دره راین و دره موسل از بهترین مناطق گردشگری آلمان

دره راین و موسل آلمان هر 2 با وجود نهرهای زیبا و قصرهای بارونی و تاکستان ها پایه های اصلی گردشگری آلمان هستند. حال و هوای خوشگذرانی در خیابان های سنگی و حیاط های پر از تاک کاملا مشهود است.

دره موسل آلمان

دره موسل Mosel که از کوه های فرانسه شروع می شود از نزدیکی تریر Trier، زیباترین شهر رومی آلمان، که دروازه سیاه آن به پورتا نیگرا Porta Nigra معروف است، وارد این کشور می شود. بین این شهر و کوبلنز، موسل از میان تاکستان ها می گذرد.

دره راین آلمان

دره راین مهم ترین و زیباترین رودخانه اروپا است. این رودخانه با شکوه با طول کل ۱۳۲۰ کیلومتر، از سوی سوئیس از طریق آلمان به هلند می رسد. در مسیر راین مکان های زیبای باشکوهی وجود داردکه به لذت بردن بیشتر کمک می کند. مسیر دره میانی راین (به آلمانی Mittelrheintal) مشهورترین بخش رودخانه‌ی راین در کشور آلمان است که در بین شهرهای بینگن (در نزدیکی ماینتس)‌ و بن قرار دارد و ایالت‌های نوردراین-وستفالن، راینلاند-فالتس و هسه را قطع می‌کند. حد فاصل کوبلنتس تا بینگن گلوگاه راین نامیده می‌شود و کل دره اغلب با نام راین رمانتیک نیز شناخته می‌شود.

دره راین آلمان
دره راین مهم ترین و زیباترین رودخانه اروپا است

مسیر دره رودخانه راین یک مسیر راه آهن خوش منظره در آلمان است. برخی از بخش های آن جزو میراث جهانی است. از طریق بینگن از کلن به ماینز می رود.

زیباترین گستره راین از بن شروع می شود جایی که تپه های Siebengebirge (هفت کوه) در اخنفلز Darchenfels (سنگ اژدها) را بین خود جای داده اند.

شهر کوبلنز Koblenz در کنار قلعه بزرگ اِرن برانشتاین Ehrenbreitstein در محل تلاقی راین و موسل واقع شده است. بنابراین زیباترین بخش آن در گلوگاه جنوب کوبلنز واقع شده است.

در جنوب کوبلنز، راین از دل یک تنگه زیبا به طول ۶۰ کیلومتر سر بر می آورد، جایی که به خاطر باریکی، سرعت، و عمق رودخانه، و نیز وجود امواج خروشان قایق سواری در آن بسیار خطرناک می شود. قلعه های باقیمانده از بارون ها تبدیل به ویرانه شده اند، اما شما می توانید از مهم ترین آن ها یعنی بورگ رینفلز Burg Rheinfels بالای دهکده سن گوآر St Goar دیدن کنید.

دیدنی های منطقه دره راین و موسل آلمان

  • یکی از قلعه های عجیبی که ارزش تماشا را دارد ماستورم Maueturm (برج موش ها) است که چهار برج مراقبت دارد.
  • از دیدنی های این منطقه می توان به دهکده های خوش منظره برنکاستل کوئس Burg Eltz اشاره کرد. این قلعه تا بلندای درختان اطراف آن بالا رفته و فضای داخلی آن هنوز مبلمان اصلی را دارد.
  • تمام دهکده ها و شهرهای کوچک کنار رودخانه سعی دارند تا بازدید کنندگان را برای قایق – سواری جذب خود کنند و در این میان رودسهایم Rudesheim در انتهای جنوبی دره بیش از همه مصمم است. در دروسل گاسی Drosselgasse، خیابان اصلی این شهر، تاکستان ها در زمین های متوالی سر بر آورده اند.
  • رودخانه 65 کیلومتر طول دارد و دارای بیش از ۴۰ قلعه و حدود ۶۰ شهر زیبا و قرون وسطایی است که فقط انتظار دارند به وسیله رودخانه کروز و یا با ماشین بازدید شوند. بینجین (Bingen)، جایی که رودخانه از طریق به یک دره عمیق می رسد، قبل از ورود به دره باچاراچ (Bacharach)، جای خوبی برای شروع است.
  • شهر رودزهایم آم راین (Rüdesheim am Rhein) بر روی تنگه‌‌ راین تاسیس شده است و به عنوان میراث جهانی تحت حفاظت سازمان جهانی یونسکو قرار دارد، ویژگی بارز این شهر تعداد زیادی ساختمان نیمه چوبی است که به روش سنتی آلمانی ساخته شده‌‌ اند.( half-timbered)
  • از دیگر شهرهای دیدنی این منطقه می توان به بوپارد Ворpard، یک شهر باستانی با بقایای استحکامات رومی و قرون وسطایی، اشاره کرد.

باورهای مرتبط با دره راین آلمان

یکی از دیدنی های جذاب سر راهتان سنگ لورِلای (Lorelei Rock) است که گفته می شود حوری مو طلایی در اینجا ملوانان را با قدرت سوداگر آواز خود به سمت گور پر آب فریب می داده است. داستان این حوری در یک مرکز مدرن مخصوصی بازدیدکنندگان به نام Loreley Besucherzentrum  نقل می شود.

همچنین گفته می شود که زیگفریدSiegfried قهرمان دشمن آتشین نفس خود را در زیباترین گستره راین که از بن شروع می شود کشته است.

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *