سوئد

درباره

کشور سوئد

پادشاهی سوئد با پرچم رسمی یک صلیب زرد در زمینه آبی با نشان ملی سه تاج، از جمله کشورهای
شمالی در جهان است. 53% این کشور را جنگل، 12% را کوه و صخره، 9% آن را دریاچه و
رودخانه، 9% را زمین‎های باتلاقی، 8% را مزارع کشاورزی و 7% را علفزار تشکیل داده است. این
کشور به شدت حافظ محیط‌زیست است و مردمی فوق‌العاده آرام و خونسرد دارد. سوئد توانست در سال
2015 حدود 103.662 را به عنوان مهاجر قبول کند. اگر شما هم مهاجرت به این کشور را در برنامه
زندگی خود قرار داده‌اید، بهتر است اطلاعات خود را در مورد این کشور افزایش دهید.

Sweden about
سوئد

فرم مشاوره رایگان
سفر به کشور سوئد

نام انگلیسی

Sweden

پایتخت

استکهلم

نوع حکومت

پارلمانی، دموکراسی

قاره

اروپا

زبان رسمی

سوئدی

زبان‌های رایج

 انگلیسی، سامی، فنلاندی

جمعیت

۱۰ میلیون و ۶۳۲ هزار نفر

واحد پولی

کرون معادل ۰.۰۸۹ دلار آمریکا

منطقه زمانی

GMT +2 . UTC+1(CET)

پیش‌شماره کشور

۰۰۴۶

سوئد

شرایط سیاسی سوئد

شرایط سیاسی سوئد بدین شکل است که قدیمی‌ترین سیستم سیاسی سلطنتی را در اختیار دارد. این سیستم بر پایه نظام پارلمانی و دموکراسی نیابتی است و در حال حاضر هم می‌توان گفت که پادشاه این کشور کارل گوستاف شانزدهم نام دارد. این قانون اساسی کشور است که مشخص می‌کند نحوه حاکمیت در این کشور چگونه باید باشد. اگر بخواهیم 4 قانون بنیادی را در این کشور نام ببریم شامل:

 1. قانون نظام حکومت (مصوب ۱۹۷۴)
 2. قانون آزادی مطبوعات (مصوب ۱۹۴۹)
 3. قانون آزادی بیان (مصوب ۱۹۹۱)
 4. قانون جانشینی در سلطنت (مصوب ۱۸۱۰)
سوئد

وضعیت جغرافیایی سوئد

سوئد کشوری است که در شماله قاره اروپا قرار گرفته است. از لحاظ آب و هوایی می‌توان گفت جزء کشورهایی با هوای سرد است که البته برخی از مناطق این کشور آب و هوای اقیانوسی و برخی دیگر مرطوب و منطقه‌ای دیگر سرد و خشک دارد. تقریباً در روزهای آخر تیرماه حدود 18 ساعت خورشید در حال تابش است و در زمستان هم ممکن است دمای هوا به 3- درجه هم برسد. این کشور از شمال با شبه‌جزیره اسکاندیناوی، از غرب با نروژ، از شرق با فنلاند و از جنوب هم با دانمارک هم مرز است. این کشور از نظر مساحت ۴۴۹٬۹۶۴کیلومتر مربع است که سومین کشور قاره خود محسوب می‌شود و می‌توان گفت کشوری سرسبز و سرزنده است.

سوئد

مهم ترین شهرهای سوئد

سوئد به توجه به این‌که کشوری به شدت مورد پسند است، شهرهای مهمی را پوشش می‌دهد که اگر بخواهیم به بزرگ‌ترین و مهم‌ترین شهرها اشاره کنیم، شامل:

پارت ویزا

مشاوره رایگان

سوئد

عجایب و مکان‌های دیدنی کشور سوئد

مکان‌های طبیعی و تاریخی سوئد به شدت ترغیب کننده هستند. به شکلی که اگر عاشق سفر باشید، محال است، این کشور را بتوانید در اولویت لیست خود قرار ندهید. از جمله عجایب و مکان‌های دیدنیاین کشور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارتند از:

 • مجمع ‌الجزایر استکهلم

این مکان متشکل از جزایر کوچک زنجیره‌ای است. کشتی‌هایی که در این مکان دیدنی وجود دارند، تجربه یک سفر لذتبخش را برای شما به وجود می‌آورند. مجمع‌الجزایر استکهلم دارای رستوران‌های تجملی با خانه‌های چوبی است. 

 • اسکانه

اسکانه نام شهری در جنوب این کشور است. شاید باور نکنید اما این شهر حاصل‌خیز ترین خاک دنیا را دارد و به همین دلیل است که زمین‌های زراعتی فوق العاده‎ای دارد. این شهر 300 قلعه متعلق به قرن‌های 12 تا 19 را درون خود جای داده است. اگر به دنبال سبزیجات تازه هستید، ما به شما اسکانه را پیشنهاد می‌کنیم. قلعه سوفیرو هم در این شهر است و دوچرخه‌سواری یکی از برنامه‌های ورزشی این شهر به شمار می‌آید.

 • جاکموک

اگر در سوئد به دنبال شهری رویایی هستید، جاکموک همان شهر است. این شهر را به عنوان شهری که میزبان مسابقات گوزن‌های شمالی است، عمدتاً می‌شناسند. بازاری در این شهر وجود دارد که قدمتی 400 ساله دارد. این شهر پر از خوراکی‌های محلی است و اگر به فرهنگ سامی علاقه دارید، پیشنهاد ما دیدن از اماکن دیدنی این شهر است.

 • پارک ملی زیردریایی کوسترهیوت

می‌توان گفت پارک ملی زیردریایی کوسترهیوت اولین پارکی است که در این زمینه در این کشور فعالیت دارد. زندگی زیردریایی به شدت جالب و متنوع است و شما در این پارک می‌توانید 200 نوع حیوان گیاه را مشاهده کنید. قایق‌رانی یکی از مهیج‌ترین تفریحات این مکان دیدنی بی‌نظیر است. اگر بخواهیم به تفریحات دیگر اشاره کنیم، می‌توان به پیاده روی و ماهیگیری اشاره کرد.

 • جوگاردن

جوگاردن نام جزیره‌ای است که محیطی سبز آن را احاطه کرده است. این جزیره انواع موزه را درون خود جای داده است. پیاده روی در آبریز این جزیره را به شما پیشنهاد می‌دهیم و توصیه می‌کنیم از موزه‌های آبا، اتنوگرافی و  وسا در این جزیره هم دیدن کنید.

 • آر

این شهر یعنی آر یک شهر با انواع رستوران و مرکز خرید است. توریست‌ها این شهر را انتخاب می‌کنند؛ چراکه می‌توان شفق شمالی را در این شهر رویت کنند. مجموعه‌های تفریحی در این شهر کم نیست و به همین دلیل، مهاجران این شهر را برای گردش و تفریح یک گزینه ایده آل می‌شناسند.

 • ویسبی

این شهر شما را به قرون وسطی می‌برد. می‌توان گفت کهویسبی یک شهر کاملاً تبلیغاتی است که تنها دیوارهای آن دارای 700 سال قدمت است.  شما در این شهر با منازل چوبی 100 روبرو می‌شوید و می‌توان گفت این مکان تاریخی 90 کلیسا دارد که همگی قبل از قرن 12 ساخته شده‌اند.

 • پارک ملی آبیسکو

پارک ملی آبیسکو یک مکان عالی برای شفق قطبی است و به همین دلیل، گردشگران در فصل تابستان این مکان را برای پیادی‌روی انتخاب می‌کنند. اسکی در این مکان یکی از ورزش‌های بسیار محبوب است  و سورتمه سگ‌ها هم در این پارک ملی انجام می‌شود.

 • سیگتونا

سیگتونا نام شهری به شدت قدیمی است و ۹۸۰ بعد از میلاد مسیح این شهر کشف شده است. اهمیت تاریخی این شهر را نمی‌توان زیر سؤال برد. اگر به دنبال مغازه‌های هنری هستید، یا به کلیساهای قرون وسطا علاقه دارید، ما به شما این شهر را پیشنهاد می‌دهیم.

نقشه سوئد
وضعیت اقتصادی سوئد

اگر بخواهیم به اقتصاد سوئد امتیازی بدهیم، آن 74.7 است. از سال 1873 واحد پول این کشور توسط بانک مرکزی کرون شناخته شد که در زبان این کشور، کرون به معنی تاج است. اقتصاد این کشور، از جمله اقتصادهای توسعه یافته است که صادرات پایه اصلی آن را تشکیل می‌دهد. دولت این کشور به شدت دست و دلباز است و به همین دلیل اقتصادی مختلط و رقابتی دارد.

شرایط فرهنگی سوئد

اولین مشخصه فرهنگی مردم سوئد محتاط بودن آن‌ها است. البته اینگونه نیست که مردمی منزوی باشند؛ چراکه واقعاً اگر بتوانند کاری برای کسب انجام دهند، کوتاهی نمی‌کنند. فرهنگ مردم این کشور بیشتر تحت تأثیر کلیسا است و می‌توان گفت حدود 75% مردم این کشور مسیحی هستند. از ویژگی‌های کلیدی مردم این کشور این است که به شدت به برابری معتقد هستند و مردمی متواضع و البته فروتن به حساب می‌آیند. مردم سوئد به شدت از لاف زدن بیزار هستند و مردمی هستند که شنیدن حرف‌های دیگران را جزء علایق خود می‌دانند. مردم سوئد زمانی که شروع به صحبت می‌کنند، بسیار آرامش دارند و به همین دلیل است که در ملأ عام کمتر سوئدی است که در حال دعوا و پرخاش دیده شود.

روش‌های مهاجرت به سوئد

برای اینکه بتوانید به سوئد مهاجرت کنید باید با جدیدترین و مهم‌ترین روش‌های مهاجرت آشنا باشید. معمولاً مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری یا تحصیل را می‌توان جزء برترین روش‌ها در نظر گرفت. ولی با این حال، انواع روش‌ها برای مهاجرت به این کشور شامل:

 • مهاجرت کاری
 • مهاجرت تحصیلی
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

شرایط اخذ ویزاهای سوئد

برای گرفتن ویزای سوئد باید با شرایط هرکدام از روش‌های مهاجرت آشنا بود. در غیر این صورت، شاید روشی که شما انتخاب می‌کنید، مناسب شما نباشد. از جمله شرایطی که می‌توان برای روش‌های گوناگون مهاجرت در نظر گرفت، عبارتنداز:

روش مهاجرت

شرایط

مهاجرت کاری

 • دریافت مجوز کار
 • سابقه کاری مرتبط
 •  داشتن جاب آفر
 •  آشنایی نسبی با زبان سوئدی و انگلیسی

مهاجرت تحصیلی

 • رزومه تحصیلی
 • گواهی تمکن مالی
 • مدرک زبان بین المللی
 •  دریافت پذیرش از دانشگاه معتبر در سوئد

مهاجرت از طریق ازدواج

 • سن بالای ۱۸ سال
 • ثبت رسمی ازدواج 
 • زندگی به مدت 3 سال

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

 • پلن اقتصادی
 • گواهی تمکن مالی برای سرمایهگذاری
 •  اثبات تجربه در زمینه سرمایه گذاری
پارت ویزا
پارت ویزا

اخذ راحت ویزای سوئد به کمک پارت ویزا

سفارت سوئد در تهران در خیابان پاسداران قرار دارد و شاید برای تکمیل برخی از مدارک لازم باشد که به سفارت مراجعه کنید. همه افراد باهوش که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، به دنبال مجموعه‎ای معتبر هستند که بتوانند با گرفتن مشاوره‌های اصولی با بهترین روش مهاجرت خود را آغاز کنند.امروزه مهاجرت کار آسانی نیست، یعنی از قدیم هم نبوده است. در ابتدا افراد باید با کشور مورد نظر آشنا باشند که بتوانند در آن کشور زندگی کنند. به همین دلیل، شما می‌توانید روی کمک مشاورین و وکلای ما در مؤسسه مهاجرتی پارت ویزا حساب کنید تا با روشی آسان و هزینه‌ای معقولانه بتوانید مهاجرت کنید.ناگفته نماند که این مؤسسه در دسته‌بندی موفق‌ترین موسسه‌های مهاجرتی به مقاصد وکشورهای اروپایی معرفی می‌شود.

خانهدرباره ماتماس ما