وقت سفارت بلغارستان برای ویزا دانشجویی

زیرساخت‌های آموزشی مناسب، امکان تحصیل به زبان انگلیسی و هزینه تحصیل مقرون به صرفه همگی از دلایلی هستند که باعث شده تعداد متقاضیان برای تحصیل در بلغارستان افزایش یابد. برای تحصیل در این کشور ابتدا باید اقدام به گرفتن وقت سفارت بلغارستان برای ویزای تحصیلی نمایید. با ویزای تحصیلی بلغارستان و تحصیل در این کشور در شرایط خاص می‌توانید کار کنید و هزینه تحصیل را پرداخت نمایید. اگر می‌خواهید وقت سفارت بلغارستان برای ویزای تحصیلی را بگیرید همراه ما باشید تا مراحلی که باید طی شود را توضیح دهیم. 

وقت سفارت بلغارستان برای ویزای تحصیلی

در حقیقت تنها قدمی که شما باید برای تعیین وقت سفارت بلغارستان برای ویزای دانشجویی بردارید ارائه مدارک و نامه پذیرش از دانشگاهی معتبر در کشور بلغارستان است. در صورتی که مدارک شما تکمیل است، می‌توانید ار طریق تماس با پارت ویزا این مدارک را ارائه دهید. مجموعه پارت ویزا باقی کارهای تعیین وقت سفارت بلغارستان برای ویزای دانشجویی را انجام می‌دهد. 

گرفتن وقت سفارت بلغارستان تحصیلی چگونه است؟

به منظور دریافت وقت سفارت بلغارستان برای ویزای دانشجویی در اولین مرحله باید از یک دانشگاه معتبر در بلغارستان پذیرش بگیرید. در مرحله دوم باید به وب سایت VFS Global مراجعه کرده و نسبت به دریافت وقت اقدام نمایید. لازم است تمامی مدارک به منظور دریافت این ویزا را از قبل مهیا کرده تا در زمان تعیین نوبت آن‌ها را ارائه دهید. مدارک لازم را در ادامه توضیح می‌دهیم. پس از مراجعه به وب سایت نام برده لازم است نوع ویزا که یک ویزای تحصیلی است را انتخاب نموده و فرم درخواست را تکمیل کنید.

گرفتن وقت سفارت بلغارستان دانشجویی چگونه است؟
ارائه مدارک و نامه پذیرش برای دریافت وقت سفارت بلغارستان ضروری است.

در دریافت وقت سفارت بلغارستان برای ویزای دانشجویی نیازی به مراجعه حضوری به سفارت نیست؛ شما می‌توانید مدارک و فرم درخواست را به صورت آنلاین بارگذاری کنید و یا با مراجعه به پارت ویزا تمامی اقدامات لازم را انجام دهید تا پارت ویزا کارهای شما را پیش ببرد. در نهایت نوبت را تعیین کرده و در صورت نیاز به سفارت مراجعه می‌کنید. 

مدارک لازم وقت تحصیلی سفارت بلغارستان

به منظور گرفتن وقت سفارت بلغارستان برای ویزای دانشجویی یا تحصیلی لازم است مدارکی را مهیا کرده و در زمان تعیین وقت به سفارت بلغارستان تحویل دهید. چک لیست این مدارک به شرح زیر است:

  • گواهی پذیرش از دانشگاه‌های معتبر بلغارستان که از سمت وزارت آموزش بلغارستان صادر شده باشد؛
  • پاسپورت با حداقل 2 صفحه خالی؛
  • کپی از تمام مدارک شناسایی و پاسپورت؛
  • عکس؛
  • کپی اصلی ریز و گواهینامه‌های تحصیلی؛
  • بیمه مسافرتی؛
  • گواهی بیمه درمانی خصوصی در بلغارستان؛
  • اثبات پرداخت شهریه موسسه آموزشی؛
  • گواهی عدم سوء پیشینه؛
  • گواهی تمکن مالی.

ارائه تمامی مدارک گفته شده به سفارت به منظور دریافت ویزای تحصیلی بلغارستان ضروری است و نباید نقصی در آن‌ها وجود داشته باشد. 

برای گرفتن وقت سفارت بلغارستان برای ویزای دانشجویی لازم است پذیرش از یکی از دانشگاه‌های معتبر بلغارستان را داشته باشید. این ویزا اصولا به مدت 6 ماه تا 1 سال صادر می‌شود. دریافت ویزای بلغارستان برای تحصیل نیازمند ارائه چندین مدرک است که در این مقاله در خصوص آن صحبت کردیم. به منظور دریافت این وقت با پارت ویزا در ارتباط باشید.

وقت سفارت ویزای دانشجویی بلغارستان فوری

اصولا چیزی به اسم وقت سفارت ویزای دانشجویی بلغارستان فوری وجود ندارد؛ چرا که شما باید تمامی مدارک را مهیا کرده و به سفارت ارائه دهید و سفارت پس از تایید آن‌ها ویزای شما را صادر کند. از این رو باید گفت لازم است نسبت به درخواست ویزا بلغارستان اقدام کرده و منتظر پاسخ از سفارت باشید. وقت فوری سفارت اصولا فقط برای کارهای فوری امکان‌پذیر است. 

هزینه وقت تحصیلی سفارت بلغارستان

قبل از بیان هزینه‌ها بهتر است بگوییم که اعتبار ویزاهای بلند مدت بلغارستان که ویزای تحصیلی هم زیرمجموعه آن محسوب می‌شود بین 6 ماه تا 1 سال است.

هزینه وقت سفارت بلغارستان برای ویزا تحصیلی
هزینه وقت سفارت بلغارستان برای ویزا تحصیلی حدودا 100 الی 200 یورو است.

هزینه وقت تحصیلی سفارت بلغارستان هم بر اساس مدت اعتبار ویزا متفاوت است. اصولا هزینه ویزای تحصیلی با اعتبار 6 ماه 100 یورو و ویزای تحصیلی با اعتبار 1 سال 200 یورو است. 

تاییدیه تحصیلی برای سفارت بلغارستان

تاییدیه تحصیلی یا نامه پذیرش از جمله مهم‌ترین مدارکی است که برای دریافت ویزای بلغارستان باید به سفارت ارائه دهید. این تاییدیه توسط دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید صادر می‌شود و اثبات‌‌کننده این مسئله خواهد بود که شما در رشته و مقطع مورد نظر پذیرفته شده‌اید. در تاییدیه تحصیلی باید نام و نام خانوادگی شما، شماره پاسپورت، نام دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی، تاریخ شروع و پایان تحصیل، زبان آموزش، نوع پذیرش (بدون قید شرط یا مشروط) و امضای مقامات دانشگاه ثبت شده باشد. اصولا دریافت تاییدیه تحصیلی به صورت آنلاین یا از طریق پست امکان‌پذیر است. 

سایت سفارت بلغارستان برای ویزای تحصیلی

به منظور گرفتن وقت سفارت بلغارستان برای ویزای دانشجویی باید وارد سایت VFS Global شوید و از طریق این سایت درخواست خود را ثبت کنید. وقتی وارد سایت می‌شوید باید نوع ویزا را انتخاب کرده و مدارک لازم را ارائه دهید و همچنین فرم درخواست را تکمیل نمایید تا بتوانید وقت سفارت بگیرید. تمامی این کارها را از طریق مجموعه پارت ویزا نیز می‌توانید انجام دهید. یعنی از طریق سایت پارت ویزا می‌توانید اقدام نمایید تا متخصصین ما کارهای وقت سفارت را از طریق این سایت برای شما انجام دهند. 

مصاحبه سفارت بلغارستان برای ویزای تحصیلی چگونه است؟

اصولا برای گرفتن وقت سفارت بلغارستان برای ویزای دانشجویی و دریافت این ویزا نیازی به مراجعه به سفارت نیست؛ اما شما باید در مصاحبه حضور داشته باشید. اصولا مصاحبه کوتاه مدت است و در آن سوالاتی در خصوص انگیزه شما از تحصیل، برنامه‌های تحصیلی، تمکن مالی و طرح‌های شما پس از فارغ‌التحصیلی از شما پرسیده می‌شود.

مصاحبه سفارت بلغارستان برای ویزای تحصیلی
حضور در مصاحبه سفارت بلغارستان برای ویزای تحصیلی الزامی است.

این مصاحبه به منظور تایید شما برای دریافت ویزای تحصیلی و صدور این ویزا ضروری است. 

وقت سفارت بلغارستان برای ویزای تحصیلی چقدر طول می‌کشد؟

با سپردن کارها به پارت ویزا اصولا وقت سفارت خیلی زود تعیین می‌شود و برای دریافت این وقت به منظور کسب ویزای تحصیلی مدت زمان زیادی لازم نیست؛ اما برای صدور این ویزا مدتی باید منتظر بمانید. در واقع وقتی وقت سفارت را گرفتید و مدارک را بارگذاری کردید و پس از آن هزینه ویزا پرداخت شد، 15 روز الی 1 ماه طول می‌کشد تا به درخواست شما رسیدگی شود. در صورتی که مدارک شما تکمیل نباشد و یا مشکلی در پروسه رسیدگی پیش بیاید این مدت بیشتر هم طول میکشد. اعتبار ویزای تحصیلی بلغارستان 6 ماه الی 1 سال است. 

آیا می‌توان با ویزای دانشجویی بلغارستان کار کرد؟

ویزای تحصیلی بلغارستان اصولا تا پایان مدت زمان تحصیل صادر می‌شود و دانشجویان خارجی پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانند حداکثر تا 9 ماه در این کشور اقامت داشته و ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تبدیل کنند تا بتوانند اقامت این کشور را دریافت نمایند. با ویزای دانشجویی و تحصیل در این کشور می‌توانید به صورت پاره وقت در بلغارستان کار کنید. البته شرایط خاصی دارد و حداکثر زمان کاری در یک هفته 20 ساعت است؛ بنابراین یا می‌توانید به صورت پاره وقت کار کنید و یا ویزای دانشجویی را به ویزای کاری تبدیل نمایید که در این صورت باید برای دریافت ویزای کاری اقدام نمایید. قبل از اینکه به بلغارستان سفر کنید حتما سعی کنید راجع به این کشور اطلاعات زیادی کسب کنید برای این کار روی مقاله کشور بلغارستان کلیک کنید.

آنچه در مقاله گرفتن وقت سفارت بلغارستان برای ویزای تحصیلی آموختیم:

در مطالب فوق در خصوص نحوه گرفتن وقت سفارت بلغارستان برای ویزای تحصیلی و مدارکی که لازم است ارائه دهید به طور کامل صحبت کردیم. در صورتی که موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه‌های بلغارستان شدید می‌توانید نسبت به دریافت وقت سفارت اقدام نمایید. برای دریافت وقت سفارت بلغارستان برای ویزای دانشجویی یا تحصیلی می‌توانید با پارت ویزا در ارتباط باشید و ضمن ارائه مدارک، دریافت این وقت در کوتاه‌ترین زمان ممکن را به ما بسپارید.

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *