کوه های سه گانه سوئیس

در اینجا برخی از جاذبه‌های توریستی برتر در سوئیس برای گردشگرانی که برنامه سفر به سوئیس را دارند در ادامه آمده است.

کوه های سه گانه سوئیس

کوه های سه گانه سوئیس از جاذبه‌های توریستی برتر در سوئیس به حساب می آیند. برای سفر به سوئیس برنامه خود را طوری تنظیم کنید که حتما بتوانید سری به شهر لوسرن بزنید، شهر لوسرن بهترین نمونه برای معرفی سوئیس به شما است. که در آن کوه های سه گانه سوئیس قرار دارد. شهر لوسرن، پایتخت ایالت لوسرن است و در بخش آلمانی زبان سوئیس واقع شده است.

کوه پیلاتوس (Mount Pilatus)

این کوه برای اولین بار در قرن 16 میلادی به عنوان علامت مشخصه لوسرن تعیین شد. این مسئولیت شجاعانه نه تنها به دلیل نیازمندی های مهارت های کوهنوردی بلکه به این دلیل به این کوه واگذار شد که روستائیان معتقدند که کوه مورد آمد و شد ارواح شیطانی پنتیوس پیلاتوس بوده و افراد را از دسترسی به قله با تهدید به حبس باز می دارند.

تاریخچه کوه پیلاتوس

نام آلمانی این کوه از یک افسانه قدیمی نشاءت می‌گیرد: در دوران قرون وسطی پدران شهر لوسرن، سفر به بالای کوه را ممنوع کردند زیرا گمان داشتند دامنه‌های آن توسط روح «پونتیوس پیلاتوس» (Pontius Pilatus) به تسخیر درآمده و او از دیدن بازدیدکنندگان مزاحم عصبانی شده و باعث وقوع طوفان‌های شدید می‌شود. البته حتی بعد از رفع ممنوعیت هم تعداد بسیار اندکی جرئت بالا رفتن از کوه را داشتند.

ملکه ویکتوریا در سال ۱۸۶۸ پا در این مسیر گذاشت. امروزه بالا رفتن از پیلاتوس یکی از محبوب‌ترین تفریحات در سوئیس به شمار می‌رود. این کوه، یکی از افسانه‌ای‌ترین قسمت‌های سوئیس مرکزی به شمار می‌رود و از آن در بسیاری داستان‌ها به عنوان کنام اژدها، خانه غول‌ها و گور فرمانرواها نام برده‌اند. نام کوه از این شایعه می‌آید که فرماندار معروف رومی پونتیوس پیلاطس ممکن است در این مکان به خاک سپرده شده باشد. اروپایی‌ها در قرون وسطی اعتقاد داشتند که این کوه به عنوان یک صخره اژدهایی که از آسمان افتاده، شکل گرفته است.

کوه پیلاتوس

کوه پیلاتوس در گذشته به صخره ی اژدها معروف بوده و مردم این منطقه معتقد بودند که این صخره از آسمون به زمین افتاده است. حکمران رومی «پونتیوس پیلاتوس» نیز احتمالاً در دریاچه پیلاتوس دفن شده است. حتی امروز نیز پیلاتوس منبعی برای اکتشافات افسانه‌ای و دریایی از زیبایی طبیعی بوده و در داستان‌ها و روایات قومی ریشه دوانده است. امروزه Pilatus یک تفرجگاه مردمی با چشم اندازی گسترده است.

سفر به کوه پیلاتس در زمستان

اگر قصد داشتید در زمستان به بالای کوه بروید با توجه به این که مسیر ریلی زیر برف پنهان شده، باید از تله‌کابین استفاده کنید که برای بسیاری گردشگران تجربه‌ای هیجان انگیز است.

کوه پیلاتوس در زمستان

با توجه به وضعیت آب و هوا توصیه می‌کنیم برای دیدن پیلاتوس صبح زود اقدام کنید زیرا اغلب بعد از ظهرها ابر و مه منظره‌های زیبای دور دست را در پشت خود پنهان می‌کنند. معمولاً گردشگران گول هوای صافی که از پایین کوه می‌بینند را خورده و در بالای کوه با ابرهایی که دورشان را گرفته‌اند رو‌به‌رو می‌شوند.

بازدید از کوه پیلاتوس

اگه دوست دارید هیجان انگیزترین و در عین حال زیباترین جاذبه ی طبیعی سوئیس رو ببینید، باید بین ماه های می تا نوامبر به شهر لوسرن برید. بعد از این که سوار قطار با شیب ریلی ۴۸ درجه شدید، میتونین به بالای کوه های افسانه ای پیلاتوس برین.

قطار ریلی کوه پیلاتوس

از قطار که پیاده شوید، شک نداشته باشید که حیرت زده می شوید، چون در روزهای آفتابی، کوه پیلاتوس نمایی ۳۶۰ درجه و شگفت انگیز از ۷۳ قله آلپی را به نمایش می گذارد. و از هوای پاک بالای کوه حسابی لذت می برید. بالای کوه نیز دو هتل کوهستانی قرار دارد که چشم انداز فوق العاده ای دارد، پس اگه می خواهید چند روزی رو در این منطقه سپری کنید، رزرو هتل تون رو انجام دهید و حسابی خوش بگذرانید. هنوز قسمت هیجان انگیز سفرتون به کوه های پیلاتوس مانده! بعد از این که از مناظر لذت بردید، با کلی انرژی سوار تله کابین بشین و مسیر برگشتتون رو با هیجان بیشتری طی کنین.

ویژگی های کوه پیلاتوس

 • قله ۲۱۰۰ متری
 • در ۱۵ کیلومتری جنوب لوسرن واقع شده است.
 • سرشار از افسانه‌ها است.
 • توسط  شیب دار ترین قطار دنده ای و خطوط ریلی جهان فتح می شود.

مسیر دسترسی به کوه پیلاتوس

برای رسیدن به کوه پیلاتوس و لذت بردن از مناظر بر فراز قله کوه باید سوار شیب دار ترین تله کابین دو طرفه جهان شوید. این تجربه هیجان انگیز و فوق العاده را هرگز از دست ندهید. این کوه زیبا، بیرون از شهر لوسرن و حاشیه آن (Pilatus) قرار گرفته و از جاذبه های توریستی اطراف این شهر است. و منظره ای وصف نکردنی از رشته کوه آلپ دارد. گردشگران می توانند با سوار شدن به تله کابین به بالای این کوه زیبا برسند و از مناظر طبیعی آن عکس بگیرند. یا این که مسیرهای منتهی به قله را پیاده روی کنید و از بالای کوه، چشم انداز فوق العاده کوهستان آلپ را تماشا کنید.

تله کابین کوه پیلاتوس

بازار کریسمس این منطقه در زمستان از جذابیت بی‌نظیری برخوردار است. پیاده‌روی در این مسیر کوهستانی در تابستان بسیار لذت‌بخش خواهد بود. به این منطقه می‌توان با پرشیب ترین راه آهن در جهان با بیش از ۴۸٪ شیب دسترسی پیدا کرد. که خود یک خاطره فراموش نشدنی و نفس‌گیر را برای شما رقم خواهد زد.

بین ماه‌های می تا نوامبر آب و هوا اجازه سفر در یکی از شیب‌دارترین خطوط ریلی جهان را به بازدیدکنندگان می‌دهد. این مسیر بین «آلپناکستاد» (Alpnachstad) در لبه دریاچه تا بالای کوه پیلاتوس امتداد دارد. از اسکله‌های لوسرن می‌توانید سوار قایق شده و از مناظر دیدنی منطقه در یک سفر ۹۰ دقیقه‌ای به آلپناکستاد لذت ببرید. از این نقطه می‌توانید سوار واگن‌های مسافربری در مسیری با شیب ۴۸ درجه شوید. این واگن‌ها هر ۴۵ دقیقه از ۸:۵۰ صبح تا ۴:۳۰ و تنها در ماه‌های می تا سپتامبر فعالیت می‌کنند.

 دریاچه لوسرن و کوه‌های اطرافش

در کوه پیلاتوس دو هتل کوهستانی وجود دارد که نماهایی شگفت انگیز از دریاچه لوسرن و کوه‌های اطرافش را به مهمانان هدیه می‌کنند. برای برگشت، بسیاری از مسافران ترجیح می‌دهند سوار تله‌کابین‌ها شوند. در انتهای این مسیر کابلی نیز، با سوار شدن اتوبوس شماره ۱ می‌توانید به مرکز شهر برگردید.

کوه ریگی (Rigi)

کوهستان ریگی در منطقه‌ای شگفت انگیز قرار دارد، جایی که سه دریاچه به هم می‌رسند و به وسیله‌ خط ریلی و تله‌کابین به راحتی قابل دسترس است. مناظر خیره کننده‌ قله‌های آلپی در کنار طیف وسیعی از فعالیت‌های سرگرم کننده و تفریحی، از این کوهستان یک تفریحگاه فوق‌العاده می‌سازند.

کوهستان ریگی

بلندترین نقطه‌ی این کوه ۱,۷۹۷ متر بالاتر از سطح دریا بوده و از آنجا بازدیدکنندگان می‌توانند به تماشای پانورامای شگفت انگیز دریاچه لوسرن، کوهستان‌های آلپی و مناطق شمالی تا فلات «میتِلاند» (Mittelland) بنشینند.

این کوه در ۲۴ کیلومتری شرق لوسرن قرار داشته و نماهایی متفاوت از آن چه در بالای پیلاتوس تجربه کردید به شما ارائه می‌دهد. پیلاتوس به شما مناظری ۳۶۰ درجه هدیه می‌کند، اما نماهایی که از بالای ریگی تجربه می‌کنید از لحاظ زیبایی بسیار برتر هستند. ریگی معروف‌ترین منظره کوهستانی کشور سوئیس به شمار می‌رود.

کوه ریگی

در یک هوای خوب از فراز کوه ریگی منظره ای فوق العاده خواهید داشت که مرتفع ترین قله کوه های آلپ از برن تا والی به شمار می رود. این “جزیره در خورشید” با قطارهای دنده ای از ویزنائو یا گلدائو و یا ماشین کابلی از وگنر قابل دسترسی است.

به خاطر طبیعت منحصر به فرد و رویایی‌اش شهرت زیادی دارد. کوهستان‌های آلپی، علفزارها و دشت‌های سبز در کنار هم، از این سرزمین، بهشتی برای گردشگری می‌سازند. بدون شک از گردش با اولین قطار چرخ دنده ای کوهستانی به  وجد خواهید آمد.

تاریخچه کوه ریگی

از قرن هجدهم، ریگی منطقه‌ای عالی و بی‌همتا برای مسافرانی بود که در اروپا به دنبال جایی برای استراحت و لذت بودند. شاید از برخی جنبه‌ها بتوان آن را یکی از کوه‌های توریستی پیشگام آلپ دانست. حتی ملکه ویکتوریا هم به کمک تخت روان خاص خود بر روی قله‌ی آن قدم گذاشت. در قرن نوزدهم کم کم مراکز ماساژ و آب درمانی و هتل‌های شیک در منطقه ظاهر شدند و امکان اقامت در حوالی ریگی برای بسیاری از مسافران فراهم گردید. دوران مدرن گردشگری از سال ۱۸۷۱ آغاز شد که با ساخت خط ریلی فیتسْناو-ریگی همراه بود. این خط ریلی در تاریخ به عنوان اولین خط ریلی کوهستانی در اروپا ثبت شده است.

بسیاری از قطارهایی که به آن تاریخ تعلق دارند، تا امروز مشغول خدمات رسانی هستند و برای سفرهای نوستالژیک عمومی که در آخر هفته‌ها، بین جولای و سپتامبر برگزار می‌شوند، مسافر‌گیری می‌کنند. در طی یک سفر به بالای کوهستان، این لوکوموتیوهای بازسازی‌شده که با بخار کار می‌کنند، قدمتشان به بیش از ۱۰۰ سال قبل بازمی‌گردد و حدود ۵۰۰ کیلوگرم زغال و ۲۲۰۰ لیتر آب استفاده می‌کنند. این شیوه در کنار تله‌کابین‌های مدرن پانورامیک، سالانه بیش از ۶۰۰,۰۰۰ مسافر را به بالای کوه انتقال می‌دهند. هم چنین، امکانات تفریحی و رویدادهای تابستانی و زمستانی دائماً در حال گسترش است.

کوه ریگی در تابستان

در تابستان ریگی به «بهشت کلاسیک کوهپیمایان» نیز شناخته می‌شود. این کوهستان با بیش از ۱۰۰ کیلومتر مسیر کوهپیمایی و ۱۵ کیلومتر مسیرهای پیاده‌روی نوردیک، در تابستان‌ها گردشگران زیادی را به سمت خود می‌کشاند. در طول این مسیرها، کوهپیمایان با مناظری خیره کننده از دریاچه‌ها و میتلاند روبرو می‌شوند.

مناظر کوهستان و دشت های ریگی

خطوط ریلی به خوبی می‌توانند با تغییرات شدید ارتفاع هماهنگ شوند. «ریگی لند» هم برای کودکان، زمین‌های بازی بزرگ دارد و هم بزرگسالان می‌توانند در زمین گلف، محوطه پیک نیک، استخر طبیعی یا امکانات آب درمانی و ماساژ به لذت و سرگرمی مشغول شوند. یکی دیگر از جاذبه‌های کوهستان ریگی در تابستان، تنوع حیرت انگیز گل و گیاه آن است که شامل بیش از ۱۰۰۰ گونه آلپی می‌شود.

کوه ریگی در زمستان

کوه ریگی در زمستان، تبدیل به جزیره‌ای نورانی و شناور در بالای دریایی از مه می‌شود.

اسکی در کوهستان ریگی در زمستان

در این ارتفاعات، بازدیدکنندگان می‌توانند از بین ورزش‌های زمستانی شامل ۹ کیلومتر پیست اسکی و اسنوبرد، یک پیست ایربورد، ۷ کیلومتر مسیر سورتمه سواری یا ۱۴ کیلومتر مسیر آزاد برای اسکی، انتخاب کنند و لذت ببرند. البته یک مسیر ۳۵ کیلومتری کوهپیمایی هم وجود دارد که باید با کفش مناسب در آن‌ها قدم گذاشت.

ویژگی های کوه ریگی

 • مشهور به ملکه کوهستان آلپ
 • پر بازدیدترین کوه در سوئیس
 • رشته‌کوهی که در مرکز سوئیس
 • بین دریاچه‌های لوئرز، لوسِرن، و زوگ قرار دارد.
 • ۱۸۰۰ متر ارتفاع دارد.

مسیر دسترسی به کوه ریگی

با استفاده از واگن‌های مسافربری یا تله‌کابین می‌توانید به این کوه دسترسی داشته باشید. شما می توانید با داشتن سوئیس پس با کشتی لوسرن به vitznau بروید. سپس با قطار چرخ دنده ای به کوه rigi kulm بروید. برای مسیر بازگشت می توان هم با همان قطار یا تلکابین به vitznau  یا goldau بروید.

کوه تیتلیس (Titlis)

کوه «تیتلیس»  یکی از بالاترین نقاطی است که می‌توانید از آن سوئیس مرکزی را تماشا کنید. قله این کوه همیشه با برف و یخ پوشیده شده و در روزهای آفتابی حتی می‌توان از روی آن بازل و شهر دیدنی زوریخ را نیز مشاهده کرد.

کوهستان تیتلیس

در تابستان‌ها نیز در این کوه، بالابرهای مخصوص اسکی فعال هستند.

مسیر دسترسی به کوه تیتلیس

در ابتدا به انگلبرگ بروید که یک پیست آفتابی در نزدیکی صومعه ای بندیکت قرن 17 امی است. صومعه سبک باروک کلیسا تحسین برانگیز و ساز ارغنون آن بزرگترین ساز این کشور است.تله کابین و سپس ماشین کابلی گردان تماشایی را به مقصد تیتلیس کوچک سوار شوید جایی که برف هایش هیچگاه ذوب نمی شوند. در این جا می توانید یک غار یخی را کاوش و بازدید نموده و از تماشای قله های اوبرلند و والی آلپ شگفت زده شوید. به جرات می توان گفت زیباترین منظره ها را در این کوه خواهید دید. یک ساعت دیگر با پای پیاده راه است تا 220 متر از زمین های ناهموار سمت قله کوه تیتلیس را طی کنید.

پل معلق کوهستان تیتلیس

بالاترین پل تعلیق در اروپا، برای دوستداران ماجراجویی پیشنهاد می شود. پل معلق «تیتلیس» در سوئیس، مرتفع ترین پل پیاده رو در اروپاست. ارتفاع این پل حدود سه هزار متر گزارش شده است. این پل در سال 2012 و به عنوان یادبودی برای صدمین سالگرد ساخته شدن مسیر «انگل برگ- گرشنیالپ»ساخته شد: طول این پل، به اندازه طول یک زمین فوتبال است.

ویژگی های کوه تیتلیس

 • این کوه تقریبا 2 برابر کوه ریگی ارتفاع دارد (3240 متر).
 • کوه تیتلیس محبوب ترین جاذبه سوئیس است.
 • این کوه بالاترین قله در مرکز سویس است.

دو رستوران خیلی خوب هم در اینجا پیدا می‌کنید. برای بالا رفتن از این کوه باید یک واگن مسافربری و سه تله‌کابین سوار شوید که آخرین مرحله از این بخش از همه تماشایی‌تر خواهد بود. به خاطر ارتفاع، بازدیدکنندگانی که مشکل تنفسی دارند ممکن است به خاطر رقیق شدن هوا دچار تنگی نفس شوند.

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *