وقت سفارت بلغارستان برای ویزای توریستی

برای سفر تفریحی به کشور بلغارستان لازم است وقت سفارت بلغارستان برای ویزای توریستی را دریافت نمایید. ویزای توریستی یک ویزای بلند مدت و مهاجرتی نیست. این ویزا زمانی باید کسب شود که شما با هدف تفریح و گردش بخواهید به این کشور سفر کنید و از دیدن جاذبه‌های آن لذت ببرید. این ویزا حداکثر 90 روزه صادر می‌شود و شما باید پس از پایان اعتبار آن به کشور خود بازگردید. برای دریافت وقت سفارت بلغارستان برای ویزای توریستی لازم است مراحلی را طی کنید و مدارک لازم را به سفارت تحویل دهید تا بتوانید موفق به دریافت آن شوید. اگر هدف شما دریافت این ویزا است در ادامه همراه ما باشید تا راهنمایی‌های لازم را در اختیار شما قرار دهیم. 

فرم تعیین وقت سفارت

مراحل دریافت وقت سفارت بلغارستان برای ویزای توریستی

به منظور گرفتن وقت سفارت بلغارستان برای ویزای توریستی، لازم است مراحلی را طی کنید. این موارد به شرح زیر است:

  • به منظور دریافت وقت سفارت بلغارستان برای ویزای توریستی ابتدا باید وارد سایت VFS Global شوید.
  • پس از ورود به این سایت باید مرحله به مرحله پیش بروید که اولین مرحله تعیین نوع ویزای شماست. شما باید از میان انواع ویزای بلغارستان ویزای توریستی را انتخاب کنید. 
  • در دومین مرحله لازم است فرم درخواست ویزا را به طور کامل و دقیق تکمیل نمایید. 
  • تاریخ وقت سفارت را تعیین می‌کنید و منتظر می‌مانید تا نوبت شما شود. 
  • مدارک را باید از قبل مهیا کرده باشید و تمامی مدارک را بارگذاری کنید.
  • در نهایت باید هزینه ویزا را پرداخت کرده و منتظر پاسخ باشید. 

لازم است بدانید کامل بودن مدارک برای دریافت ویزای توریستی بسیار مهم است و در صورتی که مدارک شما ناقص بوده و یا صحیح نباشد ویزای شما ریجکت می‌شود. 

وقت سفارت برای انواع ویزای توریستی بلغارستان

به طور کلی ویزای توریستی بلغارستان یک نوع و از نوع کوتاه مدت است. این ویزا که در حال حاضر نوعی ویزای شینگن محسوب می‌شود به شما فرصت این را می‌دهد تا در کشور بلغارستان کمتر از 90 روز اقامت داشته و به تفریح و بازدید از جاذبه‌های گردشگری بپردازید.

وقت سفارت برای انواع ویزای توریستی بلغارستان
ویزا توریستی بلغارستان 90 روز اعتبار دارد.

در حقیقت این ویزا فقط برای تفریح و گردش است و با آن نمی‌توانید به تحصیل و کار بپردازید. به منظور گرفتن وقت سفارت بلغارستان برای انواع ویزای توریستی هم طبق مراحلی که پیش از این گفتیم پیش بروید. 

مدارک لازم برای وقت سفارت توریستی بلغارستان

به منظور دریافت وقت سفارت توریستی بلغارستان لازم است یک سری مدارک را از پیش مهیا کرده و در زمان تعیین شده به سفارت تحویل دهید. چک لیست این مدارک به شرح زیر است:

  • صفحه اول پاسپورت
  • انتخاب نوع سفر
  • مشخص بودن تعداد نفر
  • شماره موبایل در دسترس

 

وقت سفارت بلغارستان برای ویزای توریستی با دعوتنامه

اگر یکی از اقوام درجه یک شما در کشور بلغارستان اقامت داشته باشد، می‌تواند با ارسال یک دعوتنامه کار شما را آسان کند تا به دیدن او بروید. با داشتن دعوتنامه اصولا دریافت این ویزا با سهولت بیشتری انجام می‌شود. متن دعوتنامه باید شامل نام، نام خانوادگی شما و دعوت‌کننده، آدرس، شماره تماس، تاریخ و هدف از سفر باشد.

وقت سفارت بلغارستان برای ویزای توریستی با دعوتنامه
با دریافت دعوتنامه به راحتی می‌توانید ویزا توریستی خود را دریافت کنید.

به منظور دریافت وقت سفارت بلغارستان برای ویزای توریستی با دعوتنامه باید علاوه بر متن دعوتنامه، مدارک گفته شده در مطالب فوق را ارائه دهید. 

گرفتن وقت سفارت بلغارستان برای ویزای توریستی نیازمند مدارکی از جمله پاسپورت، فرم درخواست ویزا، تمکن مالی و… است. این وقت را باید از طریق سایت VFS Global دریافت نمایید و یا از طریق سایت پارت ویزا اقدام کنید.

وقت سفارت بلغارستان برای ویزای توریستی بدون دعوتنامه

در صورتی که دعوتنامه نداشته باشید هم مشکلی نیست. شما می‌توانید به راحتی این ویزا را دریافت کنید. فقط باید تمامی مدارک شما کامل و بی‌نقص باشد تا در سفارت با مشکل مواجه نشوید و درخواست شما ریجکت نشود. اگرچه با دعوتنامه روند کمی آسان‌تر خواهد بود؛ اما بدون داشتن دعوتنامه هم موفق به دریافت این ویزا با هدف گردشگری خواهید شد. 

هزینه وقت سفارت بلغارستان برای ویزای توریستی بلغارستان

هزینه وقت سفارت بلغارستان برای ویزای توریستی بلغارستان شامل هزینه ویزا و هزینه خدمات VFS Global است. هزینه ویزای شما 80 یورو و هزینه خدمات این سایت هم حدود 30 یورو می‌شود؛ بنابراین برای دریافت وقت سفارت بلغارستان برای ویزای توریستی بلغارستان لازم است حدود 120 یورو بپردازید. 

وقت سفارت توریستی بلغارستان تضمینی

هیچ چیزی به اسم وقت سفارت توریستی و یا ویزای تضمینی بلغارستان وجود ندارد؛ چرا که روند صدور ویزا توسط سفارت انجام می‌شود نه کارگزاری و از طرفی معیارهای مختلفی برای صدور ویزا از جمله تمکن مالی، هدف سفر، سابقه سفر و… وجود دارد که باید همگی بررسی شود؛ بنابراین تنها کاری که برای دریافت وقت سفارت با اطمینان خاطر نه تضمینی می‌توانید انجام دهید این است که کار را به یک کارگزاری معتبر بسپارید تا روند دریافت ویزا تسهیل یابد.

وقت سفارت توریستی بلغارستان تضمیمی
بلغارستان یکی از بهترین کشور ها برای مسافرت و تفریح است.

قبل از اینکه به بلغارستان سفر کنید حتما سعی کنید راجع به این کشور اطلاعات زیادی کسب کنید برای این کار روی مقاله کشور بلغارستان کلیک کنید.

آنچه از مقاله وقت سفارت بلغارستان برای ویزای توریستی آموختیم:

گرفتن وقت سفارت بلغارستان برای ویزای توریستی، به منظور سفر و تفریح در کشور بلغارستان ضروری است. برای دریافت وقت لازم است به سایت VFS Global مراجعه نمایید و مدارک لازم را ارائه دهید. به منظور تسهیل دریافت ویزا می‌توانید صفر تا صد روند درخواست صدور را به پارت ویزا بسپارید. برای این کار تنها کافیست مدارک لازم را به متخصصین پارت ویزا تحویل دهید تا روند کارهای شما را در سریع‌ترین زمان ممکن پیش ببرند و موفق به دریافت ویزای توریستی بدون ریجکت شدن درخواست خود شوید.

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *