تمدید ویزا فرانسه

تمدید ویزای فرانسه برای اقامت بیشتر در این کشور لازم است. در صورتی که شما موفق به دریافت ویزای فرانسه و اقامت در این کشور شده‌اید؛ اما تاریخ انقضای ویزای شما نزدیک است و می‌خواهید بیشتر در این کشور  اقامت داشته باشید لازم است تا ویزای خود را تمدید نمایید. برای تمدید ویزای فرانسه لازم است مراحلی را طی کرده و به نوع ویزا توجه کنید و بر اساس آن پیش بروید. در این بخش قصد داریم در خصوص تمدید ویزای فرانسه توضیحات لازم را در اختیار شما قرار دهیم تا راهنمایی لازم در این زمینه را کسب کنید. 

دلایل تمدید ویزای فرانسه

فرآیند تمدید ویزای فرانسه از اهمیت بالایی برخوردار است، دلایل تمدید ویزا فرانسه عبارتند از:

 • با تمدید ویزای خود می‌توانید مدت زمان بیشتری در کشور فرانسه اقامت داشته باشید و کارهای خود را پیش ببرید. 
 • تمدید ویزا به شما این فرصت را می‌دهد تا بیشتر در این کشور بمانید و تجربه بیشتری در خصوص مسائل مختلف کسب کنید. 
 • تمدید ویزا باعث ایجاد ثبات و امنیت برای اقات شما می‌شود و شما می‌توانید بدون نگرانی از اتمام مهلت ویزا در این کشور به کارهای خود رسیدگی کنید. این مسئله در خصوص ویزای کاری و ویزای تحصیلی بسیار مهم است. 
 • در صورتی که ویزای خود را به موقع تمدید نکنید و وقت آن به اتمام برسد باید جریمه‌های لازم را پرداخت کنید که بسیار هم بالاست. 

به طور کلی تمدید ویزای فرانسه بسیار مهم است. به ویژه اگر هدف شما تحصیل، کار یا اقدامات تجاری در این کشور باشد باید ویزای خود را تمدید کنید تا بتوانید کارها را پیش ببرید. 

اعتبار ویزای فرانسه

اعتبار ویزای فرانسه در حقیقت تعیین‌کننده این است که شما چقدر می‌توانید در این کشور اقامت داشته باشید و کارهای خود را انجام دهید. اعتبار ویزا فرانسه یکی از مواردی است که به قانون‌گذاری مهاجرتی و تحصیلی ارتباط دارد.

اعتبار ویزای فرانسه
شما می‌توانید از طریق تقاضای تمدید ویزا به راحتی اعتبار ویزای فرانسه را حفظ کنید.

شما می‌توانید از طریق تقاضای تمدید ویزا به راحتی اعتبار ویزای فرانسه را حفظ کنید. به طور کلی اعتبار ویزای فرانسه کوتاه مدت کمتر از 90 روز و اعتبار ویزای بلند مدت نیز بیش از 90 روز است. هر یک از انواع ویزای فرانسه میزان اعتبار مشخصی دارند که باید به آن توجه کرده و در صورت نیاز اقدام به تمدید ویزا فرانسه نمایید. 

تمدید انواع ویزای فرانسه

به طور کلی برای تمدید ویزای فرانسه باید مراحلی را طی کنید که در ادامه به آن می‌پردازیم؛ اما لازم است بدانید تمدید هر نوع ویزای فرانسه نیاز به شرایط و مراحل خاصی است و باید بر اساس نوع ویزای خود آن را در نظر بگیرید. در ادامه در خصوص تمدید انواع ویزای فرانسه توضیحات لازم را در اختیار شما می‌دهیم. 

 • تمدید ویزای توریستی فرانسه: برای تمدید ویزای توریستی فرانسه لازم است یک سری شرایط را داشته باشید. در صورتی که هنوز در فرانسه هستید، ویزای شما اعتبار دارد، تمکن مالی کافی دارید و دلیل موجهی برای ادامه اقامت در این کشور دارید می‌توانید نسبت به تمدید ویزا اقدام نمایید. 
 • تمدید ویزای دانشجویی فرانسه: تمدید ویزای دانشجویی فرانسه نیز شرایط خاص خود را دارد. برای تمدید این ویزا شما باید در یک موسسه آموزشی معتبر در این کشور ثبت نام کرده و در حال گذراندن دوره تحصیل خود باشید. همچنین داشتن تمکن مالی کافی از دیگر شرایط است. 
 • تمدید ویزای کاری فرانسه: به منظور تمدید ویزای کاری هنوز باید در همان مجموعه‌ای که برای درخواست ویزا اقدام کرده‌اید مشغول به کار باشید و از تمکن مالی مدنظر نیز برخوردار باشید. 
 • تمدید ویزا تجاری فرانسه: به منظور تمدید ویزای تجاری باید شرط حضور در فرانسه، داشتن ویزای معتبر، ادامه‌دار بودن روند فعالیت تجاری و تمکن مالی لازم را داشته باشید. 

در ادامه در خصوص مراحل تمدید انواع ویزای فرانسه نیز توضیحات لازم را می‌دهیم. 

تمدید ویزای فرانسه برای اقامت بیشتر در این کشور ضروری است. به منظور تمدید انواع ویزای فرانسه لازم است مدارک و شرایط خاصی داشته باشید. اگر پس از اتمام مهلت ویزا نسبت به تمدید آن اقدام نکنید باید جریمه نسبتا سنگینی به دولت فرانسه پرداخت نمایید. هزینه تمدید این ویزا حدود 100 تا 250 یورو بر اساس نوع ویزا خواهد بود.

مراحل تمدید انواع ویزای فرانسه

مراحل تمدید انواع ویزای فرانسه شامل یک سری مراحل کلی و یک سری مراحل تخصصی مربوط به نوع ویزای شماست. در این بخش ابتدا در خصوص مراحل کلی تمدید ویزای فرانسه و سپس در مورد مراحل تمدید انواع ویزا صحبت می‌کنیم.

مراحل تمدید انواع ویزای فرانسه
تمدید ویزای فرانسه 4 مرحله دارد که در ادامه آن ها را بررسی خواهیم کرد.

مراحل کلی تمدید ویزای فرانسه به شرح زیر است:

 1. ابتدا باید ببینید بر اساس نوع ویزا و شرایط‌تان صلاحیت تمدید ویزا را دارید یا خیر. 
 2. مدارک لازم را بر اساس نوع ویزا باید به سفارت ارائه دهید. 
 3. درخواست خود را به صورت آنلاین یا حضوری ثبت کنید. 
 4. در زمان تعیین شده به سفارت مراجعه کنید و یا به صورت آنلاین مدارک را بارگذاری نمایید. 

در جدول زیر نیز مراحل تمدید انواع ویزای فرانسه را مشاهده می‌کنید.

نوع ویزامراحل تمدید
ویزای توریستی-تکمیل فرم درخواست ویزا

– ارائه مدارک لازم

-تعیین وقت ملاقات با اداره مهاجرت محلی و تحویل مدارک

ویزای دانشجویی-تماس با دفتر بین‌المللی دانشگاه و دریافت راهنمایی لازم

-تکمیل فرم درخواست و جمع‌آوری مدارک

-ارسال مدارک به اداره مهاجرت محلی

ویزای کاری-دریافت راهنمایی لازم از کارفرمای خود

-تهیه مدارک لازم

-تحویل مدارک به اداره مهاجرت محلی

ویزای تجاری-تکمیل فرم درخواست

-ارائه مدارک لازم

-ارسال مدارک به اداره مهاجرت محلی

مدارک تمدید ویزای فرانسه

مدارک لازم برای تمدید ویزای فرانسه نیز شامل یک سری مدارک عمومی و یک سری مدارک تخصصی است که بر اساس نوع ویزا متفاوت خواهد بود. لیست زیر، مدارک عمومی تمدید ویزای فرانسه است:

 • فرم تکمیل‌شده درخواست ویزا؛
 • ارائه پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار؛ 
 • 2 قطعه عکس پرسنلی؛
 • کپی ویزای فعلی؛
 • مدارک اثبات تمکن مالی؛
 • بیمه درمانی؛
 • نامه‌ای با ذکر دلیل اقامت در فرانسه.

این لیست، چک لیستی از مدارک عمومی بود. به منظور تمدید ویزای دانشجویی فرانسه لازم است مدارکی مانند نامه پذیرش، ریز نمرات و اثبات تمکن مالی را ارائه دهید. به منظور تمدید ویزای کاری نیز قرارداد کاری معتبر و نامه تایید کارفرما را باید ارائه دهید. 

هزینه تمدید ویزای فرانسه

هزینه تمدید ویزای فرانسه به نوع ویزا و شرایط فعالی شما بستگی دارد. به طور کلی این هزینه شامل هزینه درخواست ویزا حدود 90 یورو، هزینه خدمات ویزا، هزینه‌های ترجمه و هزینه پیک (در صورت ارسال مدارک) است.

هزینه تمدید ویزای فرانسه
حداقل هزینه تمدید ویزای فرانسه 100 یورو است.

در یک برآورد کلی می‌توان گفت برای تمدید ویزای توریستی به 100 تا 150 یورو، تمدید ویزای دانشجویی به 150 تا 200 یورو و تمدید ویزای کاری به 200 تا 250 یورو نیاز دارید. برای آشنایی بیشتر با کشور فرانسه توصیه می‌کنیم صفحه سفر به فرانسه را مطالعه کنید.

آنچه از مقاله تمدید ویزای فرانسه آموختیم:

در صورتی که مهلت ویزای شما به پایان رسیده باشد باید نسبت به تمدید ویزای فرانسه اقدام نمایید. تمدید ویزای فرانسه برای هر نوع ویزا مراحل و شرایط خاص خود را دارد که در این خصوص در مطالب فوق صحبت کردیم. به منظور تمدید ویزای فرانسه و دریافت مشاوره رایگان با متخصصین پارت ویزا در ارتباط باشید و اطلاعات لازم را دریافت کنید. 

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *