هزینه ویزا فرانسه

برای دریافت ویزای فرانسه لازم است مبلغی را بپردازید. این مبلغ در حقیقت هزینه‌های مربوط به انجام کارهای شما و صدور ویزا از سمت سفارت فرانسه است. هزینه ویزای فرانسه نسبت به نوع ویزا متغیر بوده و اصولا قابل استرداد نیست، یعنی شما با پرداخت هزینه ویزا حتی اگر ویزای شما ریجکت شود نیز  نمی‌توانید مبلغ را مجدد پس بگیرید. هزینه ویزای فرانسه برای تمام متقاضیانی که می‌خواهند آن را دریافت کنند حائز اهمیت است. از این رو قصد داریم در این بخش در خصوص کلیه هزینه‌های دریافت این ویزا و انواع آن صحبت کنیم. همراه ما باشید تا هزینه ویزای فرانسه را بدانید. 

هزینه انواع ویزای فرانسه

همانطور که گفتیم هزینه ویزای فرانسه در خصوص انواع ویزا متغیر است. قیمت ویزا بر اساس نوع ویزا، سن متقاضی و کشور محل سکونت تغییر می‌کند. در این بخش قصد داریم هزینه انواع ویزای فرانسه را به طور دقیق بررسی کنیم:

هزینه ویزای توریستی فرانسه:

ویزای توریستی که یکی از انواع ویزای فرانسه است به منظور تفریح و بازدید از جاذبه‌های دیدنی فرانسه اخذ می‌شود و نوعی ویزای کوتاه مدت است.

هزینه ویزای توریستی فرانسه
هزینه ویزای توریستی فرانسه 150 یورو است.

هزینه ویزای توریستی فرانسه به شرح زیر است:

 • هزینه ویزا: 90 یورو؛
 • هزینه خدمات VFS Global: سی یورو ( بر اساس کشور مقصد ممکن است کمی تغییر کند)؛
 • هزینه بیمه مسافرتی: 30 یورو.

در مجموع هزینه دریافت ویزای توریستی فرانسه حدودا 150 تا 180 یورو است. 

هزینه ویزای تجاری فرانسه:

ویزای تجاری فرانسه نوعی از ویزای این کشور است که برای شرکت در جلسات کاری و یا همایش‌ها باید دریافت گردد. اگر هدف شما شرکت در یک همایش یا جلسه کاری باشد باید ویزای تجاری این کشور را دریافت نمایید. البته اخذ ویزای تجاری برای راه‌اندازی کسب و کار در این کشور هم گاها لازم است. هزینه ویزای فرانسه تجاری به شرح زیر است:

 • هزینه ویزا: 90 یورو؛
 • هزینه خدمات VFS Global: سی یورو؛
 • هزینه بیمه مسافرتی: حدود 30 یورو.

مجموع هزینه‌های شما برای دریافت ویزای تجاری فرانسه 150 تا 180 یورو است. 

هزینه ویزای تحصیلی فرانسه:

در صورتی که بخواهید در یکی از دانشگاه‌های فرانسه مشغول به تحصیل شوید لازم است ویزای تحصیلی فرانسه را دریافت کنید. به منظور کسب این ویزا باید نامه قبولی از یکی از دانشگاه‌های این کشور را داشته باشید. برای دریافت ویزای تحصیلی نیز هزینه‌ای مشابه با هزینه ویزا توریستی و تجاری باید پرداخت کنید که به شرح زیر است:

 • هزینه ویزا: 90 یورو؛
 • هزینه خدمات VFS Global: چهل یورو؛
 • هزینه بیمه مسافرتی: 30 یورو.

در نهایت کلیه هزینه‌های شما حدود 150 تا 180 یورو است. 

هزینه ویزای کاری فرانسه:

هزینه ویزای کاری مشابه با ویزای تجاری است. در صورتی که بخواهید در کشور فرانسه مشغول به کار شوید لازم است ویزای کاری را دریافت نمایید. دریافت این ویزا مستلزم پیدا کردن یک شغل در یکی از شرکت‌ها و سازمان‌های فرانسه است.

هزینه ویزای کاری فرانسه
هزینه ویزای کاری فرانسه 150 یورو است.

هزینه دریافت ویزای فرانسه کاری به شرح زیر است:

 • هزینه ویزا: 90 یورو؛
 • هزینه خدمات VFS Global: سی یورو؛
 • هزینه بیمه مسافرتی: 30 یورو.

مجموع هزینه‌های شما برای دریافت این ویزا 150 تا 180 یورو خواهد بود. 

هزینه ویزای بلند مدت فرانسه:

تا اینجا در خصوص ویزای کوتاه مدت فرانسه و هزینه آن صحبت کردیم. نوع دیگری از ویزای فرانسه، ویزای بلند مدت است که به شما اجازه می‌دهد مدت زمان بیشتری را در این کشور اقامت داشته باشید. هزینه ویزای بلند مدت فرانسه بالاتر از ویزای کوتاه مدت آن بوده و ریز هزینه‌های آن به شرح زیر است:

 • هزینه ویزا: 260 یورو؛
 • هزینه خدمات VFS Global: نود یورو؛
 • هزینه بیمه مسافرتی: 30 یورو.

در نهایت مجموع هزینه‌های شما حدود 380 تا 410 یورو خواهد بود. 

هزینه ویزای فرانسه بر اساس سن متقاضی، نوع ویزا و کشور محل سکونت متغیر است. نوع ویزا تاثیر زیادی در هزینه آن دارد و اصولا هزینه ویزای بلند مدت فرانسه بیشتر از انواع دیگر است. به طور میانگین برای دریافت ویزای فرانسه به 140 تا 410 یورو بودجه نیاز دارید.

هزینه ویزای ترانزیت فرانسه:

ویزای ترانزیت فرانسه در حقیقت نوعی ویزا است که به شما اجازه می‌دهد در حین سفر به مقصد نهایی، در کشور دیگری توقف داشته باشید. این ویزا را زمانی باید دریافت کنید که پرواز شما به صورت مستقیم به مقصد نباشد و مجبور باشید در فرودگاه توقف کنید. هزینه دریافت این ویزا به شرح زیر است:

 • هزینه ویزا: 90 یورو؛
 • هزینه خدمات VFS Global: سی یورو؛
 • هزینه بیمه مسافرتی: 30 یورو.

در مجموع به 140 تا 170 یورو برای دریافت ویزای ترانزیت فرانسه نیاز دارید. 

هزینه ویزای فرانسه چگونه تعیین می‌گردد؟

نحوع تعیین هزینه ویزای فرانسه به چند عامل مهم بستگی دارد. نوع ویزا، سن متقاضی و کشور محل سکونت از جمله فاکتورهای تعیین‌کننده ویزای فرانسه هستند. به طور کلی ویزای فرانسه به 3 دسته ویزای شینگن، ویزای بلند مدت و ویزای ترانزیت تقسیم می‌شود که به منظور دریافت ویزای شینگن به 90 یورو، به منظور دریافت ویزای بلند مدت به 260 یورو و به منظور دریافت ویزای ترانزیت به 90 یورو نیاز دارید. 

هزینه ویزای فرانسه چگونه تعیین می‌گردد؟
هزینه ویزای فرانسه به نوع ویزا، سن متقاضی و کشور محل سکونت بستگی دارد.

دومین فاکتور سن متقاضی است که بزرگسالان یعنی افراد بالای 12 سال باید هزینه کامل ویزا را پرداخت کنند؛ اما کودکان 6 تا 12 سال %50 از هزینه ویزا را باید پرداخت کرده و کودکان زیر 6 سال نیازی به پرداخت هزینه ندارند. در نهایت کشور محل سکونت در تعیین هزینه ویزا موثر است. هزینه ویزا برای اتباع برخی از کشورها ممکن است کمتر یا بیشتر باشد که این مسئله را از طریق مراجعه به وب سایت VFS Global یا سفارت فرانسه می‌توانید متوجه شوید. برای آشنایی بیشتر با کشور فرانسه توصیه می‌کنیم صفحه سفر به فرانسه را مطالعه کنید.

آنچه از مقاله هزینه ویزای فرانسه آموختیم:

هزینه ویزای فرانسه بر اساس نوع ویزا متغیر است. به طور کلی انواع ویزای فرانسه شامل ویزای شینگن، ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای تجاری، ویزای تحصیلی، ویزای بلند مدت و ویزای ترانزیت است که هر کدام از آن‌ها هزینه‌ای جدا دارند. در مطالب فوق به طور کامل در خصوص هزینه ویزای فرانسه صحبت کردیم. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و تسهیل در دریافت هر کدام از انواع این ویزا با متخصصین پارت ویزا در ارتباط باشید. 

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *