وقت سفارت ایتالیا برای ویزا کاری

اگر هدف شما از مهاجرت به کشور ایتالیا جست‌وجوی کار در این کشور است نیاز به اخذ ویزای کاری دارید. وقت سفارت ایتالیا برای ویزا کاری یک قدم مهم برای یافتن شغل در این کشور است. در صورتی که این ویزا را کسب کرده و شرایط لازم برای اقامت را داشته باشید، با پیدا کردن یک کار و مشغول شدن به عنوان نیروی متخصص، می‌توانید اقامت دائم این کشور را کسب نمایید. این ویزا باید از سمت سفارت کشور مقصد صادر گردد؛ اما برای دریافت ویزای کاری ایتالیا در مرحله اول باید وقت سفارت بگیرید. اگر نمی‌دانید چگونه باید این کار را انجام دهید، با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا راهنمایی لازم در این زمینه را کسب کرده و به راحتی ویزای کاری را دریافت نمایید. 

وقت سفارت ایتالیا برای ویزای کاری

یکی از مهم‌ترین مراحل دریافت ویزای کاری ایتالیا، گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای ویزای کاری است. در حقیقت این مرحله اولین و مهم‌ترین مرحله است که به منظور دریافت این ویزا باید پشت سر بگذرانید. پس از گرفتن وقت، متقاضی باید برای تحویل مدارک و انجام مصاحبه به سفارت ایتالیا مراجعه نماید؛ اما گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای ویزا کاری ایتالیا، یکی از دغدغه‌های اصلی متقاضیان است، چرا که تعداد درخواست‌ها به منظور دریافت این ویزا بالاست و از طرفی ساعت دقیق باز شدن وقت سفارت مشخص نیست. اصولا درگاه رزرو در هفته یک مرتبه باز می‌شود و باید سریع اقدام کنید تا درگاه بسته نشود. پیشنهاد می‌کنیم حتما قبل از اقدام برای گرفتن وقت سفارت اطلاعات لازم را در این زمینه کسب کنید تا مجبور نباشید مدت‌ها صبر کنید و دائما کار خود را به تعویض بی‌اندازید. یکی از راهکارهای اصلی دریافت خدمات مشاوره از متخصصین این حوزه است؛ اما در ادامه با ارائه راهنمایی‌های موثر، شما را در این مسیر یاری می‌کنیم. 

شرایط گرفتن وقت سفارت ویزای کاری ایتالیا

شرط اصلی برای گرفتن وقت سفارت ویزا کاری ایتالیا، داشتن دعوت‌نامه است. منظور از دعوت‌نامه، دعوت‌نامه کارفرمایی که قرار است در کشور ایتالیا برای وی کار کنید. در حقیقت قبل از اینکه برای ویزای کاری اقدام کنید باید یک کارفرما در کشور ایتالیا درخواست شما برای کار را پذیرفته باشد، در چنین حالتی شما باید با در دست داشتن دعوت‌نامه کاری به منظور دریافت ویزای کاری اقدام نمایید.

شرایط وقت سفارت ایتالیا برای ویزا کاری
برای اینکه بتوانید در ایتالیا کار کنید باید ویزای کاری داشته باشید.

در صورتی که دعوت‌نامه و مدارکی برای اثبات نداشته باشید، نمی‌توانید این ویزا را دریافت کنید. لازم به ذکر است باز بودن برنامه Decreto Flussi و تکمیل نشدن سهمیه سالانه ایتالیا به منظور جذب نیروی کار هم در شرایط دریافت ویزای کاری ایتالیا حائز اهمیت است. 

مراحل گرفتن وقت سفارت برای ویزای کاری ایتالیا

همانطور که انتظار می‌رود به منظور گرفتن وقت سفارت برای ویزا کاری ایتالیا، لازم است مراحلی را پشت سر بگذارید که در ادامه این مراحل را به طور کامل برای شما توضیح می‌دهیم: 

 • در اولین مرحله لازم است تا از طریق یکی از سایت‌های کاریابی، شغل مورد نظر را پیدا کنید. پس از یافتن شغل مدنظر رزومه خود را به کارفرما ارسال کرده و پس از مکاتبه با وی به منظور دریافت نامه پیشنهاد شغلی، این نامه را دریافت می‌کنید. 
 • در دومین مرحله باید نسبت به اخذ ویزای کاری ایتالیا اقدام به گرفتن وقت سفارت نمایید. 
 • برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای ویزای کاری ایتالیا باید یک سری مدارک آماده کنید که این مدارک شامل پاسپورت، دو قطعه عکس پرسنلی، فرم درخواست، دعوت‌نامه کاری، قرارداد کاری، بیمه‌نامه سفر، مدرک تمکن مالی، گواهی عدم سوء پیشینه، مدرک تحصیلی، سابقه کاری و مدرک زبان ایتالیایی یا انگلیسی است. 
 • در مرحله بعدی در سایت کارگزاری ثبت‌نام کرده و فرم درخواست ویزا را پر می‌کنید. 
 • پس از آپلود مدارک هزینه ویزا را به صورت آنلاین پرداخت می‌کنید. 
 • در نهایت وقت شما رزرو می‌شود و باید در تاریخ تعیین شده به سفارت مراجعه کنید. 

مراجعه به وقت به درگاه رزرو وقت سفارت ایتالیا به منظور اخذ نوبت الزامی است؛ بنابراین باید این مسئله را در نظر بگیرید تا وقت سفارت شما به تعویض نیفتد. اصولا صدور این ویزا بین 30 تا 45 روز طول می‌کشد. 

مدارک لازم برای گرفتن وقت سفارت برای ویزای کاری ایتالیا

به منظور گرفتن وقت سفارت برای ویزا کاری ایتالیا، باید مدارک لازم را از قبل آماده کنید. مدارکی که به منظور دریافت این ویزا باید به سفارت ارائه دهید به شرح زیر است:

 • کپی قرارداد کار امضا شده؛
 • فرم تکمیل شده درخواست اقامت بلند مدت در این کشور؛
 • ارائه پاسپورت معتبر با دو صفحه سفید که حداقل 3 ماه اعتبار بعد از پایان مهلت ویزا داشته باشد؛
 • ارائه دو قطعه عکس پاسپورتی؛
 • گواهی محل اقامت در کشور ایتالیا؛
 • ارائه مدرک به منظور اثبات تمکن مالی؛
 • پرداخت هزینه‌های رسیدگی به مدارک برای ویزای کاری ایتالیا؛
 • ارائه مدارک تحصیلی و آموزشی مرتبط با حوزه فعالیت کاری.
مدارک مورد نیاز برای وقت سفارت ایتالیا برای ویزا کاری
وقت سفارت ایتالیا برای ویزا کاری این کشور را رزرو کنید و مدارک گفته شده را ببرید.

لازم است بدانید در برخی مواقع شرایط صدور این ویزا متفاوت خواهد بود که در این صورت کارفرما باید توضیحات لازم در خصوص ارائه مدارک اضافی را در اختیار متقاضی بگذارد. 

هزینه وقت سفارت برای ویزای کاری ایتالیا

هزینه وقت سفارت برای ویزای کاری ایتالیا موارد مختلفی را شامل شده و به فاکتورهای متنوعی بستگی دارد. ریزهزینه‌های دریافت این ویزا در سال 2024 را در ادامه آورده‌ایم:

 • هزینه ویزای ورودی یا مجوز کار: 116 یورو؛
 • هزینه اجازه اقامت (3 تا 12 ماه): 40 یورو؛
 • هزینه اجازه اقامت (12 تا 24 ماه: 50 یورو؛
 • هزینه مجوزهای اقامت بلند مدت: 100 یورو؛
 • هزینه‌های اداری برای ارسال کیت پستی: 30 یورو؛
 • تمبر مالیاتی: 16 یورو؛
 • هزینه صدور: 46 یورو.

با این حساب می‌توان گفت مدت زمان اقامت شما در کشور ایتالیا در هزینه‌های وقت سفارت و دریافت ویزای کاری این کشور موثر است و به طور میانگین به 300 تا 400 یورو بودجه برای هزینه وقت سفارت برای ویزا کاری ایتالیا نیاز دارید. برای آشنایی با کشور ایتالیا توصیه می‌کنیم مقاله سفر به ایتالیا را مطالعه کنید.

آنچه که از مقاله وقت سفارت ایتالیا برای ویزا کاری آموختیم:

تا اینجا در مورد وقت سفارت ایتالیا برای ویزا کاری توضیحات لازم را دادیم. با مطالعه مطالب فوق می‌توانید اطلاعات کافی در خصوص چگونگی دریافت وقت سفارت برای کسب این ویزا، شرایطی که باید داشته باشید، مدارک لازم و هزینه دریافت این ویزا را کسب کنید. اگر نیاز به اطلاعات بیشتر دارید می‌توانید از طریق پر کردن فرم بالا یا تماس با ما مشاوره لازم در خصوص دریافت وقت سفارت ایتالیا برای ویزای کاری را دریافت کنید و با اطمینان خاطر و به سادگی این وقت را رزرو نمایید و کارهای دریافت ویزا را انجام دهید.

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *