هزینه وقت سفارت فرانسه

هزینه وقت سفارت فرانسه بر اساس انواع ویزا فرانسه مانند ویزای توریستی، تجاری، ترانزیت و … رقمی متغیر است. علاوه بر این سن متقاضی نیز در تعیین هزینه دخیل است. در این بخش قصد داریم در خصوص هزینه وقت سفارت فرانسه برای انواع ویزای این کشور صحبت کنیم تا بدانید برای دریافت هر ویزایی به چقدر بودجه نیاز دارید. همراه ما باشید تا اطلاعات لازم در این زمینه را کسب کنید. 

هزینه انواع وقت سفارت فرانسه

همانطور که اشاره کردیم هزینه انواع وقت سفارت فرانسه بر اساس نوع ویزا تعیین می‌شود. در این بخش هزینه وقت سفارت بر اساس نوع ویزا را به طور کامل توضیح می‌دهیم:

  1. هزینه وقت سفارت برای ویزای توریستی فرانسه؛
  2. هزینه وقت سفارت برای ویزای بلند مدت فرانسه؛
  3. هزینه وقت سفارت برای ویزای تجاری فرانسه؛
  4. هزینه وقت سفارت برای ویزای تحصیلی فرانسه؛
  5. هزینه وقت سفارت برای ویزای کاری فرانسه؛
  6. هزینه وقت سفارت برای ویزای ترانزیت فرانسه.

در ادامه به بررسی بیشتر موارد ذکر شده می‌پردازیم:

هزینه وقت سفارت برای ویزای توریستی فرانسه

هزینه وقت سفارت برای ویزای توریستی فرانسه در حال حاضر 90 یورو است. دریافت این وقت برای کودکان 6 تا 12 سال 45 یورو است.

هزینه وقت سفارت فرانسه برای ویزای توریستی
هزینه وقت سفارت فرانسه برای ویزای توریستی 90 یورو می‌باشد.

ویزای توریستی یکی از انواع ویزای فرانسه است که به منظور تفریح در کشور فرانسه و بازدید از جاذبه‌های گردشگری لازم است دریافت نمایید. 

هزینه وقت سفارت برای ویزای بلند مدت فرانسه

برای دریافت وقت سفارت ببرای ویزای بلند مدت فرانسه لازم است 260 یورو بپردازید. با کمک ویزای بلند مدت می‌توانید اقامت طولانی در این کشور داشته باشید. هزینه وقت سفارت برای ویزای بلند مدت فرانسه بیشتر از ویزای کوتاه مدت این کشور است. 

هزینه وقت سفارت برای ویزای تجاری فرانسه

ویزای تجاری فرانسه از دیگر ویزاهای این کشور است که برای دریافت آن باید از قبل وقت سفارت بگیرید. ویزای تجاری زمانی لازم است که بخواهید برای یک فعالیت تجاری مانند شرکت در جلسات و کنفرانس، نمایشگاه و… به فرانسه بروید. هزینه وقت سفارت برای ویزای تجاری فرانسه برای بزرگسالان 90 یورو است. 

هزینه وقت سفارت برای ویزای تحصیلی فرانسه

هزینه وقت سفارت برای ویزای تحصیلی فرانسه در حال حاضر 90 یورو است. به منظور تحصیل در دانشگاه‌های فرانس نیاز به دریافت ویزای تحصیلی دارید. 

هزینه وقت سفارت برای ویزای تحصیلی فرانسه
هزینه وقت سفارت برای ویزای تحصیلی فرانسه نیز برای افراد بالای 12 سال 90 یورو است.

اولین قدم برای دریافت این ویزا نیز گرفتن وقت سفارت فرانسه مخصوص این ویزاست. برای دریافت ویزای تحصیلی لازم است نامه قبولی از یکی از دانشگاه‌های کشور فرانسه را داشته باشید.

هزینه وقت سفارت برای ویزای کاری فرانسه

اگر قصد کار کردن در یکی از ارگان‌های فرانسوی را دارید قبل از آن باید نسبت به دریافت وقت سفارت برای ویزای کاری فرانسه اقدام نمایید. قدم اول برای دریافت این ویزا استخدام شدن در یک شرکت و یا سازمان فرانسوی است. هزینه دریافت وقت سفارت فرانسه برای اخذ ویزای کاری نیز 90 یورو است. 

هزینه وقت سفارت برای ویزای ترانزیت فرانسه

به منظور گرفتن وقت سفارت برای ویزا ترانزیت فرانسه باید 80 یورو به سفارت فرانسه بپردازید. ویزای ترانزیت که یکی از ویزاهای کشور فرانسه است که هزینه جداگانه دارد. ویزای ترانزیت در حقیقت به شما اجازه می‌دهد در حین سفر به مقصد نهایی خود، در یک کشور دیگر توقف کوتاهی داشته باشید. 

قیمت وقت سفارت فرانسه چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت وقت سفارت فرانسه به دو عامل مهم بستگی دارد؛ اولی نوع ویزا و دومی سن متقاضی است. همانطور که می‌دانید سفارت فرانسه برای ارائه نوبت به متقاضی به سن توجه می‌کند. اصولا افرادی که سن بین 6 تا 12 سال دارند کودک محسوب می‌شوند و هزینه سفارت آن‌ها با افراد بالای 12 سال متفاوت خواهد بود.

قیمت وقت سفارت فرانسه چگونه تعیین می‌شود؟
قیمت وقت سفارت فرانسه بر اساس نوع ویزا و سن مشخص می‌شود.

در حال حاضر سفارت فرانسه برای ارائه نوبت و صدور ویزا، مبلغ 45 یورو برای کودکان 6 تا 12 سال و 90 یوو برای افراد بالای 12 سال دریافت می‌کند. البته نوع ویزا در تعیین هزینه دخیل است و ویزای بلند مدت قیمت بالاتری نسبت به ویزای کوتاه مدت دارد. 

آنچه از مقاله هزینه وقت سفارت برای فرانسه آموختیم:

هزینه وقت سفارت برای فرانسه به نوع ویزا و سن متقاضی بستگی دارد. به طور کلی شما برای دریافت نوبت و صدور ویزا باید از قبل هزینه‌ای به سفارت فرانسه پرداخت کنید که در این خصوص در مطالب فوق به طور کامل صحبت کردیم. این هزینه اصولا غیرقابل بازگشت است. یعنی حتی اگر درخواست شما تایید نشود هم مبلغ پرداخت شده به شما بازگردانده نمی‌شود. در خصوص هزینه‌های دقیق‌تر وقت سفارت و راهنمای تعیین نوبت و صدور ویزا با متخصصین پارت ویزا در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *