امارات

درباره

کشور امارات

امارات متحده عربی کشوری است که احتمالا قبلا در مورد آن شنیده اید. شاید شما در مورد آسمان خراش های حیرت انگیز در دبی یا درباره ثروت نفتی ابوظبی شنیده باشید. با این وجود ، ممکن با جزئیات متنوع کشور آشنا نباشید. در این مطلب ، ما یک نمای کلی از امارات متحده عربی را ارائه می دهیم . با ما همراه باشید

درباره امارات
امارات

فرم مشاوره رایگان
سفر به کشور امارات

نام انگلیسی

United Arab Emirates

پایتخت

ابوظبی

نوع حکومت

سلطنت مشروطه

قاره

آسیا

زبان رسمی

عربی

زبان‌های رایج

گویش های مختلف

جمعیت

10,098,321 میلیون نفر در سال 2022

واحد پولی

درهم هر درهم کشور امارات 0.27 دلار آمریکا

منطقه زمانی

UTC+4(GST)

پیش‌شماره کشور

00971

امارات

معنی و مفهوم پرچم امارات

این کشور، در جنوب غربی قاره آسیا و در شرق شبه جزیره عربستان واقع بوده و از جنوب با قطر و عربستان سعودی، از شرق با عمان و از شمال به خلیج فارس منتهی می شود.

امارات

موقعیت جغرافیایی کشور امارات

این کشور، در جنوب غربی قاره آسیا و در شرق شبه جزیره عربستان واقع بوده و از جنوب با قطر و عربستان سعودی، از شرق با عمان و از شمال به خلیج فارس منتهی می شود.

پارت ویزا

مشاوره رایگان

امارات

مناطق گردشگری کشور امارات

شهرهای امارات متحده عربی به‌خصوص دبی و ابوظبی، جاذبه‌های گردشگری و دیدنی‌های بسیار زیادی دارد که هر گردشگری باید حداقل یک بار از آن‌ها بازدید کند. امارات متحده عربی کشور کوچکی است؛ اما مکان‌های جذاب بسیاری برای بازدیدکنندگان دارد که هرکسی را عاشق خود می کند. دبی و ابوظبی از مهم‌ترین شهرهای توریستی این کشور هستند؛

  • ساحل أم سقیم دبی

شهر دبی، سواحل بسیاری دارد که یکی از زیباترین آن ها، ساحل أم سقیم است. این خط ساحلی در محله أم سقیم و درست رو به روی پارکی به همین نام واقع شده است و هتل جمیرا بیچ در کنار آن قرار دارد. تنها چند کیلومتر آن طرف تر از ساحل هم، برج العرب قرار گرفته است و مسافران می توانند در حین گشت و گذار در این منطقه، از چشم انداز تماشایی برج لذت ببرند.

  • پارک بالیوود دبی

بالیوود پارک دبی اولین شهربازی یا پارک سرگرمی در جهان است که همه چیز در آن شما را به یاد بالیوود و سینمای کشور هند می اندازد. شما در این مجموعه به دنیای فیلم های هندی می روید و با قهرمان ها و شخصیت های هندی بیشتر آشنا می شوید و از دنیای پشت صحنه فیلم های هندی خواهید دانست.

  • ساحل جی بی آر دبی

یکی از مشهورترین و معروف ترین سواحل دبی که این روزها، به مقصدی محبوب میان گردشگران تبدیل شده، ساحل جی بی آر است. این پلاژ درست در مقابل دبی مارینا قرار دارد و چشم اندازی دیدنی از دریا و جزیره بلو واتر (Bluewaters Island) را در پیش روی مسافران می گذارد.

نقشه امارات
سیاست در امارات

بالاترین نهاد سیاسی در کشور، شورای عالی حکام است که متشکل از حکام امارت های هفتگانه می باشد.ریاست آن از ابتدای تشکیل حکومت، بر عهده حاکم ابوظبی بوده است. تعیین سیاست کلی کشور،انتخاب رئیس و نخست وزیر کشور، انتخاب رئیس و قضات دیوان عالی، موافقت با قوانین اتحادی قبل از صدور آن، موافقت با معاهده ها و قراردادهای بین‌المللی از اهم صلاحیت های شورا است.

اقتصاد امارات

امارات متحده عربی با تولید ناخالص داخلی 407.2 میلیارد دلار در سال 2017 ، دومین اقتصاد بزرگ جهان عرب (درست پس از اقتصاد عربستان سعودی) را به خود اختصاص داده است. تقریباً یک سوم تولید ناخالص داخلی از درآمد نفت است. امارات متحده عربی دارای متنوع ترین اقتصاد در جهان عرب است و بخش غیر هیدروکربنی در واقع با سرعتی بیشتر از بخش هیدروکربن در حال رشد است.
بزرگترین کمک کننده اقتصاد امارات متحده عربی املاک و مستغلات (حدود 20٪) ، خرده فروشی (حدود 12٪) و گردشگری (حدود 10٪) هستند. جای تعجب نیست ، آسمان خراش های سرسام آور کشور ، مراکز خرید گسترده و چندین جاذبه گردشگری را در نظر بگیرید.

پارت ویزا
پارت ویزا

اخذ راحت ویزای امارات به کمک پارت ویزا

 شما چنانچه قصد مهاجرت به امارات را دارید، پارت ویزا موسسه‌ای موفق است که می‌تواند در این زمینه شما را یاری کند. تنها کافی است با مشاورین ما در این مجموعه در ارتباط باشید.

خانهدرباره ماتماس ما