وقت سفارت فرانسه برای تایید مدارک

در فرآیند دریافت برخی از ویزاهای بلند مدت فرانسه مانند ویزای تحصیلی، کاری، الحاق به خانواده، ازدواج و… لازم است اعتبار برخی از مدارک توسط سفارت فرانسه در ایران تایید گردد. برای این کار نیاز به گرفتن وقت سفارت فرانسه برای تایید مدارک است. تایید مدارک بدون وقت قبلی توسط سفارت انجام نمی‌شود به همین علت شما ناچار به گرفتن این وقت هستید. در ادامه قصد داریم در خصوص نحوه دریافت این وقت، مدارک و شرایط لازم برای دریافت آن صحبت کنیم. همراه ما باشید تا اطلاعات لازم را در این خصوص در اختیار شما قرار دهیم.

وقت سفارت فرانسه برای تایید مدارک چیست؟

وقت سفارت فرانسه برای تایید مدارک یا لگالایز در حقیقت به منظور اطمینان از واقعی بودن مدارک شماست. این فرآیند شامل پر کردن یک درخواست آنلاین، پرداخت هزینه‌های مربوطه و مراجعه حضوری به سفارت است. تمامی مدارک شما باید به همراه کپی تحویل سفارت داده شود تا سفارت از کامل بودن و صحت آن‌ها مطلع گردد. این وقت برای درخواست ویزا، ارائه مدارک تحصیلی و مسائل حقوقی الزامی است و باید حتما این فرآیند را برای دریافت ویزا در زمانی که نیاز است طی کنید. 

مراحل تایید مدارک در سفارت فرانسه

به طور کلی مراحل تایید مدارک در سفارت فرانسه و یا لگالایز مدارک به شرح زیر است:

 • پیش از هر چیزی لازم است مدارک خود را به طور کامل جمع‌آوری کنید. این مدارک بر حسب نوع ویزا کاملا متغیر است که باید لیست مدارک ویزای مربوطه را مشاهده نمایید. 
 • مدارک شما باید ترجمه شده به زبان فرانسوی باشد. 
 • فرم درخواست لگالایز را تکمیل نمایید تا در زمان مربوطه به سفارت ارائه دهید. 
 • پیشنهاد می‌کنیم کپی از تمامی مدارک خود داشته باشید. 
 • پس از مراجعه به سایت سفارت فرانسه یا VFS Global لازم است نوبت خود را تعیین کنید و در زمان مربوطه به سفارت مراجعه نمایید. 
 • مدارک اصلی، ترجمه مدارک، فرم درخواست، کپی مدارک و رسید پرداخت هزینه چیزهایی است که باید همراه خود داشته باشید. 
 • کارکنان سفارت فرانسه درخواست شما را بررسی می‌کنند و در صورتی که کامل باشد آن‌ها را مهر و امضا می‌زنند. در نهایت می‌توانید مدارک خود را دریافت نمایید. 
وقت سفارت فرانسه برای لگالایز مدارک
وقت فرانسه برای تایید مدارک با نام را با نام وقت سفارت فرانسه برای لگالایز مدارک نیز می‌شناسند.

در کنار تمام این‌ها شما نیاز به تاییدیه دادگستری و وزارت امور خارجه دارید. 

رزرو وقت سفارت فرانسه برای تایید مدارک + وقت لگالایز مدارک فرانسه و ارسال مدارک

چه مدارکی  برای وقت سفارت فرانسه برای تایید مدارک همراه خود داشته باشید؟

به منظور دریافت وقت سفارت فرانسه برای تایید مدارک لازم است مدارک زیر را همراه خود داشته باشید:

 • در ابتدا لازم است پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشید. 
 • ارائه مدارک اصلی مانند مدارک تحصیلی، سوابق، گواهی ازدواج، شناسنامه و مدارک شناسایی ضروری است. 
 • در صورت نیاز باید یک فرم درخواست مخصوص وقت سفارت فرانسه برای تایید مدارک پر کرده و تحویل سفارت دهید. 
 • اثبات قرار ملاقات با سفارت که اصولا باید به صورت ایمیل یا نامه تاییدیه باشد. 
 • در صورتی که هزینه‌ای برای تایید سند وجود دارد لازم است آن را ارائه دهید. 
 • بر اساس ماهیت سند شاید لازم به ارائه اسناد پشتیبانی نیز باشد. به طور مثال برای تایید مدرک دانشگاهی لازم است مدارکی مبنی بر ثبت‌نام یا فارغ‌التحصیلی ارائه دهید. 

هزینه وقت تایید مدارک سفارت فرانسه

هزینه وقت تایید مدارک سفارت فرانسه بر اساس نوع ویزا متغیر خواهد بود. هزینه لگالایز یا تایید مدارک در وزارت امور خارجه ایران حدود 25 یورو و هزینه آن در سفارت فرانسه حدود 60 یورو خواهد بود. 

تایید مدارک سفارت فرانسه چقدر طول می‌کشد؟

در صورتی که برای لگالایز به وزارت امور خارجه مراجعه کنید حدود 3 تا 5 روز کاری و اگر به سفارت فرانسه در ایران مراجعه کنید حدود 7 تا 10 روز کاری طول می‌کشد. البته بر اساس فصلی که اقدام می‌کنید و نوع ویزا این مسئله ممکن است متغیر باشد. شما این وقت را برای تایید مدارک خود می‌گیرید.

تایید مدارک سفارت فرانسه چقدر طول می‌کشد؟
تایید مدارک سفارت فرانسه حداقل سه روز طول می‌کشد.

یعنی در صورت نیاز سفارت فرانسه برای شما یک وقت تایید مدارک صادر می‌کند که از قبل باید درخواست آن را داده باشید. این کار برای اطمینان از صحت مدارک لازم است.

وقت سفارت فرانسه برای تایید مدارک یکی از انواع وقت‌های سفارت فرانسه است که زمانی باید گرفته شود که نیاز به اطمینان از صحت مدارک باشد. به منظور دریافت این وقت باید به سایت سفارت فرانسه مراجعه کرده و در زمان مربوطه همراه با اصل مدارک و کپی آن‌ها به سفارت مراجعه کنید.

تفاوت وقت سفارت فرانسه با وقت تایید مدارک فرانسه چیست؟

وقت سفارت فرانسه اصولا برای دریافت ویزا گرفته می‌شود. در صورتی که وقت تایید مدارک به منظور قانونی کردن مدارک و اطمینان از صحت آن‌ها گرفته می‌شود. نوع خدمات در وقت سفارت عادی شامل مصاحبه برای ویزا، انگشت‌نگاری و… است در حالی که در وقت سفارت تایید مدارک، نوع خدمات لگالایز کردن مدارک شماست. افرادی که قصد سفر به فرانسه دارند باید وقت سفارت عادی بگیرند؛ اما افرادی که باید مدارک آن‌ها تایید گردد حتما باید وقت لگالایز فرانسه را بگیرند. از دیگر تفاوت‌های این دو وقت می‌توان به مدارک آن‌ها اشاره کرد.

شما برای وقت سفارت عادی باید مدارک مربوط به ویزا را ارائه دهید در حالیکه برای وقت سفارت تایید مدارک لازم است ترجمه مدارک و فرم درخواست مربوطه را همراه داشته باشید. در نهایت باید گفت زمان رسیدگی به وقت سفارت عادی  90 یورو و زمان رسیدگی به وقت سفارت تایید مدارک 60 یورو است. همچنین زمان انجام کار در وقت سفارت عادی 3 تا 4 هفته و در این نوع وقت 7 تا 10 روز کاری است. 

آنچه از مقاله گرفتن وقت سفارت فرانسه برای تایید مدارک آموختیم:

وقت سفارت فرانسه برای تایید مدارک که به لگالایز نیز معروف است زمانی باید گرفته شود که مدارک فرد متقاضی نیاز به لگالایز داشته باشد. یعنی باید از صحت مدارک شخص متقاضی توسط سفارت فرانسه اطمینان حاصل شود. اصولا برای تعیین این وقت باید به سفارت فرانسه مراجعه کنید و مدارک اصلی به همراه کپی و فرم درخواست را همراه خود داشته باشید. هزینه این وقت سفارت حدود 60 یورو بوده و اصولا بین 7 تا 10 روز کاری به درخواست شما رسیدگی می‌شود. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با متخصصین پارت ویزا در ارتباط باشید. 

5/5 - (3 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *