تیچینو در سوئیس

تیچینو سوئیس

وقتی به تیچینو Ticino  و از گریزنز وارد می شوید خود را به ناگاه در میان لهجه غلیظ ایتالیایی، غذا، موسیقی ، حمام آفتاب و فضای سحرآمیزی می یابید که مستقیما از کشور همسایه یعنی ایتالیا می آید .توریست ها از طریق عکس های زیبای روستاها و دریاچه های آن به اینجا جذب می شوند.با مطالعه این مطلب شما با شهر تیچینو در سوئیس آشنا می شوید و همچنین می توانید بهترین مکان های گردشگری را  برای سفر خود انتخاب کنید.

تیچینو سوئیس

دره های عمیق آن شما را به دورانی دیگر می برد و محصولات فرهنگی بسیار و طیفی از فعالیت های جذاب مانند پیاده روی، ماهیگیری و اسکی به شما پیشنهاد می شود .

موقعیت جغرافیایی تیچینو

تیچینو به میلان نزدیکتر است تا برن و پیوندهای محکمی با ایتالیا خصوصا در زمینه های فرهنگی دارد. تیچینو از میلان درقرن 15 میلادی جدا شد و تا سال 1803 و زمانی که به شکل یک منطقه مستقل درآمد تحت سلطه آنسوی جاده سنت گوتارد بود. مهمتر از ضمیمه شدن آن به کنفدراسیون سوئیس اتفاقی بود که در اواخر قرن 19 به وقوع پیوست و آن اینکه در سال 1980 تونل گوتارد ساخته شد و ارتباطات را رونق داد زیرا قبل از آن در هر زمستان ارتباط تیچینو با سایر بخش های سوئیس قطع میشد.

بلینزونا

مرکز تیچینو یا Bellinzona  از مسیر منتهی به 3 گذر کوهستانی سنت گوتارد، لوک منیر وسان برناردینو محافظت می کند و تاریخ بی ثبات شهر را روایت می نماید.

بلینزونا

بلینزونا مورد درخواست رومیها، فرانکها، لومباردها و سوئیس متعلق به کنفدراسیون بود که پیوسته بر سر آن جنگ داشتند .طاق های سبک لومبارد زیبا خانه های رنگی با بالکنها و کلیساهای قدیمی قلب بلینزونا را می آرایند.نباید 3 قلعه قرون وسطایی که توسط دیوارهای کنگره دار احاطه شده اند را از یاد برد.

قلعه های معروف تیچینو

 • کستل گرند Castelgrand

و یا قلعه وکیو که اساسا متعلق به قرن چهارم پس از میلاد  بوده و به طور خلاقانه ای توسط معمار آئورلیو گالفتی بازسازی شد.این قلعه شامل موزه تاریخی تئاتر و دو رستوران می باشد.

قلعه وکیو

( دوشنبه 10 صبح تا 6عصر ،سه شنبه،یکشنبه 9 صبح تا 10 شب با هزینه می توانید یک بلیط ترکیبی برای بازدید از هر سه قلعه خریداری نمایید.)

 • دومین قلعه Castellodi Montebello

این قلعه بین قرون 13 تا 15 میلادی ساخته شد.در سال 1903 نمای بیرونی آن مورد بازسازی قرار گرفت  و در دهه 1970 نیز فضای داخلی اش بازسازی و تعمیر گردید.

قلعه مونته بلو

موزه باستان شناسی و تاریخ سیویکو در این مکان قرار دارد و قطعاتی را که در حفاری های باستان شناسی در سرتاسر این منطقه به دست آمده را به نمایش می گذارد.

 • سومین قلعه Castello di Sasso Corbar

که بالای دو قلعه دیگر واقع است متعلق به قرن 15 میلادی بوده و Castello di Sasso Corbaro  نام دارد.این دژ در مدت 6 ماه و به طور شبانه روزی به دستور دوک میلان که از حمله قریب الوقوع سوئیس واهمه داشت بنا شد.

قلعه دی ساسو کوربارو

سه قلعه بلینزونا غالبا با نام های مستعارشان خوانده می شوند:اوری-شوایزر و آنتروالد.در حافظه نگهبانان سلطنتی قلعه در قرن 16 با نام والدستاتن حک شده و با این نام بر منطقه حکومت می نمود.

لوکارنو و دریاچه مجوره

در غرب بلیینزونا و در دریاچه مجوره لوکارنو Locarno  در هوایی آفتابی و گرم با درختان نارنج –موز و نخل که به وفور یافت می شوند شکوه و جلال یافته است.

 • بنای یاد بودMadonna del Sasso در تیچینو

مشهورترین بنای یادبود در لوکارنو Madonna del Sasso  است که از مرکز شهر با قطار کابلی تا آن 5 دقیقه راه است.

بنای یادبود مدونا دل ساسو

از گذشته های دور زائران از مسیرهای شیب دار به سمت این زیارتگاه که بر روی صخره های سنگی قرار دارد روانه می شدند.

 • چمیتا

کوهنوردان و اسکی بازان در زمستان از اینجا می توانند تا کناره های شیبدار کوه کاردادا تله کابین سوار شوند که سفری چند دقیقه ایست.

 منطقه کوهستانی چمیتا در لوکارنو

یک آسانسور شما را در ادامه مسیر به سمت چمیتا Cimetta  در ارتفاع 1671 متری می برد که یک کوشک فوق العاده است و جایی ست که منظره دریاچه و شهر نفس گیر می شود.

 • قلعه ی Castello Visconti

برای عاشقان هنر و تاریخ بازدید از Castello Visconti  که بخشی از آن در دهه 1920 بازسازی شد را پیشنهاد می کنیم.حیاط طاقدار قرن 15 آن شاهدی بر شکوه گم شده استحکامات قلعه است.در داخل قلعه موزه سیویکو قرار دارد که مجموعه باستان شناسی غنی با بسیاری از اشیا عتیقه است که به زمان امپراطوری روم برمی گردد.

قلعه ویسکانتی

Via Rusca  را برای رسیدن به پیزا گرند Pizza Grande  که میدان اصلی لوکانوست Citta Vecchia  ادامه دهید که در امتداد آن کافه ها و فروشگاههایی واقعند و نیز میزبان جشنواره بین المللی فیلم در آگوست هر سال می باشد.

 • Citta Vecchia

بالای تپه شهر قدیم یا Citta Vecchia  ترکیب جذابی از ویلاهای باشکوه ،املاک فرسوده و قدیمی باغ های پنهان و کلیساهای مقدس را می بینید.

شهر قدیمی سیتا وچیا

کاساروسکا در پیازا سنت آنتونیو در بردارنده آثاری از مجموعه جین آرپ رهبر سورئالیست و یکی از بنیان گذاران جنبش هنری دادائیست می باشد .آثار اهدایی دیگری نیز در این مجموعه قرار دارد.

 • دریاچه مجوره Maggiore

این دریاچه که بین ایتالیا و سوئیس مشترک است محبوب گردشگران و عاشقان ورزشهای آبی ست.جزایر بریساگو Issies of Brissago  سفر روزانه مفرحی را برای شما فراهم می کنند.

دریاچه مجوره

در سان پان کرازیو که بزرگترین آنهاست باغ های گیاه شناسی قرار دارد که به گیاهان  گرمسیری مانند بامبو نیشکر کاکتوس و انواع درختان مرکبات اختصاص یافته است .برخی قایق ها نیز در مسیر استرزا به جزایر برومتو در آبهای ایتالیا تردد می کنند.

 • اسکوناAscona

توسط دهانه رود مجیا از لوکارنو جدا شده است .زمانی اینجا یک روستای ماهیگیری ساده بود و این شهر کوچک مدرن از زمانهای دور میزبان هنرمندان و نوابغ بوده است :ایزادورا دونکن پاول کلی و لنین در اینجا اقامت داشته اند.همچنین نمایشگاههای هنری که در این مکان برگزار می شود و نیز فستیوال سالانه جاز در افزایش شهرت آن سهیم بوده اند.

دهکده اسکونا

از لوکارنو یا اسکونا یک سفر یک روزه برای جستجو در دره های دورافتاده و مرتفع کافیست .اگر در شرایط جسمانی مناسبی به سر می برید می توانید در این دره ها با پای پیاده گشت و گذار کنید .(نقشه مسیرهای پیاده روی در دفاتر توریست در دسترسند) و به طور جایگزین می توانید با ماشین سواری یا اتوبوس سفر کنید.

 • وال ورزسکا Val Verzeska

باشکوه و بکر شما را به هیجان خواهد آورد .دورترین روستا به نام سونوگنو Sonogno  تنها 31 کیلومتر از لوکارنو فاصله دارد اما تقابل میان آن و دارایی های لوکس کناره دریاچه نمی تواند زیاد قابل توجه باشد .

روستای سونوگنو

خانه های ساده سونوگنو کاملا با سنگ های خشک ساخته شده اند که بدون هر گونه ملات و چسباننده ای تعادل خود را حفظ می کنند.

 • واله مجیا Valle Maggia

رود پر پیچ و خم مجیا در شمال شرقی اسکونا ولوکارنو را دنبال می کند.معماری ایتالیایی با همه تنوعش در اینجا جهانی می شود.وقتی که شما به کلبه ییلاقی چوبی در روستای دور افتاده بوسکو بروید.

واله مجیا

روستایی که در کنار دره و در قرن  12 توسط مهاجران منطقه والی ساخته شد .نسل های باقیمانده آنها هنوز به زبان سوئیس –آلمانی صحبت می کنند که در تیچینو منحصر بفرد است .کنتوالی Centovalli که لوکارنو را به دومودوسولا ارتباط می دهد کاملا پیچ در پیچ است .در حالیکه دره اونسرنان ناهموار می باشد.

5/5 - (2 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *