وقت سفارت بلغارستان برای ویزا اقامت

آیا قصد اقامت در کشور بلغارستان را دارید؟ اگر برای کار، تحصیل یا الحاق به خانواده قصد سفر به بلغارستان را دارید و می‌خواهید طولانی مدت در این کشور اقامت داشته باشید لازم است وقت سفارت بلغارستان برای ویزای اقامت را بگیرید؛ چرا که اقامت بیش از 90 روز در این کشور مستلزم اخذ ویزای بلند مدت، ویزای اقامت یا ویزای نوع D است. اگر به دنبال دریافت این ویزا هستید و نیاز به راهنمایی بیشتر دارید، همراه ما باشید تا مدارک و شرایط لازم برای کسب این ویزا را توضیح دهیم. 

مراحل گرفتن وقت سفارت بلغارستان برای ویزای اقامت

به منظور گرفتن وقت سفارت بلغارستان برای ویزای اقامت لازم است مراحلی را طی کنید که در ادامه توضیح می‌دهیم:

 • اولین مرحله ورود به سایت VFS Global و انتخاب نوع ویزای بلند مدت و اقامت است. به طور کلی انواع ویزای اقامت بلغارستان شامل ویزای دانشجویی و تحصیلی، الحاق به خانواده، کاری و تجاری است. بر اساس هدف خود یکی از این ویزاها را انتخاب نمایید. 
 • در دومین مرحله لازم است فرم مربوط به درخواست ویزا را تکمیل نمایید و اطلاعات خود را در آن وارد کنید. 
 • در مرحله سوم تاریخ سفارت را تعیین کرده و مدارک خود را مهیا می‌کنید تا در زمان تعیین شده به سفارت ارائه دهید. 
 • در نهایت باید هزینه ویزا را به صورت آنلاین پرداخت نمایید. 

لازم به ذکر است شرایط و مدارک ویزای اقامت بلغارستان برای هر نوع از آن متفاوت است و باید بر اساس نوع ویزای اقامت مدارک لازم را مهیا کنید. 

شرایط گرفتن وقت سفارت بلغارستان ویزای اقامت

به منظور دریافت ویزای اقامت بلغارستان ابتدا باید هدف خود از اقامت در این کشور را مشخص کنید. برای چه کاری می‌خواهید طولانی مدت بیشتر از 90 روز در بلغارستان اقامت داشته باشید؟ کار؟ تحصیل؟ ازدواج و پیوستن به خانواده؟ به منظور دریافت هر یک از این ویزاها لازم است شرایط خاصی داشته باشید که مهم‌ترین آن‌ها عدم سوءپیشینه، پاسپورت، تمکن مالی مورد نیاز و هدف از سفر است. بر اساس نوع هدف از سفر اصولا شرایط کمی تغییر می‌کند.

شرایط گرفتن وقت سفارت بلغارستان ویزای اقامت
بصورت کلی ویزا اقامت بلغارستان به ویزایی می‌گویند که بیش از 90 روز اعتبار داشته باشد.

به طور مثال برای دریافت ویزای اقامت دانشجویی و تحصیل در بلغارستان باید اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه‌های این کشور را داشته باشید یا برای کار در این کشور و دریافت ویزای اقامت کاری، باید در یک ارگان در بلغارستان پذیرش شوید. به منظور مطالعه شرایط کامل برای هر نوع از این ویزاهای بلند مدت می‌توانید به صفحه مربوط به ویزای کاری بلغارستان یا ویزای دانشجویی بلغارستان مراجعه کنید. 

وقت سفارت بلغارستان برای ویزای اقامت، برای اقامت بالای 90 روز اخذ می‌شود و در طی آن موفق به یکی از انواع ویزای اقامت بلغارستان یعنی ویزای تحصیلی، کاری یا الحاق به خانواده خواهید شد. برای دریافت این وقت و اخذ ویزای اقامت بلغارستان می‌توانید از طریق پارت ویزا اقدام نمایید تا در کوتاه‌ترین مدت ویزای مدنظر را کسب کنید.

مدارک لازم برای گرفتن وقت سفارت اقامت بلغارستان

برای دریافت وقت سفارت بلغارستان برای ویزای اقامت که همان ویزای بلند مدت است، به یک سری مدارک کلی نیاز دارید. این مدارک به شرح زیر هستند:

 • فرم درخواست ویزا؛ 
 • بلیط هواپیما؛
 • کپی از تمامی صفحات پاسپورت و مدارک شناسایی؛
 • کپی از ویزاهای قبلی در صورت وجود؛
 • عکس رنگی با پس زمینه سفید؛
 • گواهی تمکن مالی؛
 • ارائه مدرک مبنی بر محل اقامت در کشور بلغارستان؛
 • گواهی عدم سوءپیشینه.

علاوه بر مدارک فوق برای هر یک از ویزاهای تحصیلی، کاری و الحاق به خانواده باید مدارک اضافی هم ارائه دهید. برای ویزای تحصیلی نامه پذیرش از دانشگاه، کپی از ریز نمرات، کپی از مدارک تحصیلی، برای ویزای کاری نامه پیشنهاد کار، گواهی درمانی، انگیزه‌نامه، قراداد کار، مدارک مربوط به سوابق کاری و تحصیلی و در نهایت برای ویزای الحاق به خانواده گواهی ازدواج یا اثبات روابط خانوادگی، گواهی تولد یا مدرک فرزندخواندگی و بیمه مسافرتی نیاز است. 

هزینه وقت سفارت برای ویزای اقامت بلغارستان

هزینه وقت سفارت برای ویزای اقامت بلغارستان به نوع ویزای بلند مدت شما بستگی دارد و باید بر اساس آن استعلام نمایید.

هزینه وقت سفارت برای ویزای اقامت بلغارستان 
هزینه وقت سفارت برای ویزای اقامت بلغارستان حدود 120 یورو است.

اما اصولا هزینه وقت سفارت بلغارستان برای ویزای بلند مدت یا ویزای اقامت 90 یورو بوده و هزینه VFS نیز 40 یورو است؛ بنابراین مجموعا به 120 تا 200 یورو بودجه برای وقت سفارت برای ویزای اقامت نیاز دارید. 

وقت سفارت برای انواع ویزای اجازه اقامت بلغارستان

همانطور که گفتیم ویزای اقامت بلغارستان دارای انواع مختلفی است که در ادامه مجددا اشاره می‌کنیم:

 • ویزای تحصیلی؛
 • ویزای کاری؛
 • ویزای الحاق به خانواده.

هر یک از این ویزاها برای اهداف خاصی صادر می‌شوند و شما باید بر اساس هدف خود از سفر اقدام به دریافت یکی از ان‌ها نمایید. هر یک از این ویزاها بر عکس ویزای توریستی، اقامت بلند مدت و بالای 90 روز را برای شما امکان‌پذیر خواهند کرد؛ اما با ویزای توریستی زیر 90 روز می‌توانید در بلغارستان اقامت داشته باشید. قبل از اینکه به بلغارستان سفر کنید حتما سعی کنید راجع به این کشور اطلاعات زیادی کسب کنید برای این کار روی مقاله کشور بلغارستان کلیک کنید.

آنچه از مقاله وقت سفارت بلغارستان برای ویزای اقامت آموختیم:

وقت سفارت بلغارستان برای ویزای اقامت برای افرادی مناسب است که می‌خواهند طولانی مدت و با اهداف مختلف مانند تحصیل، کار و الحاق به خانواده در این کشور بیش از 90 روز اقامت داشته باشند. به منظور دریافت این ویزا باید مدارک خاصی ارائه دهید که بر اساس نوع ویزا مدارک نیز متغیر خواهد بود. اگر از طریق پارت ویزا اقدام به دریافت وقت سفارت برای ویزای اقامت بلغارستان نمایید، با ارائه مدارک و بدون نیاز به مراجعه به سفارت می‌توانید وقت خود را تعیین نمایید. برای دریافت مشاوره نیز می‌توانید با شماره‌های درج شده تماس بگیرید.

امتیاز دهید
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *