هزینه زندگی در امارات

هزینه زندگی در کشور امارات یکی از دغدغه‌های اصلی افرادی است که به دنبال مهاجرت به این کشور هستند. این هزینه‌ها بسته به عواملی می‌تواند متفاوت باشد. محل اقامت، سبک زندگی و عادات افراد نسبت به خرید عواملی است که می‌تواند تاثیر مستقیمی روی هزینه‌ی زندگی در امارات داشته باشند. اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که می‌خواهید به این کشور مهاجرت کنید باید قبل از مهاجرت خود اطلاعات کاملی نسبت به هزینه‌های زندگی در امارات داشته باشید.

هزینه های مربوط به زندگی در امارات

امارات کشوری است که به دلیل داشتن ساختمان‌های لاکچری و خاص و همچنین وجود فعالیت‌های اقتصادی جزو کشورهای گران قیمت در کشورهای اتحادیه عربی است. هزینه مسکن، هزینه خورد و خوراک، هزینه حمل و نقل، هزینه‌های مربوط به بهداشت و درمان، هزینه تحصیل و در آخر هزینه‌های مربوط به پوشاک و تفریح، هزینه‌های زندگی در این کشور بوده که هر کدام از آن‌ها در جایگاه خود نیاز به بررسی دارند.

به عنوان مثال اگر شما می‌خواهید مسکنی در کشور امارات خریداری یا اجاره کنید، با توجه به موقعیت جغرافیایی آن می‌تواند هزینه‌های متفاوتی نیز داشته باشد. شهر دبی جزو شهرهای بسیار لاکچری، تجاری و اقتصادی در این کشور بوده که برای خرید خانه نیاز به پرداخت هزینه‌ی بالا و گزافی است.

هزینه زندگی در کشور امارات

هزینه خرید خانه در امارات

امارات به دلیل داشتن ساختاری باز در اقتصاد و همچنین کمبود زمین جزو کشورهایی است که هزینه خرید مسکن در آن بسیار بالا و گران است. از طرفی دیگر با توجه به موقعیت جغرافیایی، متراژ و منطقه هر مسکن، هزینه خرید و رهن خانه متفاوت باشد. اگر می‌خواهید در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید به دنبال خریدیک آپارتمان ارزان قیمت باشید. برای پیدا کردن یک آپارتمان ارزان قیمت، می‌توانید سری به دیگر شهرهای امارات بزنید.

هزینه خورد و خوراک

پس از بررسی عوامل مختلفی که تاثیرپذیرند بر روی هزینه مسکن، نوبت به بررسی هزینه‌های خورد و خوراک می‌شود. این هزینه نیز جزوی از هزینه‌های زندگی در امارات محسوب شده که در جایگاه خود قابل توجه است. کشور امارات به دلیل دارا بودن تکنولوژی‌های نوین کاشت و برداشت در حوزه محصولات کشاورزی و همچنین دسترسی به دریا توانسته تمامی کمبود مواد غذایی ناشی از بیابانی بودن خود را جبران کند. به گونه‌ای که در سال‌های اخیر هزینه دسترسی به مواد غذایی به طور چشمگیری کاهش پیدا کرده است. البته نکته قابل توجه این است که اگر به تازگیبه این کشور مهاجرت کرده‌اید برای میلیک غذای لاکچری به صورت متعدد به رستوران مراجعه نکنید؛ چرا که غذاهای موجود در اکثر رستوران‌های این کشور گران بوده که باعث می‌شود تا شما مجبور به پرداخت هزینه‌ای گزاف شوید.

هزینه حمل و نقل در امارات

هزینه حمل و نقل در کشور امارات

امارات کشوری است که به عنوان یکی از مهم‌ترین قطب‌های تجاری در سطح بین الملل شناخته می‌شود. این موضوع باعث شده تا قوانین مربوط به گمرکی‌های این کشور از دیگر کشورها راحت‌تر باشد. راحتی قوانین گمرکی در کشور امارات باعث شده تا قیمت برخی از کالاهای لوکس کاهش پیدا کند. به عنوان مثال شما می‌توانید خودروهای لوکس را با قیمتی مقرون به صرفه خریداری کنید.

شاید هزینه‌های مربوط به حمل و نقل در نگاه اول برای شما آنچنان زیاد نباشد اما اگر بتوانید هزینه‌های مربوط به حمل و نقل خود را کنترل کنید، می‌توانید هزینه‌های مربوط به زندگی در این کشور را نیز کاهش دهید. برای کاهش این هزینه‌ها ما به شما پیشنهاد می‌کنیم تا از وسائل حمل و نقل عمومی مانند تاکسی و اتوبوس استفاده کنید.

هزینه تحصیل در شهرهای امارات

از دیگر مواردی که می‌تواند تاثیر مستقیمی بر روی هزینه‌ی زندگی شما داشته باشد، هزینه‌های مربوط به تحصیل و آموزش است. کشور امارات برخلاف دیگر کشورهای جهان دارای هزینه‌های بسیار سنگینی در بحث تحصیل دارد. به طوری که اگر شما بخواهید به عنوان یک مهاجر در یکی از مدارسیا موسسه‌هات دولتی این کشور تحصیل کنید باید هزینه‌های بسیار بالا و گزافی را پرداخت کنید. در این کشور بیش از ۵۰ موسسه خصوصی وجود دارد. امروزه علی‌رغم هزینه‌های بسیار بالایی که در بحث آموزش وجود دارد افراد زیادی جهت آموزش وارد موسسه‌های آموزشی این کشور می‌شوند. ما در مقاله ی “بهترین دانشگاه های امارت” دانشگاه های معتبر این کشور را معرفی کردیم که پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید.

کشور امارات در تلاش است تا اعتبار مربوط به سطح دانشگاهی خود را افزایش داده تا به سطح بین المللی برسد. به همین منظور اقدام به ساخت موسسه‌های آموزشی و دانشگاه‌ها می‌کند.

هزینه خرید پوشاک در امارت

هزینه های مربوط به پوشاک و تفریح در امارات

کشور امارات کشوری است که جزو کشورهای ایالات متحده‌ی عربی است. این موضوع باعث می‌شود تا از نظر اقتصادی با دیگر کشورها ارتباط داشته و محصولات و کالاهای مختلفی را وارد کرده و در بازار خود داشته باشد. امارات کشوری است که دارای چندین بندر بوده که از طریق این بنادر با دیگر کشورها در ارتباط است. این موضوع باعث می‌شود تا پوشاک مختلفی در مدل‌ها و مارک‌های مختلف در بازار این کشور یافت شود.

تنها کافی است تا سری به بازار این کشور زده و در داخل فروشگاه‌های بزرگ و معروف آن به دنبال خرید پوشاک خود باشید. البته برای کمتر کردن هزینه‌های مربوط به زندگی خود توجه به قیمت پوشاک نیز مهم است. به طور معمول برای خرید کفش، یک شلوار جین و یک دست پیرهن شما باید 950 درهم بپردازید. البته شما می‌توانید در هزینه‌های مربوط به خرید پوشاک خود نیز صرفه‌جویی کنید.

از دیگر هزینه‌های قابل توجه در هر کشوری، هزینه‌های مربوط به گردشگری و تفریحات است. تفریحات مختلفی در کشور امارات وجود دارد که بسته به علایق شما می‌تواند مختلف باشد. این موضوع باعث می‌شود تا سرگرمی‌های هر فرد مختلف باشد. البته در حالت کلی برای هر فرد بلیط سینما 13 دلار، اجاره زمین تنیس برای هر یک ساعت 37 دلار و باشگاه بدنسازی برای هر فرد 75 دلار است که شما باید پرداخت کنید. این هزینه.ها بسته به عوامل مختلفی می‌تواند متفاوت باشد.

هزینه بهداشت و درمان

کشور امارات کشوری است که علاوه‌بر داشتن ساختمان‌ها و بناهای بسیار بزرگ، لوکس و لاکچری دارای تعداد زیادی مراکز درمانی و بیمارستانی است. شما برای زندگی دائم در کشور امارات باید خود را تحت پوشش بیمه قرار دهید. چرا که یکی از مهم‌ترین قوانین موجود در کشور امارات تحت پوشش بودن بیمه برای تمامی ساکنین از جمله مهاجران است. اگر می‌خواهید به کشور امارات مهاجرت کنید، پیشنهاد ما این است که خود را تحت پوشش بیمه خصوصی در بیاورید. چرا که این دسته از بیمه‌ها مناسب افراد مهاجر است.

از دیگر ویژگی‌های منحصربه‌فرد بیمه خصوصی، هزینه‌های درمانی آن است. شما با داشتن بیمه خصوصی از ۵۰ درصد تخفیف نیز بهره‌مند می‌شوید.

هزینه زندگی در امارات شامل بخش‌های مختلفی است که هر کدام از آن‌ها در جایگاه خود قابل توجه است و افراد قبل از سفر به این کشور و اقامت در آن باید اطلاعات مختلفی از آن به دست بیاورند. هزینه‌هایی که شامل خرید مسکن، خرید مواد غذایی و خورد و خوراک، هزینه مربوط به حمل و نقل و همچنین هزینه پوشاک می‌شود. تنها کافی است تا شما اطلاعاتی در خصوص این مسائل داشته باشید و با کنترل هزینه‌های خود، هزینه زندگی در امارات را کاهش دهید.

سوالات متداول هزینه زندگی در امارات

هزینه زندگی برای یک فرد در امارات چه قدر است؟
هزینه زندگی در امارات برای هر فرد نسبت به مسائل مختلف از جمله خرید مسکن می‌تواند متفاوت باشد.

کدام شهر امارات برای زندگی و خرید مسکن مناسب است؟
اگر به فکر خرید یک آپارتمان ارزان قیمت در کشور امارات هستید، به شما پیشنهاد می‌شود که یه سراغ شهر دبی نروید. چرا که این شهر در درون خود آپارتمان‌های بسیار لاکچری را جای داده است. البته قیمت خرید آپارتمان به مسائل مختلفی از جمله موقعیت جغرافیایی، متراژ، سن بنا و دیگر مسائل نیز بستگی دارد.

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *