بازدید از فواره جت دیو در ژنو سوئیس

فواره جت دیو در ژنو سوئیس مرتفع ترین جاذبه دیدنی و تاریخی و سمبل ژنو جت دیو است که از اکثر مناطق شهر قابل مشاهده است و ارتفاع این فواره آب به یک ساختمان 40 طبقه می رسد.

یکی از اصلی ترین نمادهای شهر ژنو، فواره بلند و مرتفع جت دیو هست. موتور های قدرتمند این فواره در هر ثانیه پانصد لیتر آب رو تا ارتفاع صد و چهل متر به طرف آسمان پرتاب می کنه. و منظره ای فوق العاده زیبا را در اختیار گردشگران تور مسافرتی ژنو قرار می دهد. این فواره درون دریاچه لمان کار گذاشته شده و به سبب ارتفاع زیادش از تمام نقاط شهر دیده می شود.

فواره جت دیو در ژنو

این فواره در سال ۱۹۵۱ ساخته شده و از دیدنی ترین جاذبه های توریستی شهر به حساب میاد. این فواره بزرگ که در دریاچه ژنو به چشم می خورد یکی از ناب ترین سنبل های این شهر سوئیسی است.

فواره جت دیو در ژنو

این فواره به عنوان بلند ترین فواره جهان محبوبیتی خاص بین گردشگران تور مسافرتی سوئیس دارد و هر روزه توسط گردشگران مورد بازدید قرار می گیرد. فواره های ژنو در سال ۱۸۸۶ در این منطقه احداث شد و هدف از ساخت آن کنترل فشار هیدرولیک آب در اعماق زمین بوده است. اما طولی نکشید که این فواره به عنوان یکی از سنبل های شهر مورد توجه قرار گرفت. امروزه این فواره به عنوان یکی از خاص ترین نقاط گردشگری در ژنو شناخته می شود و اکثر تورهای مسافرتی در برنامه ژنو گردی خود سری به آن می زنند.

فواره جت دیو (Jet d’Eau)

Jet d’Eau که به معنای جت آبی است. این فواره یکی از مرتفع ترین فواره ها در جهان است و برای کنترل و آزاد سازی فشار بیش از حد یک کارخانه هیدرولیک در منطقه La coulouveniere ساخته شده است. بعد از مدت کوتاهی این فواره به سمبل شهر تبدیل شد، بنابراین قدرت فواره را افزایش داده و آن را در مرکز دریاچه قرار دادند. حضور این فواره به مکان نیروی خاصی می دهد و هر بار که شما به اقتدار آن نگاه می کنید به شما یاد آوری می شود که در یک کشور قدرتمند حضور دارید.

رنگ های فواره ی جت

این فواره آبی غول پیکر، یکی از معروف ترین نقاط دیدنی ژنو است و آنقدر بزرگ است که می توان آن را از مایل ها دورتر مشاهده کرد. در پس زمینه این فواره، قله مون بلان و آلپ سفید پوش واقع شده که به زیبایی این فواره افزوده است. دو یا سه بار در سال، این فواره با رنگ های صورتی و آبی یا رنگ دیگری به خاطر مناسبت‌های بشردوستانه می درخشد.

فواره آبی جت دیو در ژنو

این فواره آبی (Jet d’Eau) غول‌پیکر یکی از معروف‌ترین نقاط دیدنی شهر ژنو است. در جایی قرار دارد که در آن دریاچه ژنو در رود رون خالی می‌شود و آنقدر بزرگ است که می‌توان آن را از مایل‌ها دورتر مشاهده کرد. در هر بار ۷ تن آب در هوا پرتاب می‌شود و بسیاری از آن به تماشاگران در پایین اسکله پاشیده می‌شود. منطقه محلی شنا که به عنوان Bains de Paquis شناخته شده، یکی از بهترین مناطق برای مشاهده فواره است.

این آبنما در وب سایت رسمی گردشگری شهر ژنو و لوگوی رسمی میزبانی مسابقات قهرمانی یورو ۲۰۰۸ در ژنو به کار برده شده است. این فواره بلندترین فواره جهان می باشد و در هر ثانیه ۵۰۰ لیتر آب را توسط دو پمپ ۵۰۰ کیلو واتی به بالا می فرستد. بازدید کنندگان فواریه نیز می توانند از طریق اسکله سنگی ای که در نزدیکی فواره وجود دارد به آن دسترسی داشته باشند و ممکن است با تغییرات ناگهانی باد خیس شوند.

تاریخچه فواره جت دیو در ژنو

فواره جت دیو Jet d’Eau در ابتدا در سال ۱۸۸۶ و کمی پایین تر از مکان فعلی اش نصب شد. در سال ۱۹۸۱ ارزش زیبایی شناختی اش به رسمیت شناخته شد و برای جشن فستیوال فدرال ژیمناستیک و ششصدمین سالگرد کنفدراسیون سوئیس به مکان فعلی اش انتقال داده شد و برای اولین بار استفاده شد.

فواره جت دیو ژنو

در سال های قبل حداکثر ارتفاع آن حدود ۹۰ متر بود. فواره Jet d’Eau کنونی در سال ۱۹۵۱ در محل کنونی اش و درون آب نصب شد تا آب دریاچه را به جای آب شهری پمپ می کند. در ۲۵ آگوست ۲۰۱۶، فواره Jet d’Eau جشن ۱۲۵ سالگی اش را نیز جشن گرفت. امروزه فواره Jet d’Eau از جذاب ترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری شهر ژنو می باشند و سالانه گردشگران بسیاری را سراسر دنیا به خود جذب می کند.

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *