کریسمس در ایتالیا

مراسم کریسمس در ایتالیا

با آغاز ماه دسامبر مردم ایتالیا هم مانند اغلب مردم نقاط دیگه دنیا ، خودشان را برای مراسم کریسمس در ایتالیا آماده می کنند. با جملاتی مثل کریسمس مبارک ( Buon Natale! ) یا سال نو مبارک (Felice Anno Nuovo!)، شروع سال جدید و به هم تبریک می گویند. اگه موافقید بیایید باهم یه مروری به آداب و رسوم  و مراسم کریسمس در ایتالیا تو این ایام داشته باشیم .

مناطق دیدنی ایتالیا در کریسمس

  • رم یکی از بهترین شهرهایی است که در روزهای کریسمس می‌توانید از آن دیدن کنید. نمایش‌های متعدد، درختان کریسمس بزرگ و بازارهای کریسمس در گوشه و کنار رم برپا می‌شوند.
  • تورین (Torino) در شمال ایتالیا یکی از زیباترین شهرهای ایتالیا در روزهای جشن کریسمس است. بیش از ۲۰ کیلومتر از خیابان‌ها و میدان‌های این شهر توسط بهترین هنرمندان نورپردازی در اروپا، تزیین و نورپردازی می‌شود
  • در مقابل کلیسای سنت پیترو (St Peter’s Basilica) در واتیکان، یک درخت کریسمس بسیار بزرگ برپا می‌شود.
  • خانواده‌ها برای شرکت کردن در این مراسم که توسط پاپ برگزار می‌شود، بلیط ورودی تهیه می‌کنند.
  • اساس روز کريسمس در ايتاليا، خانواده، عشق و غذاست.
  • در ششمین روز از ماه دسامبر، تعداد زیادی از خانواده ‌ها، برای روز سنت نیکولاس جشنی را بر پا می‌ کنند.

بچه‌ ها برای سنت نیکولاس نامه ای را می ‌نویسند و از او می خواهند که به آن ها هدیه بدهد. پس از آن جورابی را آویزان می ‌کنند و یا این که بشقابی را بر روی میز جشن سنت نیکولاس قرار می دهند. بچه ‌ها سرودها و شعرهایی که مخصوص ایام کریسمس است را با یکدیگر می‌ خوانند.

بازارهای کریسمس در ایتالیا

در همه ی روزهای ماه دسامبر، شوق و هیجان در ایتالیا رواج دارد. بازارهای مخصوص ایام کریسمس با غرفه ‌های متنوع برپا می‌ شوند و شیرینی‌ ها، غذاهای محلی و هدیه های کریسمس در این غرفه ها به فروش می رسد. در اکثر شهرهای ایتالیا این بازارها برپا می ‌شوند مخصوصا در شمال ایتالیا و بخش آلتو آدیجه (Alto-Adige) که نزدیک به آلمان می باشد.

کریسمس در ایتالیا
در همه ی روزهای ماه دسامبر، شوق و هیجان در ایتالیا رواج دارد.

در شهرهای کوچک و بزرگ و روستا‌های این کشور، بازارهایی را از دو روز تا یک ماه و یا بیشتر، برگزار می‌ کنند.به این بازارها در زبان ایتالیایی Mercatino di Natale می گویند.

مدارک سفر

اگر میخواهید به این کشور سفر کنید باید وقت سفارت ایتالیا بگیرید .مجموعه پارت ویزا شما را در این کار یاری می کند .

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *