هزینه ویزا سوئد

هزینه ویزا سوئد، مبلغی مشخص در انواع ویزای این کشور دارد که پرداخت آن برای اخذ ویزا الزامی است. باتوجه به اینکه در زمان پرداخت هزینه، فرصت زیادی برای انجام این کار نخواهید داشت، بهتر است قبل از نیاز به پرداخت و حتی پیش از شروع پروسه درخواست اخذ ویزا مبلغ مورد نیاز را تامین کنید. به جهت انجام این کار باید از این مطلع باشید که هرکدام از انواع ویزای سوئد چقدر هزینه دارند و چه هزینه‌های جانبی در مسیر دریافت ویزای این کشور وجود دارد. در این مطلب به توضیح در این زمینه پرداخته‌ایم، در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد هزینه‌های اخذ ویزای سوئد تا انتها همراه ما باشید. 

هزینه ویزا سوئد 

ویزای سوئد انواع مختلفی دارد، هرکدام از انواع ویزای این کشور، شرایط به‌خصوصی برای اخذ داشته و از نظر هزینه‌ای نیز تفاوت دارند. در ادامه هزینه اخذ ویزای این کشور برای انواع مختلف ویزا را بررسی خواهیم کرد. 

هزینه ویزای توریستی سوئد

هزینه ویزا توریستی سوئد 90 یورو برای افراد بالای 12 سال است به طور کلی سوئد چند سالی است که به اتحادیه شینگن وارد شده و ویزای آن نیز از نوع شینگن ارائه می‌شود. این موضوع موجب شده که قوانین اخذ ویزای این کشور هم پیروی از قوانین شینگن باشد. مطابق قوانین شینگن گردشگرانی که قصد بازدید یک کشور را به عنوان توریست و با هدف سفر تفریحی دارند، حدود 90 روز قادر به انجام این کار هستند و ویزا آن‌ها از نوع 90 روزه صادر می‌شود. هزینه ویزا سوئد از این نوع به شرح زیر است:

 • هزینه ویزا برای کودکان 0-5 سال: رایگان و بدون نیاز به پرداخت هزینه؛
 • هزینه ویزا برای کودکان 6-11 سال: 45 یورو؛
 • هزینه ویزا برای افراد بالاتر از 12 سال: 90 یورو.

باتوجه به اینکه احتمال تغییر در مبالغ گفته شده وجود دارد، در زمان درخواست برای اخذ ویزا اطلاعات خود در مورد هزینه‌ها را آپدیت کنید. 

هزینه ویزاهای ملی یا ویزای نوع D

ویزاهای ملی یا ویزای نوع D به انواع ویزای تحصیلی یا کاری گفته می‌شود که دارنده آن قصد اقامتی بیش از 90 روز در سوئد را داشته باشد.

هزینه ویزای توریستی سوئد
هزینه ویزاهای ملی یا ویزای نوع D برای بزرگسالان 60 یورو است.

هزینه اخذ این ویزاها عبارت است از:

 • هزینه ویزا برای کودکان 0-5 سال: بدون هزینه؛
 • هزینه ویزا برای افراد بالاتر از 6 سال: 60 یورو.

مبلغ گفته شده، صرفا هزینه اخذ ویزا است و هزینه‌های جانبی مانند هزینه ترجمه مدارک و… جزو هزینه‌های گفته شده محسوب نمی‌شوند.

هزینه تمدید ویزا سوئد

در صورتی که زمان قانونی شما برای اقامت در سوئد به اتمام برسد، ملزم به ترک خاک این کشور هستید. البته یک راهکار دیگر در اینجا وجود دارد و آن، درخواست تمدید ویزا است. درخواست تمدید ویزای سوئد هم هزینه‌هایی دارد که عبارتند از: 

 • هزینه تمدید ویزا به دلایل خاص یا بشردوستانه: بدون هزینه؛
 • هزینه تمدید ویزا به دلایل شخصی: 30 یورو.

هزینه مربوط به تمدید ویزا از همان ابتدا پرداخت نمی‌شود و زمانی که بررسی درخواست شما آغاز شد، ملزم به پرداخت آن خواهید بود. 

هزینه تمدید اقامت در سفر بدون ویزای سوئد

ساکنین کشورهای عضو اتحادیه شینگن و بعضی کشورهای هم پیمان با سوئد، برای گردشگری در این کشور نیازی به اخذ ویزا نداشته و ویزای 90 روزه آن‌ها در بدو ورود صادر می‌شود. اگر از این دسته افراد هستید و قصد اقامت بیشتر در سوئد را دارید، باید درخواست تمدید اقامت داشته باشید. هزینه ویزا سوئد در این شرایط به شرح زیر است:

 • هزینه تمدید برای افراد بالغ: 1500 کرون؛
 • هزینه تمدید برای کودکان: 750 کرون.

باتوجه به اینکه ساکنین ایران جزو این دسته قرار ندارند، عملا این هزینه برای آن‌ها نیاز نخواهد شد و نباید دغدغه‌ای در مورد آن داشته باشند. 

پرداخت هزینه ویزا سوئد در کدام مرحله انجام می‌شود؟

در انواع ویزای سوئد که درخواست آن‌ها از سمت سفارت انجام می‌شود، پرداخت هزینه زمانی نیاز است که مدارک ارسال شده و برای دریافت هزینه، به شما اعلام شده باشد. این اعلام از سمت کارگزاری سفارت کشور مربوطه انجام می‌شود و بعد از تایید دریافت مدارک و درخواست متقاضی، کدی به او داده می‌شود که از طریق آن می‌توان هزینه اخذ ویزا را پرداخت کنید.

پرداخت هزینه ویزا سوئد
پرداخت هزینه ویزا سوئد را قبل از زمان ارسال مدارک انجام دهید.

در این شرایط باید مطابق شماره پرونده خود و اطلاعات هویتی برای پرداخت هزینه ویزای سوئد اقدام کنید. دقت کنید در صورتی که درخواست ویزای چند نفر به صورت همزمان را انجام داده باشید، در زمان پرداخت هزینه باید این کار را برای هر نفر به‌صورت مجزا و مطابق با شماره پرونده آن فرد انجام دهید. 

قیمت ویزا چگونه تعیین می‌ گردد؟

تعیین قیمت ویزای کشور سوئد با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به سن متقاضی اشاره کرد. مطابق قوانین شینگن کودکان کمتر از 6 سال نیازی به پرداخت هزینه برای هیچ نوع ویزا ندارند و هزینه ویزا برای افراد بیشتر از 6 سال، بسته به بازه سنی متفاوت است. به جز سن، نوع ویزا نیز جزو فاکتورهای مهمی است که در تعیین هزینه‌ها تاثیر دارد. به عبارتی هزینه ویزا سوئد، برای هرکدام از انواع ویزای این کشور، مبلغی متفاوت دارد. زمان درخواست نیز می‌تواند در این موضوع تاثیرگذار باشد. این عامل به‌خصوص در تمدید ویزا تاثیر زیادی دارد. هزینه ویزاهای تمدیدی زمانی که فرد بعد از موعد مقرر اقدام به این کار کند، با جریمه افزوده محاسبه می‌شود.

آیا می‌توان هزینه ویزا سوئد را به صورت غیرحضوری پرداخت کرد؟

یکی از پرسش‌های متداول در مورد هزینه‌های ویزای سوئد، سوال در مورد نحوه پرداخت آن‌ها است. به‌طور کل اداره مهاجرت سوئد، دو روش را برای پرداخت هزینه‌ها به متقاضیان پیشنهاد می‌دهد که یک روش پراخت آنلاین و غیرحضوری و روش دیگر پرداخت حضوری در سفارت یا کنسولگری است.

 • روش آنلاین: این شیوه پرداخت هزینه زمانی قابل استفاده است که درخواست اولیه خود را به‌صورت آنلاین داده باشید. در این صورت هزینه بررسی و اخذ ویزا را باید با کارت اعتباری خود پرداخت کنید. این موضوع در مورد تمدید ویزا نیز صدق کرده و در صورت درخواست تمدید آنلاین هزینه نیز باید به صورت غیرحضوری و آنلاین پرداخت شود. برای پرداخت هزینه‌ها به این شیوه نیاز به کارت اعتباری بین‌المللی دارید. 
 • روش حضوری: در صورتی که درخواست اولیه خود را به صورت حضوری در سفارت یا کنسولگری این کشور داده باشد، باید هزینه را هنگام ارائه درخواست پرداخت کنید. پرداخت هزینه در این حالت مطابق با ارز محلی انجام می‌شود. در واقع اگر به سفارت سوئد در ترکیه مراجعه کردید، پرداخت هزینه مطابق با ارز محلی ترکیه انجام خواهد شد. در پرداخت حضوری اگر مبلغ دارای خرده باشد، به نزدیک‌ترین مقدار گرد خواهد شد و هزینه‌ای رند از شما دریافت می‌شود.

نکات مهم در مورد هزینه ویزا سوئد

در مورد هزینه ویزا سوئد، چند نکته مهم هم وجود دارد که اطلاع و در نظر داشتن آن‌ها حائز اهمیت است. این نکات عبارتند از:

 • در صورت رد درخواست، هزینه‌های پرداخت شده برای اخذ ویزا مسترد نخواهد شد. 
 • برخی گروه‌ها برای اقامت 90 روزه نیازی به پرداخت هزینه ندارند، از جمله این گروه‌ها می‌توان به محققانی که برای تحقیقات دانشگاهی به سوئد سفر می‌کنند، نمایندگان سازمان‌های غیرانتاعی، دانشجویان یا دانش آموزانی که به همراه اساتید خود با هدف آموزش، شرکت در همایش‌ها و… به سوئد سفر می‌کنند. 

همچنین به این نکته توجه داشته باشید که اگر اشتباهی در پرداخت هزینه داشته‌ باشید، امکان پیگیری آن وجود دارد. برای مثال اگر در زمان پرداخت، دو بار مبلغ از حساب شما کسر شده باشد، می‌توانید برای بازپرداخت پول خود اقدام کنید.

قیمت ویزا چگونه تعیین می‌ گردد
در صورت ریجکت شدن ویزا هزینه به شما برگشت داده نمی‌شود.

در این شرایط باید درخواستی شامل نام و نام خانوادگی، نشانی، علت نیاز به بازپرداخت، صورتحساب بانکی و… را به سفارت سوئد ارسال کنید. 

آنچه از مقاله هزینه ویزا سوئد آموختیم: 

متقاضیان اخذ ویزای سوئد، به منظور دریافت هر کدام از ویزاهای این کشور باید هزینه‌ای مشخص را پرداخت کنند. هزینه ویزا سوئد بسته به سن متقاضی، نوع ویزای درخواستی و… تفاوت دارد. با توجه به اینکه پرداخت هزینه بخش مهمی از درخواست است، توصیه می‌شود که قبل از انجام آن در مورد جزئیات هزینه پرداختی و چگونگی این کار اطلاع کسب کرد. همچنین می‌توانید با نمایندگان امور مهاجرتی مشورت کنید تا از شرایط پرداخت هزینه و جزئیات آن اطلاع کسب کنید. در این زمینه می‌توانید با کارشناسان ما نیز در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *