همه چیز درباره منطقه باری گوتیک

 منطقه باری گوتیک در شهر بارسلون اسپانیا

باری گوتیک بارسلونا در اسپانیا، محله‌ای قدیمی در مرکز شهر، بین خیابان‌های رامبلا و لایتانا است که بنا‌های باشکوهی از دوران باستان، قرون وسطا و دوران حکومت رومی ها در آن به جا مانده است.

کوچه های باریک و ساختمان های تاریخی باری گوتیک در اطراف کاتدرال قرار دارند. این کاتدرال که سومین کاتدرال در این مکان است مربوط به قرن 13 می باشد اما دارای نمای قرن 19 است. شما در میدان بیرونی شاهد نمایش های رقص ملی کاتالان در تعطیلات تابستانی خواهید بود.

منطقه باری گوتیک در شهر بارسلون اسپانیا
ساختمان های تاریخی باری گوتیک در اطراف کاتدرال

همچنین یک ایوان باغ زیبا و 2 موزه بسیار جالب در این نزدیکی ها وجود دارند: موزه تاریخ سیوتات شما را از بین پایه های رومی زیرزمینی گذرانده و بهPalau Reial Major  قصر سلطنتی سابق می رساند. موزه فردریک ماری دارای اشیا و هنر متنوع و مذهبی سرتاسر جهان با قطعاتی مربوط به قرون وسطا می باشد. تاریخ ساخت این بناها به قرون وسطا برمی‌گردد؛ حتی بعضی از آن‌ها را متعلق به دوره حکومت رومی‌ها در بارسلونا می‌دانند. البته در قرن‌های نوزدهم و بیستم تغییراتی در این بخش از شهر ایجاد شده است و سیر تاریخ را می‌توان به خوبی در آن دید.

باری گوتیک در بارسلونا پایتخت اسپانیا

بارسلونا دومین شهر پر جمعیت در اسپانیا و از مهم ترین بنادر اروپا در دریای مدیترانه محسوب می شود، این شهر یکی از مراکز فرهنگی اسپانیا و اروپاست و به نوعی قلب موسیقی زنده و تئاتر در این شهر همواره در تپش است. زیبایی اسپانیا به دلیل وجود معبدهای معروف، طبیعت زیبا، پارک های معروف و … است و همین مسئله باعث جذب گردشگران فراوان به این شهر شده است.

کی از بهترین مناطق دیدنی در مرکز شهر قدیم بارسلون باری گوتیک است و میدان رئال قدیمی ترین و با شکوه ترین بنای آن محسوب می شود، در کنار باری گوتیک ساختمان های دیدنی با معماری های بی نظیری قرار دارد که مورد توجه گردشگران است.

باری گوتیک در بارسلونا پایتخت اسپانیا
مرکز شهر قدیم بارسلون باری گوتیک

این مکان زیبا و بسیار باشکوه که در خود تعداد زیادی از بناهای قرون وسطی را جای داده است یکی از جاذبه های بسیار مهم شهر بارسلونا می باشد که هر ساله تعداد زیادی گردشگر و توریست را جذب این شهر زیبا می کند.

در کوچه و پس کوچه های این منطقه بناهایی با قدمت بیش از صد سال را مشاهده می کنید. که شما را مبهوت و متحیر می کنند و می توان ساعت ها را به گردش در این منطقه پرداخت بی آن که احساس خستگی و تکراری بودن کنید. این بناها متعلق به قرون وسطا هستند و حتی برخی از آن ها را می توان متعلق به دوران حکومت رومی ها بر این شهر دانست.

تاریخچه باری گوتیک (Barri Gotic)

رومی‌ها شهر بارسلون را به مدت ۵۰۰ سال تحت فرمان داشتند که از سال ۱۳۳ قبل از میلاد تا سال ۴۱۰ میلادی مقارن با تسخیر ویزیگوت‌ها می‌شود. این زیستگاه رومی در نزدیکی معبد آگوستوس در شمال «پلاسا سن ژائومه» (Plaça Sant Jaume) ساخته شد.

در قرن دوم میلادی بارسینو بین ۳۵۰۰ تا ۵۰۰۰ نفر جمعیت داشت. در قرن سوم اولین مسیحی‌ها به بارسینو آمده و شکنجه آن‌ها توسط امپراطور «دیوکلتین» (Diokletian) آغاز شد. در سال ۷۱۴ شهر به تصرف مورها در آمده و به خاطر جلوگیری از ویرانی بدون درگرفتن جنگ این اتفاق صورت گرفت و بعد از آن اولین کلیسای جامع مسیحی تبدیل به مسجد شد.

تاریخچه باری گوتیک (Barri Gotic)
تاریخچه باری گوتیک (Barri Gotic) در اسپانیا

حکومت مورها کمتر از ۱۰۰ سال به طول انجامید و به همین علت شواهد تاریخی زیادی از آن دوران در دست نیست. در قرن ۱۲ نیز بارسلون یکی از مهم‌ترین قدرت‌های مدیترانه به شمار می‌رفت. با شروع قرن ۱۹، صنعتی شدن (صنعت کاشی سازی) سرمایه و تأثیر زیادی به شهر آورد. در بسیاری نواحی می‌توانید دودکش‌های قدیمی را ببینید.

دیوارهای شهر در بین سال‌های ۱۸۵۴ تا ۱۸۵۶ فرو ریختند. محوطه‌ای که در حوالی بندر خواهید دید کاملاً برای بازی‌های تابستانی المپیک ۱۹۹۲ بازسازی شده است.

ظاهر شهری محله گوتیک

کوچه‌های باریک و پر پیچ و خم، ظاهر شهریِ منطقه را در روزگار فعلی تشکیل می‌دهند. کلیسای جامع در مرکز منطقه قرار دارد. میدان‌های آفتابی متعددی با ساختمان‌هایی پر از تاریخ، دور کلیسا را پر کرده‌اند.

گردش در باری گوتیک (Barrio Gotico Barcelona)

بسیاری از زیباترین و معروف‌ترین موزه‌ها در این منطقه قرون وسطایی قرار دارند. مسیرهای اندکی برای عبور با ماشین در دسترس هستند و همین سبب می‌شود که شما بتوانید اکثر قسمت‌های منطقه گوتیک را به صورت پیاده بگردید.

این منطقه برای خرید کردن هم بسیار مناسب است. بوتیک‌های کوچک بی شمار، فروشگاه‌هایی با اقلام روزمره و شکلات فروشی‌ها پول خرج کردن را بسیار آسان می‌کنند. اگر شبانه در منطقه گوتیک به گردش می‌پردازید پیشنهاد می‌کنیم به یکی از کافه‌ها و رستوران‌های متعدد آنجا سر زده و از نوشیدنی‌ها و غذاهای لذیذ بومی کاتالونیا لذت ببرید.

گردش در باری گوتیک Barrio Gotico Barcelona
گردش در منطقه گوتیک در اسپانیا

گردش در منطقه گوتیک قطعاً تجربیات و خاطره‌های منحصر به فردی را در سفر شما رقم می‌زند. اگر به تاریخ و معماری علاقه‌مند باشید، می‌توانید ساعت‌ها در خیابان‌های کوچک و بزرگ این منطقه گشت بزنید و ساختمان‌های بلند و چند‌ صد‌ساله‌ اش را که از بهترین جاهای دیدنی بارسلونا است تماشا کنید و از تور اسپانیای خود لذت ببرید.

دیدنی‌های محله باری گوتیک

در هیچ منطقه‌ای به این میزان یادمان تاریخی،فرهنگی و ساختمان‌های ارزشمند و موزه‌های دیدنی در کنار هم وجود ندارد. برخی از این نقاط گردشگری مهم، لارامبلا، برجسته‌ترین و معروف‌ترین تفرجگاه بارسلون، گورستان رومی متعلق به قرن اول تا سوم میلادی، کلیسای جامع، موزه تاریخی بارسلون، پلاسا سن ژائومه، موزه ایده‌ها و اختراعات، موزه مجسمه‌های مومی، پلاسا ریال، موزه کشتی‌رانی و موزه اقیانوس‌ شناسی هستند.

میدان رویال پلازا در باری گوتیک

میدان رویال پلازا (پلاسا رِیال) میدان معروفی در این منطقه است که می‌گویند قدیمی‌ترین و باشکوه‌ترین بنای باری گوتیک است.

توریست‌ها خود این میدان را به عنوان یکی از جاذبه‌های توریستی شهر می‌شناسند. دور این میدان پر از کافه‌ها و رستوران‌هایی است که برای نوشیدن قهوه یا خوردن غذاهای بارسلونا در هوای آزاد عالی‌اند.

بازسازی منطقه باری گوتیک

منطقه گوتیک بارها طی تاریخ مورد بازسازی کامل واقع شده است و آخرین بار به دوران بازی‌های المپیک سال ۱۹۹۲ بازمی‌گردد. در قرن های 19 و 20 میلادی در این قسمت از شهر بارسلونا تغییراتی صورت گرفت اما در زیبایی و شکوه آن خدشه ای وارد نشد و به خوبی میتوان سیر زمان را در این منطقه دید و بازدید از آن مانند سفر در زمان می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *