بلغارستان

درباره

کشور بلغارستان

بلغارستان (به بلغاری: България) با نام رسمی جمهوری بلغارستان کشوری در جنوب شرقی اروپا است. پایتخت این کشور شهر صوفیه است. جمعیت این کشور بالغ بر ۶٬۵۲۰٬۳۱۴ نفر است که هر ساله ۱٪ از آن کاسته می‌شود. بلغارستان بیشترین رشد منفی جمعیت را در جهان دارد

بلغارستان
بلغارستان

فرم مشاوره رایگان
سفر به کشور بلغارستان

نام انگلیسی

Bulgaria

پایتخت

صوفیه

نوع حکومت

جمهوری پارلمانی متمرکز

قاره

اروپا

زبان رسمی

بلغاری

زبان‌های رایج

ترکی و رمانی

جمعیت

۶٬۶۹۳٬۸۲۴ نفر

واحد پولی

لو بلغارستان معادل 0.55 دلار آمریکا

منطقه زمانی

GMT+3 . EEST (UTC+03)

پیش‌شماره کشور

00359

بلغارستان

پرچم جمهوری بلغارستان

پرچم کشور بلغارستان را سه رنگ تشکیل می‌دهد، رنگ سبز و رنگ قرمز به صورت افقی در کنار بالا و پایین هم قرار گرفته اند، بطوریکه رنگ قرمز در پایین و رنگ سبز آن در بالا قرار دارد. در پرچم کشور بلغارستان هیچ نمادی وجود ندارد و طرح ساده ای دارد.  این پرچم برای اولین بار پس از جنگ روسیه و عثمانی (۱۸۷۷–۱۸۷۸)، زمانی که  استقلال یافت، به کار گرفته شد.

بلغارستان

تقسیمات کشوری بلغارستان

کشور بلغارستان 249 شهر دارد که پر جمعیت ترین شهر آن پایتخت یا همان شهر صوفیه است این شهر به تنهایی فقط بیش از 3 میلیون جمعیت را در خود جای داده است.

پارت ویزا

مشاوره رایگان

بلغارستان

مناطق دیدنی بلغارستان

کشور بلغارستان جاذبه های طبیعی بی‌نظیر و فرهنگی غنی دارد که این کشور را یک مقصد فوق العاده برای توریست ها کرده است.

پایتخت یا همان شهر صوفیه

صوفیه پایتخت کشور بلغارستان است که امکان ندارد شما به این کشور سفر کنید و حتی یکبار هم به آن سفر نکنید. این شهر به قدری زیباست که تمام کسانی که به این کشور سفر می‌کنند این شهر را بهترین شهر بلغارستان می‎‌دانند.

ملنیک

کوچکترین شهر بلغارستان ملنیک می‌باشد. جاذبه های دیدنی این شهر سنگ هرم ملنیک و صومعه روژن که حتمأ باید یکبار به آن جا بروید تا خودتان با طبیعت بکر این شهر آشنا شید. کافه های این شهر شهرت بسیار بالایی دارند

هفت دریاچه 

هفت دریاچه از جاذبه‌های طبیعی و بسیار دیدنی بلغارستان است که در ارتفاعات کوه ریلا قرار گرفته است. این جای دیدنی تمام امکانات تفریح را دارد و شما ساعت ها می‌توانید از آن جا لذت ببرید.

شرایط زندگی در بغارستان

دین بیش از 60 درصد مردم بلغارستان مسیحیت ارتدوکس است و 10 درصد مردم هم مسلمان هستند، و سایر مردم هم ادیان دیگری دارند. نوع حکومت در این کشور از نوع پارلمانی متمرکز است. شهر صوفیه به عنوان پایتخت رسمی این کشور انتخاب شده است و بیش از 3 میلیون جمعیت دارد که حدودا نصف جمعیت کل این کشور است. زبان رسمی این کشور بلغاری و واحد پول آن لو با واحد جز ستونیکیی است. حدود ۸۵ درصد از مردم آن بلغاری‌تبار و بقیه بیشتر ترک و کولی هستند. بلغارستان ۱۱۰٬۹۹۳٫۶ کیلومتر مربع مساحت دارد و چهاردهمین کشور بزرگ در اروپا است.

جغرافیای بلغارستان

در شمال این کشور جمهوری رومانی با ۶۰۸ کیلومتر مرز مشترک قرار دارد. در غرب با صربستان با طول مرز ۳۱۸ کیلومتر و مقدونیه شمالی با مرز مشترک ۱۴۸ کیلومتری، همجوار می‌باشد. در جنوب با کشور یونان ۴۹۸ با کیلومتر، و ترکیه ۲۴۰ کیلومتر هم‌مرز است. در شرق این کشور دریای سیاه قرار دارد.

کوه‌های بالکان از شرق تا غرب و مرکز بلغارستان می‌گذرد. در شمال، تپه‌های کم‌ارتفاع به رود دانوب متمایل است. در جنوب، منطقه‌ای از زمین‌های پست کوه‌های بالکان را از گرانکوهی بلند و چین‌دار که بلندترین قله بلغارستان در آن است جدا می‌کند. بلندترین نقطه این کشور قله مصلی با ۲۹۲۵ متر ارتفاع است که در ارتفاعات ریلا در غرب بلغارستان واقع شده‌است.

پارت ویزا
پارت ویزا

اخذ راحت ویزای بلغارستان به کمک پارت ویزا

 شما چنانچه قصد مهاجرت به بلغارستان را دارید، پارت ویزا موسسه‌ای موفق است که می‌تواند در این زمینه شما را یاری کند. تنها کافی است با مشاورین ما در این مجموعه در ارتباط باشید.

متن سربرگ خود را وارد کنید

خانهدرباره ماتماس ما