سفارت ایتالیا در تهران چه روزهایی تعطیل است

اگر قصد سفر به ایتالیا و دریافت ویزای این کشور را داشته باشید مسلما اطلاع از روزهای تعطیل سفارت ایتالیا به کار شما می‌آید. اصولا در روزهایی که در کشور ایتالیا تعطیل رسمی اعلام شده و یا زمان برگزاری مراسم خاصی است، سفارت ایتالیا در تهران هم تعطیل می‌شود و خدماتی ارائه نمی‌دهد. از این رو اطلاع از این تعطیلی‌ها به شما کمک می‌کند تا بدانید چه روزهایی برای کارهای اداری به سایت این سفارت مراجعه کنید تا به کارهای شما رسیدگی شود. در ادامه لیست روزهای تعطیلی سفارت ایتالیا در ایران را مطرح می‌کنیم. 

جدول روزهای تعطیل سفارت ایتالیا در ایران

در برخی روزها سفارت ایتالیا در ایران تعطیل است و فعالیتی انجام نمی‌دهد. این تعطیلی‌ها بر اساس مناسبات تقویم میلادی در کشور ایتالیا اعمال می‌شود؛ بنابراین اگر می‌خواهید در هر یک از مناسبات خاص به کشور ایتالیا سفر کنید، لازم است نسبت به کارهای اداری و دریافت ویزا از پیش اقدام نمایید. جدول زیر تاریخ روزهای تعطیل به همراه دلیل تعطیلی را به شما نمایش می‌دهد. 

روزهای تعطیل سفارت ایتالیا در ایرانمناسبتشرح تعطیلی
6 ژانویهروز Epiphanyروز 6 ژانویه در کشور ایتالیا روز تولدی دوباره یا عید تجلی است که تعطیل رسمی بوده و علت آن باورهای مذهبی است.
25 آوریلروز آزادی در ایتالیااین روز در ایتالیا تعطیل رسمی بوده و علت آن نیز پایان حکومت فاشیستی است. 
1 می‌روز کارگراین روز در کشور ایتالیا یادآور اعتراضات گروه‌های کارگری و اتحادیه‌های صنفی است
2 ژوئنروز جمهوری ایتالیاتعطیلی سفارت ایتالیا به مناسبت 2 ژوئن یادآور رفراندوم پایان پادشاهی ایتالیا در سال 1946 است
24 ژوئنروز سنت جاناین روز به جشن سنت یوحنا بپتیسم معروف بوده و در ایتالیا هر سال تعطیل رسمی اعلام می‌شود. در این روز مراسمات مذهبی در کلیساها برگزار می‌گردد
29 ژوئنروز سنت پلروز برگزاری یک جشن مذهبی است که یادآوری شهادت پطرس یکی از حواریون عیسی مسیح است
11 جولایروز سنت روزالیاروز سنت روزالیا یکی دیگر از روزهای تعطیل سفارت ایتالیا در ایران است که جشنی مذهبی در ایتالیا شناخته می‌شود
15 آگوستروز علم در ایتالیااین روز به مناسبت تولد گالیله در ایتالیا جشن گرفته می‌شود
19 سپتامبرروز ژانواریوسژانواریوس نام یکی از دوازده ستاره رومی است که در زبان لاتین نخستین ماه سال شناخته می‌شود
4 اکتبر روز سنت پترونیوساین روز، روز جشن و مراسمات دینی به یاد شهیدی به همین نام بوده که در ایتالیا تعطیل رسمی اعلام می‌شود
1 نوامبرروز مقدسیناین روز هر سال به منظور یادبود ارواح قدس جشن گرفته می‌شود
6 دسامبرروز سنت نیکولاسنت نیکولاس پادشاه قرن 4 میلادی و پدر بزر کریسمس است که روز یادبود او، تعطیل رسمی در ایتالیا و سفارت ایتالیا در ایران اعلام می‌شود
8 دسامبرروز لقاح پاکاین روز به مناسبت پاک بودن حضرت مریم در کلیساها جشن گرفته می‌شود
25 دسامبرعید کریسمساین روز تولد حضرت مسیح است که تعطیل رسمی اعلام می‌شود
26 دسامبرروز سنت استفانسنت استفان روز یادبود شهیدی مسیحی به همین نام است

روز‌های تعطیل سفارت ایتالیا در ایران شامل  6 ژانویه، 25 آوریل، 1 می، 24 و 29 ژوئن، 11 جولای، 15 آگوست، 19 سپتامبر، 4 اکتبر، 1 نوامبر، 6، 8، 25 و 26 دسامبر است که هر کدام به مناسبت خاصی در ایتالیا تعطیل رسمی اعلام شده و در نهایت سفارت ایتالیا در ایران نیز تعطیل می‌شود.

در روزهای تعطیل چطور می‌توان با سفارت ایتالیا ارتباط گرفت؟

متاسفانه در این ایام تنها راه ارتباطی با سفارت ایتالیا ایمیل است که آن هم همان روز به درخواست شما رسیدگی نمی‌شود و تنها در روزهای کاری می‌توانید درخواست خود را پیگیری نمایید.

علت تعطیلی سفارت ایتالیا
علت تعطیلی سفارت ایتالیا تعطیلات رسمی خود کشور ایتالیا است.

بنابراین باید گفت در این روزها هیچ راه ارتباطی با سفارت ایتالیا وجود ندارد و باید در ایام کاری به سفارت مراجعه کنید. برای دریافت وقت سفارت ایتالیا باید آنلاین اقدام کنید.

آنچه از مقاله روزهای تعطیل سفارت ایتالیا در ایران آموختیم:

در مقاله سفارت ایتالیا در تهران چه روزهایی تعطیل است متوجه شدیم که در روزهایی که ایتالیا تعطیل رسمی است و یا مناسبت خاصی در این کشور وجود دارد، سفارت ایتالیا در ایران نیز تعطیل می‌شود؛ بنابراین شما باید هر درخواست دارید، در ایامی غیر از روز تعطیل با سفارت ارتباط بگیرید. در غیر اینصورت باید صبر کنید تا تعطیلات تمام شود و سپس نسبت به درخواست خود اقدام کنید. 

4.5/5 - (2 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *