محله های معروف شمال لندن

 آشنایی با شمال لندن

لندن شهر زیبای است که این شهر مهمترین شهر در کشور انگلستان و پایتخت این کشور محسوب می شود و این شهر در موقعیت جنوبی کشور انگلستان واقع شده است لندن شهری بسیار جذاب می باشد و این شهر تلفیقی از زندگی مدرنیته و زندگی سنتی می باشد که باعث جذابیت بیشتر ان شده است.

 آشنایی با شمال لندن
لندن شهر تلفیقی از زندگی مدرنیته و زندگی سنتی می باشد

مردم شهر لندن به زبان انگلیسی صحبت می کنند اما اهالی شهر های دیگر کشور انگلستان با لهجه های متفاوتی صحبت می کنند به همین خاطر ممکن است مردم شهر لندن در ارتباط با انها در بعضی مواقع با مشکل مواجه شوند .این شهر از شهر های تاریخی بوده و جاذبه های تاریخی و موزه های بسیاری دارد در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با جاذبه های محله های شمال لندن  بیشتر آشنا کنیم.

شمال لندن

شمال لندن که به سادگی از طریق مترو قابل دسترسی است جاذبه های بسیاری دارد.همپسند به دلایل پزشکی و ادبی شهرت دارد  قبرستان هایگیت معروف است ایسلینگتون بسیار باشکوه است .کمدن بخاطر بازار شلوغ و بوهمی و محوطه کانال ارزش بازدید را دارد.

ایسلینگتون (Islington)

این محله تا حد زیادی به عنوان قلمرو جامعه شناسان شهرت داشته و خانه های بازسازی شده دوره جورجی و ویکتوریایی از ویژگی های مهم آن است .در مناطقی همچون میدان کانونبری می توانید خانه های کلاسیک را ببینید جایی که زمانی جورج اورول و اولین وو زندگی می کردند در این میدان استوریک کالکشن قرار دارد که نمایشگاهی برای آثار هنر مدرن ایتالیایی است.

ایسلینگتون (Islington)
منطقه خرید ایسلینگتون آنجل نامیده می شوند

تقاطع های قلب منطقه خرید ایسلینگتون آنجل نامیده می شوند که این نام برگرفته از یک حیاط کالسکه داری در آن زمان است.در همان کنار پاساژ کمدن قرار دارد که یک پاساژ عتیقه فروشی درست و حسابی است .برای خرید عتیقه با قیمت مناسب تر می توانید به بازار خیابانی در روزهای چهارشنبه و شنبه در همین جا بیایید .در انتهای جنوبی ایسلینگتون سندلر ولز قرار دارد که بهترین مرکز برگزاری نمایش در لندن است .

کمدن( Camden )

بازارها از جاذبه های اصلی لندن هستند .لباس های ارزان برای جوانان در کمدن های استریت به فروش می رسند در حالی که صنایع دستی در لوکال مارکت کنار خیابان چاک فارم  عرضه می شوند. کمدن لاک در ریجنت کانال قرار داشته و در امتداد یک مسیر 14 کیلومتری از آب است که از پادینگتون تا لایم هاوس در داکلندز ادامه دارد.

همپستد وهای گیت(Hampstead & Highgate )

سال هاست که همپستد در میان افراد سرشناس و موفق ادبی شهرت بسیاری داشته و هنوز هم محل سکونت افراد معروف ثروتمند است . در این محله فضاهای باز بسیاری وجود دارند.پارک هیت 8 کیلومتر مربعی اصلی ترین فضای سبز آن بوده و پارلمان هیل در قسمت جنوبی آن قرار دارد و نمای خوبی از شهر لندن به شما می دهد .

همپستد وهای گیت(Hampstead & Highgate )
فضاهای باز بسیاری وجود دارند در همپستد وهای گیت
  • پریم رز هیل 45 هکتاری نیز در قسمت جنوب دارای منظره ریجنت پارک است .این پارک ها همگی مورد علاقه افراد محلی برای پیاده روی-گردش سگ ها-بادبادک بازی –اسکیت و شنا در چند استخر هستند .
  • کنوود هاوس که رو به منظره همپستد هیث است کلکسیون Iveagh Bequest  را نمایش می دهد .این مجموعه شامل آثاری از رامبراند-رینالدز-ترنر و گینزبورو می باشد .زیگموند فروید که در سال 1938 از دست نازی ها فرار کرده بود از وین به همپستد نقل مکان کرد .موزه فروید خانه او را به همان شکلی که بود نگه داشته است.
  • هایگیت که یک حومه شهر زیبا در بالای تپه است محل بزرگترین قبرستان لندن به نام قبرستان های گیت می باشد.از قبرهای افراد سرشناس در این قبرستان می توان به کریستین روستی –جورج الیوت و کارل مارکس اشاره کرد.
5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *