وقت سفارت دانشجویی ایتالیا برای تحصیل

گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای ویزای دانشجویی به منظور دریافت ویزای تحصیلی کشور ایتالیا انجام می‌شود، گرفتن وقت سفارت به شکل غیرحضوری و آنلاین قابل انجام است. اما برای تحویل مدارک حتما باید خودتان به سفارت ایتالیا مراجعه کنید. از آنجایی که دریافت وقت ویزا ایتالیا پروسه‌ای زمان‌بر محسوب می‌شود، بهتر است از سه ماه قبل از سفر وقت سفارت خود را بگیرید.

گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای ویزای دانشجویی چگونه است؟

گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای ویزای دانشجویی به این صورت است که پس از اینکه تصمیم شما برای تحصیل در کشور ایتالیا نهایی شد، باید جهت دریافت ویزا دانشجویی، اقدام به گرفتن وقت سفارت ایتالیا کنید. دریافت وقت سفارت ایتالیا در تهران به شکل غیرحضوری و آنلاین صورت می‌گیرد. به همین منظور، شما باید صفحه اول پاسپورت خود را همراه با فیش پرداختی ویزا متریک و شماره کارت و شبایی که پرداختی را از آن انجام داده‌اید را برای کارشناسان ما در پارت ویزا ارسال کنید. کارهای لازم جهت گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای ویزا تحصیلی توسط پارت ویزا برای شما انجام می‌شود. 

چک لیست سفارت ایتالیا تحصیلی 2024

برای اینکه بتوانید وقت سفارت ایتالیا برای ویزای تحصیلی را دریافت کنید نیازمند این هستید که یک چک لیست برای انجام این کار با خود داشته باشید. طبق آخرین تغییراتی که کارگزاری وی اف اس گلوبال (VFS Global) برای رزرو وقت سفارت ایتالیا داشته شما باید طبق چک لیست سفارت ایتالیا تحصیلی 2024 عمل کنید که عبارتند از:

 1. تهیه پاسپورت؛
 2. دریافت فاند از دانشگاه های ایتالیا؛
 3. ثبت درخواست وقت سفارت ایتالیا برای ویزای تحصیلی.
گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای ویزای دانشجویی
برای دریافت وقت سفارت ایتالیا ویزای دانشجویی حتما باید فاند یکی از دانشگاه های کشور ایتالیا را داشته باشید.

بعد از انجام چک لیست بالا شما می‌توانید وقت سفارت خود را رزرو کنید و ویزا تحصیلی ایتالیا یا همان ویزای دانشجویی ایتالیا را دریافت کنید.

مراحل گرفتن وقت ویزا دانشجویی ایتالیا

برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای ویزای دانشجویی فقط کافی است به ترتیب و با دقت کامل مراحل که گفته می‌شود را انجام دهید:

 1. شما باید در تقویم تاریخی معین نمایید که مایل هستید در چه زمانی از سفارت ایتالیا وقت بگیرید.
 2. ۱۰ روز پیش از تاریخ موعود باید به سایت وارد شده و نسبت به قطعی‌سازی درخواست خود اقدام نمایید.
 3. در این مرحله، ارسال فرم درخواست ویزا تحصیلی و مشخصات‌تان باید انجام گیرد‌.
 4. پس از آن صبر کنید تا درخواست شما مورد تایید قرار گیرد.
 5. شما فقط پس از اینکه درخواست شما تایید شد باید مدارک خود را آماده کنید و با در دست داشتن آن‌ها، به سفارتخانه مراجعه نمایید.

بعد از اینکه این مراحل بالا را به درستی انجام دادید می‌توانید ویزای خود را دریافت کنید.

مدارک لازم وقت سفارت ایتالیا برای ویزای دانشجویی

از میان مدارک مورد نیاز که باید در وقت خود به سفارت ایتالیا ارائه دهید؛ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برگه پیش ثبت‌نام در رشته دانشگاه؛
 • فرم تکمیل شده و امضا شده درخواست ویزا (فرم انلاین ویزای شینگن را پر کنید)؛
 • دو عدد عکس رنگی 3.5 در 4.5 سانتی متر؛
 • پاسپورت به همراه یک کپی از صفحه اول آن؛
 • کپی یا رزرو بلیط هواپیما به نام متقاضی؛
 • ارائه تمکن کافی به عنوان ضمانت بازگشت (برای ضمانت باید بلیط پرواز بازگشت را نیز به مامور فرودگاه ارائه دهید
 • رزرو هتل در شهر محل دانشگاه به نام متقاضی (حداقل برای ۱۰ روز اول اقامت) یا ارائه اظهاریه و مدارک مهمانی نزد یکی از بستگان؛
 • در صورتی که نیاز به ارزشیابی تحصیلی (DOV) داشته باشید ارائه مدارک تحصیلی نیز الزامی است؛
 • متقاضی باید در هنگام مراجعه به سفارت دو کپی اضافه از هر دو نسخه ایتالیایی و فارسی کلیه مدارک فوق الذکر همراه داشته باشد.

مواردی که ذکر شد را حتما با خود داشته باشید، برای مشاهده مدارک عمومی برای ویزا ایتالیا روی مدارک مورد نیاز برای ویزا ایتالیا کلیک کنید.

وقت سفارت ویزا دانشجویی ایتالیا فوری

سفارت ایتالیا برای اشخاصی که قصد دریافت ویزا دانشجویی را دارند؛ اما از زمان کافی برخوردار نیستند، شرایط دریافت وقت سفارت به شکل فوری را فراهم ساخته است.

وقت سفارت ایتالیا برای ویزا دانشجویی
گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای ویزا دانشجویی به صورت فوری کمی سخت است اما پارت ویزا این کار را برای شما انجام می‌دهد.

البته گرفتن این نوع وقت کمی سخت است و نیاز به پیگیری مستمر دارد. شما می‌توانید این کار را به کارشناسان ما در پارت ویزا بسپارید.

سایت سفارت ایتالیا ویزای تحصیلی

برای اینکه بتوانید شرایط و نحوه دریاقت وقت سفارت بر اساس دوره تحصیلی خود را مشاهده کنید باید وارد سایت سقارت ایتالیا بخش ویزای تحصیلی شوید به آدرس ambteheran.esteri.it در این بخش شما تمام اطلاعات لازم برای تحصیل در ایتالیا – ارائه درخواست و تقاضای وقت را مشاهده خواهید کرد و می‌توانید بر اساس دوره تحصیلی خود (مثلا کارشناسی یا کارشناسی ارشد) شرایط را مشاهده کنید.

بهترین راه اخذ وقت تحصیلی ایتالیا

راه ساده‌تر و کم‌هزینه‌تر دریافت وقت تحصیلی سفارت ایتالیا را می‌توان اعتماد به یک مجموعه دانست. کارشناسان مجموعه، شما را در حیطه دریافت ویزا تحصیلی راهنمایی می‌کنند و در صورتی که از آن‌ها درخواست کنید، تمامی مراحل ذکر شده توسط کارشناس‌ها انجام خواهد شد. در این شرایط، کارشناسان به صورت منظم وب‌سایت سفارت را بررسی کرده و به کمک تجربه خود در حیطه دریافت وقت تحصیلی، اجازه نمی‌دهند که افراد سودجو این فرصت را از شما بگیرند. 

هزینه وقت تحصیلی سفارت ایتالیا

به‌طورکلی هزینه وقت سفارت ایتالیا را می‌توانید از جدول زیر مشاهده کنید:

نوع ویزاهزینه ویزا
تحصیل نوع c(تا 90 روز)0 یورو
تحصیل نوع D(بیشتر از 90 روز)50 یورو

توجه داشته باشید که هزینه‌های خدمات اضافی هم به این مبلغ اضافه خواهد شد.

تاییدیه تحصیلی برای سفارت ایتالیا

تاییده تحصیلی تنها به مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی ارتباط داشته و ارتباطی میان آن با مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد دیده نمی‌شود. هر پایه دارای یک تاییدیه بوده؛ به این معنا که برای ترجمه ریزنمرات دیپلم یا دانش‌نامه دیپلم تنها کافی است تاییدیه تحصیلی برای دیپلم را دریافت کنید. در صورتی که قصد دارید تاییدیه تحصیلی خود را به سفارت ایتالیا ارائه دهید، باید نسخه پرینت شده آن را تحویل دهید.

تاییدیه تحصیلی برای سفارت ایتالیا
باید پرینت تاییدیه تحصیلی را برای وقت سفارت ایتالیا برای ویزا دانشجویی داشته باشد.

این نسخه را باید از دارالترجمه‌‌ای تهیه کنید که مترجم متون دانش‌نامه و ریزنمرات دیپلم و پیش دانشگاهی هستند. مهر دارالترجمه تاییدیه تحصیلی و مدارک ترجمه شده باید به یک شکل دیده شوند. 

مصاحبه سفارت ایتالیا برای اخذ ویزا تحصیلی چگونه است؟

مصاحبه از جمله مراحل مهم دریافت وقت سفارت ایتالیا جهت ویزا دانشجویی محسوب می‌شود. اعلام زمان دقیق مصاحبه از پیش انجام می‌گیرد تا شما با آمادگی کامل حضور پیدا کنید. در مصاحبه شما باید به سوالاتی همچون انگیزه از تحصیل در کشور، اهداف خود از تحصیل و… پاسخ دهید. از جمله سوالاتی که در مصاحبه از شما پرسیده می‌شود، می‌‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سوالات مرتبط با اطلاعات شخصی شما؛
 • علت انتخاب این دانشگاه جهت ادامه تحصیل چیست؛
 • چگونه با این دانشگاه آشنا شدید؛
 • چرا انتخاب شما برای ادامه تحصیل کشور ایتالیا است؛
 • علت انتخاب این رشته تحصیلی چیست؛
 •  بعد از فارغ‌التحصیلی، چه برنامه‌ای برای خود در نظر گرفته‌اید؛
 • در طول تحصیل در کجا قرار است اقامت داشته باشید؛
 •  متوسط هزینه تحصیل شما در ایتالیا چه میزان محاسبه می‌گردد.

وقت سفارت ایتالیا برای ویزا تحصیلی چقدر طول می‌کشد؟

گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای ویزا دانشجویی ممکن است بین ۱ تا ۲ ماه طول می‌کشد؛ بنابراین، توصیه می‌شود سه ماه پیش از اینکه به ایتالیا سفر کنید، وقت سفارت خود را تنظیم نمایید؛ چراکه دریافت وقت از آن امری زمان‌بر است.

وقت سفارت ایتالیا برای ویزا تحصیلی چقدر طول می‌کشد؟
وقت سفارت ایتالیا برای ویزا تحصیلی 1 تا 2 ماه طول می‌کشد.

تصور شما نباید بر این باشد که تنها طی چند ساعت می‌توانید کار خود را پیش ببرید؛ چرا که این تصور تنها در شرایطی درست بوده که شما اقدام به دریافت وقت سفارت جهت دریافت ویزا دانشجویی ایتالیا فوری نمایید. 

آنچه از مقاله گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای ویزای دانشجویی آموختیم:

در مقاله وقت سفارت ایتالیا برای ویزا دانشجویی به بررسی کامل روش گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای ویزای دانشجویی را آموختیم و فهمیدیم پس از دریافت وقت سفارت، شما باید خود را برای مصاحبه تحصیلی سفارت ایتالیا آماده کنید که طی آن، در مورد انگیزه‌های تحصیلی و علت انتخاب‌های شما سوال پرسیده می‌شود. اگر تمام این مراحل به خوبی پیش برود، ویزا تحصیلی بدون هیچگونه مشکلی برایتان صادر خواهد شد. اگر نکته دیگری درباره این موضوع وجود دارد که در این مطلب بدان اشاره نشد، حتما آن را با ما و دیگر خوانندگان به اشتراک بگذارید تا دیگران هم بهره ببرند. امید است این مقاله برایتان مفید بوده باشد و بتوانید از آن استفاده کنید.

5/5 - (2 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *