ویزا توریستی فرانسه

ویزا توریستی فرانسه یکی از انواع ویزای این کشور است که به منظور تفریح و بازدید از جاذبه‌های گردشگری دریافت شده و به متقاضی اجازه می‌دهد یک مدت مشخص در کشور فرانسه بماند و به تفریح بپردازد. با اخذ ویزا توریستی فرانسه می‌توانید از 26 کشور دیگر که عضو حوزه شینگن هستند در مدت زمان اعتبار ویزا دیدن کنید. این ویزا، نوعی ویزای کوتاه مدت محسوب می‌شود و قبل از اتمام آن باید به کشور خود بازگردد یا نسبت به تمدید اقدام کنید. به منظور دریافت این ویزا، به مدارک و شرایط خاصی نیاز دارید که در ادامه در این باره توضیحات لازم را مطرح می‌کنیم. 

انواع ویزای توریستی فرانسه

همانطور که گفتیم ویزای توریستی فرانسه یک ویزای کوتاه مدت است که به فرد اجازه می‌دهد تا 3 ماه در این کشور بماند یا به سایر کشورهای عضو شینگن سفر کند. انواع ویزای توریستی فرانسه عبارتند از:

 • ویزای توریستی شینگن فرانسه: این ویزا که به ویزای یک بار ورود نیز معروف است به شما امکان می‌دهد 90 روز در کشور فرانسه بمانید. باید بدانید با دریافت این ویزا تنها می‌توانید یک بار به فرانسه یا کشورهای حوزه شینگن سفر کنید و پس از گذشت 90 روز باید مجددا نسبت به دریافت ویزا اقدام نمایید. 
 • ویزای توریستی مولتیپل فرانسه: در صورتی که بخواهید 90 روز بدون وقفه در فرانسه اقامت داشته باشید و یا چندین اقامت با مجموع 90 روز داشته باشید لازم است این ویزا را دریافت کنید. اقامت شما نباید بیشتر از 90 روز باشد. در غیر اینصورت باید ویزای توریستی با مدت اعتبار 6 ماه الی 5 سال دریافت نمایید. البته مجموع روزهایی که در فرانسه می‌مانید نباید بیشتر از 90 روز در یک دوره شش ماهه باشد. 

در هر حال بعد از 90 روز باید کشور فرانسه را ترک کنید. ویزای فرانسه کوتاه مدت شینگن قابل تمدید است. 

میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه

بر اساس یک قاعده کلی متقاضی باید حداقل 65 یورو برای هر روز اقامت در فرانسه داشته باشد. به طور مثال برای سفر 10 روزه، موجودی حساب شما باید حداقل 650 یورو باشد.

میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه
میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه برای هر روز 65 یورو است.

ناگفته نماند که میزان تمکن مالی مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی فرانسه به طور دقیق مشخص نیست و اصولا توسط افسر پرونده در سفارت فرانسه بر اساس شرایط فرد، مدت سفر، محل اقامت، هزینه‌های برنامه‌ریزی شده و… تعیین می‌گردد. 

ویزای توریستی فرانسه نوعی ویزای کوتاه مدت است که به متقاضی امکان اقامت کمتر از 90 روز را می‌دهد. هدف از دریافت این ویزا تفریح در کشور فرانسه است. هزینه دریافت ویزای توریستی فرانسه برای بزرگسالان 90 یورو است و برای دریافت آن ضمن دریافت وقت سفارت باید مدارک لازم را تحویل سفارت دهید.

رزرو ویزا توریستی فرانسه + میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه و ارسال مدارک

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی فرانسه

به منظور دریافت ویزای توریستی باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • اصل پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و داشتن دو صفحه روبه‌روی هم؛
 • بلیط هواپیما با رزرواسیون قطعی رفت و برگشت؛
 • اصل پاسپورت‌های قدیمی؛
 • اصل شناسنامه؛
 • بیمه مسافرتی؛
 • 2 قطعه عکس جدید در ابعاد 4.5×3.5 ؛
 • فرم درخواست ویزای تکمیل شده؛
 • گواهی اثبات تمکن مالی؛
 • رزرو هتل.

لازم به ذکر است تمامی مدارک فوق باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی ترجمه شده باشد. برای دریافت وقت سفارت فرانسه برای ویزای توریستی کلیک کنید.

تمدید ویزای توریستی فرانسه

به منظور تمدید ویزای توریستی فرانسه باید تاریخ شروع و پایان اعتبار ویزای توریستی را مشخص کنید. پیشنهاد می‌کنیم حداقل 3 ماه قبل از انقضا ویزا به منظور تمدید به سفارت فرانسه در کشور خود مراجعه نموده و نسبت به تمدید ویزای فرانسه اقدام نمایید.

تمدید ویزای توریستی فرانسه
برای تمدید ویزای توریستی فرانسه حتما از 3 ماه قبل فرآیند تمدید را شروع کنید.

درخواست تمدید ویزا را باید با دقت تکمیل نمایید و در کنار مدارک دیگر تحویل سفارت دهید. مدارک لازم برای تمدید ویزای فرانسه شامل پاسپورت، عکس پاسپورتی، بیمه مسافرتی، تراکنش‌های مالی، بلیط رفت و برگشت و… است. 

شرایط دریافت ویزای توریستی فرانسه

به منظور دریافت ویزای توریستی فرانسه لازم است شرایط زیر را داشته باشید:

 • داشتن تاریخچه سفری مناسب: اگر می‌خواهید نسبت به دریافت ویزای توریستی اقدام نمایید لازم است تاریخچه سفری مناسبی داشته باشید. در صورتی که سابقه سفری نداشته باشید ویزای توریستی به شما تعلق نمی‌گیرد. بهتر است ابتدا از طریق یک کشور دیگر مانند ایتالیا نسبت به دریافت ویزای شینگن اقدام نمایید. 
 • ارائه تمکن مالی: حداقل تمکن مالی برای دریافت ویزای توریستی حداقل 65 یورو به ازای هر روز اقامت است. 
 • گردش حساب: شما به عنوان فرد متقاضی باید گردش حساب مالی 3 ماهه اخیر را ارائه دهید. 
 • اگر قصد دریافت ویزای مولتی را دارید، لازم است از آخرین تاریخ دریافت ویزای شینگن شما 1 سال گذشته باشد. 

در میان موارد فوق داشتن سابقه سفری و تمکن مالی بسیار مهم بوده و در صورت نداشتن آن‌ها نمی‌توانید ویزای این کشور را دریافت نمایید. 

هزینه ویزای توریستی فرانسه

هزینه دریافت ویزای توریستی فرانسه برای افراد بزرگسال 90 یورو، برای کودکان 6 تا 12 سال حدود 50 یورو و برای کودکان زیر 6 سال نیز 15 یورو است؛ بنابراین می‌توان گفت تعیین‌کننده هزینه ویزای توریستی فرانسه سن متقاضی است. 

عوامل اصلی ریجکتی ویزای توریستی فرانسه

ممکن است در پروسه دریافت ویزای فرانسه با درخواست شما موافقت نشود و ویزای شما ریجکت شود. ریجکت شدن ویزای فرانسه به دلایل زیر اتفاق می‌افتد:

 • نقص در مدارک و یا جعلی بودن آن ها؛
 • عدم تمکن مالی مدنظر؛
 • عدم اعتماد افسر پرونده به بازگشت متقاضی به کشور؛
 • نداشتن اثبات توانایی مالی برای پرداخت هزینه ها؛
 • روشن بودن هدف سفر.

در موارد فوق تکمیل نبودن و یا جعلی بودن مدارک بسیار حائز اهمیت است؛ بنابراین نسبت به تکمیل و تحویل مدارک دقت کافی را داشته باشید. 

رفع ریجکتی ویزای توریستی فرانسه

در صورتی که ویزای توریستی فرانسه ریجکت شد باید 6 ماه صبر کرده و سپس نسبت به درخواست مجدد اقدام کنید؛ اما در این بازه زمانی می‌توانید اعتراض بزنید. اعتراض به ریجکتی ویزای توریستی به این صورت است که شما باید نامه‌ای به زبان انگلیسی یا فرانسوی به سفارت فرانسه بنویسید و دلایلی مبتی بر ناحق بودن ریجکتی بیاورید.

رفع ریجکتی ویزای توریستی فرانسه
برای رفع ریجکتی ویزای توریستی فرانسه باید 6 ماه از تاریخ ریجکت گذشته باشد.

در صورتی که مدارک شما نقص داشته باشید نیز باید نسبت به رفع آن اقدام کنید. 

آنچه از مقاله ویزا توریستی فرانسه آموختیم:

ویزا توریستی فرانسه یکی از انواع ویزای این کشور است که به متقاضی اجازه می‌دهد کمتر از 90 روز در این کشور اقامت داشته و به تفریح بپردازد. این ویزا، ویزای کوتاه مدت بوده و با داشتن آن بیشتر از 90 روز نمی‌توانید در کشور فرانسه بمانید. در مطالب فوق مدارک و شرایط لازم برای دریافت این ویزا را مطرح کردیم. در صورتی که در خصوص کسب این ویزا نیاز به اطلاعات بیشتر دارید با متخصصین پارت ویزا در ارتباط باشید. 

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *