 یورو است. البته این هزینه‌ها بر اساس نوع ویزا و مدت اقامت ممکن است متفاوت باشد.

شرایط پناهندگی در فرانسه برای افغانها
هزینه ویزای فرانسه برای افغان ها 90 یورو است.

هزینه ویزای فرانسه در زمان درخواست ویزا باید به صورت آنلاین پرداخت شود و قابل استرداد هم نیست. این هزینه به منظور رسیدگی به کارهای صدور ویزا و مراحل انگشت‌نگاری و مصاحبه از متقاضی دریافت می‌شود. 

آنچه از مقاله ویزای فرانسه برای افغان ها آموختیم:

دولت فرانسه به منظور پذیرش مهاجرین افغان از 5طریق برای افغان‌ها ویزا صادر می‌کند؛ ویزای توریستی، ویزای الحاق به خانواده، ویزای کاری، ویزای تحصیلی و ویزای سرمایه‌گذاری از جمله انواع ویزاهایی هستند که برای متقاضیان افغان از سمت دولت فرانسه صادر می‌شوند. مدارک و شرایط دریافت ویزای فرانسه برای افغان‌ها را در مطالب فوق توضیح دادیم. اگر می‌خواهید به این کشور سفر کنید می‌توانید از طریق اعلام شده اقدام نمایید. در صورت نیاز به مشاوره  کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران پارت ویزا در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *