بهترین شهرهای امارات برای زندگی و کار کدامند؟

کشور امارات به دلیل داشتن اقتصادی پویا و روبه رشد، انتخاب مهاجرین زیادی برای سفر، کار و زندگی است. امکانات گردشگری فراوان و توریست‌پذیر بودن شهرهای این کشور، باعث شده است تا سرمایه‌های کلانی وارد امارات شود. این کشور که تا چند سال پیش، جز کویری برهوت چیزی نبود، حال بعد از عربستان توانسته بزرگ‌ترین اقتصاد در کشورهای عربی را به خود اختصاص دهد‌. همین توسعه و پیشرفت سبب شده تا سالانه افراد زیادی برای زندگی، تفریح و حتی کار به امارات سفر کنند. در ادامه با بهترین شهرهای این کشور برای کار و زندگی بیشتر آشنا خواهید شد.

 

زندگی و کار در امارات چه مزایایی دارد؟

مزایایی که زندگی و کار در امارات به خصوص برای ایرانیان به همراه دارد، در برابر معایب آن، در کفه سنگین تر ترازو هستند. هر مهاجری که قصد مهاجرت به امارات را دارد، باید قبل از هر چیزی شرایط شغلی و رفاهی این کشور را بسنجد تا با دانش کافی و اطلاعات مفیدی مهاجرت کرده و موفق شود. مهم ترین این مزایا در ادامه آورده شده است:

 • نظام آموزشی پیشرفته و معتبر (وجود دانشگاه‌های معتبر و دانشکده‌های مورد تایید نهادهای بین المللی)
 • امکانات توسعه یافته در حوزه بهداشت و درمان
 • پاکیزگی و عدم وجود آلودگی در شهرهای شلوغی همچون دبی.
 • وجود هتل‌ها، آپارتمان‌ها، مراکز خرید و تفریحی لوکس و مدرن که با نمونه‌های اروپایی برابری می کند.
 • نرخ پایین جنایت و جرم‌هایی مانند دزدی
 • پرواز‌های بین المللی (شما می‌توانید به راحتی از امارات به کشورهای اروپایی سفر کرده و محدودیت پرواز خارجی ندارید)
 • بازار کار روبه‌رشد و پر رونق
 • حمایت دولت امارات از کارآفرینی و ایجاد مشاغل جدید 
 • عدم پرداخت مالیات برای مشاغل و اصناف مختلف
 • وجود خدمات رفاهی بالا برای شهروندان

در میان موارد بالا، بازارکار و رونق مشاغل مختلف، برجسته‌تر از بقیه گزینه‌ها است. در واقع می‌توان گفت که شما در امارات هرگز بیکار نمی‌مانید. حتی مشاغل کوچک و جزئی در این کشور، درآمد قابل توجهی دارند که می‌تواند برای رفاه و داشتن یک زندگی ایده‌آل کافی باشد. علاوه بر این‌ها، امارات از نظر موقعیت جغرافیایی در منطقه‌ای با آب و هوای معتدل و نسبتا گرم قرار دارد که در ۸۰ درصد روزهای سال، آسمانی آرام و آبی را شاهد هستیم. دولت کشور امارات مدیرای ادیان مختلف در این کشور است و افراد با مذهب‌های مختلف می‌توانند در این کشور زندگی و تحصیل کنند. وجود امکانات برای سرگرمی و تفریحی نیز باعث شده تا مهاجران احساس غربت و دلتنگی نکرده و با هیجان و انگیزه بیشتری زندگی کنند.

بهترین شهرهای امارات

اولین انتخاب مهاجرین برای کار و زندگی در امارات کدام شهر است؟

بر اساس آمار و ارقام، شهر ابوظبی به عنوان بزرگ‌ترین و پر رونق‌ترین شهر در امارات شناخته شده است. ابوظبی با داشتن معادن غنی نفت و کارخانه‌‌‌‌های پتروشیمی متعدد توانسته در میان مناطق امیر نشین، بالغ بر ۵۰ درصد اقتصاد امارات را در دست بگیرد. علاوه بر اقتصاد مبتنی بر نفت، این شهر زیبا و لوکس با سرمایه‌گذاری‌های کلانی جهت جذب توریست و گردشگر توانسته از نظر اقتصاد غیر نفتی نیز جایگاه ویژه‌ای در میان شهرهای امارات کسب کند.

طبق این توضیحات و با توجه به جمعیت جوان در امارات، نیاز بازارکار به نیروی کار در ابوظبی روزبه‌روز بیشتر شده و رونق چشمگیری پیدا کرده است. از طرفی با در نظر گرفتن میانگین حقوق و در آن در این شهر، می توان اظهار کرد که ابوظبی مقصد بسیاری از افراد برای مهاجرت از سراسر جهان است.

هزینه‌های زندگی در ابوظبی برای افراد مختلف، متفاوت است. این شهر از لحاظ کیفیت و رفاه شهروندان برای زندگی در رتبه ۴۴ جهان قرار دارد. به طور میانگین هزینه‌های زندگی برای یک فرد به شرح زیر است:

عنوانهزینه
اجاره بهای مسکن۹۰۰ الی ۲۰۰۰ دلار
خورد و خوراک۱۵۰ الی ۲۵۰ دلار
رفت و امد۵۰ الی ۲۵۰ دلار
هزینه‌های متفرقه۲۰۰ الی ۵۰۰ دلار
متوسط درآمد با کسر مالیات۳،۵۲۱،۲۶ دلار

 

به طور کلی مزایای کار در ابوظبی عبارتند از:

 • وجود فرصت‌های شغلی با تنوع بالا و جذاب
 • فرصت‌های شغلی با درآمد ویژه برای متخصصان در حوزه نفت و پتروشیمی
 • امکان کار در شرکت‌های بین‌المللی
 • امکان پیشرفت یا یافتن شغل در شعبات دیگر شرکت‌ها در اروپا

 

بهترین شهر امارات برای کار و زندگی

بهترین شهرهای امارات برای کار و زندگی 

بعد از ابوظبی، می‌توان دبی را پر رونق‌ترین شهر در امارات برای کار و زندگی معرفی کرد. اکثر مردم دبی را به عنوان یک شهر لوکس با ساختمان‌های تجاری و برج‌های سربه فلک کشیده می شناسند. برندهای معتبر و متعددی از سراسر جهان در این شهر، شعبه‌های متعددی دایر کرده‌اند که برای توریست‌ها و گردشگران بسیار جذاب و هیجان انگیز است. عمده‌ترین رونق اقتصاد در دبی از گردشگری و توریست پذیری به دست می‌آید. به طوری که حدود سه چهارم جمعیت دبی را توریست‌ها و مهاجرین تشکیل داده است. با این تفاسیر و با توجه به رشد روز افزون ساخت و ساز در دبی، می‌توان گفت که فرصت‌های شغلی زیادی در این شهر برای جوانان و البته متخصصان وجود دارد. 

متوسط هزینه‌ها برای یک نفر در دبی به شرح زیر است:

 • متوسط هزینه زندگی 1 نفر بدون اجاره: 1,000.8 دلار
 • اجاره آپارتمان 1 خواب: 2,006.81 دلار
 • اجاره آپارتمان 3 خواب: 3,170.00 دلار
 • متوسط درآمد ماهانه پس از کسر مالیات: 4,262.48 دلار

رتبه سوم بهترین شهر امارات برای کار و زندگی تعلق دارد به شهر شارجه. این شهر در مقایسه با دبی و ابوظبی جمعیت کمتری داشته و فضای نسبتا آرام‌تری دارد. اگر از شلوغی خیابان‌ها و سروصدا فراری هستید، می‌توانید با مهاجرت به شارجه، زندگی آرام و در عین حال مرفهی را تجربه کنید. بیشترین جمعیت این شهر را نیز مهاجران تشکیل داده‌اند. شاید درآمد افراد در این شهر پایین تر از دبی و ابوظبی باشد، اما هزینه‌های زندگی نیز به صرفه‌تر بوده و افراد با داشتن یک کسب و کار می‌‌توانند زندگی خوب و بهتری برای خود ایجاد کنند. به دلیل رشد صنعت و وجود شرکت‌های تجاری متعدد، تقاضا برای نیروی کار متخصص در زمینه آی تی و نرم افزار در شارجه بسیار زیاد است.

 

دیدن شهرهای پر زرق و برق امارات قطعا هر فردی را وسوسه می‌کند تا برای کار و حتی زندگی، به این کشور مهاجرت کند. اگر در زمینه شغلی خود تخصص کافی دارید، حتما موفقیت و پیشرفت مالی و اجتماعی مناسبی برای شما در این کشور ایجاد خواهد شد. شهرهایی مانند دبی، ابوظبی، شارجه و غیره به دلیل دارا بودن امنیت شغلی بالا و خدمات رفاهی فوق‌العاده برای زندگی، مقصد مناسبی برای مهاجران در سراسر جهان است. علاوه بر موارد فوق، وجود دانشکده‌های معتبری در شهرهای مختلف امارات، باعث شده است تا علاقه مندان، درصدد یافتن راهی برای تحصیل در این کشور باشند. البته باید قبل از مهاجرت با مشاوران و موسسات مربوطه در این زمینه مشورت کنید تا بتوانید با شرایط بهتری در این کشور کار کرده و زندگی کنید.

 

سوالات متداول بهترین شهرهای امارات برای زندگی و کار

مزایای زندگی و کار در امارات چیست؟

در امارات شما با مشکل اشتغال روبرو نخواهید شد. همچنین امکانات رفاهی، تفریحی، درمانی و بهداشت در این کشور در استانداردترین حالت خود به شهروندان ارائه می‌شود که شرایط  را برای یک زندگی ایده‌آل فراهم می کنند.

بهترین شهر در امارات برای کار و زندگی کدام است؟

اگر بخواهیم فاکتور‌هایی مانند درآمد، خدمات رفاهی، امنیت شغلی و هزینه‌های زندگی را در نظر بگیریم، بهترین شهرهای امارات برای کار و زندگی به ترتیب ابوظبی، دبی و شارجه هستند.

بهترین شهرهای امارات برای زندگی مجردی کدامند؟

برای یک زندگی مجردی، مهم‌ترین چیزها نزدیک بودن به محل کار و ورزش و تفریح است. در دبی آپارتمان‌های یک خوابه با قیمت‌های متنوعی از ۱۰ هزار تا ۷۰ هزار درهم در سال وجود دارد که دسترسی خوبی هم به دفاتر، رستوران‌ها و سالن‌های بدنسازی دارند. اما قیمت مسکن در ابوظبی بالاتر است و برای یک آپارتمان یک خوابه حدود ۷۰ هزار تا ۹۰ هزار درهم در سال باید پرداخت شود.

مناطق خطرناکی که باید از زندگی در آنجا اجتناب کرد کجاست؟

بطور کلی، هیچ مکانی در امارات وجود ندارد که از آن اجتناب کرد. به دلیل وجود قوانین سفت و سخت، میزان جرم و جنایت در این کشور در مقایسه با سایر کشورها کم است و امکانات با کیفیت عالی است.

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *