ویزای هلند

برای سفر به هلند باید ویزای این کشور را دریافت کنید. نوع این ویزا باید براساس هدف شما از سفر مشخص شود. برای دریافت هر کدام از این ویزاها باید شرایط و مدارک مخصوص به آنها را فراهم کنید. در این مقاله به بررسی و مراحل دریافت ویزا هلند می‌پردازیم.

راهنمای دریافت ویزا هلند

ویزای هلند به صورت کوتاه مدت و بلند مدت صادر می‌شود. ویزای بلند مدت همان ویزاهایی هستند که فرد، مدت اقامتی بیش از 90 روز را خواهد داشت. با اخذ ویزای کوتاه مدت نیز اجازه اقامتی کم‌تر از سه ماه را به شما داده می‌شود. هر کدام از این ویزاها نیز انواع خاص خو را دارند که باید قبل از سفر در مورد آن مطلع باشید. در غیر این صورت ممکن است دچار مشکلاتی در مسیر اخذ ویزا هلند شوید.

انواع ویزای هلند

ویزای هلند چند نوع مختلف دارد که در ادامه آن‌ها را به شما معرفی کرده‌ایم:

 • ویزای توریستی هلند؛
 • ویزای تجاری هلند؛
 • ویزای تحصیلی هلند؛
 • ویزای خانوادگی هلند؛
 • ویزای ترانزیت هلند؛
 • ویزای کاری هلند؛
 • ویزای اقامت دائم هلند؛
 • ویزای الحاق به خانواده هلند؛
 • ویزای درمانی هلند؛
 • ویزای فرهنگی هلند؛
 • ویزای ورزشی هلند.

دریافت هر کدام از این ویزاها شرایط مخصوص به خود را خواهد داشت و بنابراین قبل از اینکه برای هر کدام از آنها اقدام کنید، از شرایط و مدارک لازم برای آن آگاه شوید.

ویزای هلند برای ایرانیان

اخذ ویزای هلند برای ایرانیان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، فرآیندی کمی پیچیده‌تر و طولانی‌تر دارد. با این حال، با رعایت دقیق مراحل و ارائه مدارک کامل و بدون نفص، می‌توانید شانس دریافت ویزای خود را به طور محسوسی افزایش دهید.

ویزای هلند برای ایرانیان
دریافت ویزای هلند برای ایرانیان کمی سخت تر است.

البته در این فرایند باید مراحل دریافت ویزای هلند هم می‌تواند به روند کار شما سرعت ببخشد.

مراحل دریافت ویزای هلند

برای دریافت ویزای هلند باید مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

 1. اولین قدم، انتخاب نوع ویزای مناسب با توجه به هدف سفرتان است.
 2. پس از تعیین نوع ویزا لازم است که فرم درخواست ویزای هلند را دریافت و به دنبال آن، این فرم را تکمیل کنید.
 3. در این مرحله باید مدارک مورد نیاز را جمع آوری و به همراه فرم تکمیل شده به سفارت ارائه دهید.
 4. بیشتر موارد، ایرانیان برای دریافت ویزای هلند باید در مصاحبه با مقامات سفارت یا کنسولگری شرکت کنند.
 5. پس از پیمودن تمامی این مراحل بایستی هزینه ویزا را به صورت آنلاین یا در زمان مراجعه به سفارت پرداخت کنید.
 6. در صورت تأیید درخواست شما، ویزا در پاسپورتتان درج می‌شود. 

وقت سفارت هلند را چگونه بگیریم؟

برای اخذ وقت سفارت هلند باید به سایت VFS Global مراجعه کنید. در این سایت نوع ویزای خود را انتخاب کرده و پس از پر کردن فرم‌های مربوطه، هزینه لازم را بپردازید. در نهایت نیز زمان مورد نظرتان برای وقت سفارت را انتخاب کرده و تاییدیه نهایی را دریافت کنید.

سایت وی اف اس گلوبال
از طریق vfs global شما باید درخواست ویزای هلند را بدهید.

در نظر داشته باشید که ظرفیت نوبت‌دهی وقت سفارت هلند محدود است، به‌این‌ترتیب بایستی برای گرفتن وقت، کمی دست بجنبانید. برای دریافت وقت سفارت هلند کلیک کنید.

شرایط دریافت ویزای هلند

به علت اینکه هلند شرایط پناهندگی را دارد، اخذ ویزای این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی شرایط پیچیده‌تری دارد. در ادامه به این شرایط اشاره می‌کنیم:

 • متقاضیان باید سابقه سفر خوبی داشته باشند که شامل حداقل دو ویزای شینگن قبلی باشد. ویزای شینگن به شما این امکان را می‌ دهد که شرایط سفر در بیشتر نقاط اروپا را داشته باشید. متقاضیان باید اثبات کنند که تمکن مالی مورد نیاز خود برای اقامت خود در هلند را دارند. برای این کار لازم است در زمان ارائه مدارک گردشی مالی بانکی خود در سه ماه گذشته را ارائه دهید. گردش حساب به منظور صحت سنجی از متقاضیان ویزا دریافت می‌شود.
 • برای ویزای توریستی، ارائه نامه دعوت از یک شخص مقیم در هلند می‌تواند شانس دریافت ویزا را افزایش دهد. با این حال، اگر متقاضی سابقه سفر قوی داشته باشد، نیازی به ارائه نامه دعوت به کنسولگری نیست.

مدارک لازم برای ویزای هلند

برای دریافت ویزای هلند باید مدارک زیر را به کارشناسان مربوطه سفارت ارائه دهید:

 • فرم درخواست ویزای هلند؛
 • پاسپورت فعلی متقاضی به همراه تمام پاسپورت های قبلی آنها؛
 • دو عکس سایز پاسپورت (3.5×4.5)؛
 • صورت حساب های بانکی برای 3 ماه گذشته؛
 • مدراک اشتغال به همراه بیمه تامین اجتماعی؛
 • اصل و ترجمه کلیه اسناد ملک یا زمین؛
 • نامه دعوت معتبر (در صورت لزوم)؛
 • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما؛
 • واچر هتل؛
 • شناسنامه و کارت ملی.

نکته: مدارک باید توسط یک مترجم رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شوند. فقط در برخی موارد نیاز به ترجمه رسمی وجود دارد. برای مشاهده کامل مدارک لازم برای هر نوع ویزا هلند روی مقاله مدارک لازم برای ویزا هلند کلیک کنید.

هزینه ویزای هلند

هزینه ویزای هلند بستگی به نوع ویزای شما دارد، هزینه ویزاهای کوتاه مدت برابر 90 یورو و هزینه ویزاهای بلند مدت 310 یورو است. برای اخذ ویزای هلند، باید علاوه بر هزینه تعیین وقت در سفارت و هزینه فرم درخواست ویزا، هزینه‌های دیگری را نیز در نظر بگیرید. بیمه مسافرتی برای سفر به این کشور الزامی است و هزینه آن به نوع بیمه و مدت زمان سفرتان بستگی دارد.

هزینه ویزای توریستی هلند
هزینه تمام ویزاهای کوتاه مدت هلند 90 یورو است.

در صورت رزرو تور از آژانس‌های مسافرتی این بیمه توسط شرکت گردشگری طرف قرارداد به شما ارائه می‌شود. همچنین ممکن است برای ارائه برخی مدارک مانند ترجمه رسمی اسناد، هزینه ای پرداخت کنید. برای دریافت اطلاعات راجب تمام هزینه های لازم برای ویزای هلند روی مقاله هزینه ویزا هلند کلیک کنید.

دلایل رد (ریجکت) ویزای هلند چیست؟

رد ویزای هلند برای ایرانیان می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. از جمله این موارد می‌توان به ارائه مدارک ناقص یا غیرمعتبر، عدم تمکن مالی کافی، عدم ارائه توضیحات قانع کننده در مورد هدف سفر، سابقه سفر ضعیف، سابقه فعالیت های مجرمانه، ارائه اطلاعات نادرست و عدم حضور در مصاحبه اشاره کرد. برای افزایش شانس خود برای اخذ ویزا، باید تمام مدارک را به طور کامل ارائه دهید. همچنین هدف سفر خود را به طور واضح توضیح دهید و سابقه سفر خوب و عدم سوء پیشینه داشته باشید. برای مشاهده ریجکتی ویزای هلند و آموزش رفع ریجکتی آن کلیک کنید.

ویزای فوری هلند

ویزای فوری هلند نوعی ویزای شینگن است که برای شرایط اضطراری خاص به متقاضیان ارائه می شود. این ویزا در مدت زمان کوتاه تری نسبت به ویزای معمولی صادر می شود و برای موارد زیر قابل صدور است:

 • فوت یکی از اعضای نزدیک خانواده؛
 • بیماری یا بستری شدن فوری یکی از اعضای درجه یک خانواده؛
 • نیاز به حضور در یک مصاحبه شغلی فوری در هلند؛
 • حضور در دادگاه به عنوان شاهد یا متهم.

پیگیری ویزای هلند از طریق VFS

از طریق وب‌سایت VFS Global با وارد کردن نام، نام خانوادگی و شماره مرجع ویزا قابل پیگیری است. همچنین می‌توانید از طریق ایمیل یا تماس با مرکز VFS Global در ایران پیگیری کنید.

تمدید ویزای هلند

متقاضیان تمدید ویزای هلند باید شرایطی از جمله داشتن ویزای فعلی معتبر را داشته باشند. اما مدت اقامت‌شان نباید بیش از 90 روز باشد. ارائه دلیل قانع کننده برای تمدید ویزا و همچنین اثبات تمکن مالی کافی برای اقامت در هلند از جمله الزامات دیگر است. متقاضیان می توانند از طریق وب سایت VFS Global یا به صورت حضوری در مرکز VFS Global سفارت هلند در ایران برای تمدید ویزا اقدام کنند.

تمدید ویزای هلند
تمدید ویزای هلند در صورتی که سابقه خوبی داشته باشید بسیار ساده و بدون مشکل خواهد بود.

تمدید ویزا به هیچ وجه تضمین شده نیست و ممکن است برای انجام این کار نیاز به مصاحبه داشته باشید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم برای عدم بروز مشکل برای تمدید ویزا این فرآیند را زودتر انجام دهید.

مدت زمان لازم برای صدور ویزای هلند

پس از ارائه‌ی مدارک مربوطه به طور معمول پاسخ‌دهی به درخواست ویزای هلند شما، در مدت 15 تا 45 روز کاری انجام می‌شود.

آنچه از مقاله راهنمای دریافت ویزای هلند آموختیم:

در این مطلب درباره ویزای هلند، انواع آن و شرایط و مدارک مخصوص به هر کدام صحبت کردیم. در صورتی که قصد دریافت هر کدام از ویزاهای این کشور را دارید، باید اطلاعات مربوط به آن ویزا را به صورت جداگانه و با جزئیات بیشتر کسب کنید و بعد برای دریافت آن اقدام نمایید. اگر نکته دیگری درباره این موضوع وجود دارد که در این مطلب بدان اشاره نشد، حتما آن را با ما و دیگر خوانندگان به اشتراک بگذارید تا دیگران هم بهره ببرند. امید است این مقاله برایتان مفید بوده باشد و بتوانید از آن استفاده کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *