تمدید ویزای هلند

اگر به هلند سفر کرده باشید، امکان بروز برخی مشکل‌ها در طول سفر برای شما وجود دارد. مشکلاتی که باعث می‌شود شما مجبور به اقامت بیشتر در این کشور باشید. طبعا با بروز مشکل و اجبار در اقامت طولانی‌تر، ملزم به تمدید ویزای هلند هستید. البته تمدید ویزای این کشور بی‌دردسر نیست. ضمن اینکه مسئولان کنسولگری باید قبل از هر چیزی از دلیل صادقانه‌ شما برای تمدید ویزا با خبر باشند. اما این دلایل شامل چه مواردی می‌شوند، در این مقاله به بررسی کامل دلایل تمدید و آموزش تمدید ویزای هلند می‌پردازیم.

دلایل تمدید ویزای هلند؛ از طولانی شدن تحصیل تا جنگ

به طور کلی تمدید ویزای هلند می‌تواند به دلایل زیر انجام شود:

 1. دلایل شخصی برای تمدید ویزا هلند؛
 2. دلایل بشر دوستانه برای تمدید.

در ادامه به صورت کامل موارد ذکر شده را توضیح خواهیم داد:

دلایل شخصی

یکی از دلایلی که شما نیاز دارید ویزای خود را تمدید کنید دلایل شخصی مانند تحصیل یا تشکیل خانواده است که در ادامه هرکدام را با شرایط آن ها توضیح داده‌ایم:

 • ادامه تحصیل: اگر در حال تحصیل در هلند هستید و دوره  تحصیلی شما هنوز به پایان نرسیده، می‌توانید برای تمدید ویزای تحصیلی خود اقدام کنید. شرایط: ارائه گواهی ثبت نام معتبر از دانشگاه، اثبات تمکن مالی برای ادامه تحصیل، ارائه مدارک مربوط به پیشرفت تحصیلی.
 • کار: اگر در هلند شغل دارید و قرارداد کاری شما هنوز معتبر است، می توانید برای تمدید ویزای کاری خود اقدام کنید. شرایط: ارائه قرارداد کاری معتبر، اثبات تمکن مالی برای گذران زندگی، ارائه مدارک مربوط به سابقه کاری و مهارت‌های شما.
 • ازدواج: اگر با یک شهروند هلندی ازدواج کرده‌اید، می‌توانید برای تمدید ویزای خود به عنوان همسر شهروند هلندی اقدام کنید. شرایط: ارائه سند ازدواج معتبر، اثبات تمکن مالی برای گذران زندگی، ارائه مدارک مربوط به آشنایی و زندگی مشترک با همسرتان.
 • تشکیل خانواده: اگر در هلند فرزند دارید، می‌توانید برای تمدید ویزای خود به عنوان سرپرست خانواده اقدام نمایید. شرایط: ارائه شناسنامه یا پاسپورت فرزندتان، اثبات تمکن مالی برای گذران زندگی فرزندتان، ارائه مدارک مربوط به رابطه ی شما با فرزندتان.
 • مراقبت از بیمار: اگر در هلند از یک بیمار که نیازمند مراقبت است مراقبت می‌کنید، می‌توانید برای تمدید ویزای خود به عنوان مراقب بیمار اقدام کنید. شرایط: ارائه مدارک پزشکی مربوط به بیماری فرد مورد نظر، اثبات تمکن مالی برای گذران زندگی، ارائه مدارک مربوط به رابطه ی شما با بیمار.
 • بازگشت به هلند: اگر قبلا در هلند زندگی می‌کردید و به دلایل شخصی از این کشور خارج شده‌اید، امکان درخواست تمدید ویزای هلند برای بازگشت به این کشور وجود دارد. ارائه مدارک مربوط به اقامت قبلی شما در هلند، اثبات تمکن مالی برای گذران زندگی، ارائه دلایل موجه برای بازگشت به هلند از جمله مدارک مورد نیاز برای تمدید ویزا در این حالت هستند.
تمدید ویزای توریستی هلند
تمدید ویزای توریستی هلند در صورتی که دلیلی قانع کننده ارائه دهید امکان پذیر است.

در طول سفر به هلند، ممکن است به دلایل مختلف تصمیم بگیرید ویزای خود را تمدید کنید و مدت بیشتری در این کشور بمانید. تمدید ویزای هلند نیازمند شرایط و مدارک خاصی است که قبل از اقدام باید درباره این شرایط اطلاعات کسب کنید.

دلایل بشر دوستانه

دلایل بشر دوستانه بیشتر مواردی هستند که در کشور فرد خطری او را تهدید کند در این صورت به دلایل بشر دوستانه کشورها تمدید ویزا صورت می‌گیرد:

 • بیماری: اگر در هلند به بیماری سختی مبتلا شده‌اید که نیاز به درمان طولانی مدت دارد، می‌توانید برای تمدید ویزای خود به دلیل درمان بیماری اقدام کنید. شرایط: ارائه مدارک پزشکی معتبر مربوط به بیماری ، اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌های درمانی، ارائه برنامه درمانی از طرف پزشک متخصص.
 • جنگ یا بلایای طبیعی: اگر در کشور خود درگیر جنگ یا بلایای طبیعی هستید و امکان بازگشت امن به کشور خود را ندارید، می‌توانید برای تمدید ویزا به دلیل شرایط اضطراری اقدام کنید. شرایط: ارائه مدارک و شواهد معتبر مبنی بر وقوع جنگ یا بلایای طبیعی در کشور خود، اثبات خطر بازگشت به کشور خود، ارائه طرحی برای زندگی در هلند تا زمانی که شرایط اضطراری در کشورتان رفع شود.
 • آزار و اذیت: اگر در کشور خود مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اید، می‌توانید برای تمدید ویزای خود به دلیل پناهندگی اقدام کنید. شرایط: ارائه مدارک و شواهد معتبر مبنی بر مورد آزار و اذیت قرار گرفتن، اثبات خطر بازگشت به کشور خود، ارائه طرحی برای زندگی در هلند تا زمان بررسی درخواست پناهندگی شما.

اعتبار ویزا هلند

مدت زمان مجاز اقامت با ویزای هلند به نوع ویزای شما بستگی دارد.:

 1. ویزای شینگن: با ویزای شینگن هلند می‌توانید تا 90 روز در بازه زمانی 180 روزه در این کشور و یا سایر کشورهای حوزه شینگن اقامت داشته باشید. به این معنی که می‌توانید حداکثر 90 روز در هر سفر به هلند یا سایر کشورهای شینگن بمانید. به این شرط که در مجموع بیشتر از 90 روز در بازه زمانی 180 روزه در این منطقه نباشید.
 2. ویزای ملی (MVV): ویزای ملی هلند که به عنوان ویزای اقامت طولانی مدت نیز شناخته می‌شود، به شما اجازه می‌دهد تا بیش از 90 روز در این کشور اقامت داشته باشید. مدت زمان اعتبار ویزای ملی شما به نوع ویزای شما و همچنین شرایط فردی شما بستگی دارد. انواع مختلف ویزای ملی هلند عبارتند از: ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای پیوستن به خانواده و ویزای پناهندگی.
اعتبار ویزای هلند چند روز است
اعتبار ویزای هلند به نوع ویزای شما بستگی دارد برای مثال اگر شنگن است 90 روز اعتبار دارد.

نکته: در نظر داشته باشید که پس از اتمام مدت زمان اعتبار ویزاهای فوق، باید برای ادامه‌ اقامت در هلند، اقدام به تمدید ویزای هلند کنید.

مراحل تمدید ویزای هلند

شما می‌توانید ویزا هلند را در طی 6 مرحله تمدید کنید. مراحل تمدید ویزای هلند شامل موارد زیر است:

 1. نوع ویزای خود را مشخص کنید: تعیین نوع روادید، قدم اولیه برلای تمدید ویزای هلند به حساب می‌آید. رایج‌ترین نوع ویزا برای تمدید، ویزای شینگن و ویزای ملی (MVV) است.
 2. شرایط تمدید را بررسی کنید: برای هر نوع ویزا، شرایط خاصی برای تمدید وجود دارد. به عنوان مثال، برای تمدید ویزای تحصیلی باید همچنان در یک موسسه آموزشی معتبر در هلند عضو باشید. همچنین برای تمدید ویزای هلند به صورت کاری باید همچنان در یک شرکت هلندی مشغول به کار باشید.
 3. مدارک لازم را جمع آوری کنید: لیست مدارک مورد نیاز برای تمدید ویزا بسته به نوع ویزای شما و همچنین شرایط فردی شما متفاوت است.
 4. درخواست خود را آنلاین یا حضوری ارسال کنید: می‌توانید درخواست تمدید ویزای خود را به صورت آنلاین از طریق وب‌سایت اداره مهاجرت و تابعیت هلند (IND) یا به صورت حضوری در سفارت یا کنسولگری هلند در کشور خود ارسال کنید.
 5. در مصاحبه شرکت کنید (در صورت نیاز): در برخی موارد، ممکن است از شما خواسته شود تا در مصاحبه‌ای در سفارت یا کنسولگری هلند شرکت کنید.
 6. منتظر تصمیم IND باشید: IND درخواست شما را بررسی می‌نماید و در نهایت تصمیم می‌گیرد که ویزای شما را تمدید کند یا خیر. روند بررسی درخواست ممکن است چندین هفته طول بکشد.

مدارک مورد نیاز برای تمدید ویزای هلند

برای تمدید ویزای خود در هلند، باید مدارک زیر را جمع آوری کنید:

 • فرم درخواست تمدید ویزا؛
 • پاسپورت معتبر، عکس؛
 • مدارک تمکن مالی؛
 • مدارک مربوط به دلیل تمدید ویزا (گواهی ثبت نام، قرارداد کاری، مدارک خانوادگی، مدارک پناهندگی)؛
 • مدارک پرداخت هزینه.
مدارک مورد نیاز برای تمدید ویزای هلند
مدارک مورد نیاز برای تمدید ویزای هلند را در هنگام تمدید ویزا هلند باید ارائه دهید.

با ارائه این مدارک به سفارت یا کنسولگری هلند در ایران، می‌توانید به راحتی برای تمدید ویزای خود اقدام کنید و به اقامت و یا سفر خود به هلند ادامه دهید، در نظر داشته باشید که امکان پیدا کردن مدارک تمدید ویزای هلند به هر دلیلی، از سایت “IND” برای شما وجود دارد.

هزینه تمدید ویزای هلند چقدر است؟

هزینه تمدید ویزای هلند به نوع ویزای شما و همچنین ملیت شما بستگی دارد. به طور کلی، هزینه‌ تمدید ویزای شینگن برای اتباع ایرانی 90 یورو است. برای تمدید ویزای ملی (MVV) نیز باید 310 یورو بپردازید. علاوه بر این هزینه‌ها، ممکن است هزینه‌های دیگری نیز برای ترجمه مدارک، خدمات پستی و یا خدمات انگشت‌نگاری پرداخت کنید. هزینه تمدید ویزای هلند با خود هزینه ویزا هلند تفاوتی ندارد.

آنچه از مقاله تمدید ویزای هلند آموختیم:

تمدید ویزای هلند شاید کمی زمان‌بر باشد. پس به شما پیشنهاد می‌دهیم که در طول انجام این فرآیند صبوری به خرج دهید. به‌این‌ترتیب احتمال بروز مشکل برای شما پایین‌تر می‌آید. اگر نکته دیگری درباره این موضوع وجود دارد که در مقاله فوق به آن اشاره نشد؛ حتما آن را با ما و دیگر خوانندگان به اشتراک بگذارید تا دیگران هم بهره برند. امید است این مطلب برایتان مفید بوده باشد و بتوانید از آن استفاده کنید. 

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *