سوئیس

درباره

کشور سوئیس

یکی از شناخته‌شده‌ترین کشورهایی که در قاره اروپا قرار گرفته است کشور سوئیس می‌باشد. سوئیس را می‌توان از مهم‌ترین کشورهای جهان هم از نظر سیاسی و هم از نظر اقتصادی دانست. این کشور دارای مناطق دیدنی فوق‌العاده‌ای بوده و طبیعت آن بسیار خیره‌کننده می‌باشد؛ در واقع اکثر فیلم‌های باشکوهی که از کوهستان‌ها و دشت‌های زیبا در شبکه‌های اجتماعی می‌بینید متعلق به طبیعت کشور سوئیس هستند.

 یکی از مهم‌ترین شهرهای سیاسی دنیا ژنو نام دارد که در این کشور واقع شده است و از جاذبه‌های گردشگری زیادی نیز برخوردار می‌باشد. از ویژگی‌های مهم دیگر این کشور می‌توان به قرارگیری آن در اروپای غربی و جمعیت ۸.۵ میلیون نفری آن اشاره کرد. از طرف دیگر معنای کلمه سوییس (سوئیس) یعنی جنگلی که سوخته و برای احداث بنا پاک‌سازی شده است.

درباره کشور سوئیس
سوئیس

فرم مشاوره رایگان
سفر به کشور سوئیس

نام انگلیسی

Switzerland

پایتخت

برن

نوع حکومت

حکومتی/ فدرال

قاره

اروپا

زبان رسمی

فرانسوی، ایتالیایی، آلمانی و رومانیایی

زبان‌های رایج

انگلیسی

جمعیت

حدود ۸ میلیون و ۸۱۵ هزار نفر در سال ۲۰۲۳

واحد پولی

فرانک سوئیس معادل ۱.۱۱۳ دلار آمریکا

منطقه زمانی

GMT+2 . Utc+1(cet)

پیش‌شماره کشور

0041

سوئیس

تاسیس کشور سوئیس

 تأسیس کشور سوئیس در تقویم ۱ اوت ۱۲۹۱ ثبت شده است و مقامات این کشور آن روز را در سوئیس تعطیلی رسمی قرار داده‌اند. بر اساس گزارش واحد اطلاعات اقتصادی اکونومیست درباره استانداردکیفیت زندگی، سطح رفاهی و بهداشتی در سوئیس بهترین و بالاترین سطح جهانی را دارد. به همین دلیل است که سالیانه بسیاری از افراد از سرتاسر دنیا به این کشور مهاجرت می‌کنند.

سوئیس

شرایط جغرافیایی سوئیس

اگر می‌خواهید به شکل کامل با کشور سوئیس آشنا شوید باید به شرایط جغرافیایی این کشور نیز مسلط باشید. مساحت کشور زیبای سوئیس کمتر از ۴۲ هزار کیلومترمربع است و درازای آن نیز معادل ۳۵۲ کیلومتر می‌باشد. کشور سوئیس به طور کامل محصور در خشکی بوده و بخش اعظم آن را رشته‌کوه زیبا و باشکوه آلپ تشکیل می‌دهد. سوئیس از جنوب با ایتالیا، از غرب با فرانسه، از شمال با آلمان و اتریش و از شرق با لیخن اشتاین همسایه است. این منطقه از نظر جغرافیایی بین فلات سوئیس، رشته‌کوه آلپ و ژورا تقسیم شده است.

سوئیس

شهرهای مهم کشور سوئیس

برای مهاجرین و مسافرین کشور سوئیس آشنایی با شهرهای مهم و زیبای این کشور اهمیت بسیار زیادی دارد. در صورتی که می‌خواهید کشور سوئیس را برای زندگی انتخاب کنید، بهتر است ابتدا با شهرهای آن آشنا شوید تا بدانید که کدام یک از این شهرها برای زندگی مناسب هستند. شهرهای مهم کشور سوئیس شامل موارد زیر هستند:

پارت ویزا

مشاوره رایگان

سوئیس

جاذبه‌های گردشگری سوئیس

خوشبختانه کشور سوئیس از جاذبه‌های گردشگری زیادی برخوردار است. این کشور فوق‌العاده زیبا به دلیل تاریخ و گذشته غنی که دارد، از اماکن دیدنی و تاریخی باشکوهی برخوردار است که موجب جذب سالانه گردشگران زیادی می‌شود. مهم‌ترین این جاذبه‌ها شامل موارد زیر هستند:

 • لوسرن

یکی از زیباترین نقاطی که می‌توانید در کشور سوئیس پیدا کنید، منطقه لوسرن می‌باشد. این منطقه زیبا دارای آسمانی آبی، هوایی پاک، کوهستان‌های سر به فلک کشیده، ساختمان‌های انبوه و تاریخی و… می‌باشد که باعث چندین برابر شدن زیبایی این شهر شده‌اند.

 • اینترلاکن

اگر قصد دارید که در فصل تابستان به کشور سوئیس مسافرت کنید، اینترلاکن می‌تواند بهترین مقصد برای شما باشد. این شهر که بین دو دریاچه تن و برینز قرار گرفته است دارای منظره‌ای بکر، عطر فراوان گل در شهر و… می‌باشد که شما را محو خودشان می‌کنند.

 • یونگفرایوخ

از زیباترین و خاص‌ترین مناطقی که در کشور سوئیس قرار دارد منطقه یونگفرایوخ می‌باشد. در این شهر می‌توانید به بازدید از یخچال طبیعی آلتچ رفته و در رصدخانه آن نیز آسمان و خط‌های راه‌آهنی که در این منطقه قرار گرفته است را مشاهده کنید.

 • دریاچه ژنو

اگر به دنبال مکانی برای آرامش هستید و سکوت برایتان اهمیت دارد، به شما دریاچه ژنو را پیشنهاد می‌کنیم. این دریاچه که در مرز سوئیس و فرانسه واقع شده است یکی از خاص‌ترین جاذبه‌های گردشگری این کشور می‌باشد. دریاچه ژنو یکی از بزرگ‌ترین دریاچه‌های کشور سوئیس است که بسیار زیبا بوده و طبیعت خاصی در اطراف آن رشد کرده است.

نقشه کشور سوئیس
اقتصاد کشور سوئیس چگونه است؟

کشور سوئیس را می‌توان یکی از قدرترین کشورها در زمینه اقتصاد دانست. این کشور یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان بوده و اقتصاد آن به صورت سالیانه رشد خوبی را تجربه می‌کند. سوئیس عضو اتحادیه اروپا نبوده و تنها عضو انجمن آزاد تجارت اروپا می‌باشد.

کشور سوئیس به صورت سالیانه درآمد بسیار زیادی را کسب کرده و که بیشتر این درآمد در شهرهای ژنو و زوریخ به دست می‌آیند. یکی از مهم‌ترین بخش‌های اصلی اقتصاد این کشور بیمه آن است. زیرساخت بیمه در این کشور از بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته پیشرفته‌تر است.

یکی از منابع درآمدزایی اصلی کشور سوئیس گردشگری می‌باشد. این کشور از نظر گردشگر نرخ بسیار بالایی را در طول سال کسب می‌کند. از طرف دیگر مهم‌ترین سوغاتی که در این کشور وجود دارد، ساعت‌های شیک و لاکچری هستند که توسط برندهای مشهوری مانند سواچ تولید می‌شوند.

دولت کشور سوئیس

اگر قصد مهاجرت به کشور سوئیس را دارید باید با سیستم سیاسی و نحوه شکل‌گیری دولت در این کشور آشنا شوید. این کشور دارای یک کنفدراسیون می‌باشد که قدمتی ۷۰۰ساله داشته و بر سوئیس حکومت می‌کند. نظام سیاسی کشور سوئیس یک نظام حکومتی قدیمی است.

 به طور کلی یکی از کمیاب‌ترین دموکراسی که در قرون‌وسطی استفاده می‌شد در کشور سوئیس دیده می‌شود. این کشور در ابتدا دارای ساختار سیاسی جمهوری بوده است. قدرت اصلی در این کشور بر دستان فدرال ۷ نفره است که در دوره‌های ۴ساله تعیین می‌شوند.

روش‌هایی برای مهاجرت به سوئیس

اگر با مطالعه بخش‌های بالا تصمیم به مهاجرت به کشور سوئیس گرفتید باید روش‌هایی که برای این کار در اختیار شما قرار گرفته شده است. را بررسی کنید. با استفاده از روش‌های زیر که بهترین روش‌های مهاجرت به سوئیس هستند می‌توانید در کمترین زمان ممکن اقامت این کشور را کسب کنید.

 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • مهاجرت از طریق کار
 • مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت از طریق الحاق به خانواده
 • مهاجرت از طریق پناهندگی
پارت ویزا
پارت ویزا

اخذ راحت ویزای سوئیس با پارت ویزا

یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید برای راحت‌تر شدن مهاجرت خود انجام دهید کمک‌گرفتن از بهترین مشاور و وکلای مهاجرتی است. با مراجعه به مؤسسه مهاجرتی پارت ویزا می‌توانید از بهترین مشاورین مهاجرتی برای کسب اطلاعات درباره کشور مقصد کمک گرفته و با استفاده از وکلای ما امور مهاجرتی خود را در سریع‌ترین حالت ممکن تکمیل کنید. پارت ویزا یکی از معتبرترین و شناخته‌شده‌ترین موسسه‌های مهاجرتی در ایران است که دارای سابقه‌ای درخشان در حوزه کاری خود می‌باشد.

خانهدرباره ماتماس ما