شهر سویل و جاذبه های گردشگری آن

شهر سویل و جاذبه های گردشگری آن

سویل Seville (سویا )

سویل ( Seville ) مرکز فرهنگی هنری و مالی اسپانیای جنوبی و مرکز ایالت سویلا و آندلس است. ساکنان این شهر را سویلانس یا هیسپالنس می نامند. جمعیت این شهر ( 2006 ) تعداد 844/441/1 نفر بوده است.

پیشینه تاریخی شهر سویل (سویا )

سویل بیش از 2000 سال قدمت دارد. گذر اقوام مختلف از این شهر به آن ویژگی خاصی داده است و آن را تبدیل به یک مرکز تاریخی بزرگ و مهم کرده است.

شهر سویل
شهر سویل اسپانیا

این شهر از زمان رومیان شناخته شده است. در 712 بعد از میلاد در زمان حکومت بنی امیه اعراب شمال آفریقا آن را از چنگ رومیان در آوردند و به مرکز اصلی و مهم مسلمانان آندلسی تبدیل کردند. ساخت بیشتر دیوارهای شهر به آن دوره برمی گردد. پس از پنج قرن حکومت مسلمان در 1248 این شهر به تصرف فرناندوی سوم در آمد.

آب و هوا شهر سویل

آب و هوای سویل مدیترانه ای و نیز تحت تاثیر آب و هوای اقیانوسی است. میانگین دمای سالانه آن 6/18 درجه سانتیگراد است و در نتیجه این شهر یکی از گرمترین شهرهای اروپا است. در این شهر زمستان ها معتدل است و دی سردترین ماه سال است.
حداقل دمای ثبت شده 2/5 درجه سانتیگراد و حداکثر دما در تابستان گاهی به بیش از 40 درجه هم می رسد. تابستانها به ویژه مرداد ماه بسیار گرم است. میزان بارش سالانه که عمدتا بین ماه های مهر تا اردیبهشت صورت می گیرد، در حدود 600 تا 800 میلیمتر است. آذر مرطوب ترین ماه سال با میانگین بارندگی 95 میلیمتر است.

مکان های دیدنی شهر سویل  (سویا)

با توجه به قدمت دو هزار ساله ی شهر سویل مکان های دیدنی متنوعی دارد که در این بخش به شرح آن ها میپردازیم.

 • کلیسای جامع شهر سویل

کلیسای جامع شهر در 1519-1401 ساخته شده و از بزرگترین کلیساهای جامع عصر گوتیک و قرون وسطی است.

 • قصر آلکازار سویل

قصر سلطنتی آلکازار ( Alcazar ) رو به روی کلیسای جامع شهر واقع است.

قصر سلطنتی آلکازار اسپانیا
قصر سلطنتی آلکازار

ساخت آن در 1181 شروع شده و 500 سال ادامه داشته است .سبک معماری اسلامی نیز در کنار دیگر سبک ها در آن به چشم می خورد. این قصر 3 بخش اصلی و مهم دارد:

 1. محفل دوشیزگان که در مورد اسم آن افسانه هایی وجود دارد.
 2. حمام لیدی ماریا
 3. مرکز تجاری که در سال 1503 به دستور پادشاه کاتولیکها ساخته شد تا بتوانند موقعیت تجاری خود را در دنیای جدید بهبود بخشند.

قصر آلکازار محل دیدار پادشاه فردیناند و ملکه ایزابل با کریستف کلمب قبل از سفری بوده که منجر به کشف قاره آمریکا شد.

 • تالار شهر سویل

تالار شهر در قرن 16 و به سبک دیگو دو ریانو ساخته شده است. پارک ماریالوئیزیا در سال 1929 ساخته شده است.

 • پل آلامیلو

پل آلامیو که بر روی رودخانه گوادل کیوییر ساخته شده از اماکن دیدنی شهر است.ساخت این پل از سال 1989 شروع شد و در سال 1992 سانتیاگوکالاتراوا ساخت آن را به پایان رساند.

 • میدان پلازادو اسپانا

یکی دیگر از مناطق دیدنی شهر سویل میدان پلازادواسپانا است که یکی از بناهای به یاد ماندنی شهر و یادگار دوران تجدید قوای اعراب در اسپانیا است. این میدان به شکل نیم دایره است و وسط آن یک فواره بزرگ وجود دارد.

 • برج تور دل اورو ( Torre del Oro )

برج تور دل اورو در سویل یک برج مراقبت است که در قرن سیزدهم میلادی ساخته شده و دوازده ضلعی است. در دوره قرون وسطی به زندان مبدل شد ولی امروزه به عنوان موزه دریایی در آن اسناد تاریخی، نامه ها، گراورها و … نگهداری می شود. این موزه نمایانگر تاریخچه دریایی سویل و اهمیت رودخانه گوادل کیوییر است.

 • میدان تورو ( Plaza de Toros )

میدان تورو از قدیمی ترین میادین گاوبازی اسپانیاست که یک یاز معروفترین جشنواره های گاوبازی سویل در آن برگزار می شود. ساخت این میدان در سال 1749 شروع شد و در سال 1765 به اتمام رسید.

فعالیت های علمی و ورزشی در سویل

دانشگاه سویل معروف است. چند دانشگاه و مدرسه عالی دیگر نیز در این شهر وجود دارد. این شهر در زمینه تحقیقات علمی اهمیت دارد. اولین و بزرگترین بانک دی.ان.ای ( DNA ) اسپانیا در سویل واقع است.

باشگاه فوتبال سویا Sevilla Fútbol Club

باشگاه فوتبال سویا (Sevilla Fútbol Club S.A.D) یا به اختصار سویا، اولین و قدیمی‌ترین باشگاه فوتبال کشور اسپانیا است که درسویا واقع شده‌است. این باشگاه از معروف ترین وبزرگترین باشگاه هایی است که در لالیگا بازی کرده است. باشگاه فوتبال سویا توسط فردی اسکاتلندی به نام ادوارد فراکهرسن جانسن، در ۲۵ ژانویه سال ۱۸۹۰ میلادی تأسیس شد. فراکهرسن جانسن نخستین رئیس این باشگاه نیز بود.

در سال 2003  استادیوم المپیک شهر سویل میزبان فینال جام یوفا بود. تیم فوتبال سویل برنده جام یوفا 2006 در اروپا بود.

اقتصاد شهر سویا

با توجه به وسعت و موقعیت شهر سویل از لحاظ اقتصادی قویترین شهر منطقه آندلس است. رشد اقتصادی این شهر و نواحی مرکزی آن به خاطر وجود شبکه حمل و نقل بین آن و مناطق دیگر اسپانیا صورت گرفته و راه آهن AVE ( یک نوع سیستم خدماتی با قطارهای سریع السیر که تا 300 کیلومتر در ساعت سرعت آن افزایش می یابد ) و فرودگاه بین المللی آن نقش مهمی در این زمینه داشته اند.

سویل تنها بندر رودخانه ای در شبه جزیره ایبریا است که در 80 کیلومتری دهانه رودخانه گوادل کیویر واقع است. این بندرگاه به اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه مرتبط است و خط اتصال میان جنوب اسپانیا، اروپا، شمال آفریقا و خاورمیانه است. ظرفیت سالانه بارگیری کشتی در آن 3/5 میلیون تن در سال 2006 بوده است.
پارکهای صنعتی و مراکز تکنولوژیک زیادی در سویل و نواحی اطراف آن وجود دارد: داس هرمانا ( Dos Hermanas ) بزرگترین Dos Hermanas است. پارک تکنولوژی آئرونائوتیکو وسیع ترین مجتمع صنعتی در سطح آندلس است پارک تکنولوژی ایروناتیکوایرو پلیس خاص صنعت هواپیمایی است. از 600 کمپانی بزرگ اسپانیا 128 تای آنها در این شهر قرار دارد.

زیباترین هتل های شهر سویل

 

هوسپس لاس‌کاساس

این هتل در محله ی سانتا کاتالینا قرار دارد و یکی از بهترین هتل های سویل است. حال و هوای روستایی این هتل مسافران را مجذوب خودش می کند. این هتل که از چوب ساخته است دارای 41 اتاق است و حدود قیمت اتاق دو تخته در آن همراه با وعده ی صبحانه از 117 پوند شروع می شود.

هتل آمادئوس

اگر اهل موسیقی هستید و علاقه به نواختن سازهای موسیقی دارید اقامت در این هتل را به شما پیشنهاد می کنیم.

هتل آمادئوس
هتل آمادئوس سویا

هتل آمادئوس مجهز به به سه پیانو، یک ویلن الکتریک با نقاشی‌های سبک کوبیسم و یک چنگ انگلیسی قرن شانزدهمی است. یکی از جالبترین ویژگی های این هتل این است که به مهمانان خود اجازه ی نواختن این سازها را می دهند. در این هتل وعده ی صبحانه تا ساعت 14 سرو می شود و حدود قیمت اتاق دو تخته آن بدون صبحانه از 85 پوند شروع می شود

لگادو دل آلکازار

اگر دوست دارید در نزدیکی کاخ آلکازار اقامت داشته باشید و به فضای سبز علاقه دارید، این هتل را به شما پیشنهاد می کنیم.

هتل لگادو
هتل لگادو دل آلکازار

هتل لگادو دل آلکازار علاوه بر این که دارای فضای سبز دلنشینی است به باغ های کاخ آلکازار هم چشم انداز زیبایی دارد. این هتل 18 اتاق دارد و حدود قیمت اتاق دو تخته آن بدون وعده صبحانه از شبی 117 پوند شروع می شود.

آلکوبا دل‌ری

هتل آلکوبا دل‌ری یکی از زیباترین هتل های سویل است که معماری آن مهمانان را به یاد دوران اسلامی می اندازد و در محله ی ماکارنای شمالی قرار دارد. تخت خواب های این هتل به سبک تخت خواب شهرزاد قصه گوی هزار و یک شب آماده شده است. حدود قیمت اتاق های دو تخته ی آن با صبحانه از شبی 120 پوند شروع می شود.

آلفونسو سیزدهم

در صورتی که از علاقه مندان به زندگی سلطنتی هستید اقامت در هتل آلفونسو سیزدهم را به شما پیشنهاد می کنیم. این هتل را یک خاندان سلطنتی حدود یک قرن پیش در محله پورتا خِرِز ساخته اند. حدود قیمت اتاق دو تخته این هتل بدون وعده صبحانه از شبی 225 پوند شروع می شود.

لا پارادا دل مارکز

هتل لا پارادا دل مارکز با وجود این که در مرکز شهر قرار دارد اما طوری طراحی شده که دوستدار محیط زیست است و استانداردهای سبز در آن رعایت شده است. از ویژگی های این هتل می توان موارد زیر را نام برد:

 • درهای بازیافت‌شده
 • کلیدهایی که فقط وقتی مهمانان در اتاق باشند برق را فعال می‌کنند.
 • سیستم عایق‌کاری عالی برای سروصدا، گرما و سرما
 • آب داغ با نیروی خورشیدی در تمام اتاق‌ها
 • همچنین سقف‌های مرتفع و دیوارهای آجری سفید که باعث روشن شدن اتاق‌ها شده اند.

این هتل 20 اتاق دارد و قیمت حدودی آن برای اتاق دو تخته بدون وعده صبحانه از شبی 50 پوند شروع می شود.

جشنواره های شهر سویل

مراسم هفته مقدس ( Holy Week ) و نمایشگاه سویل ( Seville Fair ) از معروفترین جشنواره های این شهر هستند. سویل به دلیل مراسم باشکوه و با ابهت سماناسانتا و نمایشگاهی که 2 هفته بعد از آن برگزار می شود در سطح بین المللی مشهور است. از قدیم الایام زنان لباس زیبای فلامنکو و مردان بهترین کت و شلوارشان را در این مراسم به تن می کنند.

جشنواره های شهر سویا
مردم اسپانیا در فستیوال سماناسانتا

سویل از نظر آشپزی اهمیت دارد به خصوص با توجه به غذاهایی که بر اساس محصولات نواحی اطرافش تهیه می شود. از جمله غذاهای دریایی، غذاهای محلی مخصوص آن، غذاهای دریایی سرخ شده ( سگ ماهی ، شمشیر ماهی ، ماهی مرکب ) گوشتهای سرخ شده با سس ( Chick peas ) ، نخود، اسفناج و قلوه بره با سس شری.

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *