وقت سفارت بلغارستان برای افغان ها

کیفیت سیستم آموزشی و بهداشتی، بلغارستان را به یکی از مقاصد مهاجرتی افغان‌ها تبدیل کرده است. اگر در ایران زندگی می‌کنید، برای گرفتن وقت سفارت این کشور، باید به سایت سفارت رسمی بلغارستان در ایران مراجعه کنید. نوع وقت سفارت به نوع ویزای شما بستگی دارد. از مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای گرفتن وقت سفارت بلغارستان برای افغان ها می‌توان به گذرنامه، فرم درخواست ویزا، عکس پاسپورتی و … اشاره کرد. در این مقاله به تمام شرایط لازم برای گرفتن وقت سفارت بلغارستان برای افغان ها اشاره کرده‌ایم. با ما همراه باشید.

وقت سفارت بلغارستان برای افغان ها

برای گرفتن وقت سفارت بلغارستان برای افغان ها، باید به سایت رسمی سفارت مراجعه کرده و فرم مربوط به درخواست وقت سفارت را پر کنید. اطلاعات شخصی و نوع ویزا مواردی هستند که شما باید در فرم خود بنویسید. پس از تایید مدارک، وقت سفارت شما تعیین می‌شود. قبل از گرفتن وقت سفارت از تکمیل بودن مدارک خود مطمئن شوید.

مراحل گرفتن وقت سفارت بلغارستان برای افغان‌ها

افغان‌هایی که در ایران زندگی می‌کنند، برای دریافت وقت سفارت بلغارستان برای افغان ها، باید مراحل زیر را سپری کنند:

 1. ثبت نام در سایت سفارت: ابتدا به سایت سفارت بلغارستان در ایران به آدرس www.mfa.bg مراجعه کرده و ثبت نام خود را نهایی کنید.
 2. تکمیل فرم درخواست وقت سفارت: در این فرم بخش‌های مربوط به اطلاعات شخصی، هدف سفر، مدت زمان اقامت و … وجود دارد. قبل از تایید فرم، تمام اطلاعات را مرور کنید تا اشتباهی در آن وجود نداشته باشد.
 3. انتخاب نوع وقت سفارت: نوع ویزای مورد نظر خود را بسته به هدفی که از سفر به بلغارستان دارید، انتخاب کنید.
 4. تعیین وقت ملاقات: پس از تعیین نوع ویزا، وقت‌های خالی سفارت برای شما نمایش داده می‌شود. زمانی که برای شما مناسب‌تر است را انتخاب کنید.
 5. پرداخت هزینه‌ها: هزینه‌های مربوط به درخواست وقت سفارت را پرداخت کنید. این هزینه به نوع ویزای شما بستگی دارد.
 6. تکمیل مدارک: مدارک لازم را تهیه و برای روز ملاقات آماده کنید. 
مراحل گرفتن وقت سفارت بلغارستان برای افغان ها
مراحل گرفتن وقت سفارت بلغارستان برای افغان ها را بعد از اینکه به درستی به پایان برسانید وقت شما رزرو می‌شود.

در بخش بعد به این مدارک اشاره می‌کنیم. اگر از قبل ویزای توریستی بلغارستان را دارید برای تمدید ویزای خود باید دلایل قانع‌کننده‌ای داشته باشید. کشور بلغارستان برای تمدید ویزاهای توریستی قوانین سخت‌گیرانه‌ای دارد.

انواع وقت سفارت بلغارستان برای افغان ها

نوع وقت سفارت، به نوع ویزایی که درخواست می‌دهید بستگی دارد. انواع وقت سفارت بلغارستان برای افغان ها عبارتند از:

 • وقت ویزای توریستی برای افغان ها: برای افرادی که قصد گردش و تفریح در بلغارستان را دارند، این وقت تعیین می‌شود.
 • وقت ویزای تجاری برای افغان ها: این وقت مناسب افرادی است که برای انجام کارهای تجاری و شرکت در کنفرانس‌ها به بلغارستان سفر می‌کنند.
 • وقت ویزای دانشجویی برای افغان ها: اگر قصد تحصیل در دانشگاه‌های کشور بلغارستان را دارید، باید وقت ویزای دانشجویی یا تحصیلی بگیرید.
 • وقت ویزای خانوادگی برای افغان ها: اگر همسر، فرزند یا سایر بستگان درجه ۱ شما در کشور بلغارستان زندگی می‌کنند، می‌توانید برای گرفتن وقت ویزای خانوادگی اقدام کنید.

مدارک لازم برای گرفتن وقت سفارت بلغارستان برای افغان ها

بسته به نوع ویزا و شرایط شما ممکن است مدارک لازم برای وقت سفارت برای افغان ها متغیر باشند. اما در حالت کلی این مدارک عبارتند از:

پس از ارائه مدارک خود به سفارت بلغارستان و انجام مصاحبه‌های لازم، می‌توانید وضعیت درخواست ویزای خود را از طریق وب‌سایت سفارت این کشور در ایران پیگیری کنید.

مدارک لازم برای گرفتن وقت سفارت بلغارستان برای افغان ها
شما تنها با ارائه پاسپورت نیز می‌توانید وقت سفارت بلغارستان برای افغان ها را دریافت کنید.

مدت زمان لازم برای تایید درخواست ویزای بلغارستان متغیر است. در صورتی که درخواست شما تایید شود، می‌توانید گذرنامه و ویزای خود را از سفارت تحویل بگیرید. زمان نهایی دریافت ویزا از طریق پیامک یا تماس تلفنی به شما اطلاع داده خواهد شد. 

هزینه وقت سفارت بلغارستان برای افغان‌ها

هزینه وقت سفارت بلغارستان بسته به نوع ویزا و ملیت متقاضی متفاوت است. معمولا، هزینه‌های مربوط به ویزای توریستی، تجاری و دانشجویی متفاوت است. همچنین باید هزینه‌های مربوط به خدمات سفارت را نیز در نظر بگیرید. پرداخت هزینه‌ها معمولاً به صورت آنلاین یا از طریق بانک انجام می‌شود. هزینه انواع ویزای بلغارستان برای افغان ها در جدول زیر قرار داده شده است:

نوع ویزاهزینه
توریستیبزرگسالان (افراد بالای ۱۲ سال) 90 یورو

کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال 45 یورو

کودکان زیر ۶ سال رایگان

ویزای تجاریبزرگسالان حدود 90 یورو

کودکان ۶ تا ۱۲ سال 45 یورو

کودکان زیر ۶ سال رایگان

ویزای دانشجویی90 یورو
ویزای پزشکی90 یورو
ویزای ترانزیتبزرگسالان 90 یورو

کودکان ۶ تا ۱۲ سال 45 یورو

کودکان زیر ۶ سال رایگان

ویزای خانوادگیبزرگسالان حدود 90 یورو

کودکان ۶ تا ۱۲ سال حدود 45 یورو

کودکان زیر  ۶ سال رایگان

 

آدرس و شماره تماس سفارت بلغارستان در ایران برای افغان ها

 • آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، خیابان توانیر، کوچه نظامی گنجوی، پلاک ۴۰
 • شماره تماس: 982188775037+
 • ایمیل: emb.sofia@mfa.bg
 • ساعات کاری: یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9:00 تا 12:00 (برای مراجعه حضوری)

آنچه از مقاله وقت سفارت بلغارستان برای افغان ها آموختیم:

دریافت وقت سفارت بلغارستان برای افغان ها مقیم ایران مراحل مختلفی دارد. اولین قدم اخذ ویزای بلغارستان برای افغان‌ها از ایران، تعیین نوع ویزا است. پس از آن باید هزینه‌های مربوط به وقت سفارت و ویزا پرداخت شود. این هزینه به نوع ویزا بستگی دارد. هزینه همه ویزاها تقریبا ۶۰ یورو برای هر فرد بزرگسال است. برای گرفتن وقت سفارت بلغارستان برای افغان‌ها ابتدا باید به وب‌‌سایت این سفارت مراجعه کرده و در آن ثبت نام کنید. پس از تکمیل فرم‌های مربوطه و ارائه مدارک و پرداخت هزینه‌ها می‌توانید مناسب‌ترین وقت را تعیین کنید. با پشت سر گذاشتن مصاحبه‌های سفارت، نتیجه درخواست ویزای شما از طریق پیامک یا تماس تلفنی اطلاع‌رسانی خواهد شد. قبل از تعیین وقت سفارت حتما از کامل بودن مدارک خود مطمئن شوید. ناقص بودن مدارک باعث در تاخیر در ثبت درخواست شما برای وقت سفارت بلغارستان خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجموعه ما یا سفارت بلغارستان در ایران تماس بگیرید. 

5/5 - (2 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *