ویزا اوپر فرانسه

ویزای au pair فرانسه نوعی از ویزای این کشور است که به شما امکان می‌دهد به عنوان یک پرستار بچه در یک خانواده فرانسوی زندگی کنید و در ازای آن اقامت، غذا و درآمد دریافت نمایید. در حقیقت شما عضو یک خانواده فرانسوی می‌شوید؛ اما در ازای آن باید از کودک آن‌‌ها مراقبت کنید. شرط دریافت این ویزا سن بین 17 تا 30 سال است. جالب است بدانید مبلغی که به ازای این کار دریافت می‌کنید کاملا توافقی است. برای ثبت نام و درخواست این ویزا می‌توانید از طریق سایت رسمی au pair اقدام نمایید. 

شرایط لازم برای ویزای au pair فرانسه

به منظور دریافت این ویزا لازم است شرایط خاصی داشته باشید که در ادامه این شرایط را مطرح می‌کنیم:

 • سن متقاضی باید بین 18 تا 30 سال باشد؛
 • فرد متقاضی باید مجرد و بدون فرزند باشد؛
 • حداقل مدرک دیپلم داشته باشد؛
 • به زبان فرانسوی تسلط داشته باشد؛
 • تجربه کار با کودکان را داشته باشد؛
 • دارای سلامت جسمی و روانی کامل باشد؛ 
 • سوء پیشینه نداشته باشد.

بهتر است ابتدا از پیدا کردن خانواده میزبان، امضا کردن قرارداد و به توافق رسیدن اطمینان حاصل کرده و سپس نسبت به دریافت ویزای au pair فرانسه اقدام نمایید. 

au pair چیست؟

همانطور که مطرح کردیم، au pair فردی جوان بین 17 تا 30 سال است که برای مدتی با خانواده میزبان در کشور میزبان زندگی می‌کند و در ازای نگهداری از کودک و فرزندان خانواده، پول، غذا و محل اقامت دریافت می‌کند. به طور کلی au pair یک تبادل فرهنگی است که مزایایی برای هر دو طرف دارد.

aupair فرانسه
aupair کسی است که به عنوان بیبی سیتر به فرانسه مهاجرت می‌کند.

مزایای این کار برای فرد au pair تجربه زندگی در کشور جدید، یادگیری زبان، کسب تجربه در زمینه مراقبت از کودکان، کسب درآمد و آشنایی با فرهنگ کشور مدنظر است. خانواده میزبان نیز با فرهنگ جدید آشنا می‌شوند و از کودکان آن‌‌ها مراقبت می‌شو. 

وظایف au pair چیست؟

فرد au pair بر اساس نیاز خانواده میزبان وظایف مختلفی ممکن است بر عهده داشته باشد. اصلی‌ترین وظیفه au pair‌‌ها مراقبت از کودکان و بازی با آن‌هاست. از آنجایی که این فرد عضوی از خانواده به شمار می‌رود باید در کارهای خانه نیز به خانواده میزبان کمک کند و تمامی کارهای کودک از جمله تمیز کردن اتاق، شست‌وشوی لباس‌‌ها و… را انجام دهد. به طور کلی بازی با بچه، مراقبت از آن، رانندگی کردن و رساندن بچه تا مکان‌هایی مثل مدرسه، پخت و پز، تمیز کردن اتاق کودک، کمک به کودک در انجام فعالیت‌های روزمره، خرید و… از جمله وظایف اصلی یک au pair است. 

ویزای au pair فرانسه نوعی ویزا است که در طی آن می‌توانید به کشور فرانسه مهاجرت کرده و به مدت یک یا دو سال در کنار یک خانواده فرانسوی زندگی کنید. au pair‌‌ها در ازای مراقبت از کودکان خانواده از آن‌‌ها پول، محل اقامت و غذا دریافت می‌کنند و مانند عضوی از خانواده در کنار آن‌‌ها زندگی می‌کنند. دریافت ویزای au pair فرانسه نیاز به مدارک و شرایط خاصی دارد.

مدت اقامت اوپر au pair فرانسه

مدت اقامت au pair فرانسه حداکثر دو سال است. این مسئله به تابعیت فرد au pair بستگی دارد. به طور کلی au pair‌های اروپایی می‌توانند بدون محدودیت در کشور فرانسه بمانند، در صورتی که اوپرهای غیر اروپایی می‌توانند حداکثر دو سال در این کشور بمانند و پس از یک سال باید نسبت به تمدید ویزا فرانسه اقدام کنند.

مدت اقامت اوپر au pair فرانسه
مدت اقامت با ویزا اوپر فرانسه 24 ماه است.

تمدید ویزا نیز به توافق بین au pair و خانواده میزبان بستگی دارد. 

رزرو ویزای au pair فرانسه + مدارک لازم برای ویزا اوپر فرانسه و ارسال مدارک

مراحل درخواست برای au pair فرانسه

در این بخش تمامی مراحلی که برای au pair فرانسه باید طی کنید را به صورت مختصر توضیح می‌دهیم:

 • در سایت AUPair.com ثبت نام کرده و پروفایل خود را درست کنید. اطلاعات مربوط به خود را پر کرده و تعدادی عکس و ویدیو از خود بگذارید. مدارکی که تجربه شما را اثبات می‌کند را در این سایت قرار دهید. 
 • هنگامی که به عنوان au pair وارد سیستم شوید می‌توانید جست‌وجوی خانواده میزبان در کشور فرانسه را آغاز نمایید. درخواست خود را به خانواده‌های مدنظر ارسال نمایید. 
 • پس از انتخاب خانواده‌های خوب و مناسب لازم است یک مصاحبه ویدیویی با آن‌‌ها داشته باشید و در طی مصاحبه انتظارات و موارد مهم را به اشتراک بگذارید. تماس ویدیویی شما را در برابر تلاش‌های احتمالی کلاهبرداران محافظت می‌کند. 
 • قرارداد au pair را باید امضا کنید. این قرارداد تمامی جزئیات و موارد مهم بین شما و خانواده میزبان را مطرح کرده و یک سند رسمی است. الگوی قرارداد au pair را دانلود کنید و آن را بر اساس نیازهای خود و قوانین کشور و خانواده میزبان ویرایش نمایید. 
 • پس از طی کردن مراحل فوق و اطمینان از خانواده میزبان به سفارت فرانسه مراجعه کرده و نسبت به دریافت ویزا اقدام نمایید. به منظور دریافت ویزای au pair فرانسه لازم است فرم ویزا را تکمیل نموده و مدارک لازم را ارائه دهید. 

لازم به ذکر است حتما قبل از حرکت به سمت فرانسه شماره تلفن و آدرس آن‌‌ها را ذخیر کرده و جزئیات ورود را از پیش با خانواده میزبان مطرح نمایید.  برای دریافت وقت سفارت فرانسه برای ویزای اوپر کلیک کنید.

شرایط خانواده میزبان در au pair

خانواده‌ای که می‌خواهید به عنوان یک au pair به آن‌‌ها بپیوندید باید چندین شرط داشته باشند که این شرط‌‌ها به شرح زیر است:

 • خانواده میزبان برای استخدام au pair باید حداقل یک فرزند زیر 18 سال داشته باشد؛
 • خانواده میزبان باید یک اتاق خصوصی برای au pair ارائه دهد؛
 • خانواده میزبان باید 3 وعده غذایی برای au pair مهیا کرده و به صورت هفتگی یا ماهانه هزینه توافق شده را بپردازد؛
 • خانواده میزبان باید در خانه به زبان اصلی فرانسه صحبت کند؛ چرا که هدف اصلی au pair تبادل فرهنگی است. 
شرایط خانواده میزبان در au pair
شرایط خانواده میزبان در au pair فرانسه را باید کامل رعایت کنید.

به منظور جلوگیری از اختلاف و درگیری در طول مدت اقامت لازم است نیاز و خواسته‌‌ها و حد و مرزهای خود را با خانواده میزبان به اشتراک بگذارید. 

مدارک لازم برای درخواست ویزای au pair

به منظور دریافت ویزای au pair لازم است مدارک زیر را آماده کرده و به سفارت ارائه دهید:

 • پاسپورت معتبر؛
 • قرارداد au pair امضا شده؛
 • دعوت‌نامه از خانواده میزبان؛ 
 • گواهی عدم سابقه کیفری؛
 • مدرک زبان (در صورت درخواست میزبان)
 • بیمه سلامت روانی و جسمی. 

آنچه از مقاله ویزای au pair فرانسه آموختیم:

همانطور که از مقاله ویزای au pair فرانسه آموختیم ویزای اوپر فرانسه در حقیقت نوعی ویزاست که به فرد متقاضی امکان این را می‌دهد به یک خانواده میزبان در کشور فرانسه بپیوندند و در ازای مراقبت از فرزندان خانواده از آن‌‌ها پول، محل اقامت و غذا دریافت نماید. به منظور دریافت ویزای au pair فرانسه ابتدا باید یک خانواده میزبان قابل اعتماد از طریق سایت au pair فرانسه پیدا کنید و سپس نسبت به دریافت ویزا اقدام نمایید. شرایط و مدارک لازم برای دریافت ویزای اوپر فرانسه را در مطالب فوق توضیح دادیم. اگر در این زمینه نیاز به اطلاعات بیشتر دارید با متخصصین پارت ویزا در ارتباط باشید. 

5/5 - (3 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *