شهر ساحلی Sitges

سفر به شهر ساحلی Sitges در اسپانیا

شهر ساحلی Sitges یک شهر ساحلی دوست داشتنی است، 35 کیلومتر از بارسلونا است. یکی از دلایل اصلی محبوبیت آن آب و هوای مدیترانه ای است.

اسپانیا کشوری بزرگ در همسایگی پرتغال است که با دیدنی های فراوان خود دست کم ۴۵ اثر در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت کرده است. جدا از جاذبه های تاریخی و فرهنگی آن، سواحل بسیار دیدنی ای هم دارد.

سفر به شهر ساحلی Sitges در اسپانیا
اسپانیا کشوری بزرگ در همسایگی پرتغال است

تفریحگاه ساحلی sitges در اسپانیا که مورد علاقه جوانان بارسلونی است همچنان حال و قدیمی خود را حفظ  کرده و شهر قدیمی آن اطراف یک دماغه ساخته شده است.

بازدید از شهر ساحلی (Sitges)

شهر Sitges، تفرجگاهی واقع در 32 کیلومتری جنوب بارسلون است و 17 ساحل شنی که 11 تای آن داخل شهر واقع شده‌اند را شامل می شود. Sitges شهری مترقی است که به واسطه ویژگی های ضد فرهنگی‌اش که حتی در دوره نخست وزیری فرانسیس فرانکو نیز مشهود بود معروف شده است.

بازدید از شهر ساحلی Sitges
ساحل شنی Sitges

این شهر که از سال 1970 به عنوان تفریحگاهی محبوب، گردشگران را به سوی خود فرا می‌خوانده است، از حیات شبانه‌ای پر شور و تعداد بی‌شماری هتل‌های با کیفیت که عمده آن‌ها چهار ستاره هستند برخوردار است. در این محل غذاهایی را که در رستوران‌های ساحلی سرو می‌شوند از دست ندهید.

موزه های شهر ساحلی(sitges)

در اینجا موزه ماریسل را خواهید دید که مجموعه ای عالی از نقاشی های سرتاسر جهان را به نمایش گذاشته و از پنجره های بزرگ آن می توانید منظره زیبای دریا را تماشا کنید. در همان نزدیکی خانه اسپانیایی Cau Ferrat یکی از کوچکترین و زیباترین موزه های اسپانیا را دارد.

موزه های شهر ساحلی sitges
موزه های اسپانیا در شهر ساحلی sitges

آثار آل گرکو و پیکاسو –سرامیک ها –کریستال ها و بسیاری آثار دیگر در این موزه به نمایش گذاشته شده اند. یک موزه خوب دیگر موزه رمانتیک در یک عمارت باشکوه به سبک قرن 19 است. (هر  سه شنبه –یکشنبه باز هستند با هزینه ورودی).

کارناوال سیتجس (sitges)

شهر Sitges از شهرهای ساحلی و دیدنی اطراف بارسلوناست کارناوال سیتجس در کاتالونیا نیز جشنواره ای است که از ۲۱ فوریه تا ۱ ماس در این شهر برگزار می شود. این جشن البته مصادف است با Fat Thursday و حتما می دانید که پنجشنبه چرب در اصل جشن و مراسمی مذهبی است که مسیحی ها قبل از شروع ایام روزه داری برپا می کنند و چون قرار است مدتی از خوردن غذاهای چرب و فراوان منع شوند این روز را حسابی به خود و شکم می رسند.

شهر توریستی (Sitges)

شهر Sitges از شهرهای کشور اسپانیا است. و از توریستی ترین شهرهای این کشور می باشد .این شهر در نزدیکی شهرهای Canyelles و Olivella و Cubellas قرار دارد.

شهر سیتجس فاصله زیادی از بارسلونا ندارد و با قطار نیز می توانید به این شهر سفر کرده و دوباره با بارسلون برگردید. این شهر به خودی خود نیز بسیار بسیار زیبا و دیدنی است و البته در صورتی که در دوران برگزاری این جشنواره در این حوالی باشید برای شرکت در مراسم Fat Thursday و بهره مند شدن از غذاهای محلی که در این کارناوال عرضه می شود هم که شده حتما سری به این جشنواره بزنید.

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *