چلسی در لندن

چلسی (Chelsea)

مدت هاست که قلب مد چلسی در لندن محسوب می شود .مری کوآنت با اولین بوتیک در خیابان کینگز کار خود را شروع کرد ویوین وست وود و مالکوم مک لارن طراحان آوانگارد نیز در اواخر دهه 1970 مد بانک را عرضه کردند.

چلسی (Chelsea) در لندن
قلب مد چلسی در لندن محسوب می شود

چلسی در قرن 21 رام تر بوده و خیابان کینگز بیش تر دارای فروشگاه های زنجیره ای است .با این حال قدم زدن در امتداد این خیابان برا ی تماشای مردم کار جالبی است .

معرفی جاذبه های چلسی

  • در محل تقاطع خیابان اسلون و خیابان کینگز میدان اسلون قرار دارد که نام خود را از سر هانس اسلون گرفته کسی که کلکسیون او پایه و اساس افتتاح موزه بریتانیا را فراهم ساخت .در حال حاضر گالری ساعتچی در دفتر اصلی دوک یورک قرار دارد.
  • در این گالری آثار هنرمندان معاصر به نمایش در می آیند .چارلز ساعتچی موسس این گالری این آثار را گردآوری می کند .این گالری که قبلا در کانتی هال قرار داشت برا ی نمایش ” تخت خواب من ” اثر تریسی امین و کوسه در فرمالدهید دامین هرست شهرت دارد.

بیمارستان رویال در لندن

  • بیمارستان رویال در خیابان بریج از سال 1692 از شاخصه های چلسی بوده است .این جا خانه مستمری بگیرهای چلسی است که با کت های قرمز رنگشان شناخته می شود .این انجمن مربوط به قرن 18 می باشد.بین این بیمارستان و امبانکمنت باغ های رانیلی قرار دارند که هر سال بهار میزبان نمایش گل چلسی هستند.
  • در امتداد خیابان رویال هاسپیتال به طرف پایین رودخانه تیمز بروید و به سمت خیابان تیت بپیچید .این منطقه مسکونی جذاب نمونه بارز بورژوازی است اما در قرن 19 تا حد زیادی محل زندگی هنرمندان کولی پیشه بود . در این خیابان به دنبال پلاک های آبی مخصوص اسکار وایلد و جان سینگر سرگنت باشید.به سمت راست و به طرف امبانکمنت بپیچید و به طرف چینی واک بروبد.
بیمارستان رویال در لندن
بیمارستان رویال در خیابان بریج از سال 1692 از شاخصه های چلسی بوده است

خانه های باشکوه اینجا تا زمان بازسازی امبانکمنت در قرن 19 در حاشیه آب قرار داشتند .

پلاک های آبی نشان دهنده خانه های دانته گابریل روزتی نقاش قبل  رافائلی و جورج الیوت نویسنده هستند.

دقیقا در کنار چینی واک  چارلیل هاوس دیده می شود که تا زمان مرگ توماس چارلیل نویسنده در 1881 محل زندگی او بوده است.

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *